zamknij

Wiadomości

Spacerując wokół Gzelu, utoniesz w śmieciach. Wstyd! (zdjęcia)

2021-06-17, Autor: 

Pogoda sprzyja aktywności fizycznej, tym bardziej że w Rybniku nie brakuje miejsc zielonych. Co z tego jednak, skoro zawsze znajdzie się ktoś, kto ma za nic przyrodę. Rybniczanin spacerował niedawno wokół Gzelu. To, co zobaczył wbiło go w ziemię".

Reklama

- Ciężko mi pojąć co trzeba mieć w głowie, żeby świadomie doprowadzić dane miejsce do takiego stanu. Te wszystkie śmieci są zaledwie na jednym brzegu, odcinek może 500 m – pisze Czytelnik Arkadiusz.

Jak dodaje, to co zobaczył, „wbiło go w ziemię”.

- Ktoś powinien na to zwrócić uwagę – dodaje.

Oczywiście, po publikacji artykułu osoby odpowiedzialne za te miejsce posprzątają teren ze śmieci. Osoby komentujące post pana Arkadiusza zwracają przede wszystkim uwagę na śmiecących. Nie przebierają w słowach:

- Szkoda klawy na komentowanie, „ludzie” wychowani w chlewie. Takie potem to przynosi efekty, szambo woza ze sobą, gdzie się nie pojawia.

- A „najlepsze” jest to, że te „mózgi” i tak za śmieci płacą za osobę, wiec co to ma na celu, cholera wie, a raczej tylko ci debile, co tak śmiecą.

- Przyszli, przynieśli pełne opakowania, a jak już wszystko opróżnili byli bardzo zmęczeni, żeby te lekkie, puste opakowania zabrać ze sobą. Okropność! WSTYD!

- Każdy spacer w Rybniku i okolicach wzbudza we mnie podobne refleksje ..., irytacje

- I tak jest na każdym kroku, nie wiem co, chyba tylko mega wysokie kary i praca w RSK za free by coś zmieniła, tragedia...

Tak, jak wskazują internauci – problem zaśmieconego Rybnika pojawia się nie od dziś. Pozostają tylko apele, by dbać o wspólną przestrzeń oraz alarmowanie służb o zauważeniu śmiecących osób.

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (28):
 • ~Wasz Stary 2021-06-17
  10:28:24

  45 2

  Standard w prawie każdym lesie i na każdej łące. Ludzie to robactwo.

 • ~x.treme 2021-06-17
  10:40:11

  28 17

  Z tego co zaobserwowalem, największy syf jest na terenach kopalnianych. Nie ma osoby w PGG odpowiedzialnej za utrzymanie w jako takim porządku tych terenów. Może by tak oddelegować kilku nierobów ze związków do sprzątania takich miejsc?

  W Rybniku jest jeszcze jeden problem: zrośnięte krzaczorami, wysokim trawskiem prywatne tereny, których nie ogarniają właściciele.
  Często zaśmiecone ale i podpalane.
  Czy SM nie ma w obowiązku upominania Właścicieli i nakładania mandatów za taki syf i niedbalstwo?

 • ~ 2021-06-17
  11:45:06

  28 3

  Tak się zachowuje typowa patologia żeby zostawic po sobie taki syf. Chcę poruszyć jeszcze jeden temat a mianowicie park na Hajdzie - dlaczego nikt odpowiedzialny za ten park do dnia dzisiejszego nie raczył posprzątać i pozbierać w nim liści od zeszłej jesieni ??!! Wstyd i gańba jak wyglądają, niektóre parki.

 • ~Maksymilian Popeć 2021-06-17
  12:14:32

  21 6

  Od czasu nowej ustawy śmieciowej, 500+ oraz pandemii, śmieci są wszędzie.

 • ~Maksymilian Popeć 2021-06-17
  12:17:10

  13 13

  @bartezz - zbieranie liści jest tak samo szkodliwe dla środowiska i dla ludzi jak wyrzucanie śmieci w trawę i krzaki.

 • ~ 2021-06-17
  12:54:37

  14 2

  Maksymilian - mówisz o dwóch przeciwnościach i porównujesz je do siebie równie dobrze mogę powiedzieć na twoje stwierdzenie co ma piernik do wiatraka??...

 • ~Arteks 2021-06-17
  13:55:04

  10 33

  Pojedyncze śmieci mogą zostawiać niekulturalni spacerowicze ale wory ze śmieciami... to ewidentnie robota niekulturalnej części chałupowców, być może spoza Rybnika. Bo ciężko mi wierzyć, że ktoś z okolicy wyrzucałby śmieci koło siebie. Smutne, że ludzie nie potrafią uszanować miejsc które mają służyć rekreacji. @bartezz - byłem w tym parku o którym mówisz 2 tygodnie temu. Jakoś nie zwróciłem uwagi aby tam zalegało dużo liści. Z drugiej strony liście to natura - w końcu się zdegradują i po problemie. Z innymi śmieciami już gorzej.

 • ~ 2021-06-17
  15:34:13

  18 6

  Arteks - tu chodzi o estetykę piękny park a zasyfiony starymi liścmi z zeszłej jesieni. Liście przemoczone deszczami gniją i tworzy się błoto więc takie rzeczy myślałem, że wiesz.

 • ~truman20 2021-06-17
  16:21:27

  24 5

  To z pewnością jest wina niewychowanych mieszkańców króliczoków i "apartamentowców" i to napewno z zewnątz miasta. Nie chce się iść do kubła, to biorą do auta i potem gdzieś wywalają.

 • ~artefaks 2021-06-17
  16:34:00

  29 5

  @Arteks . Rodzaj śmieci w ,, pozostawianych worach " jest zdecydowanie typu po imprezowego. Są to puszki po piwach , butelki , tacki po grilach , opakowanie po musztardach ketschupach , opakowania itp. Co świadczy że imprezowała tu inteligencja ,,wielkomiejska " w większości z króliczoków. Ja nie potrzebuję jechać robić grilla do lasu

 • ~Arteks 2021-06-17
  16:53:40

  12 26

  @truman20 - nie chce się iść do kubła, a chce się jechać kilka km i wyrzucić śmieci koło zalewu... Chyba cię dotknęła jakaś paranoja. Jest powód dla którego chałupowcy ze wsi wywożą takie śmieci i podrzucają gdzie bądź. Wywozy śmieci niesegregowanych w przykładowej gminie Gaszowice są raz w miesiącu. A śmieci śmierdzą więc... aby nie śmierdziało przy okazji jak Grażyna jedzie pochodzić z pieskiem to wyrzuci jak nikt nie widzi woreczek... @artefaks - auta przy Pniowcu to przeważnie SRB/SRC/SWD. Kiedyś takie plastiki "można było zutylizować w śmieciuchu"... Dobrze, że czasy śmieciuchów się kończą.

 • ~truman20 2021-06-17
  17:10:41

  29 2

  Arteks - paranoję to ty masz na punkcie mieszkańców domów jednorodzinnych, przy każdej okazji wypisujesz te swoje farmazony a wszyscy tutaj już leją z ciebie, bo robisz z siebie tylko pośmiewisko. Żal ci po prostu d... ściska i tyle. Jedź na urlop i przemyśl swoje zachowanie.

 • ~Arteks 2021-06-17
  17:21:21

  11 26

  @truman20 - już ci parę razy zwróciłem uwagę - zostaw z boku wycieczki personalne. Ja też mógłbym tego użyć w stosunku do ciebie - a jednak zawsze koncentruję się na temacie. Dziwi cię że mam coś do domów? Większość problemów z jakimi się spotykamy na tym portalu - dotyczy domów jednorodzinnych. Przywożenie śmieci do lasu i miejsc rekreacji, podrzucanie gabarytów pod bloki, palenie śmieci, wylewanie szamb, problemy z odśnieżaniem chodników, produkcja smrodu z pieców, zaniedbywanie elewacji i placów przydomowych, banneryzacja płotów, nadmiar aut, wzrost kosztów funkcjonowania miasta przez zabudowę "rozrzuconą" - to tylko niektóre wady takiej zabudowy. Zalety są tylko dla właścicieli i tylko takich którzy umieją odpowiednio utrzymać swoje nieruchomości, a takich nie jest zbyt wiele.

 • ~artefaks 2021-06-17
  17:27:02

  28 3

  ,,auta przy Pniowcu to przeważnie SRB/SRC/SWD "
  @Arteks widzę że jesteś dobrze poinformowany w tym temacie gdyż przychodzisz obserwować samochody w których buja się nad zalewem zawieszenie.
  Chłopcy ze wsi rwą panny z Rybnika. Dlatego dla wielkomiejskich chłopaków z Rybnika już nie wystarcza i oni potem swoje frustracje wylewają przeciwko mieszkańcom domów prywatnych.
  Co tu wyraźnie widać ,słychać i czuć.
  Myślę że nie jesteś na straconej pozycji i jakaś panna ze wsi chętnie się zgodzi na zamieszkanie w luksusowym apartamentowcu ogrzewanym ekologicznie z borsigów

 • ~truman20 2021-06-17
  17:55:32

  26 3

  Arteks - "dotyczy domów jednorodzinnych. Przywożenie śmieci do lasu..." - gdzie jest napisane, że to wina mieszkańców domów jednorodzinnych? Ta teoria to wymysł twojej bujnej wyobraźni i tylko się tym ośmieszasz. Teoria ~artefaksa jest zdecydowanie bardziej wiarygodna, ja żeby zrobić grilla nie muszę jechać do lasu w przeciwieństwie do ciebie.

 • ~Arteks 2021-06-17
  18:12:06

  4 26

  @truman20 - nie bądź niekumaty albo złośliwy. Nawet mieszkaniec familoku nie ma żadnego interesu aby wywozić śmieci do lasu za miasto bo... ma odbiór śmieci w pobliskim śmietniku raz w tygodniu lub częściej. Tak samo ktoś z bloku czy kamienicy. Za nielegalne składowiska śmieci w różnych miejscach mogą odpowiadać wyłącznie domy jednorodzinne. A w przypadku takich miejsc jak Pniowiec - stawiam na ludzi spoza Rybnika. Nie chce mi się wierzyć aby robili to miejscowi. Zawsze jest jakaś blokada do niszczenia tego co każdy ma najbliżej. @artefaks - czasami jadę tam na rowerze i obserwuję ten zjazd darmusów ze wsi, dla których Ruda to za drogi obiekt.

 • ~farjestad 2021-06-17
  18:14:33

  13 12

  I WŁAŚNIE DLATEGO SĄ POTRZEBNE KOPCIUCHY! BY SIE TO WSZYSTKO ZEBRAŁO WCIEPAŁO DO PIECA I SPOLIŁO I BY PROBLYMY NIE BYŁO A TAK CO Z TYM ZROBIĆ?

 • ~truman20 2021-06-17
  18:25:47

  26 1

  ~Arteks - z domów jednorodzinnych też są systematycznie wywożone śmieci, więc z czym masz problem? Tu ewidentnie widać śmieci po zakrapianej imprezce pijackiego narodu i zazwyczaj z tego co pamiętam za "łebka", to właśnie najwięcej imprez "plenerowych" robili ludzie z bloków, bo ci z domów robili imprezy u siebie na placu. Najwięcej burd, rozrób i dewastacji zawsze robili - jak to moja mama mówiła - "łosiedloki" - tego nie próbuj nawet zaprzeczać, bo to ci każdy mieszkaniec domów jednorodzinnych potwierdzi. Jeśli nie pojmujesz tej prostej logiki, to o czym chcesz rozmawiać?

 • ~artefaks 2021-06-17
  18:29:18

  23 1

  @Arteks . Artykuł dotyczy zalewu Gzel , a nie Pniowiec. Ale to szczegół. Ale weźmy to na logikę. Gdyby śmieci przywiozły do lasu samochody młodzieńców które przyjechały się pobujać nad zalew. To najwięcej byłoby zużytych produktów unimilu. A na zdjęciu tego nie widać. Więc kolejna Twoja teoria która się sypie.
  Tak dla dodania mieszkańcy wsi również składają deklarację na wywóz odpadów od osoby. Więc tak czy owak . Jak zapłacą za wywóz ,to mają już potem wywóz gratis . Dlatego nie ma powodu by wsadzać śmieci do samochodów i wywozić. Powiedz sam. Która dziewczyna wsiądzie do samochodu który zalatuje śmieciami ?
  A zresztą ty sam mówisz że śmieci spalają . To jak te śmieci ulegają reinkarnacji ? i występują w kilku miejscach ?
  Pooglądaj zdjęcia jeszcze raz . Widać wyraźnie że to są śmieci pozostawione tam po zakrapianych imprezach.
  Czyli raczej wytworzone przez mieszkańców miast , a nie wsi

 • ~Arteks 2021-06-17
  21:09:28

  3 21

  @artefaks @truman20 - właśnie wróciłem z rowerowej przejażdżki z... Pniowca. Mimo pustych kubłów na śmieci można było spotkać porzucone kubki czy tacki po konsumpcji dosłownie za plażą... Ok - mogą to robić ludzie bez kultury, niezależnie od tego gdzie mieszkają. Ale jeśli chodzi o wory ze śmieciami, odpadami, oponami, zużytym sprzętem AGD - to wyłącznie domena chałupowców. Inni nie muszą tego robić bo od niepamiętnych czasów są przyzwyczajeni, że śmieci mają wpisane w czynszu, a śmietniki regularnie opróżniane nawet 2x w tygodniu - blisko. Blokers wie, że śmieci się wyrzuca - a nie podrzuca lub pali! Chałupowiec wiejski nie wyrzuci śmieci koło swojego sąsiada - bo naraziłby się na ostracyzm całej wsi. Nazajutrz wszyscy by o takim "skandalu" wiedzieli - bo taka jest wieś. Więc wywozi to do lasu, często niestety rybnickiego. A wywozi do lasu dlatego, że wywózki na wsi są rzadkie. Oczywiście nie mówię, że każdy tak robi - bo jakby każdy tak robił to mamy regularne nielegalne wysypiska. Ale problem jest i to widać jak się jeździ czy chodzi po lasach - nawet na szlakach turystycznych w jurze czy Beskidach.

 • ~truman20 2021-06-17
  21:21:57

  20 2

  ~Arteks - zaczynasz już zmyślać. Przejażdżka widocznie za krótka, powietrze ciepłe, mniej tlenu w powietrzu...

 • ~ 2021-06-17
  21:41:40

  17 1

  artefaks, truman20 nie kopcie się z trolem którego celem, jak sam wczoraj napisał, jest drażnienie się z innymi, szkoda Waszych nerwów, a on i tak nie zmądrzeje

 • ~Arteks 2021-06-17
  21:52:19

  0 17

  @pasażer - uwielbiam twoje dąsy, dąseczki i fochy oraz podatność na prowokacje, a później te twoje słynne histerie, frustracje wylewane w elaboratach. Ojjj... kiedyś to były "piękne" czasy dla dziadów węglowych. Mogli palić wszystko w piecu i nikt się nie czepiał nawet jak z komina szedł zapach plastikowej spalenizny. A teraz wszyscy się czepiają, grożą karami, kolegiami i co najgorsze zmuszają do wymiany pieców. A dla dziada węglowego życie bez pieca - to nie życie... Co za złe czasy nadeszły. ;P

 • ~artefaks 2021-06-17
  22:03:34

  15 0

  właśnie wróciłem z rowerowej przejażdżki z... Pniowca.
  @Arteks to widać. W komentarzach oponentów przybył minus. W swoich komentarzach postawiłeś sobie plusa. Najcześciej takiego jedynego który jest sierotą .
  Jakie były rejestracje ? Nie było żadnego z autka Żor ?

 • ~artefaks 2021-06-17
  22:08:15

  13 0

  A dla dziada węglowego życie bez pieca - to nie życie... Co za złe czasy nadeszły. ;P
  @Zgadza się .Przyszły ciężkie czasy. Trudne będzie życie bez borsigów

 • ~Arteks 2021-06-17
  22:13:10

  1 15

  @artefaks - nie, SZO ani jednego co nie dziwi bo oni mają swoje bagienko. Ale już SWD czy SJZ było trochę, najwięcej SRB. Z dalszych SZ czy STA. Szkoda, że miasto pozwala na taki najazd blachosmrodów bez żadnych opłat i nic z tego nie ma poza tym, że zostają śmieci po "gościach". Kompletne frajerstwo miasta...

 • ~ 2021-06-17
  22:26:23

  13 2

  widzisz artefaks, okazuje się że to mieszkańcy Zabrza i Tarnowskich Gór uprawiają turystykę śmieciowa specjalnie przyjeżdżając do rybnickiej metropolii ze swoimi śmieciami, by je tutaj zostawić, może to taka moda jak wrzucanie monet do fontanny na szczęście ? myślałem że w moim wieku niewiele mnie już zaskoczy, a jednak
  wydawało się że stan urojeń osiągnął szczyt w momencie prymitywnych ataków na mnie opartych na bajki o mojej rzekomej wymianie pieca i bajdurzenia o rzekomym bronieniu (?) przestarzałych technologii węglowych, tutaj jednak możemy obserwować znaczący postęp trolowania i oderwania od rzeczywistości, dowodzący zgubnego wpływu zamknięcia w czterech ścianach blokowej klitki zwanej dla zmylenia apartamentem na ludzką psychikę

 • ~Arteks 2021-06-18
  07:50:47

  2 12

  @pasażer - popatrz jak się gubisz piecoholiku - radzisz, że nie warto ze mną dyskutować po czym tworzysz swój elaborat nie na temat. A więc zmiana decyzji i poglądu w ciągu zaledwie 45 minut! ;) Twoje archaiczno-żenujące poglądy związane z przywiązaniem do pieca i hejtowaniem ekospołeczników są oklepane, a ja z tego i tak sobie nic nie robię. Za to w przypadku śmiecenia ładnych miejsc nie masz jak widać niczego do powiedzenia. To po co zabierasz głos w dyskusji? Tylko, żeby sobie popaplać?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1500