zamknij

Koronawirus w Rybniku. Informacje

SOR w Rybniku zamknięty. Pacjent zataił objawy?

2020-03-24, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Szpitalny Oddział Ratunkowy w rybnickim szpitalu stoi w miejscu. Tej nocy do lecznicy karetką przyjechał pacjent, który miał zataić objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem. Decyzją sanepidu SOR został zamknięty na czas pojawienia się wyników badań pacjenta.

Reklama

Tej nocy do szpitala karetką został przewieziony pacjent. Miał zataić przed ratownikami i lekarzami objawy związane z zakażeniem koronawirusem. Prawda wyszła dopiero po czasie. Efekt? Nad ranem sanepid wydał decyzję, by zamknąć SOR do czasu otrzymania wyników badań pacjenta.

Michał Sieroń, rzecznik WSS nr 3 w Rybniku potwierdza, że doszło do takiej sytuacji.

- Faktycznie, mamy na razie SOR zamknięty, czekamy na wynik pacjenta, który dostał się do środka. Okazało się, że jest podejrzenie zakażenia koronawirusem, więc pobrano wymaz. Wiem, że pacjent wszedł tylko dlatego, że wywiad nie był do końca prawdziwy – mówi nam Michał Sieroń.

Na razie sanepid nie nałożył na SOR kwarantanny, wszystko zależy od wyniku badań pacjenta.

AKTUALIZACJA (godz. 10.35): Alina Kucharzewska, rzecznik Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach informuje, co udało się ustalić służbom sanitarnym.

- Wg tych ustaleń pacjent miał mieć kontakt z osobą z najbliższego otoczenia, która była jakiś czas temu w za granicą. Starszy pan o tym nie widział - mówi.

Starszy mężczyzna nie powiedział jednak załodze karetki pogotowia o objawach wskazujących na podejrzenie zarażenia koronawirusem. Takie informacje przekazał dopiero podczas wywiadu na oddziale SOR.

Oceń publikację: + 1 + 47 - 1 - 195

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~grzegorz410 2020-03-24 09:19:06

  Niezależnie od wyniku badania - mam nadzieję że mandat conajmniej w wysokości 10 tyś zł

 • ~Lateks 2020-03-24 09:21:18

  No to pięknie, ale znajdą się miłośnicy "opozycji" i będą wytykać wszystkie możliwe błędy...

 • ~Franek7 2020-03-24 09:28:36

  Co za różnica czy zataił czy nie zataił? W czasach epidemii trzeba zakładać, że każdy może być zarażony i stosować szczególne środki ostrożności w stosunku do każdego pacjenta. Przecież to szpital wiec tam trafiają ludzie chorzy.

 • ~Analpenetrator 2020-03-24 09:29:02

  Takim to najlepiej od razu podawać PAVULON !!!

 • ~pit75rk 2020-03-24 09:37:02

  Latex, a co ma opozycja do tego że jakiś kretyn zataił informację? No chyba że był z rasy ludzkich panów .

 • ~Dawid Dziwoki 2020-03-24 09:43:20

  Franek mam nadzieję że u Ciebie wystąpiła tylko chwilowa niewydolność myślowa i w razie objawów nie pójdziesz za przykładem bohatera artykułu, bo mimo że szpital stosuje szczególne środki ostrożności również teraz z zamknięciem go włącznie to na takie przypadki jak coronavirus są osobne procedury , izolacja i dedykowane szpitale. A co do propozycji Grzegorza uważam że żadna kara finansowa nie działa na wyobraźnię, w szczególności kiedy jestem chory to nie myślę o pieniądzach. Jestem za karą pozbawienia wolności.

 • ~zak 2020-03-24 09:45:47

  Franek 7 dlatego , że jest epidemia stworzono specjalne szpitale dla ludzi zarażonych i podejrzanych tzw, jednoimienne. Po takim debilu oddział trzeba odkazić a personel poddać kwarantannie . Kara i to taka , że innym się odechce robić podobnie.Człowiek powinien być odpowiedzialny i odpowiadać za swoje czyny.

 • ~mrnobody 2020-03-24 10:10:52

  Dla wszystkich nas jest to nowa i bardzo niebezpieczna sytuacja. Każdy z nas ma obawy co się będzie działo jutro, mimo to zachowanie wielu z nas jest nadzwyczaj nieodpowiedzialne i bardzo egoistyczne.

  Sytuacja się nie poprawi, jeszcze przez długi czas, Nie da się wyuczyć w społeczeństwie w tak krótkim czasie nowych zachowań, zmienić nawyki.

  Wszyscy jesteśmy w obecnej sytuacji ślepi, próbujemy omackiem się ratować choć w głębi umysłów już wiemy i czekamy na cud.

  Jesteśmy wszyscy od siebie zależni, wiemy to a mimo wszystko nie potrafimy współpracować.

  80 7
 • ~Franek7 2020-03-24 10:13:54

  Wszędzie trąbią, że zanim dojdzie do widocznych objawów to już od kilku dni możemy zarażać. Do tego, że cześć chorych przechodzi infekcje bezobjawowo i w tym czasie też zarażają. Wiec chyba oczywistym jest, że w szpitalach szczególnie ostrożnie powinno się podchodzić do każdego pacjenta. W zasadzie tak jakby każdy był potencjalnym zakażonym bezobjawowo. Inaczej to wszystko jest bez sensu bo być może ten pacjent nie ma wirusa ale przynioslo go kilku innych którzy objawów nie mieli ale zarażali.Gdyby tak robiono nie trzeba by dziś zamykać oddziału w 140tysięcznym mieście. Przecież to jest oczywiste w świetle komunikatów jakie płyną z mediów. Po to właśnie każą nie wychodzić z domów bo jest wielu zakażonych bezobjawowo.

  91 24
 • ~joawol 2020-03-24 10:14:20

  Jeżeli taki przypadek paraliżuje SOR to, co w przypadku osoby półprzytomnej lub nieprzytomnej, z którą nie można się porozumieć? Czy wprowadzenie odpowiednich procedur jest uzależnione od odpowiedzi pacjenta na zadane pytanie? To wszystko? wow

  95 22
 • ~człowiek z branży 2020-03-24 10:53:35

  Lekarz i nie potrafił rozpoznać u siebie objawów?
  Pozostali medycy w rodzinie również nie dali rady rozpoznać objawów?
  Kontakt z osobą w kwarantannie po powrocie z Włoch również nie dał podejrzenia że może to być koronawirus?
  Moim zdaniem to było działanie z premedytacją by uniknąć kontaktu tego chorego starszego pana z innymi osobami "w namiocie" czy też zakaźniku.
  Niektórym wydaje się że moga więcej lub że są uprzywilejowani...
  Tym powinien się zając prokurator!

  88 8
 • ~zak 2020-03-24 10:56:40

  Franek 7 i joawol pacjent nieprzytomny , to inna bajka .W artykle pisze , że zataił , to już działanie świadome!!!i powinno być karane.
  Wy byście chcieli wszędzie procedury , a widzieliście twarze pielęgniarek i lekarzy po dyżurze ????? też kiedyś pracowałem w masce i uwierzcie mi , to nic przyjemnego. Rozsądek tego teraz trzeba wymagać od każdego .

  66 7
 • ~Franek7 2020-03-24 11:33:34

  ZAK twoja praca w masce przy zrywaniu eternitu to nie to samo co w maseczce w szpitalu. Tak, chciałbym procedur. Tylko to nas może uratować. A jeśli wszystko zależy tylko od tego czy pacjent się przyzna czy nie to jest to kpina z obywatela i w ogóle fikcja. Po co zarzynać gospodarkę, lepiej niech wszystko działa normalnie bo i tak kto ma być chory to jak widać będzie.

  11 40
 • ~Trop leminga 2020-03-24 11:33:53

  do franek lat 7 - Pełowcom już nikt i nic, nie posprząta tego bajzlu w głowach, jaki wyrządził im TVN i Gazeta Wyborcza! Napisz sprayem na każdej ścianie w swoim domu tak. „W demokratycznych wyborach wygrał PIS, i to z dwukrotną przewagą nad PO. Zdobył drugi raz większość parlamentarną, co jest ewenementem w Europie po II wojnie światowej”.

  47 60
 • ~RybnickiRekin 2020-03-24 12:07:02

  PIS zataja. Umierają ludzie a wpisują im w kartę niewydolność krążeniową - bo takie są polecenia polityczne. To potwierdzone już informacje. Dziś w Nowym Targu zwolniono dyscyplinarnie pielęgniarkę bo powiedziała że nie ma maseczek i są narażeni. Oczywiście to prawda ale szpitalem rządzi RADNY PIS który ją zwolnił i to dyscyplinarnie. To chore Państwo i chorzy ludzie u władzy... chcą przeprowadzić na siłę wybory bo wiedzą że ich maska niedługo spadnie.

  50 37
 • ~zak 2020-03-24 12:43:47

  Franek7 obrażasz ciężko pracujących ludzi , czy to przy zrywaniu eternitu, górników , czy pielęgniarki w szpitalach . Praca w każdej masce jest niewygodna . Młody i zdrowy szczyl jeszcze jesteś , do tego w fabryce trolli u ruskich gdzie siedzisz , to możesz sobie głupoty wypisywać i niektórzy (szczególnie totalsi) to łapią. Nie da się robić kwarantanny i mieć wszystko pootwierane. Procedury tego nie załatwią .

  31 3
 • ~Trop leminga 2020-03-24 12:44:40

  do franek7/rybnickirekin/czaja/sympatykrybnika/barracuda - ciekawe, że kodziarze zawsze znajdują pojedynczy komentarz i go przytaczają od
  osób, które najpierw zostały zwolnione z pracy, telewizji, wojska, itd.. To jest naturalny odruch złości, wobec tego podmiotu, który według tych biedaków, ich skrzywdził. Trudno im pogodzić się, że rząd PO to najgorszy rząd po 1945 roku. Przez 8 lat szerzyła się degradacja i rozkradanie Polski, niszczenie państwowości, ze słynnym „Polskość to nie normalność”. Potrzeba wielu lat ciężkiej pracy, aby znowu nadgonić to co zostało stracone.

  35 31
 • ~rosthost1 2020-03-24 13:41:43

  z takimi obywatelami mamy szanse być w Unii - tak jak Włochy, Francja, Belgia i Hiszpania - do śmierci!

  14 8
 • ~rosthost1 2020-03-24 13:44:40

  RybnickiRekin
  "PIS zataja. " Śmiertelność w Polsce jest adekwatna do zarażonych. Jeżeli jest inaczej to śmiertelność powinna być wyższa. Najważniejsze nie są testy (które trzeba by odnawiać co 5 dni) ale PRZESTRZEGANIE KWARANTANNY. No i #niekłamMedyka !!!

  22 4
 • ~Marzena S-y 2020-03-24 17:05:55

  Szanowna redakcjo, możecie wstrzymać się przed publikacją takich zdarzeń do czasu aż zbierzecie pełen zestaw faktów. Mamy wszyscy dbać o swoje zdrowie, zalecenia naszego Rządu oraz międzynarodowej organizacji WHO. Najgorsze co może teraz być to serwowanie niepotrzebnego stresu dla mieszkańców Rybnika i sianie paniki. Stres to jeden z głównych czynników chorobotwórczych. Jednakże życzę całej redakcji zdrowia oraz ,,zdrowego'' podejścia do zaistniałej sytuacji.

  8 4
 • ~człowiek z branży 2020-03-26 21:00:09

  Prawda to, że aktualnie znów jest jakiś problem na SORze?

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1971