zamknij

Wiadomości

Śmierdząca sprawa w Chwałęcicach

Mieszkańcy, którzy nie mają na swoim terenie kanalizacji, powinni pamiętać o systematycznym usuwaniu nieczystości. W przeciwnym razie narażają się na konsekwencje finansowe. Przekonał się o tym niedawno mieszkaniec Chwałęcic.

Reklama

Zgłoszenie w tej sprawie wypłynięcia zawartości szamba na zewnątrz strażnicy otrzymali w minioną środę. - Fekalia z przepełnionego zbiornika na odpady ciekłe przelały się poza ogrodzenie prywatnej nieruchomości w dzielnicy Chwałęcice. W tej sprawie interweniował nasz dzielnicowy, który ukarał właściciela budynku mandatem karnym – mówi Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku.

Strażnicy przypominają o zapisie znajdującym się w Uchwale Rady Miasta Rybnika:

18. 1. Właściciele nieruchomości obowiązani są do pozbywania się nieczystości ciekłych z terenu nieruchomości w sposób systematyczny, nie dopuszczając do przepełnienia się urządzeń do gromadzenia nieczystości ciekłych, gwarantując zachowanie czystości i porządku na nieruchomości.

2. Właściciele nieruchomości obowiązani są do pozbywania się nieczystości ciekłych z terenu nieruchomości co najmniej raz na kwartał, z zastrzeżeniem ust. 1.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 61 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Arteks 2019-04-05 12:10:25

  Coś obrzydliwego... ale niestety "normalnego" dla miejsc pozbawionych kanalizacji. Zimą smród z kominów, latem charakterystyczny kloaczny smrodek ze spuszczonych szamb roznoszący po wsiach i podmiejskich terenach. U nas przynajmniej można to tępić przez Straż Miejską ale na wsiach trzeba się przyzwyczaić.

 • ~sympatykrybnika 2019-04-05 13:25:03

  Czy Straż Miejska, która w tej sprawie interweniowała, równocześnie złożyła do sanepidu i prokuratury zawiadomienia o możliwości, o podejrzeniu: zagrożenia zdrowia i życia współmieszkańców, lub wyrządzenia szkud środowiskowych. Jeżeli Dzielnicowy Straży Miejskiej będący na miejscu zdążenia stwierdził, że niema takich zagrożeń, to niech za pośrednictwem Komendanta z powołaniem na wiedzę i kompetencje Pana Dzielnicowego wyda właściwe oświadczenie.

  24 46
 • ~Lateks 2019-04-05 15:21:45

  Dziwi mnie w tym wszystkim że mieszkańcy chwałęcic i stodół domagają się budowy kanalizacji zamiast zainwestować w przydomową oczyszczalnię. Woda tak pozyskana nadaje się do podlewania roślin.
  A swoją drogą kiedy straż miejska zainteresuje się wylewaniem nieczystości z oczyszczalni ścieków na pobliskie grunty...

  21 23
 • ~Przyjaciel4567 2019-04-05 20:49:18

  Nie afiszujcie się w mediach ani nie mówcie to jest pół sukcesu tylko wykonać to jest sukces

  4 5
 • ~Lateks 2019-04-05 21:55:38

  ~Arteks nie wiem czemu w każdym poście musisz leczyć swoje kompleksy związane z rodziną na wsi. Sam pisałeś że masz siostrę na wsi to musisz strasznie jej nie lubić wypisując takie dyrdymały i inwektywy.
  Mam znajomych na wsi, pomijam to że pod wiatą stoją Lamborghini Case i New Holland to jeszcze mają własną tłoczarnię oleju gorzelnię i biogazownię.
  Same zwierzęta od nich są droższe niż cały apartamentowiec w którym jest twój apartament. I przeciwieństwie do rybnickiej oczyszczalni ścieków oni nie wytwarzają wyziewów takich jak w Orzepowicach. Co jest nie lada sztuką mając krowy mleczne.
  Za to dzięki nim ty możesz kupić to mleko rozcieńczone wodą (standaryzowane) w kartonie UHT.

  29 8
 • ~Arteks 2019-04-05 22:50:36

  @lateks - czemu ty ciągle atakujesz, wbijasz komuś szpile, pomawiasz, wtrącasz się do czyichś spraw rodzinnych czy majątkowych? Jakie inwektywy? Jakie kompleksy? To, że nie toleruję smrodu z wylewanych szamb to coś złego? W każdym normalnym człowieku takie coś wzbudzi oburzenie i obrzydzenie jednocześnie. To, że nie chcę żyć po wiejsku to jakaś wada? Wielu młodych nie chce i ucieka ze wsi do miast. Mi zupełnie nie przeszkadza, że ktoś jest rolnikiem i żyje po wiejsku i świetnie zarabia na swojej operatywności. Każdy jest kowalem swojego losu. Ale my żyjemy w mieście w którym rolnictwo dla większości mieszkańców nie ma żadnego znaczenia. Nawet rekreacyjne stadniny przy Nacynie i w Stodołach wkrótce zmienią przeznaczenie tak jak i większość gruntów które masowo są odrolniane. Czemu mieszkasz jeszcze w Rybniku, a nie gdzieś na wsi? Nie ciągnie cię do "swoich"? Tu będzie się zmieniać dla ciebie wszystko tylko na gorsze bo... "miastowi" rządzą. ;)

  9 35
 • ~arkussinus 2019-04-05 23:08:16

  panie arteks przyhamuj, bo nie wiesz czemu mu to szambo wylało!! Być może zdarzylo mu sie to pierwszy raz? Może był chory i zapomniał? Może po prostu [i tu proszę pomyśleć co lub kogo tu miałem wpisać, ale cenzura by nie pozwoliła] za dużo i przebrało...

  20 6
 • ~Lateks 2019-04-06 07:54:29

  ~Arteks widzisz jo jestech u siebie, toś ty je przyjezdny...
  I żal tylko że nie wiesz ale 300m od twojego bloku pasą się krówki...
  A Stodół żal, może ciebie to cieszy... jednak ja wolałbym żeby ten ośrodek jeździecki żył życiem takim jak w latach 90-tych...

  18 4
 • ~Arteks 2019-04-08 12:03:58

  @lateks - ja jestem u siebie. Ale wstyd mi za jakichś ostatnich wiochmenów którzy hodują w mieście zwierzęta, wylewają szambo na łąki czy grzeją wodę do kąpania w piecach węglowych. Dla ciebie to być może atuty ale każdy kto tak postępuje musi mieć świadomość, że się pogubił.

  1 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz jedzenie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku?

Oddanych głosów: 1363