zamknij

Wiadomości

Śmierć podczas interwencji policji. Mężczyzna był po dopalaczach?

2019-06-26, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

W Popielowie przy ul. Zamojskiego zmarł mężczyzna. Wcześniej został skuty przez policjantów, bo wchodził na posesje. Prawdopodobnie był po dopalaczach lub innych środkach odurzających. Prokuratura czeka na wyniki sekcji zwłok.

Reklama

O tym zdarzeniu informuje nas Czytelnik. - Jest to prawda ze w niedzielę w Popielowie zmarł człowiek podczas akcji policyjnej? Działo się to na Zamojskiego w Popielowie, około 8.00 – 9.00 rano. Podobno był po jakiś dopalaczach – pisze do nas.

Rybnicka policja potwierdza, że doszło do takiego zdarzenia. - Policjanci podjęli interwencję w sprawie mężczyzny, który miał wchodzić na posesje. Pomimo udzielonej pomocy mężczyzna ten zmarł. Podejrzewamy, że był pod wpływem środków odurzających – mówi sierż. sztab. Dariusz Jaroszewski. Odsyła nas do Prokuratury Rejonowej w Rybniku.

Barbara Drewniok – Zastępca Prokuratora Rejonowego informuje nas z kolei, że śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok. - To będzie dla nas kluczowa informacja, co zaważyło na śmierci mężczyzny. Jedna z hipotez wskazuje, że faktycznie mógł być po dopalaczach. Dlatego czekamy też na ekspertyzę toksykologiczną na zawartość alkoholu i innych środków odurzających – dodaje.

Zdaniem śledczych, do śmierci nie przyczynili się policjanci. - Na tym etapie śledztwa nic nie wskazuje na to, że przekroczono uprawnienia – dodaje.

Nasza rozmówczyni zwraca uwagę, że policjanci widząc tracącego przytomność mężczyznę od razu go rozkuli i udzielali pierwszej pomocy.

Pomimo szeroko zakrojonych kampanii społecznych nadal dochodzi w Polsce do śmiertelnych zatruć dopalaczami. Głośno o tym było rok temu w Rybniku, gdy 31-latek demolował mieszkanie, awanturował się z matką. Po przyjeździe policji mężczyzna przestał oddychać – zmarł po długiej reanimacji. Więcej pisaliśmy w artykule >>Rybnik: zgon po dopalaczach! Mężczyznę zabił Armagedon?<<

Tragicznie zakończyły się też święta Bożego Narodzenia. W grudniu 2018 roku trzy osoby z powiatu mikołowskiego zmarły po zażyciu dopalaczy >>Tragiczne święta w regionie. Trzy osoby zmarły po dopalaczach<<

Oceń publikację: + 1 + 36 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~norton 2019-06-26 11:40:20

  Hmm Selekcja naturalna.
  Z jednej strony szkoda człowieka a z drugiej - kto takie coś spożywa?

  107 7
 • ~Jedynie Prawdziwy Polak 2019-06-26 12:57:43

  ~kazo64

  Ty masz uszkodzenie klawiatury czy mózgu z tymi literami PO w twoich tekstach?

  Obudź się chłopie, to już dawno i nie prawda, teraz na potęgę kombinuje i rozdaje stołki na o wiele większą skalę twój ukochany PiS, przy uciesze uciszonej jałmużną 500+ gawiedzi.

  PO to przy nich grzeczni chłopcy.

 • ~Jan R. 2019-06-26 14:08:10

  Homo non cogitas = przeciętny zwolennik BiN (Bezprawia i Niesprawiedliwości).

  18 10
 • ~Marek Wawoczny 2019-06-26 14:36:22

  dobrze ze takie ci-e sami sie eliminuja oby jak naj wiecej bylo tych przypadkow smiertelnych po dopalaczach nie wozic do szpitali i pbciarzac podatnikow tylko zaraz do la--u jednego gn--a mniej

  21 27
 • ~Piotr Czaja 2019-06-26 16:31:07

  zachowanie policji profesjonalne

  15 5
 • ~Piotr Czaja 2019-06-26 16:40:44

  Jedynie Prawdziwy Polak - odpuść sobie tego jełopa rekordzistę minusów-to on sprowadza na Rybnik plagę tragedii tak jak jego współtowarzysze partyjni ze wschodnich regionów powodzie-matka natura rozliczyła ich za te niewłściwie oddane głosy

  14 14
 • ~Barakuda 2019-06-26 18:12:30

  Kazo jak przeciętny wyborca PiS nie wie, że po wyglądzie i zachowaniu człowieka można ocenić, że jest on pod wpływem środków odurzających. Nie wie też, że od założenia kajdanek się nie umiera.

  21 11
 • ~Jan Zachem 2019-06-26 19:23:07

  Dlaczego rzecznik praw bandytów (dawniej RPO) niejaki Bodnar nie interweniuje . Jak można upubliczniać informację ,że ktoś jest pod wpływem środków odurzających przed wykonaniem badań na ich obecność . Lub skuwać człowieka jak zwierzę bo wchodził na posesję ?
  Może zabłądził i należało mu wskazać drogę . Toż to łamanie praw człowieka w czystej formie.

  15 26
 • ~Jan Marian 2019-06-27 08:01:11

  Hmm Selekcja naturalna. -...to pisze tylko małpa, normalny rozumny człowiek rozumie co to sa za problemy cywilizacyjne, przynajmniej można zamknąc jadaczke jak sie nie ma nic mądrgo do powiedzenia

  6 8

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1163