zamknij

Wiadomości

Ślizganie w nowych warunkach. Ruszyła budowa zadaszonego lodowiska

2022-05-19, Autor: bf

Wygląda na to, że od nowego sezonu amatorzy zimowych szaleństw będą ślizgać się już w nowych, komfortowych warunkach. Rozpoczęła się bowiem zapowiadana od dawna budowa zadaszonego lodowiska. Ma być gotowe w wakacje.

Reklama

O konieczności zadaszenia lodowiska pisaliśmy już niejednokrotnie. Nie było bowiem jak dotąd sezonu zimowego, w którym warunki atmosferyczne pozwoliły na korzystanie ze ślizgawki w pełnym wymiarze czasu.

Teraz to się ma zmienić. Przypomnijmy, w 4 kwartale 2021 roku MOSiR w Rybniku wyłonił zwycięzcę przetargu na budowę zadaszenia lodowiska.

Mieliśmy lodowisko, ale w większości przypadków mogliśmy wykorzystywać je w 50 procentach – ze względu na wysokie temperatury w ziemi, opady, silny wiatr. W momencie jak zadaszymy obiekt, będziemy mogli korzystać aż do zakończenia sezonu – mówił przed miesiącami Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR-u.

Wiadomo, że obiekt pomiędzy kąpieliskiem Ruda a boiskami piłkarskimi dostanie dach oraz demontowane ściany.

Prace budowlane obejmują m.in.:

- rozbiórkę słupów oświetleniowych z fundamentami i oprawami ze złożeniem we wskazane przez Inwestora miejsce – 4 sztuki

- rozbiórkę piłkochwytow za bramkami – około 60 m

- rozbiórkę bramy i furtki

- rozbiórkę części nawierzchni boiska ze sztucznej trawy w zakresie umożliwiającym wykonanie stóp fundamentowych do powtórnego wykorzystania

- budowę hali łukowej o konstrukcji stalowej o wymiarach 22 x 45 posadowionej na stopach fundamentowych wraz z oświetleniem wewnątrz hali

- ułożenie kostki brukowej i obrzeży na podbudowie z kruszywa - kostka i obrzeża z rozbiórki – około 240 m2

Pierwotnie MOSiR zamierzał „wyłożyć” na inwestycję 580 tys. złotych, jednak najtańsza oferta opiewała na dużo więcej, bo 847 470,00 zł. Gdy miasto dołożyło brakującą kwotę, wyłoniony został zwycięzca przetargu - firma Alles Cool Chłodnictwo Klimatyzacja Wentylacja Jacek Stempin z Kępna.

Początkowo mówiło się o tym, że inwestycja zakończy się w maju lub czerwcu, termin ten jednak ustalono na połowę lipca.

Oceń publikację: + 1 + 25 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Chachulski 2022-05-19
  19:12:39

  36 3

  Szkoda, że nie możemy się w Rybniku doczekać lodowiska z prawdziwego zdarzenia. Zadaszenie poprawi nieco sytuację, ale to nadal będzie na dzisiejsze czasy, taka trochę lepsza prowizorka. Będziemy za to mieli muzeum medycyny w starym szpitalu, muzeum pary w Niewiadomiu i pewnie jeszcze kilka innych muzeów. A za kilkadziesiąt lat całe miasto będzie jak jedno wielkie muzeum.

 • ~lewy_gwint 2022-05-19
  19:23:27

  23 4

  No jest jeszcze muzeum na Chrobrego 2. No i te eksponaty - ekspozycja stala od dwóch kadencji, być może warto ją zminic

 • ~Longina b 2022-05-19
  20:23:27

  17 4

  Będzie dach nikt nie zmoknie.Tylko skąd wziąć lód.

 • ~Arteks 2022-05-19
  20:46:56

  8 19

  @Chachulski - szkoda, ja też wolałbym obiekt stały, całoroczny. Ale problem nie jest z muzeami bo to akurat, że miasto dba o historyczne obiekty to dobrze o nim świadczy. Nikt z nas nie chciałby na stałe oglądać rudery na Klasztornej czy na Ignacym. Szkoda jednak, że pakujemy pieniądze w nowe drogi takie jak połączenie Storczyków z Góreckiego. Koszt 14 mln, efekt osiągnięty - żaden.

 • ~Chachulski 2022-05-19
  22:58:41

  9 1

  Nie mam nic przeciwko dbaniu o obiekty zabytkowe, pytanie czy koniecznie trzeba w nich tworzyć nowe muzea, do których pewnie będzie trzeba sporo dopłacać. A może w starym szpitalu lepiej by było urządzić nową siedzibę USC albo naszego rybnickiego muzeum, które obecnie działa w ciasnych pomieszczeniach ratusza, gdzie mieści się też wspomniany urząd cywilny. A może jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby urządzenia tam razem z jakimś podmiotem prywatnym stylowej restauracji z hotelikiem, dzięki której to miejsce żyłoby 7 dni w tygodniu, a nie tylko wtedy jak przyjadą jacyś turyści albo szkolna wycieczka. Jest jedna istotna różnica między lodowiskiem a muzeum. To pierwsze służy przede wszystkim mieszkańcom, to drugie przede wszystkim przyjezdnym i turystom.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2354