zamknij

Sport i rekreacja

Skoczkowie z Aeroklubu ROW pobili rekord Polski

Spadochroniarze z Rybnika i okolic uczestniczyli w biciu rekordu Polski w największej formacji swobodnie spadających skoczków.

Pod koniec września został pobity rekord Polski w największej formacji swobodnie spadających skoczków. Już przy piątej próbie udało się zbudować zaplanowaną figurę składającą się z 70 spadochroniarzy. Wśród nich znalazły się osoby wywodzące się Aeroklubu ROW: Szymon Szpitalny z Kamienia, Tomasz Wojciechowski z Jastrzębia Zdroju i Karina Laszuk z Żor (aktualnie Warszawa).

Skoki były wykonywane z wysokości 4500 metrów z trzech samolotów skyvan. Poprzedni rekord został ustanowiony w 2008 roku i składał się z 45 skoczków.

Reklama

 

Warto dodać, że w skład komisji sędziowskiej wchodził Piotr Płotczyk z Radziejowa.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~cige 2012-10-02 22:21:39

  Moje gratulacje, kochani, chociaż tytuł sugeruje że to Wy pobiliście ten rekord Polski :) podczas gdy były to 3/70 -te :)
  Za moich czasów to do AN-2 i robiło się formacje 12-14-to osobowe, zaś mój rekord formacji to 14 osób z 4500 m. Ale świat idzie do przodu. CIEKAWE INO CO TAM ROBIOŁ JONASZ JAKO SYNDZIA KALOSZ jak ino LOTOŁ w PARACH W LUFCIE.

  0 0
 • ~margaretka27 2012-10-03 09:36:30

  Gratulacje!!! Tylko szkoda naszego aeroklubu jego ikona AN2 SP-ANG stoi i niszczeje. Drugi praktycznie nieuzywany tez jego los chyba przesądzony. Gdzie JAKI, WILGA, ZLINY??? Połowa płyty lotniska stoi odłogiem nawet niekoszona. Byli członkowie władz aeroklubu pozakładali własne firmy szkoleniowe i ....! Co dalej z aeroklubem???

  1 0
 • ~ 2012-10-03 16:15:17

  Wiele osób z Gotartowic się ucieszy na wieść, że SP-ANG i SP-AMM już nigdy nie polecą...

  SP-ANG został parę lat temu aresztowany przez prokuraturę badającą sprawę firmy Koloseum. Niestety samolot był własnością tej firmy. Do dnia dzisiejszego nie można się do niego zbliżać. Nieodpalany silnik samolotu jest po jakimś czasie do kasacji.

  SP-AMM wylatał w tym roku ostatnie godziny nalotu i niestety zakończył podobnie swój los co nasz granatowy Antek.

  Na chwilę obecną skoków w Rybniku nie ma i nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek będą:(


  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy 500+ na pierwsze dziecko to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 3479