zamknij

Wiadomości

Skarbówka w Face 2 Face. Właściciel: weszli nielegalnie

2021-01-30, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Klub nocny działający przy ul. Wiejskiej nie poddaje się. Lokal drugi weekend z rzędu otworzył się dla klientów organizując imprezę pod nazwą "Spotkanie partyjne Strajku Przedsiębiorców". Ten fakt nie umknął policji, sanepidowi i co ciekawe – skarbówce. Zdaniem właścicieli klubu, urzędnicy skarbówki weszli do środka nielegalnie.

Reklama

Face 2 Face działa, służby nie odpuszczają

Wczoraj klub Face 2 Face ponownie się otworzył dla mieszkańców. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem klientów, ale i służb mundurowych. Pod lokalem pojawiły się policyjne radiowozy, obecni byli też przedstawiciele sanepidu. Według publikowanych na żywo relacji, służby niewiele wskórały i nie zdołały wejść do lokalu, by przeprowadzić kontrolę.

Właściciele klubu poinformowali bowiem policję i sanepid, że wydarzenie w środku ma charakter prywatny. Impreza organizowna została pod hasłem "spotkanie partyjne Strajku Przedsiębiorców". Każda osoba chcąca wziąć w nim udział musiała podpisać się pod listą członkostwa w strajku. Zapewniła też, że jest zdrowa i będzie stosować się do rygorów sanitarnych.

Co na to policja? Telefon rzeczniczki KMP w Rybniku na razie milczy.

Zdziwienie właścicieli lokalu wzbudziła natomiast wizyta Izby Celno-Skarbowej z Katowic. Przedstawiciele tej instytucji pojawili się w klubie około godziny 23.00. Po co tam przyszli? Michał Kasprzak, rzecznik śląskiej skarbówki nie jest w stanie dzisiaj tego sprecyzować, bo nie dysponuje jeszcze raportem z kontroli.

- Mając na uwadze branżę, to były podejmowane pewnie jakieś czynności dotyczące legalności pochodzenia alkoholu i ewidencjonowanie sprzedaży na kasach fiskalnych. To są standardowe „tematy”, które podlegają naszej kontroli. Poczekajmy do poniedziałku, jeżeli przedstawiciele Izby przeprowadzali czynności w nocy, to nie wiem, czy raporty z interwencji już się pojawiły – wyjaśnia.

Kontrola skarbówki była nielegalna?

Dużo więcej do powiedzenia mają właściciele klubu Face 2 Face. Jak się dowiadujemy, funkcjonariusze skarbówki przeprowadzili kontrolę lokalu nikomu się nie legitymując i nie informując o celu swojej wizyty.

- Złamali prawo, bo weszli do środka nielegalnie, na prywatne spotkanie. Nie wylegitymowali się i zaczęli kontrolę. Chcę podkreślić, że to bardzo fajni ludzie, ale są zmuszeni nękać innych. Zaczynamy się przyzwyczajać do tego, że ktoś w białych rękawiczkach chce wszystkich pozamykać. My to rozumiemy – taka jest praca służb, ale prawo po raz kolejny jest po stronie przedsiębiorców – mówi Marcin Koza, właściciel Face 2 Face.

Wizyta skarbówki po rozmowie stron zakończyła się jednak mandatem.

- Zrobili błąd, ale my też. W wyniku natłoku pracy nie został wydany rachunek. Przyjęliśmy mandat i na tym zakończyła się kontrola. Dziwi mnie to, bo istnieją przecież kasy online, ale okazuje się, że są najwidoczniej nieskuteczne, że trzeba przyjechać i przeprowadzać kontrole. Dziwnym trafem przyjechali właśnie do nas – słyszymy.

Jak dodaje nasz rozmówca, sprawa ze skarbówką zakończyła się jedynie na mandacie.

- Wg protokołu miałem ich nie wpuszczać i zaprotokołować, że przekroczyli swoje uprawnienia. Porozmawialiśmy jednak, pan przedstawił mi, jaka jest sytuacja, jak wygląda jego praca, żebym go zrozumiał. Wszyscy jesteśmy ludźmi, nie chcieliśmy, żeby mieli problemy. Musimy się ze sobą solidaryzować – wyjaśnia Marcin Koza.

Klub czeka na wizytę premiera

Izba Celno-Skarbowa w Katowicach na razie nie komentuje tego, co zaszło wczoraj w Rybniku. Rzecznik nie dysponuje bowiem jeszcze materiałami, które pozwoliłyby mu się wypowiedzieć.

Tymczasem właściciel Face 2 Face zauważa, że do tej pory nie dostał żadnej kary administracyjnej – niczego, co wskazywałoby na to, że jest winny.

- Policjanci mają swoją pracę, ale niestety system próbuje przestraszyć ludzi poprzez legitymowanie, co jest nieprzyjemne dla człowieka, bo kontakt z policją jest nieprzyjemny – dowiadujemy się.

Przypomnijmy, że policja legitymuje osoby w pobliżu klubu powołując się na podejrzenie sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób.

- Nic takiego nie miało miejsca. Nikt z tego artykułu nie został ukarany. To straszak. Od lat żyjemy w tym kraju i do lat jedyne co potrafią to wprowadzać nieścisłe prawo. Teraz po wizycie tylu służb, czekam na odwiedziny naszego premiera – ironizuje nasz rozmówca i dodaje. - Działamy legalnie. Nikt dotychczas nie był w stanie udowodnić mi, że jest inaczej.

Właściciele klubu przyznają, że są już zmęczeni sytuacją, ale zapowiadają walkę.

- Będziemy walczyć, dopóki ktoś nas nie zamknie – podkreśla.

Oceń publikację: + 1 + 266 - 1 - 70

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (38):
 • ~Kwinto 2021-01-30 15:15:25

  Tak gnębi się naród jeśli nie da się zamydlić oczu konstytucją. Kto nie będzie wykonywał poleceń szalonego stara z Żoliborza, będzie bity, ciągany po komisariatach, zastraszany służbami.... Polska niczym już nie różni się od Białorusi Wszyscy udajecie że was to nie dotyczy, ale ostatecznie każdego dotkną rządy tych świrniętych fanatyków.
  Kaczyński ma syndrom oblężonej twierdzy, ciągle walczy z nieistniejącym wrogiem, ciągle wymyśla nowych przeciwników którzy niszczą Polskę. W rzeczywistości doprowadzi do tego że będzie decydował o której możecie wyjść z domu , z kim macie spać w łóżku i ile razy w tygodniu macie iść do kościoła.

 • ~VeB 2021-01-30 15:20:58

  I bardzo dobrze!!! Co jak co ale dyskoteki powinny być zamknięte ,masa pijanych i spoconych ludzi ,nie mówicie mi że ryzyko zarażenia jest małe. Co innego w restauracji gdzie każdy sobie siedzi ze swoimi i wychodzi po pewnym czasie a nie parzy się z setkami ludzi na 100m kw.
  Chcieli być super ,to teraz niech im dowala mega karę to już napewno klenkną.

  Aaaa i najlepsze ,goście lokalu i te ich kozaczenie bo byłem na fejsie wczoraj i jestem taki super bo postawiłem się w ten sposób władzy i tym chorym zakazom joł joł. A tak naprawdę co drugi głosował za pisem albo nie był wcale na wyborach.
  Możecie minusowac czas start

 • ~Franek7 2021-01-30 15:22:10

  Mafia z PiSu w akcji. Później będziemy wszyscy płacić za ich bandyterkę odszkodowania...

 • ~Franek7 2021-01-30 15:24:47

  Veb jeśli uważasz że jest tam jakieś ryzyko to tam nie chodź. Większe ryzyko niesie czytanie takich bzdetów jak twoje.

 • ~siarzewski 2021-01-30 15:28:53

  Przyjazne państwo w wydaniu pisowców.... Dno, żenada i metr mułu w wydaniu służb podległych władzy.

 • ~corona 2021-01-30 15:45:10

  A ze skarbówką żartów nie ma. Napewno nagrodzą klub.

 • ~Fidzi 2021-01-30 15:51:29

  -Franek7
  "Veb jeśli uważasz że jest tam jakieś ryzyko to tam nie chodź."
  Merytorycznie: jeśli uważasz, że zagrożenie zakażeniem występuje tylko w trakcie pobytu w knajpie, to się mocno mylisz!!!
  Nie rozumiesz, że te osoby, łapiąc koronawirusa wynoszą go poza lokal i zarażają inne osoby?
  Twoja pseudo-logika pasuje do zapinania lub nie zapinania pasów podczas jazdy samochodem, ale nie do zagrożenia epidemiologicznego.
  W tym przypadku też możesz krzyczeć, że nikt nie będzie ci ograniczał swobody i prawa do wolności. Twój wybór, czy podczas wypadku się zabijesz, czy też nie. Jednak tutaj, to najprawdopodobniej zabijesz sam siebie, a w przypadku korony ci młodzi ludzie najprawopodobniej sami przejdą zakażenie bezobjawowo, ale wirusa przeniosą na tych, którzy sobie z nim nie poradzą.
  Chcesz ryzykować? Ok! Ryzykuj, ale tylko swoim życiem!!! Nie życiem innych !!!
  Znów porównując do jazdy samochodem: to tak, jakbyś miał pretensje o ograniczenia prędkości - "w końcu masz prawo się zabić i nikt nie powinien ci ograniczać tej swobody". Tylko i w tym przypadku nie chodzi o twoje życie, tylko o życie twoich potencjalnych ofiar !!!
  Rozumiesz ???????? Czy nadal nie ??????
  Podejrzewam, że nie, bo walczysz w imię swojej politycznej nienawiści !!!
  Gdyby pandemia zdarzyła się podczas rządów twojej opcji politycznej byłbyś tutaj głównym propagatorem ograniczeń na miarę Belgii, Holandii i Niemiec.
  Teraz ad personam: jesteś zwykłym infantylnym podjudzającym innych pieniaczem, którego można nazwać jednym słowem : głupek !!!

 • ~Kwinto 2021-01-30 15:51:54

  ~VeB nie ma znaczenia czy to dyskoteka restauracja, czy jeszcze coś innego, kto podpadnie władzy zostanie sprowadzony na ziemię i zniszczony. Ponieważ klub Face 2 face stał się sławny na całą Polskę, nie wróżę im świetlanej przyszłości, pisowcy to najbardziej mściwi ludzie jakich znam. Każdy wie do czego są zdolne służby specjalne podległe władzy, która może wszystko, wszak uczą się od najlepszych ze wschodu.

 • ~Franz Kawka 2021-01-30 15:54:11

  Widać kto jest następnym wrogiem złodziejstwa PIS po LGBT, kobietach teraz przedsiębiorcy. Każdy kto wybije sie na jakakolwiek niezależność będzie ściągnięty na dno.

 • ~zak 2021-01-30 16:35:30

  Czy nazwa tego klubu nie przewijała się ostatnio w związku w związku z pobiciem jakiegoś chłopaka z kamerą ? sami niewinni tam przebywają...

  75 90
 • ~zak 2021-01-30 16:39:37

  Pamiętajcie , że skarbówka wykończyła Al Capone...

  60 67
 • ~Franek7 2021-01-30 16:41:46

  Fidżi czyli twoim zdaniem taka logika, że jak się jakiś Fidżi boi zarazić to ja mam siedzieć w domu jest lepsza od twojej to ja ci gratuluje. Nie chcesz wpaść pod auto to nie przechodź przez ulice. Nie chcesz się zarazić tym czy innym wirusem to siedź w domu. Czekam tez na tą falę zakażeń po ostatnim po tacie w tym lokalu tych kilkuset młodych ludzi i jakiś nie mogę się doszukać takiej i formacji.

  Corona- skarbówka z tych wszystkich służb to akurat może najmniej. Ja na miejscu właściciela lokalu podawałbym dane personalne wszystkich tych urzędników prześladowców. Będzie nam im łatwiej rozliczyć jak już pisowska mafia odejdzie w niepamięć.

  64 72
 • ~Franek7 2021-01-30 16:48:46

  Tam gdzie są potrzebni to ich nie ma:

  Policja nie zapobiegła zabójstwu starszego małżeństwa, choć funkcjonariusz CBŚP znał wcześniej plany gangstera.


  O planie zlecenia zabójstwa pary 80-latków przez gangstera z grupy ożarowskiej dowiedział się policjant z CBŚP. Przestępca wcześniej groził małżeństwu seniorów, o czym została powiadomiona prokuratura. Mimo to nikt nie przeszkodził w dokonaniu zbrodni. Starsi państwo zginęli po torturach - wynika z ustaleń tvn24.pl.

  Może ci policjanci siedzieli i szukali na siłę haków na jakiegoś przedsiębiorcę który otworzył lokal?

  69 50
 • ~tf2 2021-01-30 16:49:22

  Zaraz "nielegalnie" skończcie z tą żenadą. Tyle firm jest kontrolowanych i jakoś nie robią z tego wielkiej tragedii. No chyba, że dobrze wiedzą, że mają coś do ukrycia, wtedy to jest problem.

  66 34
 • ~corona 2021-01-30 16:51:12

  Kwinto, uwierz mi. Właśnie za ich styl walki z cwaniactwem zyskują poparcie. Kogo nie zapytasz to nikt na nich nie głosował a i tak wygrywają. Nie, nie dlatego że PKW oszukuje. Tylko dlatego że dla niektórych temat polityki jest poprostu tematem o którym nie powinno się rozmawiać(i słusznie bo nawet wykształceni ludzie głosują na PiS a póżniej przez opozycyjnych szurów są obrażani) Jedni tutaj myślą że tym spamem przeciw władzy i kilkoma gwiazdkami coś wskurają. Nikt z głosujących na PiS nie zmienił zdania. Nie łudźcie się. Za dwa lata się przekonacie.

  50 31
 • ~Maciej Kowalski 2021-01-30 17:07:02

  Zadziwia mnie krótkowzroczność owieczek które psiocza tu na Kaczyńskiego, pisoorstwem brzydzę się tak samo jak pełowcami ale taki jest ogólnoświatowy trend. Zniewolenie i inwigilacja. Gorzej niż w Polsce pod tym wzgledem w Niemczech ,Francji,Słowacji, itp. sądzę że pełowcy u władzy szybko by dorównali do zach. europy. Psioczyc to powinniście na rotshildow, sorosow,gatesow itp elyty

  55 31
 • ~Fenrir 2021-01-30 17:15:40

  @corona. Nie zmieniają zdania bo boją się że menelowe+ zabiorą i nieroby, patole i lumpexy będą musieli wziąć się do pracy. Ten pseudorząd nie ma na wsparcie przedsiębiorców ale ma dla lumpów menelowe i zasiłki. Tyle tylko że gdy przedsiębiorcy nie będą mieć dochodów to nie będzie podatków i ciekawe skąd Matołusz Krzywogęby i Adrian Długopis wezmą na menelowe. A jak nie wypłacą to wtedy lumpenproletariat zmieni zdanie i ich rozszarpie.

  42 36
 • ~Adas Poland 2021-01-30 17:35:32

  niestety klub jest na celowniku ale damy sobie rady żeby nie był otwarty jest obserwowany

  18 38
 • ~corona 2021-01-30 17:36:51

  Fenrir a Ty skąd się urwałeś? Czyje Multikonto?
  Na 20 rodzin pobierających menelowe+ znam 2 którym według mnie się nie należy. Raz że nie pracują a dwa to przepijają. Reszta rodzin odkłada od wejścia menelowego i zostawiają na przyszłość dla dzieci lub wydają w dodatkową edukację dzieci. Twoje argumenty są dobrymi argumentami kawalera który uja ma i strasznie go to boli, albo jest perfidnym lewusem który nie ma się do czego przywalić.

  39 34
 • ~VeB 2021-01-30 17:40:03

  Franek7 widzę że moje "bzdety" faktycznie ci zaszkodziły...
  "Tam gdzie są potrzebni to ich nie ma:

  Policja nie zapobiegła zabójstwu starszego małżeństwa, choć funkcjonariusz CBŚP znał wcześniej plany gangstera...."
  Takich przykładów można wymieniać bez kilku... Niestety policji wszędzie być nie może ,a nawet jakby każdy miał przydzielonego swojego policjanta który chodziłby za tobą krok w krok to myślisz że nie było by zabójstw i innych tragedii...

  Chyba jesteś jednym z tych co noszą koszulki hwdp. Także ubieraj swoją koszulkę i za 3 godziny ruszaj na fejsa puki jeszcze istnieje

  34 18
 • ~Franek7 2021-01-30 18:06:59

  VeB to kolejny analfabeta, który miał do szkoły pod górkę ale chce wszystkich pouczać. Słowo póki piszemy przez „ó”.

  12 30
 • ~Franek7 2021-01-30 18:13:54

  Corona-„ Nikt z głosujących na PiS nie zmienił zdania. Nie łudźcie się. Za dwa lata się przekonacie.”

  Z tego powodu to z pewnością nie bo elektorat PiS jest zbyt prosty żeby zrozumieć takie kwestie. Zdanie zmienia już na wiosnę kiedy wzrośnie inflacja i bezrobocie i być może zabraknie na socjalne rozdawnictwo ( no bo ile można dodrukowywać pustego pieniądza)i nagle po sześciu latach nicnierobienia trzeba będzie ruszyć zadek z kanapy i iść do roboty. Zapewniam cię , że wtedy zmienią bo elektorat PiS jest jak kobieta lekkich obyczajów. Dopóki płacisz to jest miły ale jak przestaniesz płacić to wiesz...

  29 26
 • ~Fenrir 2021-01-30 18:21:51

  @corona Tak sobie tłumacz, swoje dzieci wychowałem za swoje a nie jak lumpy pisowskie co za cudze podatki chcą wychowywać płodzone po pijaku kolejne pokolenie meneli.

  37 24
 • ~corona 2021-01-30 18:29:43

  Fenrir, czyli jednak:
  „ albo jest perfidnym lewusem który nie ma się do czego przywalić.”

  16 25
 • ~Fenrir 2021-01-30 18:50:26

  @corona
  Lewakiem gamoniu to jesteś ty i twój guru homoprezes morderca brata bo rozdawanie kasy nierobom to typowo lewacki pomysł. PiS ma tyle wspólnego z prawicą co prostytutka z dziewicą

  33 22
 • ~obserwator00 2021-01-30 18:55:43

  ~corona
  lepiej jak ty być rylem bez honoru, umiejętności i ambicji z 500+ na dzieci i jeszcze ryczeć małoooo

  21 26
 • ~zak 2021-01-30 19:10:39

  @Fenrir - gdyby wszystkie " lumpy pisowskie " jak ich nazwałeś , głosowali na PIS , to PIS miały ponad 70 % oparcia , jednak biorą 500+ 13 emeryture itd. i nie głosują . Fałszywi jacyś :)

  23 26
 • ~VeB 2021-01-30 19:32:25

  Franek7 dzięki jestem analfabetą niech ci będzie. Tym oto ukazałeś swoje ja ,bo zamiast merytorycznie się wypowiedzieć to niestety bieda intelektualna wzięła górę i co wówczas robi taki ktoś? Oczywiście czepia się głupot jak błąd ortograficzny czy literówka.

  22 11
 • ~czlowiek_w_masce 2021-01-30 19:53:21

  Fidzi - jeden głos rozsądku przeciwko stadu tępych egoistów. Ciekawe jak sobie wyobrażacie, że ktokolwiek jest w stanie przeżyć, nie wychodząc do sklepu czy do pracy. A jak się już trzeba wyjść, to oczywiście 70% bezmózgów nie jest w stanie nawet w ogromnym sklepie zachować tego metra dystansu. A kretyńskie teksty typu "równie dobrze możesz zginąć na pasach" sobie darujcie, bo to się nie trzyma kupy jak większość waszych wypocin. Tak się składa, że przepisy dotyczące bezpieczeństwa na pasach będę niedługo jeszcze bardziej zaostrzone. Rozumiem że ich też nie będziecie przestrzegali, w myśl zasady "jak chciał żyć to po co wychodził z domu"? Bo przecież ogranicza się wasze prawa!! Rozumiecie czy jak zwykle nie?

  17 22
 • ~Arteks 2021-01-30 20:03:00

  @Fidzi - pozwolę sobie zauważyć, że w styczniu mieliśmy zamknięte kluby, dyskoteki, szkoły, uczelnie wyższe, galerie handlowe, gastronomię, hotele i pensjonaty, fitnessy, kina, muzea, teatry, stoki narciarskie i co tam jeszcze - a mieliśmy w Polsce ok. 180 tys. zarażonych. Dane pewnie są niepełne bo w Polsce mało się testuje. Gdzie według ciebie się zaraziły te osoby jak nie tam? Jeśli w pracy lub domach to znaczy, że cały ten lockdown jest bezsensowny w sensie zwalczania epidemii, a bardzo szkodliwy nie tylko dla właścicieli zamkniętych obiektów ale także dla gospodarki. GUS ogłosił, że po raz pierwszy od 30 lat w 2020 mieliśmy recesję! Wszyscy to niestety odczujemy. Trzymanie gospodarki w kajdanach restrykcji jest bezsensowne - tym bardziej, że nie mamy do czynienia z ospą wietrzną, trądem albo dżumą ale zwykłą grypą. Od pewnego czasu obawiam się, że restrykcje w naszym kraju są tak drastyczne z obawy masowych demonstracji ludzi na ulicach.

  40 23
 • ~Franek7 2021-01-30 21:44:43

  Arteks dokładnie tak. Lockdown był zupełnie niepotrzebny ale rząd potrzebował pokazać, że panuje nad sytuacją i coś w ogóle robi a do tego zakazuje ( wbrew konstytucji ) demonstrować bo to grozi roznoszeniu wirusa. Bzdury. Byłem na wielu protestach i jeszcze się nie zaraziłem. Nie znam tez nikogo kto by się tam zaraził. Tak samo nikt albo prawie nikt nie zaraził się w tej dyskotece a propaganda najbardziej boi się o obnażenia z tych bzdur i kłamstw dlatego w panice próbują wszelkimi nielegalnymi sposobami zamknąć wyłamujące się biznesy. Boja się prawdy i złości ludzi którzy mogą przejrzeć na oczy.
  Tak działa antyobywatelski rząd.

  23 19
 • ~Franek7 2021-01-30 22:02:47

  Weteranka warszawskich protestów Babcia Kasia spędziła przed weekendem 15 godzin w policyjnym areszcie. Aktywistka - zatrzymana podczas protestu przed Trybunałem Konstytucyjnym - twierdzi, że była brutalnie traktowana i obrażana na komisariatach w Pruszkowie i Piastowie. W rozmowie z TVN24 opowiedziała, jak na oczach innych funkcjonariuszy miała zostać siłą rozebrana przez dwie policjantki. Kobieta zapowiada pozwy i zażalenie na działania służb.

  Kobietę przewieziono na komisariat w Pruszkowie. - Na komisariacie, oprócz tego, że byłam obrażana - odnoszono się do mojego wieku, płci, wyglądu, ale to jest normalna rzecz, jeśli chodzi o kontakty policji z nami - w pewnym momencie kazano mi iść do toalety. Wyglądała na męską. Kazano mi się rozebrać. Ja nigdy się sama nie rozbieram, bo uważam, że po pierwsze, nie powinno mnie tam w ogóle być, bo byłam na legalnym zgromadzeniu, a po drugie, takich rzeczy się w ogóle nie powinno robić - zaznacza kobieta.
  - Była to bardzo brutalna akcja dwóch kobiet, która była dla mnie przerażająca. Brutalna w ten sposób, że zaczęto zdzierać ze mnie ubranie, wydzierać stanik spod bluzek. Ponieważ się broniłam, miałam wyginane ręce i palce. Potem zaczęto mi zdejmować wszystko to, co mam pod spódnicą. Zdarto ze mnie majtki, do połowy mniej więcej. A tak to zdjęto mi rajstopy i takie szorciki z napisem "widzisz to, wstydź się", które zawsze noszę na protesty - opisywała kobieta.
  Z jej relacji wynika, że działo się to na oczach innych funkcjonariuszy. - W pewnym momencie leżałam już na brzuchu. Byłam przyciśnięta za kark, wyginano mi to wszystko, co można było wygiąć. Miałam przytrzymywane przez nie nogi. Były to młode kobiety, było to brutalne - zaznacza. I dodaje, że będąc na ziemi, starała się ponieść głowę do góry, by nie dotykać twarzą podłogi, która jej zdaniem była bardzo brudna. - Zobaczyłam kątem oka, że w drzwiach stoi dwóch policjantów i się temu przygląda. Więc dopełnili mojego poniżenia absolutnego - mówiła.
  "Dopominałam się głośno o moje lekarstwa, o wodę"
  Z Pruszkowa Babcia Kasia została przewieziona do Piastowa. - Tam z kolei obrzydliwie traktowali mnie dyżurni. Zabrali mi wszystkie rzeczy, mówili do mnie per ty, wyzywali - twierdzi aktywistka. Jako przykład słów, którymi zwracali się do niej funkcjonariusze podaje: "stul mordę, zamknij mordę". Zastrzega, że innych nie będzie cytować ze względu na przyzwoitość. Opisuje też, że dostała w piątek rano śniadanie z bardzo małą ilością napoju. Ale nie pozwolono jej dokończyć posiłku, co miało być tłumaczone tym, że minął już czas na jedzenie. - Później otworzyli celę i brutalnie przerzucili mnie do innej. To była lodowata, skrajna cela, w której byłam tylko w odzieży spodniej, nie miałam kurtki czy żadnego koca. Później przez wiele godzin, aż do przesłuchania, dopominałam się głośno o moje lekarstwa, o wodę. Skarżyłam się głośno, że jest mi zimno i jestem głodna, a muszę co trzy godziny coś jeść. Moja kanapka była w depozycie, ale nie pozwolono mi jej zjeść - zaznacza.
  W sumie jej zatrzymanie trwało 15 godzin. Kobieta twierdzi, że po rewizji w toalecie w Pruszkowie nie zwrócono już jej rajstop. - Jestem cukrzyczką, więc jest mi zawsze zimno - podkreśla. Na tamtym komisariacie miała też prosić funkcjonariuszy o pozwolenie na zażycie leków. Zgodę dostała, ale jak opowiada, nie otrzymała wody, więc leki popijała tym, co udało jej się złapać z kranu w toalecie.

  15 20
 • ~Sinner 2021-01-31 10:40:18

  Co to znaczy prywatne spotkanie? Może być ale dla góra 5 osób.

  9 11
 • ~Franciszka Tania 2021-01-31 12:11:44

  meeeeeeeeeeee meeeeeeeeeeeeeeee

  2 7
 • ~P-S 2021-01-31 15:47:42

  Mam nadzieję, że sanepid, skarbówka i sąd dowalą właścicielom takie kary, że odechce im się głupot. 30 tys od sanepidu, drugie tyle od skarbówki + gratis od sądu. A ta nawalona patologia pod klubem - każdy mam nadzieję będzie rozpoznany i rozliczony. Rozwydrzone pijane lafiryndy szczególnie. Następnym razem więcej gazu i pały !

  20 12
 • ~ 2021-01-31 20:38:25

  A co skarbówka ma wspólnego z bezrozumnymi palaczami ..?
  Wystarczyło poczta informacje przesłać ...

  2 2
 • ~Karolina# 2021-02-01 10:00:26

  służba celno-skarbowa, to funkcjonariusze/pracownicy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, a nie Izba Celno-Skarbowa

  4 0
 • ~Monia2002 2021-02-08 13:28:50

  Rybniczanie w większości głosowali na PiS, na AD, więc mają czego chcieli.

  0 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 3381