Siatkówka: TS Volley Rybnik wygrał w Będzinie

2019-10-13, Autor:

Po drugiej kolejce w 5. grupie II ligi trzy zespoły pozostały bez porażki. Wśród nich jest TS Volley Rybnik.

W meczu w Będzinie rybniccy siatkarze byli faworytami i z obowiązku faworyta się wywiązali. Wprawdzie gospodarze w pierwszym secie mieli szansę na wygranie partii, to jednak doświadczenie i mniej popełnionych błędów przechyliło siatkarskie szczęście na stronę Rybnika (28:26).

W drugim secie od początku do końca sytuacja była pod kontrolą (25:19). W trzecim ponownie nasi siatkarze stworzyli sobie kilkupunktową przewagę i bez większych problemów zwyciężyli (25:21).

W trzeciej kolejce rybniczanie zagrają przed własną publicznością. W sobotę 19 października do Rybnika przyjedzie AZS Politechniki Opolskiej. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 w hali Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Grunwaldzkiej.

WIE-DRUK MKS Będzin – TS Volley Rybnik 0:3 (26:28, 19:25, 21:25)

TS Volley Rybnik: Szymon Ściślak (kapitan), Mateusz Kukulski, Michał Hoszman Wojciech Zubko, Igor Oziabło, Maksymilian Skowronek, Karol Gdowski (libero) oraz Kacper Kupczak, Jeremiasz Mazurek, Krzysztof Kuwaczka, Robert Andrulewicz, Mateusz Kaczmarczyk, Dominik Czerny, Wojciech Morgała.

Trenerzy: Wojciech Kasperski, Krystian Lipiec