Siatkówka: TS Volley pokonał wicelidera. Czwarte miejsce coraz bliżej!

2016-01-17, Autor:
Po bardzo zaciętym spotkaniu TS Volley Rybnik pokonał we własnej hali wicelidera tabeli II ligi, MKS Andrychów.

Spotkanie piątej drużyny z wiceliderem II ligi przyciągnęło na trybuny hali Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 dużą liczbę kibiców. Rybniczanie liczyli na kolejne zwycięstwo, które miało ich przybliżyć do wymarzonej „czwórki”. Początek spotkania należał jednak zdecydowanie do gości z Andrychowa. Miejscowym towarzyszyła spora liczba błędów, a przez blok andrychowian nie mógł przebić się atakujący Rafał Pawlak. Jedynym zawodnikiem, na którego wówczas mógł liczyć trener Dariusz Luks, był Michał Szmajduch. Nie pomogły ani wzięte czasy, ani przeprowadzone zmiany. MKS bardzo pewnie pokonał rybniczan 25:17.

Niemal od samego początku drugi set przebiegał po myśli gospodarzy. Systematycznie powiększali oni swoją przewagę. W rybnickiej drużynie funkcjonowało praktycznie wszystko. Przy stanie 22:15 niespodziewanie jednak wkradło się dziwne zdenerwowanie. Rybniczanie nie potrafili skończyć przez dłuższy czas akcji. Goście doprowadzili do nerwowej końcówki, którą blokiem na środku zakończył Bartek Jarzembowicz.

Kolejną partię gospodarze rozpoczęli bardzo zdecydowanie. Już przy stanie 6:2 trener gości Rafał Legień zmuszony był wziąć przerwę. Rybniczanie zakończyli popełniać proste błędy i to zaprocentowało. Zdecydowanie punktować zaczął Pawlak. Przy wsparciu innych zawodników tym razem miejscowi pewniej mogli cieszyć się z wygranej i objęcia prowadzenia w całym spotkaniu.

Czwarty set od początku był bardzo wyrównany. Przy stanie 15:13 rybniczanie nie skończyli bardzo ważnej kontry i to dodało skrzydeł andrychowianom. Od tego momentu gra Volleya kompletnie się posypała i niestety dla gospodarzy nieunikniony w tym meczu był tie-break. Rozpoczęła się zatem gra nerwów.

Decydujący set był bardzo wyrównany. Na zmianę stron rybniczanie schodzili z najmniejszą możliwą przewagą. Po chwili gospodarze zdobyli kolejne dwa punkty i byli już bardzo blisko zwycięstwa. Ostatecznie TS Volley pokonał gości w tie-breaku 15:12 i całym meczu 3:2. W hali zapanowała euforia. Rybniczanie mogli cieszyć się z bardzo cennych dwóch punktów, które przy niespodziewanej porażce Jastrzębskiego Węgla w Czechowicach znacznie przybliżyły ich do gry w play-offach.

W 17. kolejce II ligi TS Volley zmierzy się na wyjeździe z AZS-em Politechniką Opolską (środa 20 stycznia). Kolejny mecz u siebie rybniczanie rozegrają w niedzielę 24 stycznia o godzinie 17:00. Do hali Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku zawita wtedy AT Jastrzębski Węgiel.

16. kolejka:
UKS Strzelce Opolskie - Juvenia Głuchołazy 2:3 (23:25, 23:25, 25:16, 27:25, 13:15)
MCKiS Jaworzno - TKS Tychy 3:2 (23:25, 25:19, 24:26, 25:22, 15:9)
Volley Rybnik - MKS Andrychów 3:2 (17:25, 26:24, 25:21, 20:25, 15:12)
Rafako Racibórz - AZS Politechnika Opolska 1:3 (20:25, 25:16, 22:25, 23:25)
Winner Czechowice-Dziedzice - AT Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:23, 25:22, 19:25, 25:21)
KOKS Radlin - Płomień Sosnowiec 2:3 (26:28, 23:25, 25:19, 25:19, 12:15)