Siatkówka plażowa: Prudel i Fijałek medalistami mistrzostw Europy

2016-06-05, Autor:

Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) i Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) wywalczyli w szwajcarskiej miejscowości Biel brązowy medal mistrzostw Europy w siatkówce plażowej.

Mariusz PrudelGrzegorz Fijałek odnieśli komplet zwycięstw w fazie grupowej, dzięki czemu zapewnili sobie bezpośredni awans do 1/8 finału. W nim wygrali z Michałem Kądziołą i Jakubem Szałankiewiczem 2:1 (18:21, 21:17, 15:7). W ćwierćfinale Polacy pokonali włoskich bliźniaków Matteo i Paolo Ingrosso 2:1 (21:19, 19:21, 20:18). W półfinale Biało-Czerwoni przegrali z rosyjską parą Konstantin Siemienow, Wiaczesław Krasilnikow 0:2 (17:21, 17:21).

W meczu o trzecie miejsce Prudel i Fijałek pokonali Holendrów Alexanda Brouwera i Roberta Meeuwsena 2:0 (21:17, 21:19). To drugi krążek wywalczony przez Polaków w mistrzostwach Europy. Trzy lata temu w Klagenfurcie także stanęli na najniższym stopniu podium. Wtedy był to pierwszy medal ME w historii polskiej siatkówki plażowej.