Kultura, rozrywka i edukacja

Siatkówka: gimnazjaliści „Dwójki” z pucharem dyrektora

2014-05-15, Autor:
Rybniczanie wygrali III Międzynarodowy Turniej o Puchar Dyrektora Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Gimnazjum Sportowego nr 2.

Turniej został rozegrany w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych. W stawce 8 zespołów pojawiły się dwie ekipy z Czech - VK Ostrawa i reprezentacja województwa pardubickiego.

Młodzi siatkarze rywalizowali o zwycięstwo ponad 6 godzin. Rozegrali oni 15 zaciętych meczów. Ostatecznie w finale siatkarze SOS Gimnazjum Sportowego nr 2 w Rybniku (rocznik 1999) pokonali reprezentację województwa pardubickiego 2:0. Trzecie miejsce zajęli siatkarze z Gimnazjum Sportowego w Radlinie, którzy wygrali 2:0 z MOSM-em Tychy.

Klasyfikacja III Międzynarodowego Turnieju o Puchar Dyrektora Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Gimnazjum Sportowego nr 2:
1. SOS Gimnazjum Sportowe nr 2 w Rybniku (rocznik 1999)
2. Reprezentacja województwa pardubickiego
3. Gimnazjum Sportowe w Radlinie
4. MOSM Tychy
5. SK Górnika Radlin
6. VK Ostrawa
7. SOS Gimnazjum Sportowe nr 2 w Rybniku (rocznik 2000)
8. MKS Winner Czechowice Dziedzice

Turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum Sportowego nr 2 po raz ostatni został rozegrany w hali „Ekonomika”. Kolejny odbędzie się już w nowym obiekcie przy G2. Prace budowlane trwają i we wrześniu ma nastąpić oddanie hali do użytku.

Przy Gimnazjum Sportowym nr 2 funkcjonuje Siatkarski Ośrodek Szkolny pod patronatem Ministra Sportu i Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Obecnie prowadzony jest nabór do siatkarskiej klasy sportowej. – Zapraszamy chłopców zainteresowanych sportem i siatkówką w szczególności na sprawdziany. Gwarantujemy wysoki poziom szkolenia i nauki – usłyszeliśmy w G2.

Warto dodać, że siatkarze z Gimnazjum Sportowego nr 2 zagrali w finale mistrzostw Polski młodzików, w którym zajęli 6. miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0