zamknij

Wiadomości

Sesja RM: koalicja „przesłodziła” z gratulacjami? Opozycja: obejrzyjcie „Misia” Barei

2014-09-19, Autor: bf
Nietypowo rozpoczęła się w minioną środę pierwsza powakacyjna sesja rady miasta. Koalicja z Janem Murą (BSR) i Stanisławem Jaszczukiem (PiS) na czele podziękowała prezydentowi Fudalemu za to, że został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Lider Samorządu 2014”. Były słowa gratulacji, a dzieci zaśpiewały „Sto lat”. Klub radnych Platformy Obywatelskiej skwitował całe wydarzenie jednym, krótkim zdaniem.

Reklama

Przypomnijmy, że prezydent Adam Fudali wyróżniony został w kategorii miast na prawach powiatu. Nagrodę odebrał w środę, 3 września w Krynicy podczas uroczystej gali odbywającej się w ramach trwającego tam Forum Ekonomicznego. – To jest sukces. Cieszę się, że nasze miasto obok Poznania, Gdyni, Sopotu są laureatami, które mają lidera samorządu. Jestem niezwykle dumny, że mogłem z panem prezydentem pracować przez tych kilka kadencji – powiedział na początku spotkania Jan Mura, wiceprzewodniczący rady miasta z ramienia BSR.

Do życzeń dołączył również wiceprzewodniczący Stanisław Jaszczuk (PiS). - To, co dzieje się w Rybniku jest zauważane nie tylko przez naszych mieszkańców, ale i na forum ogólnopolskim. Jest to wyróżnienia wyjątkowe, świadczące o tym, że mamy dobrego gospodarza – oznajmił.

Na salę obrad zostały zaproszone dzieci w strojach ludowych, które wręczyły prezydentowi kwiaty i zaśpiewały „Sto lat”. Sam Adam Fudali nie ukrywał wzruszenia. - Jednakże nawet najzdolniejszy samorządowiec nie jest w stanie wszystkiego zrobić bez zgranego zespołu. To wyróżnienie dla wszystkich pracowników i całego urzędu – wyznał prezydent Rybnika.

Klub radnych Platformy Obywatelskiej skwitował całą sytuację jednym zdaniu. - Zapraszam do obejrzenia filmu „Miś” Stanisława Barei – powiedział krótko Łukasz Kłosek. Słowa te ubodły Jana Murę z BSR, który pod koniec sesji zrugał radnego. - Zaskoczyła mnie ta nieodpowiedzialna, niezrozumiała i bezmyślna wypowiedź. Mówię dlatego, żeby miał pan czas zastanowić się i przemyśleć. To moja ojcowska rada od mieszkańca Boguszowic. Zawsze się jakoś lubiliśmy, natomiast przyznam, że w takiej sytuacji kiedy Rybnik i prezydent dostają taką wspaniałą nagrodę, to proszę mieć trochę powagi. Pan się bezczelnie zachowuje. Mam dzieci w pana wieku i chcę wierzyć, że na pewno ta wypowiedź panu „wyskoczyła”. Czasem się człowiek łapie: „Ach! Mogłem tego nie powiedzieć". Myślę, że to jest właśnie ten moment i będzie pamiętał pan to przez całe życie. Ma pan czas powiedzieć „przepraszam”, bo jesteśmy tą wypowiedzią wszyscy zbulwersowani – powiedział wzburzony Jan Mura.

Opozycyjny radny nie przeprosił ze swoje wcześniejsze słowa. - Szanowny Janku, powinienem powiedzieć „ojcze”: gratuluję znajomości tego filmu. Myślę, że ta agresja jest zupełnie niepotrzebna, świadczy o tym, że zrozumiał pan swoją postawę. Prawdę mówiąc system się już zmienił, więc ten film jest nieaktualny, tutaj jest troszeczkę inaczej. Oczywiście panu prezydentowi gratuluję tych wszystkich osiągnięć, ale czasem mam wrażenie, że po tym zjedzonym na przerwie torcie, niektórzy po prostu przesładzają - odparł. 

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (25):
 • ~krypop 2014-09-19 10:39:19

  Jeżeli radnemu z peło cała sytuacja skojarzyła się z sceną wydawania paszportów, to się nie dziwię że się zdenerwował pan Mura :). Trzeba było najpierw zapytać starszych kolegów ile minut trwają standardowe oklaski w takiej sytuacji, a nie wyrażać swoje zdanie i robić ostudę.

  0 13
 • ~Tomek_81 2014-09-19 10:49:17

  I po tej miłej uroczystości zajęto się sprawą posady dla swojego kolegi na koszt członków RSM brawo!! Spółdzielcy też powinni iść z kwiatami ??

  32 0
 • ~Jan R. 2014-09-19 11:02:47

  Nie rozumiem za co miałby przepraszać młody radny? Jeżeli ktoś nie pamięta filmu "Miś" to podrzucam fragment libretta "Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu Tęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat! (...) To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek." Kto w tym rybnickim incydencie jest prezesem a kto Jarząbkiem, łatwo się domyślić.

  43 0
 • ~Tadeusz Dybala 2014-09-19 11:05:39

  No i komuna wróciła, w zeszłych wyborach Gierek odwiedzający budowę z słowami "pomożecie" tym razem wykorzystano dzieci. Człowiek który niszczy życie innym ludziom buduje wizerunek poprzez niewinne dzieci. No cóż Hitler także był nagrywany jak głaska po głowach dzieci.

  18 0
 • ~ 2014-09-19 11:07:24

  PO zamiast swoim wizerunkiem powinno się zająć w końcu uczciwą pracą. Trzeba to jasno powiedzieć - Rybnik potrzebuje ludzi którzy wykopią tych karierowiczów z PO z rady miasta raz na zawsze. Tutaj potrzeba nowej porządnej władzy oraz opozycji, takiej która zna się na swojej robocie a nie tylko potrafi się prężyć i cwaniaczyć przed kamerami. Trzeba się pozbyć zarówno PO jak i PISu z Rybnika i zastąpić ich lokalnymi partiami obywatelskimi które skupią się na rozwoju gospodarczym naszego wyludniającego się miasta, a nie tylko na wizerunku.Platforma jest ewidentnym dowodem na starą mądrość ludową "z pięknej miski się nie najesz". Nie ma innego wyjścia, trzeba w końcu iść na wybory i zrobić w Rybniku porządek.

  0 24
 • ~alex 2014-09-19 11:27:23

  Myślę, że zachwyty radnego Jaszczuka nad Fudalim są uzasadnione obroną jego apanaży w RSM, które zapłacą spółdzielcy. Dla wyborcy (spółdzielcy) pozostaje zaś spowodowanie, by w wyniku tego zachwytu i radny, i schorowany prezydent, wyjechali z magistratu. Tych dwóch z wozu - spółdzielcom będzie lżej. I to jedyna droga.

  35 0
 • ~rybnikus 2014-09-19 12:10:32

  Brawo opozycja i przypominam wam 100 lat w TVN dla waszego Tuska który zniszczył Śląsk!
  To dopiero był cyrk jak w/g Barei!

  0 11
 • ~Olo 2014-09-19 13:46:50

  Pan Kłosek jak zwykle pełen ironii i zadufania w swoją postać......brak słów. Aż szkoda że jest z PO.

  0 15
 • ~ 2014-09-19 13:49:22

  Pan Klosek chce zablysnac wiedza ale srednio mu to idzie.Nie wiem dlaczego pan Krzakala go jeszcze trzyma w swoich szeregach.3 kampania wyborcza z rzedu przegrana przez mlokosa.Chociaz niedaleko pada jablko od jabloni.

  0 8
 • ~werkk 2014-09-19 14:29:13

  Zastanawiam się czy film "Mis" jest odpowiednim przykładem do tej sytuacji, ja bym bardziej był za porównaniem do książki "Kariera Nikodema Dyzmy – powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza z 1932"

  11 0
 • ~obserwathor 2014-09-19 15:29:28

  szkoda mi tych nieświadomych dzieci, które od małego są zmuszone do uczestnictwa w tym cyrku

  19 0
 • ~Sterling 2014-09-19 16:41:39

  Ok, te dzieci to może trochę za dużo, ale gratulacje jak najbardziej się należały po zdobyciu takiej nagrody.

  0 9
 • ~rzyt 2014-09-19 16:53:32

  Ciekawe jak rybnicki "TVN" i rybnicka "GW" skomentują w swoich przedwyborczych wydaniach te sukcesy? A byłoby prościej jakby dzieci pana Mury zastąpiły go na stanowisku radnego; prezydenta też mógłby ktoś zastąpić z rodziny, innych radnych także namawiałbym do zajęcia się rodziną na wzór PSL, a nie męczyć się ciężko dla dobra miasta Rybnika. Dla mnie rodzina jest ważniejsza niż miasto, więc bylibyście usprawiedliwieni. Na wyborach i tak jest mała frekwencja to i koszty można ograniczyć rezygnując z nich, a wypłacając sobie większą dietę, za którą na nowym deptaku kupowalibyście towary doprowadzając tamtejszych kupców do szczęścia. Demokracja przy tak prawych ludziach we władzach miasta jest nam niepotrzebna;)

  12 0
 • ~ESR6cki 2014-09-19 18:35:17

  Radny Kłosek dobrze gada! Sary system się skończył - bez obrazy, ale i RM czas najwyższy odświeżyć. Nie żebym coś miał do Pana Fudalego, ale nadmierne słodzenie przechodzi powoli w farsę. No i nadmiar cukru szkodzi :)

  13 0
 • ~wera 2014-09-19 21:35:52

  BSR 60+

  11 0
 • ~smr 2014-09-19 22:40:36

  BSR = PIS czyli wiadomo na kogo nie głosować na następnych wyborach

  9 0
 • ~Bart 2014-09-20 00:48:12

  Dlaczego tego nikt nie napisze wreszcie, że to co robi wielce A.F. jest przecież robione dla miasta z naszych pieniędzy mieszkańców i podatników, w pażdzierniku szykuje się wielki festiwal światła, żeby ludziom zamydlic oczy jaki to on jest dobry a to jest sprytna zagrywka przed wyborami by na niego głosować!!! jeden wielki fałsz i obłuda!!!

  19 0
 • ~freelander30 2014-09-20 11:06:39

  biedne małe dzieci nawet nie wiedziały co i komu śpiewały...

  10 0
 • ~werkk 2014-09-20 11:21:09

  rzyt to nie takie proste bo na niektórych dziadków to nawet rodzina nie głosuje, niektórzy z nich są na takim etapie sklerozy ze nawet jak maja skreślić sami siebie to maja problem przypomnieć sobie jak się nazywają, Z czystej ciekawości sprawdziłem ile lat maja rajcy z BSR polecam.

  7 0
 • ~Sterling 2014-09-20 11:31:53

  Bartolek - a w którym mieście przed wyborami nie ma zwiększonej aktywności władz miasta? Poza tym, tytuł Lidera Samorządu jest niezależnym wyróżnieniem niezwiązanym z działalnością Fudalego przed wyborami.

  0 7
 • ~Teddy 2014-09-20 12:00:02

  Najlepszy samorządowiec ale czyim kosztem? Mieszkańców, którzy stoją w korkach, wypuszczają litry benzyny w powietrze a tania nie jest przecież, sprzedawanie przestrzeni publicznej wbrew mieszkańcom wyłącznie dla kasy a nie dla dobra mieszkańców i masa innych spraw o których nie ma czasu pisać, w tym kumoterskie układy z zięciem i placem manewrowym itp rodzinne fikimiki. Typowa komuna i lizanie d... A co do nagrody to cóż? Rankingi wygrywa ten, który płaci za ich przeprowadzenie :-) Z nagrodami jest podobnie. No i popatrzmy w jakim gronie jest Pan Adaś? Poznań - Grobelny, którym Poznaniacy już rzygają (podobne pomysły z karta miejską jak Adam, tylko tam się ludzie burzą na kradnące pieniądze karty miejskie i jeżdżą na gapę a kanary nie mają odwagi wsiąść do tramwaju czy autobusu) no i prezydent Sopotu z zarzutami. To raczej nagroda dla najlepszego cwaniaka samorządowego.I w tym temacie to jeszcze kilka filmów Bareji można by przytoczyć, ot chociażby Alternatywy 4 i gospodarza Anioła.

  13 0
 • ~rzyt 2014-09-20 12:59:44

  werkk: Dlatego prawie wszyscy mają swoich następców /księżniczki i księcia/ z racji swojego wieku, więc dlatego żartobliwie piszę o "ograniczeniu kosztów wyborów" poprzez nadanie praw "spadkowych" sukcesorom. Jednego już takiego w naszej radzie mamy, a w UM zatrudnionych i skoligaconych też by się parę osób znalazło. /należałoby poszperać w panieńskich nazwiskach/. Więc mamy już zakonserwowany system demokratyczny, w którym wyborcy mogą sobie chodzić na wybory, a wybierani będą ciągle "znajomi królika". Mnie najbardziej boli to, że o przyszłości Rybnika i Rybniczan decydują ci, co o niej myślą tylko w kategoriach rewaloryzacji swoich emerytur, a jednomyślność przy głosowaniu trafia się tylko raz, kiedy głosuje się podwyżkę diety.

  5 0
 • ~werkk 2014-09-20 13:22:00

  rzyt wszystko się zgadza a jak nazwisko jest takie same to, to nazwisko pracuje np. w urzędzie Żorach a te z Żor w Rybniku.

  5 0
 • ~ 2014-09-21 17:14:35

  Teddy_: Skoro "Rankingi wygrywa ten, który płaci za ich przeprowadzenie :-) Z nagrodami jest podobnie." i posiadasz na to dowody, idź z tym do sądu, a jeśli kłamiesz to jest to pomówienie.

  0 4
 • ~Arteks 2014-09-21 23:21:14

  @teddy - to dziwne co piszesz bo akurat zarówno Grobelny, Karnowski czy niewspomniany przez ciebie Szczurek z Gdyni to nie tylko jedni z najbardziej zasłużonych samorządowców w Polsce ale często cytowani, często puszczani w mediach, często proszeni o wypowiedzi w różnych sprawach związanych z samorządami no i świetni prezydenci w swoich miastach. To spore docenienie Fudalego, którego dołączono do tego szeregu i raczej nie ma co się tu doszukiwać czegoś złego lub jakichś knowań. Dziwi mnie to że tak bardzo gardzisz Fudalim a jeszcze niedawno zachwycałeś się przeciętnym Makoszem czy tragikomicznym Sochą (którego co chwilę w urzędzie nachodzi NIK albo CBA) i który poraża fatalnym zarządzaniem czy wręcz analfabetyzmem ekonomicznym. @werkk - jeśli PO chciałaby pozbyć się Fudalego - bo za długo jest u władzy to powinna być konsekwentna w sprawie swoich radnych i podziękować swoim mocno zużytym radnym z tej samej postsolidarnościowej epoki co Fudali - Drabiniok, Stokłosa, Kurpanik czy Kołodziejczyk to radni którzy siedzą w RM od wielu lat z pożytkiem zauważalnym tylko przez swoich kolegów i koleżanki z partii... Fudalego przynajmniej doceni czasami jakiś polityk, jakaś ogólnopolska gazeta czy jakaś organizacja.

  0 7

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 1355