Sensacja w Łęcznej! Energetyk ROW pokonał wicelidera (wideo - zobacz skrót meczu)

2014-04-27, Autor:
Takiego wyniku w Łęcznej chyba nikt się nie spodziewał! Energetyk ROW Rybnik wygrał z Górnikiem 2:1, zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry! Warto dodać, że rybniczanie od 62 minuty grali w osłabieniu.

W tym sezonie Energetyk ROW ma patent na piłkarzy z Łęcznej. Rybniczanie po raz drugi pokonali Górnika, tym razem 2:1. Przypomnijmy, że Energetyk ROW wygrał w tym sezonie tylko cztery spotkania, w tym dwa z łęcznianami. Pierwsze zwycięstwo z Górnikiem rybniczanie odnieśli we wrześniu ubiegłego. Na stadionie przy ul. Gliwickiej jedyną bramkę strzelił w 86 minucie Mariusz Muszalik.

W Łęcznej pierwsi gola zdobyli gospodarze, którzy mieli przewagę i stwarzali więcej okazji bramkowych. W 37 minucie Antonina Bucka pokonał Nikolajs Kozacuks. Tuż po przerwie wyrównał Idrissa Cisse. W 62 minucie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Hubert Otręba. Tym samym przez pół godziny rybniczanie w osłabieniu bronili remisu. W doliczonym czasie gry dopisało im szczęście. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Muszalika wykorzystał Michał Płonka, dzięki czemu Energetyk ROW wygrał z Górnikiem 2:1.

Przed piłkarzami ROW-u kolejne trudne mecze z trzema innymi drużynami z szansami na awans do ekstraklasy. Najpierw w sobotę 3 maja (godzina 19:00) do Rybnika przyjedzie Arka Gdynia, a sześć dni później – GKS Bełchatów (piątek 9 maja, godzina 19:00). W sobotę 17 maja Energetyk ROW zmierzy się na wyjeździe z czwartym w tabeli Dolcanem Ząbki.

Górnik Łęczna - Energetyk ROW Rybnik 1:2
(1:0)

1:0 - Nikolajs Kozačuks (37), 1:1 - Idrissa Cissé (49), 1:2 - Michał Płonka (90)

Energetyk ROW: Antonin Bucek - Sławomir Szary, Szymon Jary, Mateusz Słodowy, Michał Płonka, Hubert Otręba, Paweł Staniczek (46' Tomas Vrto), Szymon Sobczak (85' Edison Fernandes da Silva Junior), Mariusz Muszalik, Jarosław Wieczorek (81' Roland Buchała), Idrissa Cisse

Górnik: Sergiusz Prusak - Paweł Sasin, Maciej Szmatiuk, Marcin Kalkowski, Julien Tadrowski, Grzegorz Bonin, Tomasz Nowak, Paweł Zawistowski, Miroslav Bożok (61' Bartłomiej Niedziela), Nikolajs Kozacuks (78' Michał Zuber), Arkadiusz Woźniak

Żółte kartki: Hubert Otręba (45 i 62), Michał Płonka (90), Marcin Kalkowski (21), Paweł Sasin (84)

Czerwona kartka: Hubert Otręba (62)