zamknij

Organizacje pozarządowe

Seniorzy zaprezentują projekty inicjatyw społecznych

2013-02-27, Autor: dk
Już jutro w czasie debaty seniorzy z naszego miasta pochwalą się swoimi pomysłami na inicjatywy społeczne. Spośród sześciu projektów trzy najlepsze będę dofinansowane przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych.

Reklama

Projekty społecznych inicjatyw stworzyli seniorzy z naszego miasta, w wieku co najmniej 60 lat. Starszaki, jak sami o sobie mówią, chcą, by ich projekty pozytywnie wpłynęły na życie najstarszych mieszkańców Rybnika.

Projekty przewidują działania o charakterze sportowym, kulturalnym czy edukacyjnym. Seniorzy planują też akcję happeningową, która ma przywrócić zniżki na przejazd autobusami ZTZ dla osób pomiędzy 60 a 65 rokiem życia (ulgi zostały wycofane z początkiem tego roku – przyp. Red.).

 

Pomysły na inicjatywy społeczne:

- Tu i teraz spotkamy się nieraz;
- Kulturalny senior;
- Seniorze, nie bój się komputera;
- Aktywni na co dzień, czyli sześćdziesięciolatkowie dbają o zdrowie;
- Historia pokoleń;
- Przywrócenie uprawnień w komunikacji miejskiej miasta Rybnika.

 

Podczas otwartej debaty spośród sześciu projektów zostaną wybrane trzy, które uzyskają najwięcej głosów. Działania te otrzymają dofinansowanie i wsparcie z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku.

 

Debata zostanie zorganizowana w czwartek, 28 lutego, o godzinie 16:30, w Galerii Oblicza Rybnickiego Centrum Kultury. W debacie mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~minowa 2013-02-27 11:57:16

  Nie widzę żadnego logicznego uzasadnienia dla zniżek dla osób nawet ponad 65 lat. Rozumiem zniżki dla uczniów - codziennie muszą dojeżdzać do szkoly i nawet płacąc mniej, ale przez 20 dni w miesiacu nabijają niezłą kasę dla ZTZ. A taki emeryt - co ? Jedzie raz w tygodniu czy rzadziej i nie może zapłacić pełnej ceny ? Kto ma pokryć niedobory w kasie ZTZ ? Wszyscy z podatków lokalnych a może ze smieci ? Co to da ? To, że zapłacą wszyscy a skorzystają pasożyci ?

  0 0
 • ~lukaszn84 2013-02-27 12:25:36

  Ulgi dla emerytów powinny zniknąć. Raz czy dwa razy pojada to mogą płacić całość. No chyba że podliczyć że trzeba pojechać do PZU zapłacić składkę bo szkoda iść na pocztę i dać 2.5zł ale że w kolejce w PZU postoi godzinę i może się przewrócić to nieważne, ważne ze tam ma za darmo, mentalność emerytów.

  0 0
 • ~tommi 2013-03-01 06:54:30

  skoro emeryci i renciści poruszają się jak twierdzicie raz czy dwa razy w miesiącu to co Was tak irytuje? zabranieim zniżki jest wyłącznie krzywdzące ich samych, pozatym skoro wypracowali sobie emeryturę, gdzie pracując przez 40 lat mieli świadomośc że taka znizka będzie to chyba ok? nie kazdy ma emerytujrę "górniczą" na śląsku, są jeszcze tacy co dostają znacznie mniejsze pieniądze, a dla nich każdy grosz jest ważny, łatwiej uczniowi, studentowi wydać na rzeczy nie zwiazane ze szkołą niż emerytowi na bilet, uwierz, zmieni się wasz światopogląd z wiekiem

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2013-03-01 11:45:40

  minowa - czyli emerytów należy "kasować" bo jeszcze za darmo korzystają ze służby zdrowia . Idąc tym tropem to edukacja też powinna być płatna - czemu ja mam płacić na kogoś kto ma czworo dzieci? To jest zaprzeczenie istnienia państwa. Niestety tak myślą niektórzy decydenci lokalni inie tylko. A z autobusami jest dokładnie odwrotnie. Koszt jest w miarę stały. Lepiej jak pojedzie nim 40 ludzi za 1 zł niż 10 za 2,5 złotego! Tyle, że to się musi zmienić pokolenie u władzy, żeby proste prawa ekonomii i zachowań konsumenta zaczęły obowiązywać.

  0 0
 • ~klisna 2013-03-01 22:48:53

  Masakra, co za egoiści i tłuki z tych dwóch pierwszych co się tak pięknie wypowiedzieli!

  0 0
 • ~werkk 2013-03-03 09:47:05

  Spójrzcie na to w taki sposób ze może kazdemu z nas uda się dożyc wieku emerytalnego, czy wtedy tez będziecie przeciw? Widać że myślicie tylko o swojej d---e "uczeń musi codziennie dojeżdżacz do szkoły" -jak będzie emerytem będzie musiał codziennie dojeżdżacz do lekarza, potem iść i wykupić lekarstwa te na które mu starczy pieniedzy. Ale o tym dziś nie myślicie a warto bo czas szybko leci, nawet się nie spostrzeżecie jak zostaniecie staruszkami.

  0 0
 • ~slmen 2013-03-05 22:41:41

  Skoro emeryty i rencisty to osoby finansowane z moich podatków nie zgadzam się aby byli objęci jakimikolwiek zniżkami w ZTZ, MTZ, PKP i podobnych środkach transportu. Lekarstwa chcą ze zniżką, komunikacja ze zniżką, czynsz za mieszkanie pewnie też chcą ze zniżką? To co oni robili przez całe swoje marne życie że dziś ich na nic nie stać i wszystko muszą mieć taniej? Ja nie po to pracuję po 10h dziennie i nie po to mój pracodawca płaci podatki również od nadgodzin aby mi to jakieś emeryty czy rencisty wykorzystywały dla swoich przyjemności!!!! Jak chce jeden z drugim jechać autobusem to niech płaci za bilet a zniżkowe to mogą być dla uczni lub studentów jak już ktoś wcześniej napisał bo to oni będą kiedyś płacić podatki na nas obecnych 30-50 latków :)

  0 0
 • ~werkk 2013-03-07 09:31:33

  slmen z podatków tych emerytów finansowano Twoich rodziców taki system jest w Polsce że pieniądze składkowe nie trafiają na konta tylko są wykorzystywane na aktualne emerytury, tak samo będzie z Tobą bo Twoje składki to tez pieniądze wirtualne a za tym na Twoja emeryturę będą pracować dzisiejsi przedszkolaki.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2406