zamknij

Wiadomości

Ścieżki rowerowe: to wciąż jedno z najurokliwszych miejsc na Śląsku!

2013-05-30, Autor: Wacław Wrana
Kontynuujemy objazd ścieżek rowerowych w naszym regionie. Tym razem klasyka gatunku: wycieczka wzdłuż Zalewu Rybnickiego. Choć rybniczanie narzekają tutaj na tłok, zwłaszcza w weekendy, to nie ma wątpliwości, iż jest to jedna z najciekawszych propozycji na rodzinną wycieczkę na dwóch kółkach.

Reklama

Na wycieczkę niebieskim szlakiem wokół (a raczej wzdłuż) zalewu wybrałem się do południa, w środku tygodnia. I nawet o tak wczesnej porze na każdym odcinku spotykałem rowerzystów, biegaczy i „kijkarzy”. Nie dziwne więc, że w weekendy jest tutaj bardzo tłoczno i momentami niebezpiecznie. Ale czy można dziwić się rybniczanom i mieszkańcom regionu, że tak chętnie korzystają ze ścieżek nad zalewem? Nie, bo to wciąż jedne z najlepiej utrzymanych traktów rowerowych w mieście, a zróżnicowane widoki zapierają dech w piersiach. Podróżując wzdłuż zalewu można odpocząć zarówno w miejscach zorganizowanego wypoczynku („Kotwica”, dwa ośrodki w Stodołach), ale i na „dzikich” polankach oraz skrawkach brzegu jeziora.

Poważnym brakiem na mapie rybnickich tras rowerowych jest brak połączenia Grabowni lub Golejowa z Rybnicką Kuźnią. W efekcie, Zalewu Rybnickiego z elektrownią nie da się okrążyć i aby domknąć pętlę, trzeba wracać ruchliwymi ulicami - Gliwicką i Podmiejską.

> Zobacz fotorelację redaktora Wrany z wycieczki rowerowej wzdłuż Zalewu Rybnickiego

Przypominamy, że czekamy na Wasze fotorelacje z tras rowerowych w regionie. Ostatnio znakomity reportaż przesłał nam Krzysztof Oleś, który wybrał się na rowerze w kierunku Jejkowic i Lysek. Na autorów relacji czekają niespodzianki – akcesoria rowerowe ufundowane przez firmę Bike System z Rybnika.
Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2013-05-30
  09:34:25

  0 0

  Wzdłuż praktycznie całej ulicy Gliwickiej jest droga dla pieszych z dopuszczonym ruchem rowerowym - rowerzyści którzy przez licznych piratów drogowych nie czują się bezpiecznie mogą skorzystać zatem z chodnika ustępując na nim pierwszeństwa wszystkim innym.

 • ~oxide30 2013-05-30
  13:15:47

  4 0

  Jak się to ma do informacji z zeszłego roku? http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,ranking-sciezki-rowerowe-w-rybniku-na-szarym-koncu,wia5-3266-18661.html

 • ~wojtek_jj8 2013-05-30
  13:31:47

  4 0

  Jest tyle innych fajnych tras rowerowych wokół Rybnika, dlatego dziwię się, że wszyscy wybierają trasę wzdłuż zalewu. Szczególnie w niedziele i inne dni wolne. Wystarczy trochę pomyśleć, a jazda na rowerze będzie przyjemnością (no chyba, że chce się pooglądać na trasie zalewu biusty niektórych rowerzystek.

 • ~lewy_gwint 2013-05-30
  16:50:09

  1 0

  Damian są takie znaki, zgadza się. To w takim razie co na tej drodze (bo znaki te dotyczą również jezdni) robią pojazdy inne niż rowery jednośladowe. Widzę tutaj możliwość ścięgnęcia od kierujących samochodami ogromnych pieniędzy za niestosowanie się do znaków grupy C. Że jeszcze tego nikt nie wykorzystuje to się dziwię.

 • ~orient 2013-05-30
  23:55:02

  1 0

  @oxide30 - a tak się ma, że tu nie pisze że to są najlepsze pod kątem jakości trasy tylko bardzo urokliwe, szczególnie dla osób które jadą nimi po raz pierwszy - w domyśle pan redaktor który pisał ten artykuł.

 • ~Baraqda 2013-05-31
  20:37:56

  1 0

  Teraz Elektrownia poprawia wały na Rudzie i tym samym szlak rowerowy, którym dojeżdżam do pracy jest zniszczony i zamknięty. Mam nadzieję, że po skończonych pracach remontowych ścieżka rowerowa będzie nadawała się do jazdy a nie usiana dużymi ostrymi kamieniami. Mam nadzieję, że miasto z elektrownią dopilnują tego.

 • ~Gilia 2013-05-31
  23:13:46

  1 0

  @Baraqda ja również mam taką nadzieję! W sezonie korzystam z tej trasy dojeżdżając codziennie do pracy. Jak na razie muszę dojeżdżać ul.Lipową/Gliwicką, jednak mam nadzieję że nie na próżno i trasa wzdłuż rzeki Rudy zostanie oddana w "przejezdnym" stanie. Oj, bo jeśli nie.... ;)

 • ~kurier 2013-06-01
  22:08:08

  0 0

  Rewelacyjne są te okolice zalewu, klimat jakby gdzieś na Pomorzu. Naprawdę super miejsca na rowerowe bliskie wyjazdy.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2761