zamknij

Biznes

Sąd: firma Alpine Bau złamała prawo

2010-01-24, Autor: pw źródło: GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wygrała proces sądowy z firmą Alpine Bau, zgodnie z którym firma powinna opuścić plac budowy do 29 grudnia 2009 roku. Jednak Alpine Bau nie dostosowała się do wyroku sądu, łamiąc przy tym prawo.

Reklama

Zgodnie z pierwszą decyzją sądu okręgowego w Warszawie, firma Alpine Bau miała do końca stycznia 2010 roku opuścić plac budowy autostrady A1 na odcinku Świerklany - Gorzyczki. Jednak GDDKiA nie zgodziła się z tą decyzją i złożyła odwołanie, które 18 stycznia zostało rozpatrzone pozytywnie. W związku z tym, firma Alpine Bau powinna opuścić plac budowy do 29 grudnia 2009 roku. Jednak pomimo wyroku sądu, były wykonawca wciąż znajduje się na placu budowy. - Obecność Alpine Bau na placu budowy po 29 grudnia jest nielegalna. Firma, która nie dostosowuje się do wyroku sądu łamie prawo - informuje GDDKiA.Przypomnijmy, firma Alpine Bau w czasie dwuletniej obecności na placu budowy nie wybudowała ani jednego kilometra odcinka autostrady A1 Świerklany - Gorzyczki, który miał mieć długość 18,3 km. Zaś z planowanych 33 mostów, wybudowała tylko 8. Tymczasem na dzień rozwiązania kontraktu zaawansowanie prac powinno wynosić 85%.


Aktualnie na placu budowy autostrady A1 Świerklany - Gorzyczki kończy się inwentaryzacja. Prace, które nie zostały wykonane przez Alpine Bau dokończy inny wykonawca, którego wybór rozpocznie się wiosną 2010 roku. Zgodnie z zapewnieniami GDDKiA, odcinek autostrady będzie gotowy do UEFA EURO 2012.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~elmo 2010-01-25 07:23:57

  Opóźnienie opóźnieniem... Wybór rozpocznie się wiosną, natomiast prace mają ruszyć około sierpnia-września... (informacja z innego źródła ;p) Czyżby był na to czas ?

  0 0
 • ~BA 2010-01-31 18:00:37

  Z tego co się orientuję to teren na którym pracowali jest bardzo trudny, inny niż na pozostałytch odcinkach. Jednak trzeba powiedzieć że ich prace to porażka. Nie można tylko ciąć kosztów do minimum jako cudowna recepta na sukces, bo to powoduje opóźnienia.

  0 0
 • ~KeRim 2010-02-01 16:59:43

  Może się nie znam, ale wydaje mi się, że lepiej wolno posuwające się prace niż żadne...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Liderzy biznesu w regionie

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2553