zamknij

Wiadomości

Rząd wydłuża dodatkowy zasiłek opiekuńczy

2021-03-28, Autor: bf

W związku z sytuacją epidemiczną i obowiązującymi obostrzeniami dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostaje wydłużony o kolejne dwa tygodnie – do 11 kwietnia br. – To ważna informacja dla rodziców – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Reklama

Rada Ministrów zdecydowała o wydłużeniu na mocy rozporządzenia prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego o kolejne dwa tygodnie, czyli do 11 kwietnia br.

Kiedy prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego będzie przysługiwało?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał na dotychczas obowiązujących zasadach, czyli:

- w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego z powodu COVID-19, do którego dzieci lub osoby dorosłe niepełnosprawne uczęszczały,

- w przypadku niemożności zapewnienia opieki przez żłobek, klub dziecięcy, przedszkole, placówkę pobytu dziennego oraz inną placówkę lub podmiot zatrudniający dziennych opiekunów z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania tych placówek w związku z COVID-19.

Kto ma prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego?

Tak jak do tej pory dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia lub ograniczonego funkcjonowania placówek przysługiwać będzie:

- rodzicom dzieci w wieku do lat 8,

- ubezpieczonym rodzicom dzieci:

do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności,

do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,

do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

- ubezpieczonym rodzicom lub opiekunom osób pełnoletnich niepełnosprawnych, zwolnionym od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad taką osobą.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~rybnikus 2021-03-28 22:49:46

  Ten wstrętny PIS, znowu wydaje nasze podatki. Zaskowyczcie wyznawcy Tuska.

  9 10
 • ~RybnickiRekin 2021-03-29 09:09:57

  Nie sobie w D. wsadzą te parę groszy... dla kilku procent ludzi...
  Zniszczyli gospodarkę głupimi decyzjami.
  I kradną na potęgę, takiego złodziejstwa, kumoterstwa i nepotyzmu nie było nawet za KOMUNY. PO przy nich to byli złoci ludzie... jak ktoś miał zegarek za 20 tysięcy to była awantura, prokuratury zwolnienia...
  A teraz? Obajtek 35 nieruchomości za dziesiątki milionów - ukradzionych pieniędzy, rodziny z PIS zarabiają miliony, Szumowski ukradł setki milionów i zniknął, Kaczyński buduje wieżowce i daje łapówki, rydzyk kradnie z budżetu Państwa , a pieniedzy nie ma na nic w tym kraju...

  Pójdą siedzieć, a ich emerytury i pensje powinny zostać im zabrane zaraz po obaleniu tych nielegalnych rządów, utracili mandat w momencie złamania konstytucji.

  10 8
 • ~zak 2021-03-29 14:09:44

  @ Rybnicki rekin - następny Obajtkożerca , przekaz soku z buraka , a może coś o Giertychu i soku z buraka , bo na TVNnie nic nie mogę się o tym dowiedzieć .
  Ale ty masz w poważaniu jak wszyscy totalsi tych cyt z ciebie : "Nie sobie w D. wsadzą te parę groszy... dla kilku procent ludzi..." niejeden z nich by ci z satysfakcją coś w d**pę wsadził , za twoje poglądy .

  3 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 3475