zamknij

Wiadomości

Rząd rozszerza grupę nauczycieli do szczepienia. Jaka będzie kolejność?

2021-02-04, Autor: ab

W przyszłym tygodniu rozpoczynamy szczepienia nauczycieli, którzy pracują stacjonarnie w szkołach, przedszkolach i żłobkach - poinformował dzisiaj Michał Dworczyk. My przedstawiamy Wam kolejność szczepień.

Reklama

- W przyszłym tygodniu rozpoczynamy szczepienia nauczycieli, którzy pracują stacjonarnie w szkołach, przedszkolach i żłobkach. 6 lutego trafi do Polski pierwsza dostawa szczepionki Astra Zeneca - ok. 120 tys. dawek tej szczepionki - pinformował podczas dzisiejszej konferencji Michał Dworczyk.

W poniedziałek rozpoczną się zapisy 2 kanałami - elektronicznie nauczycieli i opiekunów pracujących w żłobkach, którzy będą chcieli teraz zaszczepić się przeciw COVID-19.

Szczepienie będzie nieco inaczej przebiegało w szkołach i przedszkolach, niż w żłobkach:

- Nauczyciele i opiekunowie będą szczepieni w szpitalach węzłowych. Szczegóły szczepień będą ustalane między dyrektorami szkół a przedstawicielami szpitali węzłowych - dodał Dworczyk.

Jaka będzie kolejność szczepień?

W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną pracownicy żłobków i pozostałych instytucji sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3, następnie nauczyciele wychowania przedszkolnego i kolejno nauczyciele klas I-III szkół podstawowych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, jako ostatni zaszczepieni zostaną pracownicy pedagogicznie poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Minister uspokaja

Michał Dworczyk odniósł się również do kontrowersji, jakie wywołuje szczepionka firmy Astra Zeneca:

- Nie ma lepszych i gorszych szczepionek - wszystkie szczepionki, które zostały dopuszczone do używania na terenie UE są w 100% bezpiecznymi szczepionkami i skutecznymi. Apelujemy o odpowiedzialność w wypowiedziach osób publicznych - powiedział.

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~Franek7 2021-02-04 19:04:30

  1539-ta konferencja o tym jak będziemy szczepić i jak to mamy wszystko wspaniałe przygotowanie. Jaki to piękny i wzniosły plan. A rzeczywistość...?
  Od grudnia zaszczepiono 200.000. A jak ten narodowy program wyglądał ostatnio to widzieliśmy. Towarzyszu Dworczyk zacznijcie działać zamiast gadać.

  44 28
 • ~Maciej Kowalski 2021-02-04 19:30:01

  Szczepienie to pretekst i narzędzie.

  Chodzi o segregację, czyli to co już działa w Chinach pod nazwą Social Credit System.

  Tylko, że w strefie wpływów amerykańskiej (obecnie większość świata), która do tej pory funkcjonowała jako tzw. "demokracja" wprowadzenie takiego system napotkałoby ogromny opór społeczny.

  Do tego potrzebna była operacja psychologiczna, która ma 2 bodźce:
  1. negatywny - strach przed "śmiertelnym" wirusem, ograniczanie wolności
  2. pozytywny - nagroda w postaci przywilejów, większej wolności za zaszczepienie (szczepienie macht frei)

  Planowane jest przypisanie globalnego identyfikatora oraz przypisanie do jednej z 2 (ale tylko na razie) kategorii społecznej - 1-niezaszczepiony, 2-zaszczepiony.

  Zaszczepienie jest środkiem do kategoryzacji społeczeństwa zgodnie z Systemem Zaufania Publicznego.

  https://www.benchmark.pl/aktualnosci/nadchodzi-id2020-nowa-cyfrowa-tozsamosc-dla-kazdego.html

  Na lotniskach, w restauracjach, autobusach, sklepach ... zaczną się pojawiać czytniki kodów QR, które będą segregować społeczeństwo i ograniczać wolność tym, którzy są w niższych grupach Systemu Zaufania Społecznego.

  Ale jak przekonać do tego "demokratyczne" społeczeństwo?
  Bardzo prosto - stworzyć 2 kategorie, z których ta "poprawna" będzie miała 70-80% i wmówić tej kategorii, że dzięki oznaczeniu kodem QR będzie miała przywileje.
  To gwarantuje, że wersja v1.0 Systemu Zaufania Społecznego będzie miała 70-80% poparcia.

  Do tego właśnie jest potrzebne wyszczepienie 70-80% społeczeństwa, bo do walki ze "śmiertelną pandemią" wystarczyłoby zaszczepić tylko starszych i tych w grupach ryzyka (10-20%)

  Dopiero później powstaną wersje v1.1, v2.0, gdzie będzie więcej kategorii ludzi i więcej reguł.
  Ale cała infrastruktura czytników QR będzie już stworzona i nawet jeśli zaczną pojawiać się protesty, to już będzie za późno. Oto prawdziwy cel operacji pod nazwą "Cow-ID" (znakowanie bydła).
  .
  Minimalną ilością kategorii do wprowadzenia Social Credit System są 2 kategorie.

  Własność prywatna daje w tym momencie posiadaczowi kontrolę, np. nad możliwością podróżowania (samochód), mieszkania niezależnie od kategorii. Np. obecnie ktoś w kategorii "niezaszczepiony" może sobie mieszkać we własnym mieszkaniu.

  Ale jeśli ktoś wynajmuje, to już wynajmujący (coraz częściej są to korporacje/fundusze) może mieć w umowie zapis, że do podpisania umowy wymagana jest jakaś kategoria, np. "zaszczepiony".
  Czyli pozbawianie własności prywatnej (oczywiście tylko obywateli, bo korporacje swoją własność zachowają), które należy do agendy 21/2030 i jest promowane przez WEF i ONZ to metoda zwiększania kontroli nad społeczeństwem.

  29 38
 • ~Longina b 2021-02-04 19:57:49

  Astra Zeneca?Przecież w Polsce eutanazja jest zabroniona.

  22 28
 • ~Longina b 2021-02-04 20:02:01

  Trzydziesto milionowy kraj.120tyś szczepionek.Ale /rząd/ daje czadu.

  25 32
 • ~ 2021-02-04 20:31:12

  @Franek , Longina - kiedy ostatnio ogladaliście wiadomości TVN , po wpisach widać , że w grudniu . Nawet oni podają wiarygodniejsze dane , niż wy .

  28 22
 • ~ 2021-02-04 20:32:48

  @ Franek - co to za alternatywny świat w którym żyjesz ?

  24 17
 • ~Longina b 2021-02-04 21:11:39

  No i odezwał się PiSiorski Goebbels.Tą szczepionką niech się zaszczepi Twój guru.Z tego co jest w necie to szczepi tylko kota.

  23 30
 • ~ 2021-02-04 21:36:18

  Nie nie, nie ma lepszych i gorszych szczepionek... Tylko jedne sa skuteczne w 95% (i tymi szczepi sie rzad), a inne w 59% (i tymi sie szczepi nauczycieli). Dworczyk, nie wciskaj kitu

  31 17
 • ~ 2021-02-04 22:30:42

  @~~ - gdzie powiedzieli , że rząd się szczepi ? nawet na TVN tego nie mówili . Ciągłe manipulacje totalsów, to już nudne po prostu .

  19 16
 • ~Jan R. 2021-02-05 08:54:33

  Macieju Kowalski tak perfekcyjnie nie podzielił narodu nikt, od czasów Adolfa, jak Placek Blaszkodzioby. Dokonał podziału na tych, którzy wierzą w: "zamach smoleński", to, że drudzy odbiorą im 500+, "prawo" i "sprawiedliwość", Polski Narodowy Kościół Katolicki, Wiadomości podawane w pismediach (nie oglądam tego chłamu) oraz na tych, którzy w ww. nie wierzą.

  9 6
 • ~Franek7 2021-02-05 09:50:06

  A oto kolejny Bareizm socjalistycznej Polski PiS:

  Policja chciała ukarać kierowców, bo wieźli więcej osób, niż zakładał wprowadzony limit. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu mandatów nie przyjęli. Jak tłumaczą, są od kierowania, a nie liczenia ludzi. Sprawa trafiła do sądu, a teraz zapadła decyzja. Materiał magazynu "Polska i Świat".
  Był kwiecień, a pan Andrzej w trasie z pasażerami. Tym razem kurs był nieco inny, bo z nieplanowanym przystankiem. - Policja zatrzymała autobus. Kazała zjechać na zatokę - relacjonuje Andrzej Miłuszkiewicz, kierowca MPK. Do środka weszły dwie policjantki i zaczęły liczenie. To był początek pandemii, a w komunikacji miejskiej limity pasażerów.
  - W trakcie kontroli też był moment, że pasażerowie wyszli z przystanku i weszli do autobusu – opowiada kierowca. Po przeliczeniu wyszło, że pasażerów jest za dużo. - Od razu było też stwierdzenie, że sprawa nie skończy się mandatowo, tylko od razu wnioskiem do sądu – dodaje Andrzej Miłuszkiewicz.
  Rozporządzenia nieskuteczne
  Podobnych spraw było siedem. - Za każdym razem przeprowadzenie tego procesu, liczenie co przystanek, a przypomnę, że na jednej linii może być 50 przystanków, spowodowałoby, że kierowca musiałby być matematykiem czy księgowym, a nie prowadzącym pojazd kierowcą – mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu Krzysztof Balawejder.

  Całość tu:

  https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-sady-odrzucaja-mandaty-za-lamanie-obostrzen-przez-kierowcow-autobusow-5009303

  9 4
 • ~ 2021-02-05 12:11:00

  @Franek - ty taki nowoczesny jesteś , to byś wymyślił automat do wpuszczania odpowiedniej ilości ludzi w autobusach . W Niemczech ludzie sami liczą , tam dyscyplina jest , a nie taka szlachta jak u nas.

  4 2
 • ~hub381 2021-02-05 17:07:44

  Wiadomość dla PiSowskich Głupiszonów- w rybnickim najmniej zaszczepionych. Wpierw pociotki i róznorakie pisowskie gagadki i cwaniaki/

  0 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1070