Rymer czekał na zwycięstwo rezerw ROW-u 1964 Rybnik

2019-05-12, Autor:

W 25. kolejce katowickiej II grupy klasy okręgowej pewnie wygrał Rymer Rybnik. Remisy zanotowali GKS Pierwszy Chwałowice i ROW II 1964 Rybnik.

W sobotę na stadionie w Niedobczycach miejscowy Rymer wygrał z Orłem Mokre 3:0 po dwóch golach Bartosza Semeniuka i jednym trafieniu Przemysława Pitrego z rzutu karnego.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy w pierwszej minucie mogli objąć prowadzenie, ale piłkę na poprzeczkę sparował bramkarz gospodarzy. W kolejnych minutach Rymer przejął kontrolę i nie oddał jej do końca meczu.

Szczególnie w drugiej połowie klub z Niedobczyc miał wiele sytuacji podbramkowych, ale zabrakło precyzji lub zawodnicy chcieli efektownie wejść w pole karne.

Warto odnotować trzecią bramkę, która padła po tym, jak Semeniuk ograł rywali, wszedł w pole karne i z ostrego kąta nie dał szans bramkarzowi gości.

Do składu Rymera na dobre powrócił Ołeksandr Szeweluchin. Zagrał też Robert Sitko, którego zabrakło w poprzednim spotkaniu w Książenicach.

Po meczu z Orłem Mokre prezes Rymera, Mirosław Górka, powiedział:

Obawialiśmy się tego spotkania z dwóch powodów. Po pierwsze mamy za sobą dwie porażki, a po drugie zespół z Mokrego ma bardzo dobrą passę w lidze i potrafił ograć Piasta czy zremisować z Książenicami. Okazało się jednak, ze chłopaki z Rymera są charakterni i potrafią podnieść się po porażce, pokazując przy tym ładny futbol. Gramy dalej, nie oglądając się na rywali.

Piłkarze Rymera grają swoje, ale myśląc o odzyskaniu pozycji lidera, muszą liczyć na potknięcie Unii Książenice. Ta w niedzielę zmierzyła się z rezerwami ROW-u 1964. Gdyby rybniczanie wygrali, wówczas na pierwsze miejsce w tabeli wróciłby Rymer. Tak się jednak nie stało, bo ROW II 1964 Rybnik tylko zremisował z Unią 2:2.

W tabeli Rymer zrównał się punktami z zespołem z Książenic, ale liderem nadal pozostaje Unia dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. Przypomnijmy, że piłkarze z Niedobczyc wygrali u siebie 3:2, a na wyjeździe przegrali 4:6.

W sobotę w klasie okręgowej grał również GKS Pierwszy Chwałowice, który przed własną publicznością zremisował z Naprzodem Rydułtowy 1:1.