W piątek i sobotę w Klubie Energetyka zostanie zorganizowany konkurs główny 24. Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. W programie Ryjka również występ członków kabaretu Limo.
W tym roku do konkursu staną: Kabaret Czesuaf, Kabaret Chyba, Kabaret Ciach, Kabaret Czołówka Piekła, Kabaret Dno oraz rybnicki Kabaret Kałasznikof. Przed nami sześć konkurencji konkursowych, pod które sześć kabaretów napisało premierowe skecze.
W programie Ryjka również ponowne wspólne stanięcie na jednej scenie wszystkich członków Kabaretu Limo!
- To będzie historyczny moment, w piątek 22 listopada podczas Wieczoru Komedii Improwizowanej. Spełnienie marzeń wszystkich fanów: Ewa Błachnio, Abelard Giza, Szymon Jachimek i Wojciech Tremiszewski jeszcze jeden jedyny raz razem. To sytuacja bez precedensu, która nie wydarzyła się jeszcze od rozpadu kabaretu Limo. Rybnik jest pierwszym i jedynym miastem w Polsce, gdzie Limo ponownie ostatni raz wystąpi – usłyszeliśmy od organizatorów Ryjka.
Rybnicka Jesień Kabaretowa to krótko mówiąc festiwal nowości. W Konkursie Głównym kabarety rywalizują poprzez premierowe skecze, stworzone pod konkretne tematy, zadane przez siebie nawzajem. Nie grane nigdy wcześniej teksty żartów, znane grupy kabaretowe kontra nowicjusze + gorąca atmosfera pięciu dni wypełnionych humorem = RYJEK.
[Piątek – Sobota, 22-23 listopada, 17:30 i 16:00, Klub Energetyka, ul. Podmiejska 43 / Prowadzenie: Mariusz Kałamaga]
O nagrody RYJKA, czyli Złote Koryta Kabaretów, Publiczności oraz Tajnego Jurora w 2019 roku zawalczą: Kabaret Chyba, Kabaret Ciach, Kabaret Czesuaf, Kabaret Czołówka Piekła, Kabaret Dno i Kabaret Kałasznikof.
W piątek zobaczymy skecze na temat:
„Kobieta zmienną jest” – propozycja Kabaretu Ciach
„Mistrz drugiego planu” – propozycja Kabaretu Dno
„Brak mi słów” – propozycja Kabaretu Czesuaf
A w sobotę:
„Wielki człowiek” – propozycja Kabaretu Chyba
„Skecz bez ludzi” – propozycja Kabaretu Czołówka Piekła
„Dokąd to wszystko zmierza?” – propozycja Kabaretu Kałasznikof
Prowadzący: Mariusz Kałamaga – synek z Bytomia. Komik, prezenter radiowy i telewizyjny. Założyciel Śląskiej Sceny Stand-up-u. Organizator Międzygalaktycznego Zlotu Superbohaterów. Ex członek Kabaretu ŁOWCY.B.
Kabaret Chyba – wrocławska ekipa od najważniejszych nagród na wszystkich festiwalach kabaretowych w Polsce, w tym Ryjkowych: Melodyjnej nagrody imienia Artura za 2017 rok. Od lat znani polskim telewidzom za sprawą częstej obecności w realizacjach TVP2 i telewizji Polsat.
Kabaret Chyba to energia, niebanalne scenariusze, prześmieszne postaci, które tworzą: Piotr Gumulec, Jakub Krzak i Krzysiek Wilkosz
Wymyślona przez nich kategoria konkursowa to: „Wielki człowiek”
Kabaret Czesuaf – zwycięzcy RYJKA 2017! Od tego czasu nieustannie widzimy ich w najśmieszniejszych programach telewizyjnych. Mądrzy, zabawni, utalentowani. Już 17 lat śmieszą do łez widzów poszukujących inteligentnego dowcipu. Ich piosenki kabaretowe to prawdziwe hity!
Kabaret Czesuaf to: Olga Łasak, Tomasz Nowaczyk, Wojciech Kowalczyk i Maciej Morze
Wymyślona przez nich kategoria konkursowa to: „Brak mi słów”
Kabaret Ciach – wprost z zielonogórskiego zagłębia kabaretowego, legendarna formacja „starych wyjadaczy”, którzy bawią Polaków od ćwierć wieku! Zagrali w tylu realizacjach telewizyjnych i na tylu festiwalach oraz otrzymali tyle nagród, że nie sposób o nich wszystkich tu napisać.
Obecnie grupa występuje w składzie: Małgorzata Czyżycka, Tomasz Kowalski, Leszek Jenek i Mateusz Czechowski
Wymyślona przez nich kategoria konkursowa to: „Kobieta zmienną jest”
Kabaret Czołówka Piekła – ten poznański skład to zwycięzcy tegorocznego krakowskiego Przeglądu Kabaretów PAKA! Lubią absurd, grają skecze, monologi i oryginalne piosenki. Są młodzi, ale nie boją się poruszać problemów społecznych, zaobserwowanych w życiu codziennym.
Aktualny skład Kabaretu tworzą: Łukasz Matuszewski, Jan Pituła, Maciej Nowakowski
Wymyślona przez nich kategoria konkursowa to: „Skecz bez ludzi”
Kabaret Dno – zdobywcy największej liczby Złotych Koryt w historii festiwalu, bo aż 11, co zawdzięczają przede wszystkim swojemu wyjątkowemu talentowi do pastiszów muzycznych i tworzenia rekwizytów. Ekipę z Dąbrowy Górniczej cechuje dystans do siebie i rzeczywistości.
W skład zespołu Dno wchodzą: Jarosław Cyba, Wojciech Stala, Adam Mrozowicz i Krzysztof Korzeniecki
Wymyślona przez nich kategoria konkursowa to: „Mistrz drugiego planu”
Kabaret Kałasznikof – młodzi, piękni i w dodatku z Rybnika! Sami mówią o sobie, że są duetem przepełnionym energią, charakterem i żartami. Laureaci wielu prestiżowych wyróżnień na krajowych konkursach, m.in „Szpak” i „Mulatka”. A co najważniejsze – nagradzani przez publiczność.
Duet tworzą: Beata Kabzińska i Łukasz Żak
Wymyślona przez nich kategoria konkursowa to: „Dokąd to wszystko zmierza?”
Wieczór Komedii Improwizowanej to spektakl, który składa się ze skeczy tworzonych na oczach widzów, bez wcześniej ustalonego scenariusza. To publiczność decyduje o najważniejszych kwestiach: wymyśla i wybiera postaci, w jakie mają wcielić się aktorzy; miejsca, w jakich ma się odbyć scenka; oraz problemy, z jakimi na scenie muszą się zmierzyć bohaterowie. To będzie wyjątkowy i niepowtarzalny występ.
Wieczór wypełnią popisy grup:
Narwani Z Kontekstu – Teatr Komedii Improwizowanej, którego skład jest świetnie znany fanom dobrych kabaretów. Narwanych tworzą osoby od lat związane z wrocławskim środowiskiem:
Maciej „Mietek" Gliński, Piotr „Guma" Gumulec, Adrian „Adi" Hrehorowicz, Kuba „Kuba" Krzak, Krzysztof „Krzychu" Wilkosz
Grupa AD HOC – jedna z pierwszych grup w Polsce zajmujących się improwizacją teatralno-kabaretową. Prezentowane przez nich formy tworzone są na żywo przed publicznością, a w skład grupy wchodzą:
Alan Pakosz, Michał Ociepa, Janek Malinowski, Michał Próchniewicz i Karol Bulski
Ewka Błachnio – istny kombajn działalności przeróżnych! Aktorka kabaretowa i dramatyczna. Śpiewa, tańczy i lubi prowadzić… nie tylko swojego Harleya. Grywa solo i w składach: z zespołem „Muzikanty”, w duecie „Para Numer Dwa”, w projektach „Stand’up Night” i „Stand’upowy Dzień Kobiet”.
Abelard Giza – stand-uper, scenarzysta, autor tekstów komediowych. Lider ex Kabaretu Limo, z którym zdobył liczne nagrody i popularność. Twórca serialu „Kryzys” oraz prześwietnych programów: „Proteus Vulgaris”, „Ludzie, trzymajcie kapelusze” i „Numer 3”.
Szymon Jachimek – od zakończenia Limowej działalności zajmuje się improwizacją komediową i dramatopisarstwem. Jego sztuki są wystawiane i nagradzane. Wraca do Rybnika po pięciu latach, ze łzą w oku i przerzedzonymi włosami :)
Wojciech Tremiszewski – instruktor impro, pisarz, koszykarz, członek rodziny. Niegdyś aktor improwizowanego serialu „Spadkobiercy”. Obecnie występuje z monodramami teatralnymi oraz licznymi projektami improwizacyjnymi. Czasem można go zobaczyć w reklamie.
Impro BAND – Pięciu muzyków, pięć instrumentów, żadnych nut i przygotowań! Tworzą na bieżąco oprawę muzyczną i dźwiękową do spektakli w całości improwizowanych. Współpracują na co dzień z krakowską Grupą AD HOC. Skład zespołu:
Instrumenty perkusyjne – Tomasz Kamiński
Gitara elektryczna – Filip Nowak
Gitara basowa – Andrzej Kaszuba
Saksofon – Bartek Wielgosz
Instrumenty klawiszowe i kierownictwo muzyczne – Karol Bulski
Konkurs o Melodyjną Nagrodę im. Artura
To nie jest zwykły koncert piosenek kabaretowych. To swoisty pomnik służący uczczeniu pamięci o artystach, którzy odeszli. Jego początek związany jest z tragiczną śmiercią Artura Reniona – byłego członka i współzałożyciela Grupy MoCarta, a także Katarzyny „Melodyjki” Poćwiardowskiej.
Od wielu lat konkurs jest stałym elementem Rybnickiej Jesieni Kabaretowej, dając artystom i publiczności świadectwo, że „nie wszystek umrę”, jak pisał poeta. Konkurs o Melodyjną nagrodę im. Artura zachęca do symbolicznego spojrzenia w górę, w kierunku tych, którzy na zawsze zostaną w sercach, pamięci i na kartach historii Ryjka.
Podczas 24. Rybnickiej Jesieni Kabaretowej, w konkursie udział wezmą kabarety walczące o Złote Koryto oraz zaproszeni goście.
Ryjkowy Wieczór Magii
PAN LI – Iluzja, Magia, Alkohol… czyli Przemysław Lieske aka Iżulionista. Profesjonalny magik, artysta estradowy i kabaretowy. Stand-up’er. Najlepszy iluzjonista wśród komików. Swoją kreatywnością zachwycił jurorów 8. edycji „Mam talent” i widzów Sopockiej Nocy Kabaretowej. Uczestnik One Ryj Show podczas Ryjka 2019.
Tagi: Ryjek Rybnik, Rybnicka Jesień Kabaretowa Ryjek, Ryjek konkurs główny, kabaret Limo, Ewa Błachnio, kabaret Kałasznikof, kabaret Czesuaf, kabaret Chyba, Kabaret Ciach, Kabaret Czołówka Piekła, kabaret Dno
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Rybniczanka Kamila Tarabura pokaże film o przemocy seksualnej w rodzinie. „Rzeczy Niezbędne” kręcono w Rybniku (wideo)
5445DKF Ekran Rybnik: repertuar na wrzesień 2024
2638Carbonalia ograniczą się tylko do jednego dnia! Pogoda pokrzyżowała plany
2308Poznaj historię dzielnicy Paruszowiec-Piaski w grze miejskiej
1560Teatr Ziemi Rybnickiej. Kino nie tylko dla seniora: repertuar na wrzesień 2024
1433Sukces młodych innowatorów z Rybnika. "Iminti" wspomaga osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi
+9 / -2Wystawa dalii, mieczyków i kompozycji kwiatowych w Teatrze Ziemi Rybnickiej
+5 / -073. Vinyl Swap i 16. Kiermasz Książek Przeczytanych w Rybniku
+4 / -0OFPA – święto piosenki artystycznej w Rybniku
+3 / -0XXXIX Dni Muzyki Organowej i Kameralnej - Rybnik 2024 (program)
+3 / -090-lecie szkoły muzycznej w Rybniku. Koncert Piotra Palecznego
0Sukces młodych innowatorów z Rybnika. "Iminti" wspomaga osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi
0Carbonalia ograniczą się tylko do jednego dnia! Pogoda pokrzyżowała plany
0Rybniczanka Kamila Tarabura pokaże film o przemocy seksualnej w rodzinie. „Rzeczy Niezbędne” kręcono w Rybniku (wideo)
0OFPA – święto piosenki artystycznej w Rybniku
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alertCzy spółki powinny ponosić większą odpowiedzialność za skutki eksploatacji górniczej?
Oddanych głosów: 372