zamknij

Wiadomości

Rybnik z rowerami miejskimi czwartej generacji! Czeka na nas 80 jednośladów (wideo)

2018-07-20, Autor: bf

Na ten moment czekało wielu rybniczan. Miasto zaprezentowało dzisiaj rower miejski czwartej generacji. To rozwiązanie, które nie zostało dotąd wprowadzone nigdzie indziej w Polsce! Od teraz możemy wypożyczać jednoślady, a do tego niezbędny będzie smartphone oraz specjalna aplikacja. Jak to działa? Dowiecie się czytając poniższy artykuł.

Reklama

Temat wypożyczalni rowerów poruszaliśmy na łamach portalu już wielokrotnie. Mówił o tym choćby oficer rowerowy – Jan Fiałkowski w jednym z odcinków „Dziękuję, nie słodzę” >>Oficer rowerowy: w Rybniku powstaną wypożyczalnie rowerów miejskich<<

Rok temu pisaliśmy też o Jastrzębiu-Zdroju, które jest pierwszym miastem w regionie z systemem roweru miejskiego. Zadaliśmy wtedy pytanie, kiedy rybniczanie doczekają się podobnego rozwiązania >>W Jastrzębiu można wypożyczyć rower. Kiedy będzie to możliwe w Rybniku?<<

O rowery miejskie upominali się też młodzi rybniczanie - Karol Szymura wraz z Szymonem Piechą złożyli nawet petycję w tej sprawie >>Chcą wypożyczalni rowerów w Rybniku. Pod petycją podpisało się około 1000 osób<<

Ci, którzy czekali na wprowadzenie systemu roweru miejskiego, zapewne zainteresuje ta informacja - dzisiaj przed bazylika zaprezentowano jednoślady, które będą mogli wypożyczać mieszkańcy miasta.

- To konsekwencja przyjętej przez radę miasta uchwały, przyjmującej politykę rowerową. Za mną znajdują się rowery miejskie. Będą pojawiały się we wszystkich dzielnicach Rybnika. Analizujemy, w jaki sposób rybniczanie przyjmą tę nowinkę i jakie będzie ich zainteresowanie – mówi na wstępie prezydent Rybnika – Piotr Kuczera.

– Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, które wprowadza system rowerów czwartej generacji w takiej postaci. Rowery, które proponujemy, nie wymagają stacji dokujących, pozwalają na dużą elastyczność systemu rowerowego i możliwość rozbudowy przez inne prywatne podmioty. Taki model pozwoli nam na elastyczną modyfikację stacji rowerowych w zależności od częstotliwości wypożyczania roweru z danego punktu. Jeżeli z miejsca, które wyznaczyliśmy, rowery nie będą wypożyczane, możemy szybko przenieść je w inną część miasta, ponieważ miejsca do parkowania wyznaczamy w aplikacji – komentuje Jan Fiałkowski, oficer rowerowy w rybnickim magistracie.

JAK WYPOŻYCZYĆ ROWER?

– Wypożyczenie roweru jest bardzo proste. W całym procesie krok po kroku prowadzi nas aplikacja GeoVelo. Przy jej pomocy znajdujemy stacje i sprawdzamy dostępność rowerów, poprzez aplikację otwieramy zamek roweru, a po zakończeniu jazdy zamykamy zamek ręcznie – wyjaśnia Andrzej Łotocki, dyrektor handlowy firmy GeoVelo sp. z o.o.

System pozwala nam też na zgłaszanie usterek, złego parkowania albo ewentualnych dewastacji rowerów, co w przyszłości pozwoli na szybkie reakcje, choćby ze strony Cyklo-Plus, firmy, która tutaj, w Rybniku, będzie serwisowała system.

Użytkowanie roweru można rozpocząć po zainstalowaniu aplikacji GeoVelo na smartfonie. Oto jak zrobić to krok po kroku:

1. Pobierz i zainstaluj aplikację na swoim smartfonie.
2. Aktywuj aplikację, wnieś opłatę rejestracyjną 10 zł i zasil konto.
3. Odblokuj rower za pomocą aplikacji i ruszaj!
4. Po zakończeniu jazdy odstaw rower na wyznaczone miejsce parkingowe i zablokuj zamek.
5. Pamiętaj, aby zakończyć swoją jazdę w aplikacji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://geovelo.pl/

Aplikację można pobrać ze sklepu Google play, lada dzień aplikacja będzie dostępna również w sklepach AppStore.

ILE KOSZTUJE WYPOŻYCZENIE?

Użytkowanie roweru należy rozpocząć od pobrania aplikacji i zasilenia opłatą aktywacyjną, która wynosi 10 zł. Opłata za wypożyczenie roweru wynosi 1,50 za każde rozpoczęte 30 minut, nie więcej jednak niż 9 zł za pełne 24 godziny. System oferuje możliwość wykupienia trzech rodzajów abonamentów: miesięcznego za 49 zł, trzymiesięcznego za 99 zł i rocznego za 199 zł.

Umowa miasta z GeoVelo została podpisana na 3 lata. Magistrat wyda na system niespełna 150 tysięcy złotych. - W pierwszym roku zapłacimy 48 tys. złotych ze względu na uruchomienie całego systemu. Podana kwota jest 10-krotnie tańsza w porównaniu do innych systemów działających w Polsce – dodaje Agnieszka Skupień, rzecznik UM w Rybniku.

Zobaczcie materiał wideo:

Oceń publikację: + 1 + 130 - 1 - 54

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (47):
 • ~Lahcim 2018-07-20
  13:41:22

  Brawo, bardzo dobra alternatywa dla samochodu czy komunikacji miejskiej jeśli trzeba się przemieszczać na w miarę krótkich odcinkach.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-07-20
  13:43:47

  Pytanie do Rybniczan..

  Czy uwazacie, ze nowe sciezki rowerowe wykonane w centrum Rybnika.. zostaly poprawnie zaprojektowane?

  Czy tylko ja mam wrazenie, ze projekt byl wykonany przez przedszkolaka?

  Za kazdym razem jak jade sciezka rowerowa lub jak jade samochodem w centrum Rybnika.. to sie zastawiam czy Pan Prezydent Kuczera widzial to cos co jest w centrum Rybnika nazywane sciezkami rowerowymi?

  Dla mnie jest to urzadzenie sobie kpiny ze wszystkich Rybniczan...

 • ~Gruby21 2018-07-20
  13:52:46

  Wreszcie! I przynajmniej jest po czym jeździć w centrum. @pogromca ja korzystam czasem i przynajmniej nie muszę jeździć jak w terenie po chodniku tylko szybko i na skróty. Wsiądź na rower to się przekonasz. A swoją drogą 3-go Maja już się nie korkuje. Mieszkając na Jankowickiej nie stoję w korku a rowerem też jest czasem wygodniej i szybciej. Takie pytania możesz wysłać do UM, ciekawe co Ci odpiszą ;)

 • ~JulianUrsynNiemcewicz 2018-07-20
  13:55:02

  Spoko. W dodatku rowerki są bezpieczne bo jak wiemy całe miasto jest monitorowane kamerkami które nagrywają w najwyższej możliwej rozdzielczości.

 • ~ 2018-07-20
  14:16:32

  Jak widać, na kilka miesięcy przed wyborami jest możliwe zrobienie czegoś, czego się dało zrobić przez kilka ostatnich lat, a czego od kilku lat wiele osób się domagało. Tłumaczono się różnie, w tym, że to by była droga/nieopłacalna inicjatywa itd., ale jak się nagle okazało: da się to zrobić.

  To bardzo dobrze, że pojawią się rowery miejskie. Wiele miast o podobnej wielkości już od dawna realizuje takie programy. Pozostaje się cieszyć, że zbliżające się wybory samorządowe zmobilizowały włodarzy miasta do podjęcia podobnych działań.

  Pozostaje jedynie żałować, że wybory samorządowe odbywają się jedynie co 4 lata, a nie np. co 2 lata. Wówczas by w Rybniku było sprawnie realizowanych wiele inicjatyw społecznych.

  Szkoda, że na kolejne wielkie inicjatywy społeczne z strony miasta pozostanie nam poczekać do roku 2022.

 • ~morfeus12 2018-07-20
  14:33:32

  @siwy wcześniej można było robić te rowery ale za 10 krotnie wyższą cenę. Zobacz sobie ile kosztowało wprowadzenie we wszystkich miastach wcześniej a ile u nas.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-07-20
  14:34:26

  @Gruby21

  Jakbys potrafil czytac ze zrozumieniem to byc sie doczytal, ze korzystam ze sciezek rowerowych :)

  ale jak nie potrafisz czytac ze zrozumieniem to chyba sobie mozesz podac reke z projektantem tych sciezek rowerowych w centrum Rybnika :)

  ale Rybnik to chyba jednak wies :) i Wam nie przeszkadzaja zrobione sciezki rowerowe dla kpniny :D :D :D

 • ~Blazej Balcerzak 2018-07-20
  15:04:12

  Kielbasa wyborcza.

 • ~telesrele 2018-07-20
  16:02:33

  Oceniam pozytywnie. Pewnie sam skorzystam. Jest jednak pewien problem. Oferta raczej nie będzie dostępna dla osób starszych. Warunkiem jest posiadanie smartfona. Znam wiele osób starszych, które nie posiadają tej zdobyczy techniki. Znam też wiele osób, które smartfona mają, ale wykorzystują go tylko do rozmów i SMS-ów. Nie korzystają z internetu w telefonie, nie bawią się w żadne aplikacje i absolutnie nie dokonują żadnych płatności przez telefon. I tak dobrze, że nie jest wymagane konto na FB.

 • ~ 2018-07-20
  16:45:23

  Rozumiem, że Urząd Miasta już zarabia na Rybniczanach . A kiedy my podwładni będziemy dobrze zarabiać ? Rybnik potrzebuje fabryki dużego zakładu pracy . Dzisiaj jest światełko w tunelu na samochody elektryczne małego zasięgu . Brak zaostrzeń w przepisach . W Chinach takie cacko można już kupić za 15 tys zł . Każdy elektryk mechanik przyzna mi rację . Rybnickie samochody osobowe o napędzie elektrycznym, dobre hasło :)

 • ~ 2018-07-20
  16:53:18

  99 16

  Super rozwiązanie, nie masz roweru na wycieczkę wypożyczysz go za 9zł na dzień i wokół zalewu pojeździsz z rodzinką.

  Na krótkie odcinki to jednak chyba marsz wyda się efektywniejszy np. z bazyliki na rynek, nie trzeba dokować roweru, a to też czas.

 • ~toomann 2018-07-20
  17:13:12

  ~telesrele: 10/10. Za chwilę żeby iść do publicznej toalety trzeba będzie mieć aplikację i zrobić zdjęcie "wyczynu" żeby pobrało odpowiednią opłatę. Ale ad rem - czyli jak ktoś ma starą Nokię 3310/3330 (najlepszy telefon jaki miałem) to już na rowerku nie pojedzie. Sprawa do Rzecznika Praw Obywatelskich - dyskryminacja ze względu na posiadany model telefonu! KonsTYtucJA!!!!!!

 • ~Juls Cziwello 2018-07-20
  17:48:21

  38 76

  Szkoda ze nie elektryczne to by było coś.

 • ~deuter 2018-07-20
  18:02:28

  Ścieżki rowerowe to był fantastyczny pomysł. Przebudowano połowę rybnickich dróg żeby w sezonie letnim, czytaj szczycie sezonu rowerowego raz na godzinę ktoś nimi przejechał...... Głupota do sześcianu! A kierowcy samochodów niech się gniotą przez 12 miesięcy..... W kolejnych wyborach czymś trzeba się wykazać......i to za nasze pieniądze.

 • ~Tadeusz Kiełkowski 2018-07-20
  19:59:31

  98 17

  Szkoda, że nie będę mógł skorzystać z roweru, mam telefon komórkowy Nokia X2.

 • ~orient 2018-07-20
  20:11:50

  @pogromcaszkodnikow no ja uważam że są dobrze zrobione i są potrzebne. Można
  powiedzieć ze w Rybniku powiało zachodem co zawdzięczamy młodemu ale rozsadnemu prezydentowi. Najpierw zainwestował w infrastrukturę a teraz w wypożyczalnie.
  Świetna sprawa dla tych którzy nie mają miejsca na rower w mieszkaniu albo pracują czasowo w Rybniku. Przyjedzie jakiś kuzyn to sobie pożyczy rower i gdzieś pojezdzimy po naszym fajnym Rybniku.

 • ~ 2018-07-20
  20:15:33

  63 53

  no szkoda że smartfona trzeba mieć :(

 • ~Mael 2018-07-20
  20:35:19

  67 37

  Nie lepiej alternatywnie na kartę bankomatową.

 • ~wojto 2018-07-20
  20:57:02

  68 58

  Ja nie jestem zwolennikiem smartfona. Długo się opierałem. Ale dziś go nie mieć - to sorry, to tak jakby dalej używać bankowości tradycyjnej i płacić tylko gotówką. Jechać dziś, gdzieś nieco dalej bez smartfona i bieżącej sytuacji na drodze - korkach, wypadkach itp. to niemalże jak jechać furmanką na wakacje...

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-07-20
  21:06:19

  54 66

  ~orient

  dzisiaj pierwszy raz stwierdzilem, ze ludzie glosujacy na PO sa bardziej zaklamani od tych glosujacych na PiS..

  az sie pokusze przed wyborami zrobic maly reportarz ze sciezek rowerowych.. z ktorych sam korzystam..

  ~orient sciezki rowerowe w rybniku sa z zachodniej ukrainy.

  A moze poprostu jestescie juz trollami?

 • ~sympatyk_rybnik.com.pl 2018-07-20
  21:27:52

  28 8

  @Mael zgoda przecież niedługo będziemy uiszczać opłatę za przejazd w autobusach komunikacji miejskiej, to czemu nie rozszerzyć takiego sposobu opłaty na rowery miejskie. Czas zacząć prace nad modyfikację tego systemu.

 • ~sympatyk_rybnik.com.pl 2018-07-20
  21:40:15

  35 22

  @PogromcaSzkodnikow bądź pogromcom samego siebie. Jestem daleki od polityki, a rower miejski to coś fajnego. Ostatnio byłem w Świnoujściu tam widziałem takich rowerów tysiące, ale też i infrastruktura drogowa dla rowerów to prawie całe miasto. Odniosłem wrażenie, że w Świnoujściu dla kierowców samochodów pieszy i rower to ktoś OK, a nie wróg.

 • ~smr 2018-07-20
  22:13:12

  48 16

  Ale se ktoś biznes wymyślił ....

 • ~ 2018-07-20
  22:54:58

  66 39

  I znów zaczynamy bawić się w osądzanie!! Miasto zaplanowało rowery na okres wakacyjny, ŹLE!! Brak rowerów, ŹLE! Nie było rowerów, a ludzie się domagali, ŹLE! Wszystko tylko ŹLE, ŹLE i ŹLE. Ludzie opanujcie emocje, wyjdzcie tyłkiem w miasto, idźcie na spacer, przewietrzyć szare komórki, a nie wiecznie jedno i to samo, a to kiełbasa wyborcza, a to bo wcześniej się nie dało, bo ścieżki bo tego nie ma tamtego. To jest zrobione z myślą o mieszkańcach, a nie dla UM, i znów zacznie się gadka ,, a niech mają..." Za poprzedniego Prezydenta były festyny, jakieś koncerty etc. I co z tego?? zyskaliście cokolwiek, oprócz koncertu na który zjechało tysiące ludzi z europy i płacili za bilety, niestety NIC nie mamy w zamian, to jest odpowiednia formuła przekazywania i inwestowania miejskich pieniędzy, jak ktoś będzie chciał to skorzysta, a jeśli nie to albo niech chodzi pieszo, albo wozi się autkiem. Parking wielopoziomowy pnie się w górę, miasto robi co może i jest ok. Jak komuś nie pasuje, powtórzę się kolejny raz, niech napisze zażalenie, opinię, da pomysły na piśmie do UM do odpowiedniej komórki odpowiedzialnej albo pomysły do budżetu obywatelskiego i niech się dzieje po Waszemu. Pozdrawiam minusujących ;)

 • ~Abisall 2018-07-20
  23:00:09

  35 20

  Rowery wyglądają na solidne i i całkiem ergonomiczne - szkoda że nie ma wersji dla dzieci, ale cóż nie da się mieć wszystkiego niestety.
  Wersja z wypożyczaniem poprzez smartfona to jedyna opcja która pozwala na to aby koszta tego systemu nie zadusiły w zarodku pomysłu.

  Płatności przez karty płatnicze , ekarty itp wymagałyby montażu na rowerach o wiele bardzie skomplikowanego terminalu ergo znowu drastycznie podnosimy koszta ( nie tylko przy zakupie ale i serwisowania ) Sam system mający zapewnić bezpieczeństwo transakcji kartą byłby bez porównania kosztowniejszy niż to co zapłacimy za to co teraz mamy.
  Alternatywa to budowanie systemu "stacji wypożyczających" w których umieszczona byłaby cała maszyneria powiązana z płatnościami - znowu mamy drastyczne zwiększenie kosztów, znacznie mniej elastyczną mapę pkt gdzie można wypożyczyć/ odstawić rower ( teraz mamy np pkt na chyba każdym osiedlu )
  Więc z tego co rynek ma do zaoferowania opcja jaką mamy zdaje się być najbardziej uzasadnioną tak ekonomicznie jak i logistycznie.
  Mam jedynie nadzieję że same rowery zostały tak pomyślane że żadnemu januszowi nie opłaci się grzebanie przy nich bo " synek odkręcaj bo siodełko się przyda w domu"

 • ~Bodzio90 2018-07-21
  07:09:57

  29 67

  W czasach w ktorych można mieć smartfona za 1zl i to przy niedużym abonamencie, mixie czy czasem nawet na karte ktoś jeszcze nie ma takiego urządzenia? A gadanie ze starsi nie skorzystają bo nie mają jest co najmniej głupie, bo znam gro dziadków którzy operują tym sprzętem jak sie patrzy. A jak ktoś ma stary telefon z wyboru to trudno - niech wybierze swój własny rower.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2018-07-21
  07:42:52

  Pozdrawiamy rodzine pana prezydenta, ktora od razu mozna rozpoznac w komentarzach :-)

  Panie prezydencie.. czy jechal pan sciezkami rowerowymi w centrum rybnika?

  Szczere pytanie.. jezeli nie to prosze sie przejechac..

  zaraz ktos z tych mistrzow od projektowania z UM Rybnik.. wyznaczy sciezke rowerowa na szerokosci kraweznika..

  raz sciezka jest oznaczona.. widac wyraznie.. a zaraz sie konczy - kreda wymalowane kreski na jezdni - mmm!

  Jakie to bezpieczne! To pewnie ten powiew zachodu w Rybniku :)

  Pan prezydent robi co moze? no tak nic nie robil przez ostatnie 4 lata to teraz kreda wyznacza sciezki rowerowe w centrum miasta.

  Pozdrawiam rodzine pana prezydenta :)

 • ~Barakuda 2018-07-21
  07:44:58

  28 32

  Telesrele i inni, którzy narzekają, że trzeba mieć smartfona aby korzystać z rowerów rozumiem, że wy uważacie, że najlepiej postawić tam budkę z Panią od biletów (na trzy zmiany). Jak ktoś nie ma smartfona to niech sobie kupi a jeśli nie potrafi obsługiwać to niech się nauczy. A jeśli nie chce albo nie może to niech nie korzysta z rowerowni. Pamiętam jak w 90 latach wprowadzili kasownik w autobusach to też kilka osób przestało jeździć bo nie wiedzieli od której strony podejść do tego dziwactwa żeby bilet skasować. Wtedy rozumiem mieli zlikwidować komunikację miejską?

 • ~orient 2018-07-21
  08:59:02

  33 14

  @pogromcaszjodnikow nie mieszaj polityki z rowerami bo to groteska. Wypożyczalnie rowerów powstają niezależnie od tego kto rządzi. Sam zachowujesz się jak typowy troll nie rozumiejąc miasta i miejskich pomysłów.

 • ~Konrad Klink 2018-07-21
  09:06:08

  47 23

  Nawet nie wiedziałem, że jestem taki sławny, bo jeżdżę po drogach rowerowych w centrum średnio dwa razy w tygodniu, a tu wszyscy piszą że tylko raz w tygodniu ktoś po nich jeździ - to muszę być ja! Oprócz jednego miejsca w drogach rowerowych nie widzę nic złego. Wypożyczalnia świetny pomysł!

 • ~Piotr Sukiennik 2018-07-21
  09:53:35

  Ścieżki rowerowe wcetrum Rybnika wrecz niebezpieczne porażka!

 • ~Mirosław Zieliński 2018-07-21
  10:42:46

  4 3

  Pełno stacji jest kolo Kilińskiego, może tak jedną zrobić na wysokości Cirkle stacji benzynowej.

 • ~Mirosław Zieliński 2018-07-21
  10:46:29

  4 3

  Pełno stacji jest kolo Kilińskiego, może tak jedną zrobić na wysokości Cirkle stacji benzynowej.

 • ~sympatyk_rybnik.com.pl 2018-07-21
  12:21:03

  27 10

  Wielkopolskie: rowerzystki potrącone przez samochód. Nie żyje 13-latka. Asia Lewandowska skomentowała to tak: Wyrazy współczucia rodzinie w tym tragicznym zdarzeniu, ja tylko zadam taki pytanie które się nasuwa: Kiedy rząd zarówno ten jak i poprzedni oraz przyszły zmieni infrastrukturę przyjazną dla pieszego i rowerzysty??? dlaczego nie weźmie przykładu z zachodniego sąsiada gdzie trasy rowerowe biegną poza obszarem/trasą przejazdu samochodów oraz w mieście jest ograniczenie 30km/h, a nie 50km/h i w dodatku jest to respektowane bo ludzie maja wyobraźnię a u nas jest jakaś porażka piraci (czyt. dzieci) jeżdżą po 80km/h przez miasto, rynek, wioskę i są za to za małe kary, nie zabierać prawa jazdy tylko do tego po 10000 zł mandaty powinny być może się wtedy coś zmieni ,a i tak czekam aż rząd w końcu postawi na infrastrukturę!
  Losie broń nasz Rybnik od takich zdarzeń, a ci wszyscy, którzy mają możliwości zmian w infrastrukturze naszego miasta nich to czynią dla naszego dobra i bezpieczeństwa.

 • ~Terrorysta 2018-07-21
  14:56:14

  10 4

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~twojstary 2018-07-21
  22:27:23

  12 13

  Fajnie, że się doczekaliśmy. Liczę, że inwestycja się przyjmie i projekt będzie się dalej rozwijać (kolejne stacje, więcej rowerów). Rzeczywiście szkoda, że koniecznością jest korzystanie ze smartfona. Wątpię, że osoby starsze, nawet jeśli będą takowy posiadać, będą w stanie się połapać o co w tym chodzi. Ale cenowo wygląda to nieźle, jeśli obędzie się bez kłopotów technicznych to być może rowery będą jednych z najlepszych inwestycji ostatnich lat.

 • ~ 2018-07-21
  23:12:31

  19 14

  Do ~twojstary:
  Chłopie, w Wawie, krakowie czy innym mieście są albo wypozyczalnie online albo stoi taki duży automat gdzie za kazdym razem trzeba podać maila i numer telefonu, jest to o wiele bardziej skomplikowane niż pobrać apkę i śmigać u Nas w Rybniku. Ja z miłą chęcią podejmę się szkolenia osoby starszej odnośnie obsługi, mi to nie przeszkodzi a komuś pomoże, daj tylko znać jeżeli takową osobę będziesz miał.

  ~PiotrSukiennik: codziennie jeżdżę przez samo centrum miasta ścieżkami rowerowymi wracając z Żorskiej przez Chrobrego i 3maja i jeszcze mnie nie pierdyknął nikt samochodem, to się nazywa kultura kierowców.

 • ~ss900 2018-07-22
  12:49:11

  12 6

  Rowery jak widać nie dla każdego. Kilkadziesiąt prób i nie udało się wypożyczyć roweru! Ciągle komunikaty, że rower uszkodzony i nie można go odnaleźć... szkoda nerwów i pieniędzy!

 • ~sympatyk_rybnik.com.pl 2018-07-22
  13:57:47

  6 4

  @ss900 jeżeli jest to na fakcie, że mimo kilkudziesięciu prób nie udało się wypożyczyć roweru! Ciągle komunikaty, że rower uszkodzony i nie można go odnaleźć..., to Jan Fiałkowski - oficer rowerowy w rybnickim magistracie już o godz. 13:50 ten problem rozwiązał. Przypuszczam, że non stop śledzi komentarze na rybnik.com.pl od 2018-07-20 13:42. Jeżeli nie, to po premii od Pana prezydenta.

 • ~Dawid Pietrzyk 2018-07-22
  14:54:22

  8 2

  Mam telefon z windowsem chce wypożyczyć rower jak ro mam zrobić jak nie ma dostepnej aplikacji

 • ~Enoch Root 2018-07-22
  18:48:52

  9 42

  @Dawid Pietrzyk Zmień telefon ;)
  A tak na serio Windows Phone jest martwe i nie licz, że ktoś zrobi na niego appkę.

 • ~Dador 2018-07-22
  22:50:35

  14 1

  Ustrojstwo zamontowano mi prawie pod oknami, że tak ujmę, więc obserwuję rozwój sytuacji na bieżąco. W sobotę przy stojakach pojawiło się 6 sztuk, jako że to dzień handlowy, dużo osób w drodze po zakupy zainteresowało się nowym pomysłem władz. Dzisiaj świadomość i odwaga ludzi była już większa, bo rowery były wypożyczane. Może ciekawość, może potrzeba, kto wie? Osobiście raczej też skorzystam (ciekawość), choć uważam, że drogo, niestety.

 • ~ss900 2018-07-23
  09:41:02

  1 1

  ~sympatyk_rybnik.com.pl tak, sytuacja miała miejsce wczoraj. W miarę możliwości sprawdzę czy coś się w tej kwestii zmieniło i dam znać.

 • ~green electricity 2018-07-23
  10:00:17

  22 0

  Niestety artykuł nierzetelny albo oparty na niesprawdzonych danych propagandowych z UM.
  Rybnik wcale nie jest pierwszy z rowerami 4. generacji, natomiast jest królikiem doświadczalnym firmy GeoVelo która ma w Rybniku pierwsze wdrożenie - stąd pewnie sygnalizowane problemy z wypożyczeniem.
  Kraków płaci za każdy rower 1 zł miesięcznie a Rybnik ok. 50 zł to jednak więcej więc kolejna informacja z UM nieprawdziwa.
  Jest za to tani dla użytkownika kosztem rybnickiego podatnika, ale to zawsze będzie kwestia sporna.

 • ~fandango1972 2018-07-23
  13:23:40

  8 0

  1. Czy te rowery będą podczas deszczu stały pod wiatą, czy będą przykryte, żeby nie niszczały?
  2. W jakim okresie będą dostępne rowery, np. kwiecień - październik?
  3. Oferta dziesięciokrotnie tańsza? Jak widać na stronie geovelo, nie ma tego jeszcze nigdzie poza Rybnikiem. Przecież żadna firma nie działa charytatywnie...
  4. Przydałoby się kilka danych technicznych: wielkość ramy i kół, ilość przełożeń lub ew. dla jakich wymagań skonstruowano ten rower.

 • ~Jan Jan Msciciel 2018-07-23
  19:18:28

  2 2

  Co za błąd za kupe kasy, termin PLN jest dawno nieaktualny, tak sie składa że powinno pisać 1,50zł

 • ~H2O 2018-08-08
  20:05:47

  1 1

  Zapraszam wszystkich z dziećmi na spacer w stronę Kotwicy.
  Z lewej jezdnia z samochodami, z prawej jezdnia dla rowerów.
  Ja z dziećmi na smyczy w środku na chodniku. Idiotyzm!!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co jest najbardziej potrzebne Rybnikowi?


Oddanych głosów: 848