zamknij

Wiadomości

Rybnik: SOR zamknięty. Z powodu koronawirusa

2020-06-20, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Szpitalny Oddział Ratunkowy przy WSS nr 3 wstrzymał dzisiaj przyjęcia pacjentów i został tymczasowo zamknięty. U jednego z pracowników wynik badania na Covid-19 wyszedł dodatni.

Reklama

SOR w Rybniku wstrzymał prace, z powodu koronawirusa.

- Dostaliśmy informację o jednym z pracowników, który u nas pracuje, że jest osobą dodatnią. Musimy teraz przeprowadzić tzw. dochodzenie epidemiologiczne i znaleźć osoby, które miały z nią kontakt, wszcząć procedurę weryfikacji – mówi Arkadiusz Niczyporuk, kierownik SOR w Rybniku.

Jak dodaje, system ratownictwa został już o tym fakcie poinformowany, podobnie jak ościenne szpitale, które będą przyjmowały pacjentów z naszego regionu. Jednakże w przypadkach nagłych, niecierpiących zwłoki, SOR w Rybniku będzie udzielał pomocy.

Nie wiadomo, jak długo utrzyma się taka sytuacja.

- Jesteśmy w trakcie organizacji pracy. Musieliśmy to zrobić dla dobra pacjentów – dodaje nasz rozmówca.

Jutro rzecznik WSS nr 3 powinien wydać oświadczenie w tej sprawie.

Oceń publikację: + 1 + 81 - 1 - 48

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~RMG 2020-06-20 21:28:39

  A niektórzy mówią, że nie ma wirusa...

  97 29
 • ~Fiodore 2020-06-20 23:57:10

  Tajemnicą poliszynela jest to, że informacja była ukrywana od pewnego czasu, podobnie jak niedawna sytuacja na pediatrii - dopiero coraz bardziej liczne przecieki wpłynęły na decyzję dyrekcji szpitala.

  59 28
 • ~Jan R. 2020-06-21 06:48:46

  Szpital od niedawna ma maszynę do diagnozowania koronawirusa więc mam nadzieję, że szybko przebadają personel i SOR zacznie znów działać.

  71 8

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1321