zamknij

Wiadomości

Rybnik: Pniowiec i kolejkę połączyła ścieżka!

2019-09-09, Autor: bf, źródło: UM Rybnik

Długooczekiwana ścieżka pieszo-rowerowa połączyła Pniowiec z wybudowaną niedawno stacją kolejki wąskotorowej w Rybniku-Stodołach.

Reklama

- Jesienne spacery czy rowerowe wycieczki leśnymi duktami wokół zbiornika Pniowiec można więc będzie odtąd wydłużyć aż do stacji Stodoły, by stamtąd ruszyć turystyczną kolejką wąskotorową w dalszą trasę – przekonuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

- Ścieżka prowadząca od ul. Polan przez las, w dawnym śladzie kolejki wąskotorowej, przygotowana została siłami Rybnickich Służb Komunalnych i stanowić będzie bez wątpienia kolejną atrakcję tej części miasta – dodaje prezydent.

Przypomnijmy, że od niedawna spacerowicze i rowerzyści korzystający z tras rekreacyjnych wytyczonych wśród drzew wokół Zalewu Pniowiec, mają możliwość bliższego poznania tutejszej bogatej fauny i flory, dzięki 13 tablicom edukacyjnym, prezentującym przyrodnicze walory tego miejsca. Z tablic dowiemy się więcej o występujących w okolicach stawu ptakach szuwaru, owadach zapylających, płazach, gadach czy rybach, a także o rosnących tutaj roślinach. Na zlecenie Rybnickich Służb Komunalnych tablice przygotował bydgoski przyrodnik Dawid Kilon.

Prócz wygodnie utwardzonych i oświetlonych ścieżek, nie brak tu również miejsc do odpoczynku – są ławki, ławo-stoły, stojaki rowerowe, a także stanowiska biwakowe z paleniskami, umożliwiającymi rozpalenie ogniska czy grillowanie.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 64 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (27):
 • ~entropia 2019-09-09 11:53:39

  wyruszyć ze Stodół to się póki co nie da gdyż nie ma tam możliwości zakupu biletów, nie ma też opcji biletów w jedną stronę, ponad to przydałby się również wagonik do przewozu rowerów

  114 3
 • ~pprywatne 2019-09-09 12:59:00

  Taka ścieżka to rozumiem. Nie te czerwone bazgroły w centrum Rybnika.

  54 16
 • ~Arteks 2019-09-09 13:11:46

  @pprywatne - tylko zgredziki jeszcze ujadają na miejskie drogi rowerowe... Rozumiesz, że chcesz się do nich zaliczać? Ścieżka leśna do kolejki ma znaczenie turystyczne, drogami rowerowymi w centrum miasta co raz więcej osób jeździ do pracy, fryzjera, na siłownię czy na spotkania. :)

  24 78
 • ~wojto 2019-09-09 14:32:10

  Budowa dróg rowerowych wydaje się że zdechła zupełnie... :( Co się dzieje przy obiecywanym przedłużeniu drogi wzdłuż Nacyny? Dlaczego nic się nie robi na Rudzkiej od Nacyny do Zalewu??? Dlaczego przy nowo budowanej DRP na Chwałowickiej i Wodzisławskiej jest dalej jak w XXw i nie ma nic dla rowerzystów? Proponuje wybrać się do 20-to tysięcznej Kościerzyny i zobaczyć jak tam wyglądają drogi przy wybudowanej obwodnicy miasta.

  28 8
 • ~pprywatne 2019-09-09 14:49:40

  ~Arteks - Jestem za BUDOWANIEM ścieżek, a jestem przeciw PRZEKSZTAŁCANIU i tak wąskich ulic w ścieżki.

  54 6
 • ~wojto 2019-09-09 15:20:23

  @pprywatne - napisz proszę gdzie się swoim 4-ro tonowym suwem nie mieścisz po pomalowaniu pasów na czerwono? Ja normalną Astrą mieszczę się wszędzie...

  12 35
 • ~pprywatne 2019-09-09 16:41:00

  ~wojto - Nie chciałbym się przesiąść do normalnej Astry. Na Brudnioka kiedyś były dwa pasy, teraz jest jeden i nikomu nie potrzebna ścieżka, tak dla przykładu.

  31 6
 • ~bartezz 2019-09-09 16:52:37

  Arteks - wybujałą wyobraźnię to ty masz! kontrapasy świecą pustakami jak świeciły wcześniej. Chyba ty jeden jedyny jeździsz tymi ścieżkami do fryzjera i na te spotkania BIZNESOWE :-))) zapraszam do Wrocławia by zobaczyć sobie jak można mądrze z głową zaprojektować drogi dla rowerów nie kolidując z pieszymi ibz samochodami. Niedawno taką rowerową wybudowano obok Dworca Głównego prowadzącą do środmueścia w kuerunku runku. Można??? można! ale trzeba włączyć myślenie.

  33 4
 • ~wojto 2019-09-09 17:42:47

  Zgadzam się, że na Brudnioka kontrapas jest niepotrzebny. Ale to jeden krótki odcinek na cały Rybnik! Ażeby odzyskać miasto dla ludzi (tych którzy mają auta także) należałoby pozamykać całkowicie dla samochodów kilka dodatkowych ulic w centrum.

  7 21
 • ~Arteks 2019-09-09 18:21:36

  @pprywatne @bartezz - kontrapasy to wasze natręctwa... boicie się korzystać myśląc, że wszyscy są tacy bojaźliwi, a rowerzyści jeżdżą i będzie ich przybywać jak powstaną kolejne odcinki tras rowerowych. @wojto - nie martw się, proces zamykania całkowitego zamykania ulic w centrum jest przed nami i jestem pewien, że w przeciągu najbliższych 2-3 lat stanie się faktem. Rozmawiałem z jednym radnym i w zasadzie ku mojemu zdziwieniu ja wcale nie musiałem do tego przekonywać... Odnośnie inwestycji rowerowych to opisana w artykule oraz Żorska to przykłady, że cały czas się coś dzieje. Nie zapomnij też o tunelu na Paruszowcu - to epokowa inwestycja skracająca niesamowicie drogę dojazdu. @bartezz - kontrapasy to nie jest wymysł Rybnika i znaleźć je można we wszystkich miastach prorowerowych. We wspomnianym przez ciebie Wrocławiu też są i to już od 2010 roku(!). Co ciekawe w ankiecie Gazety Wrocławskiej popiera je aż 86% czytelników. Jesteś bardzo zacofany, a przy tym zacietrzewiony. https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-kontrapas-czyli-bezpieczna-jazda-rowerem-pod-prad/ar/295393

  8 29
 • ~pprywatne 2019-09-09 19:47:49

  Wiecie co mają ścieżki wspólnego z basenami? Używa się ich o tej samej porze roku. W naszym klimacie to ze trzy miesiące.

  18 6
 • ~Kwinto 2019-09-09 20:05:13

  ~pprywatne w naszym obecnym klimacie na rower nie wsiadłem tylko w grudniu i styczniu. Praktycznie w zeszłym roku do 12 listopada pogoda była bajkowa, zaś w tym roku, już w drugiej połowie lutego były dni kiedy można było bez marznięcia rozprostować nogi.
  Co do nowej ścieżki na Pniowcu, już ją testowałem w trakcie budowy, całkiem fajna ta prosta od stacji, muszę jeszcze zerknąć jak to wygląda z tablicami i ławkami. Dobra robota! w 2020 czekam na dalszy ciąg wzdłuż Nacyny, może też coś ruszy z tym tunelem pod PKP

  3 9
 • ~bartezz 2019-09-09 21:03:49

  Arteks - czytaj ze zrozumieniem!!! czy ja gdzieś, w którymś zdaniu napisałem, że w innych miastach nie ma kontrapsów??? Od zawsze piszę, że kontrapasy są poprowadzone w inny sposób tak, że nie kolidują z ruchem aut i pieszym też nie wchodzą w drogę. Tak właśnie wyglądają świeżo oddane do użytku drogi dla rowerów we Wrocławiu np.obok Dworca Głównego prowadzące w kierunku śródmieścia. Ty zasłaniasz się " nowoczesnymi trendami " panującymi w Rybniku tymczasem z nowoczesnością mają one tyle wspólnego co piernik z wiatrakiem panie miastowy! Zaciekawie cię - kontrapasów nie znalazłem nigdzie w Zakopanym a jest jednym z najbardziej znanych i odwiedzanych kurortów wczasowych w Polsce.

  16 2
 • ~Arteks 2019-09-09 21:13:15

  @bartezz - we Wrocławiu niektóre drogi rowerowe są poprowadzone nawet pomiędzy dwoma pasami ruchu!!! A w Gerze widziałem kontrapas poprowadzony torowiskiem tramwajowym. Czyli nie masz takiego komfortu jak u nas, że za tobą może jechać tylko inny rowerzysta. Może jechać tramwaj! Chłopie jeśli ty miałbyś narobić w gacie na rybnickim kontrapasie to co dopiero we Wrocławiu lub innych miastach Europy... Dla ciebie są wioski i lasy - tak zresztą kiedyś pisałeś, że tylko tam się powinno jeździć na rowerze - ale tylko według twoich wydziwaczonych teorii. Miejscy rowerzyści jeżdżą po miastach i sobie to chwalą. Jak jest pora kiedy ludzie zaczynają pracę lub kończą 6-8, 14-16 naprawdę sporo rowerzystów można spotkać w centrum miasta, także na kontrapasach. Takich parę ciekawych ujęć z Wrocławia: http://wrower.pl/miasto/pasy-kontrapasy-oraz-sluzy-rowerowe-we-wroclawiu,2068.html Ludzie o słabych nerwach jak ty, proszę nie rozlać herbaty w czasie oglądania. ;) https://www.youtube.com/watch?v=5AsYrNW0cjw

  3 21
 • ~bartezz 2019-09-09 21:37:00

  Arteks - na tym portalu wypowiadają się różni ludzie w różnym wieku w tym zapaleni rowerzyści, dla których rower jest elementem dnia codziennego i większość z nich jest tego samego zdania co ja!!! z tobą nie zgadza się praktycznie nikt, no może jeden komentujący więc to tylko świadczy o twoich oderwanych od rzeczywistości pomysłach! Po Wrocławiu jeździłem rowerem miejskim i miejskimi hulajnogami po tych drogach rowerowych i nie narobiłem w gacie :-) za to ty napewno nie odważyłbyś się wjechać do lasu bo boisz się korzeni i nierówności, o których tak lamentowałeś. Dla ciebie dziurawe drogi pomalowane czerwoną farbą są "nowoczesnymi trendami" a ludzie budują domy poza miastem z biedy i dlatego, że są zaściankowi prawda Arteks? :-))) czy zjadłeś już tabletki??? Dobranoc.

  15 0
 • ~Arteks 2019-09-09 21:55:56

  @bartezz - kilkunastu zgredzików się nie zgadza w tym ty... A wiesz, że w mieście naszej wielkości jest co najmniej kilkadziesiąt tysięcy rowerzystów? Z tym Wrocławiem kłamiesz. Miałbym uwierzyć, że osoba tak strachobliwa jak ty, bojąca się najzwyczajniejszego kontrapasu na Chrobrego miałaby jeździć po Wrocławiu??? Sam sobie wystawiłeś laurkę jako "niedzielny, leśny kierowca". Sam też krytykowałeś jeżdżenie rowerem po centrach miast - chyba, że zmieniłeś zdanie? To ty rozlewasz herbatę podczas czytania komentarzy - sam to stwierdziłeś, więc ty bierz tabletki, a nie sugeruj tego innym. Ja nie jestem narwanym komentatorem. Takie zaściankowe poglądy jakie prezentują tu różne zgredziki ani nie dziwią, ani nie wkurzają. Natomiast nikt z UM nie traktuje was poważnie, za to poważnie są traktowani różni działacze i lobbyści prorowerowi dla których np. zrobiono ostatnio nowy pumptrack w centrum. @pprywatne - na wiele rzeczy sezon w Polsce jest krótki, tak samo przyczepy campingowe, cabriolety, sanki, narty... Rowerami można jeździć stosunkowo długo. Nawet taki ciepłolubny człowiek jak ja korzystam z roweru od początku kwietnia do końca października, a były już takie okresy ciepłe, że jeździło się do końca listopada i od połowy marca. A kwiatki warto sadzić skoro wiadomo, że długo nie porosną?

  2 21
 • ~bartezz 2019-09-09 22:21:57

  Arteks - miszczu od obracania kota ogonem - " o mało nie oblałem się herbatą jak przeczytałem twój komentarz " - tak brzmiało moje stwiedzenie mnie pamięć nie myli w przeciwieństwie do ciebie!
  Chcesz to wierz nie chcesz nie wierz z tym Wrocławiem ale hulajnogami miejskimi zjeździłem najważniejsze punkty miasta od śródmieścia aż po zoo i oceanarium. To, że lubie jeździc rowerem głównie po lasach to nie jest żaden obciach wręcz mogę się tym pochwalić i spotykam dziesiątki rowerzystów na szlakach leśnych w przeciwieństwie do twoich zmyślonych rowerzystów, których niby widzisz na kontrapasach... ilu wyczynowych rowerzystów skorzystało z tych twoich pumptracków??? 15-20??? w lesie na szlakach rowerowych spotkasz całe rodziny, żeby nie powiedzieć całe familie.
  No oczywiście Arteks ludzie są zaściankowi i wolą jeździc rowerami z dala od aut, smrodu spalin i miejskiego zgiełku dlatego wybierają lasy i tereny odległe od centrum, budują tam domy z biedy i z zacofania te wypowiedzi tłumaczą całe twoje rozumowanie i oderwanie od rzeczywistości ale nie od komputera.

  16 1
 • ~Arteks 2019-09-09 22:41:50

  @bartezz - albo kłamiesz albo łamiesz przepisy!!! Bo hulajnogami zgodnie z naszym prawem nie wolno jeździć po drogach rowerowych! Ja stawiam, że kłamiesz bo nie można z jednej strony histeryzować od miesięcy o tym, że jeżdżenie rowerami po centrach miast jest be bo spaliny, niebezpiecznie i inne dyrdymały po czym nagle się stwierdza, że się jeździ po Wrocławiu - mieście które ma dziesiątki km kontrapasów, i śluz rowerowych. To już jest tak przesadzona sprzeczność, że aż wierzyć się nie chce jak ludzie są niesamowicie przewrotni i naiwni. Dla ciebie są lasy. Miasta są dla miejskich rowerzystów.

  2 18
 • ~ 2019-09-09 23:19:20

  Arteks, wytłumacz mi, gdzie we Wrocławiu znajdują się te "dziesiątki km kontrapasów" o których wspominasz ?
  bo mam przed sobą mapę rowerowa Wrocławia, widzę sensownie budowaną infrastrukturę (jak w każdym cywilizowanym mieście), "dziesiątek kilometrów kontrapasów" nie dostrzegam, tylko krótkie odcinki w centrum

  11 0
 • ~Arteks 2019-09-09 23:42:19

  @ursus - jak ci się podobały linki które podałem? Nie dość, że tam też malują na czerwono to jeszcze jeden z pasów rowerowych niedaleko dworca biegnie pomiędzy dwoma pasami dla aut... Nasze zgredziki straszyły pogromem z powodu zwykłego kontrapasa na Chrobrego. Tam rowerzyści mają miejsca gdzie z obu stron jeżdżą rowerzyści. Masz wątpliwości co do długości to zlicz. Dlaczego ja mam zawsze podawać przykłady i dane, a ty nastawiasz się tylko na krytykanctwo?

  2 12
 • ~Arteks 2019-09-09 23:43:54

  Miało być: Tam rowerzyści mają miejsca gdzie z obu stron jeżdżą auta.

  1 11
 • ~ 2019-09-10 00:25:38

  ~Arteks 2019-09-09 13:11:46
  " tylko zgredziki jeszcze ujadają na miejskie drogi rowerowe"
  manipulacja wg najlepszej niemieckiej szkoły, nie spotkałem nikogo, ktoby krytykował istnienie dróg rowerowych, a tylko ich sposób realizacji, doskonale o tym wiesz, ale musisz pogardliwie napisać "ujadają", o tych, którzy nie łykają bezkrytycznie pomysłów władz
  ~Arteks 2019-09-09 23:42:19
  "@ursus - jak ci się podobały linki które podałem? Nie dość, że tam też malują na czerwono to jeszcze jeden z pasów rowerowych niedaleko dworca biegnie pomiędzy dwoma pasami dla aut. (...)Tam rowerzyści mają miejsca gdzie z obu stron jeżdżą rowerzyści. "
  pominąłeś jak zwykle "drobny" szczegół, rowerzysta jedzie po nim w ta sama strone, co reszta użytkowników jezdni, a nie pod prąd
  "Nasze zgredziki straszyły pogromem z powodu zwykłego kontrapasa na Chrobrego."
  wbrew obawom jest tam bezpiecznie, bo rowerzysta tam, a co dopiero na kontrowersyjnej Brudnioka, czy Na Górze jest niecodziennym zjawiskiem, dlatego też nie ma tam zjawisk potencjalnie niebezpiecznych
  wg Ciebie każdy, kto nie podziela entuzjazmu rybnicką bylejakością bezrefleksyjnie serwowaną nam pod szyldem "nowoczesności " jest wg Arteksa"zgredzikiem" a ty podniecając się byle czym, tylko z metką "nowoczesne i miastotwórcze" leczysz swoje małomiasteczkowe kompleksy, trzeba czasami ruszyć się w bardziej cywilizowane miejsca, zabrac rower, albo lepiej wypożyczyć, co może być nowym doswiadczeniem i zobaczyć jak te sprawy rozwiązuje się w cywilizowany sposób, ale Ty wolisz cieszyć się z rybnickich " odkryć", które w innych miastach miały miejsce przed laty, tylko że tam powstałe wtedy błędy poprawiono, a u nas, zamiast korzystając z doświadczeń innych, przeskoczyć ten etap, powiela się je, dlaczego nie zaprojektować i wykonać czegoś raz a dobrze ? ale skoro władza wraz ze swymi klakierami wie lepiej i ma głęboko w poważaniu zdanie
  i potrzeby mieszkańców, co niejednokrotnie pokazała...
  "Masz wątpliwości co do długości to zlicz. Dlaczego ja mam zawsze podawać przykłady i dane"
  jakoś nie podałeś danych
  "a ty nastawiasz się tylko na krytykanctwo"
  jeżeli proste pytanie o coś, czego nie udowodniłeś jest "krytykanctwem", to o czym rozmawiamy ?

  9 1
 • ~bartezz 2019-09-10 00:37:30

  Arteks żyj sobie w przekonaniu, że kłamię ty masz swój świat a ja wiem, że tam byłem a dokładnie od 06.07.do 08.07.2019r. W niedziele był czas wolny to miałem okazje pośmigać na miejskich hulajnogach by zwiedzic miasto i przy okazji odwiedzic zoo i oceanarium, Sky Tower i inne ciekawe zakątki Wrocka. Żyj dalej w swoim świecie i wierz, że rybnickie czerwone dziurawe kontrapasy to cudo techniki i super nowoczesne rozwiązania rowerowe.

  11 3
 • ~Arteks 2019-09-10 10:31:33

  @ursus - paplasz jedno i to samo, a nie skomentujesz linków jakie podałem. We Wrocławiu w wielu miejscach drogi rowerowe są wybudowane np. przy bardzo ruchliwych drogach bez żadnych ograniczników np. Piłsudskiego - u nas nie ma nawet odpowiednika tak głównej arterii z 4 pasami i linią tramwajową po środku! Według twoich dziwacznych teorii nie powinny tam powstać. A jednak nie słychać aby we Wrocławiu było dużo wypadków z udziałem rowerzystów, a widziałeś jakie tam są skrzyżowania i jak jest czerwono na nich? Pozostaje ci tylko paplać w kółko jedno i to samo i kompletnie bezzasadnie krytykować coś z czego nie korzystasz ale korzysta większość rowerzystów. Oczywiście, że u nas też rowerzyści korzystają z kontrapasów i można ich tam spotkać. Za to problem jest z lotniskiem. Kiedykolwiek jadę wzdłuż lotniska - widzę tam bezruch, minioną epokę i zero życia. I to jest problem - nie kontrapasy które ułatwiają życie rowerzystom nie szkodząc kierowcom. Kiedyś aeroklub żył - teraz jest pogrążony w całkowitym marazmie. Miasto mogłoby ten teren o wiele lepiej wykorzystać. @bartezz - ja się cieszę jak ludzie jadą do miast z których można czerpać wzory zamiast spędzać czas przy grillu w swoich chatkach z dala od centrum. Problem tylko w tym, że ty byłeś zawsze przeciwnikiem centrów miast i jeżdżenia po nich. Więc to stoi w sprzeczności z dużą liczbą wpisów jakie popełniłeś, ale jest zgodne z tym co o tobie wiele razy pisałem. Lubisz sprzeczności.

  2 11
 • ~Arteks 2019-09-10 10:36:24

  @bartezz - no i jeszcze jedna obserwacja. Tak ci się podobały ścieżki leśne - a kiedy powstała kolejna w Rybniku która biegnie z dala od drogi, wracasz do swoich natręctw kontrapasowych zamiast się cieszyć z takiej inwestycji... To kolejny argument dla prezydenta i jego ludzi, że mogą zupełnie ignorować frustratów i malkonentów, a wsłuchiwać się w racjonalnych ludzi. Ci pierwsi nigdy nie będą zadowoleni. Z tymi drugimi można zrobić wiele dobrego dla miasta i mieszkańców.

  3 13
 • ~ 2019-09-10 16:12:17

  Arteks
  "@ursus - a nie skomentujesz linków jakie podałem."
  próbuję najpierw dostrzec te "kilkadziesiąt kilometrów kontrapasów" o których piszesz, nie mówię już o kontapasach na głównych drogach w Gdańsku, co też próbowałeś mi wmówić na podstawie street view,
  " Według twoich dziwacznych teorii nie powinny tam powstać"
  wszystko co nie odpowiada temu, co wyznajesz jest "dziwaczną teorią",
  "Pozostaje ci tylko paplać w kółko jedno i to samo "
  akurat do pisanych przez Ciebie "złotych myśli" (by nie napisać bardziej dosadnie) bardzo mi daleko
  " kompletnie bezzasadnie krytykować"
  jw. nie pasuje do Twoich teorii=to "bezzasadne krytykanstwo" nudne to pisanie przec Ciebie, cały czas to samo i zero treści
  "coś z czego nie korzystasz ale korzysta większość rowerzystów."
  gratuluję, jak nikt inny, potrafisz dostrzec na kontrapasach "większość rowerzystów."
  "Oczywiście, że u nas też rowerzyści korzystają z kontrapasów i można ich tam spotkać." tak jest ich cale mnóstwo, na Chrobrego , Miejskiej , 3 Maja, a najwięcej na Brudnioka
  "Za to problem jest z lotniskiem." super obrócenie tematu (co często zarzucasz innym)
  proponuję zrobić tam centrum przesiadkowe i tor dla rowerzystów
  "Kiedykolwiek jadę wzdłuż lotniska - widzę tam bezruch,
  Kiedyś aeroklub żył - teraz jest pogrążony w całkowitym marazmie."
  startuj na jego prezesa, z Twoimi pomyslami napewno zrobisz tam furorę "
  "I to jest problem - nie kontrapasy które ułatwiają życie rowerzystom nie szkodząc kierowcom. "
  widać to po tłumach ich użytkowników i większych przez to korkach
  " ja się cieszę jak ludzie jadą do miast z których można czerpać wzory"
  szkoda tylko że osoby decyzyjne nie czerpią
  "Problem tylko w tym, że ty byłeś zawsze..."
  jak zwykle prymitywne wycieczki personalne osoby, która w taki sposób chce leczyć swoje małomiasteczkowe kompleksy, paplasz w koło jedno i to samo, odszczekując się wokoło wszystkim, którzy nie popierają wyznawanych utopii
  "To kolejny argument dla prezydenta i jego ludzi, że mogą zupełnie ignorować frustratów i malkonentów, a wsłuchiwać się w racjonalnych ludzi."
  " racjonalnych ludzi"- kakierów, ślepo i bezkrytycznie zapatronych w idee, popierających nawet najgłupszy pomysł opatrzony etykietą "nowoczesne i miastotwórcze" i juz bezrefleksyjnie ma w nich pełne poparcie swoich działań
  a głosy ogółu się nie liczą w myśl zasady, że "jeżeli fakty przeczą wyznawanej teorii, tym gorzej dla faktów"

  10 1
 • ~bartezz 2019-09-10 18:59:33

  Arteks - skończ pintolić bo tego nie da się słuchać!!! Ja byłem przeciwnikiem jeżdzenia po innych miastach??? jakich innych miastach i jeżdzenia czym po nich? Skąd ty bierzesz te farmazony człowieku? Byłem i jestem przeciwnikiem jeżdżenia po czerwonych kontrapasach w Rybniku! Skończ mi przypisywać rzeczy wyssane ze swojej chorej wyobraźni! zmień te tabletki bo bredzisz od rzeczy!

  9 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich?
Oddanych głosów: 4995