zamknij

Wiadomości

Rybnik: KORWIN z poparciem partii Zbigniewa Stonogi

2015-10-20, Autor: bf
Nie tak dawno temu doszło do spotkania pomiędzy Wojciechem Burkiem (Stonoga Partia Polska) a Adamem Pustelnikiem (KORWIN). Panowie nawiązali między sobą porozumienie, w wyniku którego ugrupowanie Janusza Korwin-Mikke w Rybniku może liczyć na dodatkowe głosy w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Reklama

Przypomnijmy, KWW Zbigniewa Stonogi nie została zarejestrowana w naszym okręgu. Powodem była za mała liczba zebranych i ważnych podpisów. Jednakże zdaniem przedstawicieli tego ugrupowania, ich listy w rybnickim magistracie weryfikowały osoby do tego niepowołane. Wywiązała się awantura o której dokładnie pisaliśmy w artykule >>Zbigniew Stonoga: „mega afera w Rybniku”. Czy listy wyborcze weryfikowały osoby nieuprawnione?<<

- Jako jedyna partia byliśmy liczeni bardzo dokładnie, każdy podpis był weryfikowany, trwało to trzy dni, w przypadku innych partii – 5-6 godzin. Dlatego Postanowiliśmy przekazać poparcie panu Adamowi Pustelnikowi z partii KORWIN, ponieważ nie mamy innego sojusznika o podobnych poglądach. Pan Adam jest znanym w regionie działaczem antysystemowym i budzi nasze pełne zaufanie – powiedział Wojciech Burek.

Oprócz partii Zbigniewa Stonogi, swoje poparcie Adamowi Pustelnikowi przekazali: Stowarzyszenie Nasz Wspólny Śląski Dom, Polskie Towarzystwo Kierowców i Kongres Nowej Prawicy.

- Liczymy na mandat w tym regionie, w poprzednich wyborach uzyskaliśmy wynik ponad 9 procent, rokowania są więc uzasadnione. Z naszych wyliczeń wynika, że przy 9-procentowym poparciu uzyskujemy mandat. W odróżnieniu od innych jesteśmy partią antysystemową, elektorat, który nie chce głosować na duże partie jest naszym elektoratem – dodał kandydat do Sejmu.

Partia KORWIN postuluje w swoim programie decentralizację Polski – zmniejszenie liczby województw – powrót do historycznego podziału kraju, a autonomizację regionów. - Jesteśmy przeciwni polityce imigracyjnej Unii Europejskiej – te władze zdecydowały czy i ile imigrantów mamy przyjąć. To jest nasza sprawa i jestem przeciwny wydawaniu pieniędzy podatnika na utrzymanie tych ludzi. Swoich problemów mamy co niemiara. Dodam, że wojna w Afryce to nie nasz konflikt, to nie my czerpaliśmy tam korzyści i nie robimy teraz dobrych interesów z tymi krajami. Nie mamy moralnego obowiązku przyjmowania imigrantów – wyjaśnił Adam Pustelnik.

Zdaniem lidera listy KORWIN z naszego okręgu, należy również zlikwidować PIT i CIT. - To mit, że państwo bez nich „padnie”. To jest kwota rzędu około 3 procent jeżeli chodzi o ogólne wpływy do budżetu państwa. Koszty ściągalności są porównywalne do tych podatków. Są one dotkliwe dla obywateli – stanową formę nacisku – dodał Adam Pustelnik.

Partia chce obniżyć VAT do przynajmniej 15 procent, zmniejszyć rolę państwa w życiu obywateli, a także zreformować armię. - Jesteśmy za likwidacją ZUS – zobowiązania przejąłby Skarb Państwa. ZUS I KRUS to molochy, które pochłaniają pieniądze Polaków – powiedział nasz rozmówca.

Czy wiecie już, na kogo będziecie głosowali w wyborach parlamentarnych?

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
 • ~ 2015-10-20 18:20:50

  NowoczesnaPL :) Zasady rynku są nam znane, oby duchy komunizmu były zażegnane(PiS, ZLEW)! Dość sponsorowania nieudacznictwa i chorych spółek państwowych! Kto się nie uczył idzie do łopaty lub jedzie do Holandii i Anglii!

  0 30
 • ~truman20 2015-10-20 18:40:28

  ~niedzwiedz1231 - Nowoczesna? ... Zamienił stryjek kijek na kijek...

  26 0
 • ~fuckPR 2015-10-20 18:52:46

  Niedzwiedż 1234 Dość sponsoringu i dotacji dla chorych małych spółeczek z grubymi prezesami , prywaciarzy żerujących na swoich pracownikach i bezrobociu itd.

  12 0
 • ~bikerek 2015-10-20 18:55:54

  Unia Demokratyczna -> Unia Wolności -> Platforma Obywatelska -> Nowoczesna Petru. (Balcerowicz, Olechowski, Piskorski, SD i itp stoją za Nowoczesną oraz kolesie bankowcy)

  29 0
 • ~ 2015-10-20 19:06:23

  ~fuckPR też zostań prywaciarzem! To takie proste? Czemu nie zaczniesz tworzyć miejsc pracy? Pewnie skończone technikum albo słabe liceum, mieszkanie na bloku i wieczna zawiść!? Skończyły się czasy, kiedy masy robotnicze ciągnęły wszystkich na dno! Ciekawe gdzie jest to wolanie o przestrzegania prawa jak dilerka biega po osiedlach i policja zamyka narkomanów? Jak kradną w miejscach pracy? Taka dwulicowość Polaków od lat hamuje wzrost w tym kraju!

  0 5
 • ~fuckPR 2015-10-20 20:07:58

  Bardzo prosty system zostania prywaciarzem ,dostać pieniądze na wyposażenie miejsca pracy z UP ,zatrudnić szwagra czy znajomego na rok ,wziąć kasę za stworzenie miejsca pracy a po roku spieniężyć ,wtedy jest ok ,biznesplan to koszt od 150 + na aukcjach ,także nie pisz ,że tak trudno zostać prywaciarzem ,zatrudnić emeryta na zlecenie lub z orzeczeniem żeby nie płacić zus na najniższej stawce resztę do koperty,ewentualnie jakby się kręciło co 5 lat zmienić literkę w nazwie i tak od nowa. Przecież obecne przepisy wam umożliwiają krętactwa szczególnie względem wykorzystywania pracowników pomijając i tak ubogi kodeks pracy.Mam nadzieję ,że po wyborach to się skończy i wreszcie będzie normalnie.

  9 0
 • ~Arteks 2015-10-20 20:18:36

  @Korwin - po odejściu wszystkich rozsądnych ludzi i przekonaniu się, że Korwin-Mikke głosi utopię - ta partia w tej chwili to zlepek ludzi mniej lub bardziej dziwnych albo takich którzy zostali wyrzuceni za ekscesy po pijanemu tak jak np. Wipler... Naprawdę szkoda głosu na nich. Oni będą w parlamencie tylko siać zament lub się wygłupiać tak jak Korwin w europarlamencie. Głos na Korwina czy Kukiza to głos stracony. Jaka jest PO, Zjednoczona Lewica czy Nowoczesna takie są ale przynajmniej jest tam wielu racjonalnych ludzi którzy wstydu nie zrobią. A Korwin czy Kukiz anarchizują lub sami nie wiedzą czego chcą. Warto o tym pamiętać.

  0 29
 • ~Eberhard Mock 2015-10-20 20:52:20

  @fuckPR: biorąc pod uwagę kto (najprawdopodobniej) wygra wybory, to raczej nie ma co liczyć na zmiany.

  5 0
 • ~fanprawdy 2015-10-21 00:40:57

  KORWiN w szczególności oraz Kukiz zdecydowanie byli najlepsi w dzisiejszej debacie telewizyjnej, Chyba przybyło wyborców , którzy zagłosują na ich kandydatów. Rosną szanse wyboru Pustelnika na posła , oraz PAWŁA HELISA na SENATORA.Logiczne jest, że Pan Helis powinien uzyskać poparcie wszystkich pozostałych Komitetów Wyborczych , które nie mają swojego kandydata. Pozostała trójka kandydatów z nadania centralnego partii PO, PiS i PSL po słabym dzisiejszym występie ich przywódców będzie miała mniejsze poparcie.

  21 0
 • ~Foxy_02 2015-10-21 09:24:55

  ~niedzwiedz123
  W pełni się z Tobą zgadzam, niestety już dawno zauważyłem, że na tego typu forach dominują wiecznie sfrustrowani proletariusze, nieustannie stękający na otaczającą rzeczywistość, wszystko dla nich złe i niedobre, politycy to złodzieje, "prywaciarze" (skąd ten zwrot w ogóle ;-) to krwiopijcy wyzyskujący biedny lud pracujący miast i wsi ;-), a ten Balcerowicz - łooooo panie, ten to dopiero był bandyta, służba zdrowia - zła, ZUS - zły, urzędnicy - złodzieje, itd. itp.
  Sami nigdy nie stworzyli własnej firmy, nie dali nikomu pracy, a ich aktywność obywatelska sprowadza się do uczestniczenia w mszy niedzielnej.
  I potem tacy właśnie głosują na --- ;-).

  0 3
 • ~superelektro 2015-10-21 10:56:13

  Arteks, i znowu udało Ci się mnie rozśmieszyć. Zresztą nie tylko mnie. Korwin który od ponad 20 lat mówi to samo, zero socjalu, sprywatyzować wszystko co się da sprywatyzować łącznie ze szpitalami i szkołami, likwidacja PIT-u i CIT-u, ubezpieczenia wyłącznie dobrowolne, żadnego przymusowego ZUS-u czy innego ubezpieczenia, kto się ubezpieczy ten jest leczony, kto się nie ubezpieczy leczy się na koszt swój i rodziny. Prywatne ubezpieczenie od kosztów leczenia obecnie można wykupić za mniej 100 zł / miesiąc/ osoba i termin mam 2-3 dni a nie 4 miesiące, a ja pomimo że jestem emerytem i i przez ponad 40 lat płaciłem składki muszę płacić nadal ponad 300 zł/miesiąc a terminy zaczynają się od miesiąca. I Ty twierdzisz że Korwin nie wie czego chce. Dobre.

  9 0
 • ~Arteks 2015-10-21 12:05:21

  @superelektro - Korwin-Mikke kiedyś otaczał się różnymi ciekawymi ludźmi, doradcami, ekspertami, był zabawny i mało kiedy kogoś obrażał. Współczesny Korwin to trochę tak jak jakiś spóźniony hippis któremu się czasy pomyliły... Opuścili go prawie wszyscy rozsądni ludzie - nie dziwi mnie więc, że nikt mu nie zwróci uwagę na jego głupie zachowanie. Zwróciliście uwagę na wczorajszą debatę? Wszyscy mimo różnic poglądów zachowywali się kulturalnie, normalnie. Tylko Korwin chichotał, dogadywał pod nosem... A co do jego poglądów to wirtualna utopia. Już raz prywatyzowano wszystko w latach 90. Dzięki tej prywatyzacji zniknęło z Polski kilkaset tysięcy miejsc pracy... On przestał fascynować już nawet ludzi z jego środowiska. Przecież niedawno nastąpił całkowity rozłam w jego partii. Został tylko Korwin i Wipler...

  0 12
 • ~superelektro 2015-10-21 12:59:37

  A zauważyłeś co się stało z tymi którzy nie poszli za Korwinem ? UPR, kto ostatnio o nich cokolwiek słyszał ? Robią coś w ogóle ? KNP, po odejściu Korwina, żrą się między sobą i duszą się we własnym sosie. Wilk startuje z list Kukiza bo głupio mu było przeprosić się z Korwinem a być może uznał że tam ma większe szanse, wolno mu, a reszta ? Uważam że jak kiedyś Korwin zrezygnuje, w końcu ma już trochę lat, to Wipler będzie miał ogromny problem aby to towarzystwo utrzymać w ryzach. Przede wszystkim Wipler nie ma takiego zaplecza finansowego jak Korwin, a jak wiadomo do wygrania jakichkolwiek wyborów potrzebne są trzy rzeczy. Pieniądze, więcej pieniędzy i jeszcze więcej pieniędzy chociaż casus Kukiza jak by temu przeczy. Pożyjemy zobaczymy. Do wyborów 4 dni.

  5 0
 • ~fanprawdy 2015-10-21 20:03:38

  przeczytałem drugi raz i nie napotkałem ani zdania o Pawle Helisie kandydacie na Senatora z tego Komitetu Wyborczego. Wymieniono tylko Stowarzyszenie Nasz Wspólny Śląski Dom jako organizację ich popierającą , ale nic o prezesie tego Stowarzyszenia Pawle Helisie . Co za niedopatrzenie , FUJ.A już chciałem głosować na Pana Pustelnika , a tu takie sobiepaństwo .

  0 0
 • ~ 2015-10-22 04:54:32

  Janusz Korwin-Mikke NIE JEST prezesem Kongresu Nowej Prawicy lecz partii KORWIN. Było rozstanie a żal.Ja pozostałam w KNP.Pan Jacek Wilk, który opracował program KNP przez Korwina, jak cytat, który czytam w internecie, uważany jest za skrajnego prawicowca.
  Ja też jestem skrajnie prawicowa. I za skrajnego prawicowca uważam mądrego i odważnego Korwina.

  6 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3628