zamknij

Wiadomości

Rybnik: jest nowy zastępca komendanta policji. Ma to związek z zajściami pod Face 2 Face?

2021-02-05, Autor: bf

Wczoraj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się spotkanie związane z objęciem stanowisk kierowniczych w dwóch śląskich jednostkach policji. Zmiany kadrowe dotyczą Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie oraz Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Reklama

Wczorajsze spotkanie dotyczyło zmian na stanowiskach kierowniczych w dwóch śląskich jednostkach Policji.

- Rozkazem personalnym, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński z dniem 5 lutego br. powierzył pełnienie obowiązków służbowych Komendanta Powiatowego Policji w Pszczynie . insp. Grzegorzowi Bonalskiemu, dotychczasowemu Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku. Z kolei pełnienie obowiązków na tym stanowisku powierzono z dniem 5 lutego br. nadkom. Krzysztofowi Piontkowi, który w rybnickim garnizonie był Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego – mówi asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji.

Rozkazy o powierzeniu obowiązków odczytał Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach . insp. Sławomir Zynek, a generał dr Krzysztof Justyński wręczył go nowym szefom jednostek oraz życzył im sukcesów na nowych stanowiskach służbowych.

Z uwagi na panującą pandemię, spotkanie odbyło się w ograniczonym składzie uczestników i z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.

AKTUALIZACJA (godz. 10.55): dlaczego doszło teraz do zmian kadrowych? Czy mają one związek z wydarzeniami z ubiegłego piątku/soboty pod klubem Face 2 Face w Rybniku? Takie pytania wysłaliśmy do KWP Katowice.

- Zapewniam, że zmiany na stanowiskach nie maja związku z zabezpieczeniem, które miało miejsce 30 stycznia w Rybniku - odpowiedziała podinspektor Aleksandra Nowara, rzecznik śląskiej policji.

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 41

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~Longina b 2021-02-05 10:50:56

  Chyba wykazał się w akcji F2F.Teraz będzie musiał jeszcze gorliwiej pracować, bo narazie to stopień jak na zastępcę komendanta mizerny.

  51 31
 • ~Adas Poland 2021-02-05 11:30:47

  ZOBACZYMY WYNIKI CO DALEJ Z KLUBEM FACE2 KLUB ROBI SOBIE CO CHCE Z URZEDNIKÓW ROBI WARIATÓW NIE MA SPOSOBU NA TEN KLUB POZDRAWIAM

  46 67
 • ~marys76 2021-02-05 12:14:20

  @Adas Poland - nie wydzieraj się tak bo ci żyła pęknie. Wyłącz CapsLocka i myśl co piszesz. W języku polskim istnieje coś takiego jak interpunkcja i składnia zdania!

  54 19
 • ~Franek7 2021-02-05 12:38:23

  - Zapewniam, że zmiany na stanowiskach nie maja związku z zabezpieczeniem, które miało miejsce 30 stycznia w Rybniku - odpowiedziała podinspektor Aleksandra Nowara, rzecznik śląskiej policji.

  Skoro pani rzecznik tak mówi to z pewnością jest odwrotnie.

  Ostatnio zapewniała, że w dyskotece Face2Face policja nie użyła gazu a w ostatnim programie „Interwencja” w Polsacie pokazano nagrania z monitoringu jak policjanci w tej skandalicznej akcji używali gazu oraz nagranie z sytuacji kiedy zapytany o dane policjant odpowiedział, że nazywa się James Bond.

  W normalnym kraju pani rzecznik byłaby już cywilem razem z tym Bondem w białym kasku. Skandal i kpina z obywatela.

  63 32
 • ~Franek7 2021-02-05 12:44:19

  Adasiu drogi. W odróżnieniu do Policji to właściciele klubu działają zgodnie z prawem. Policja myślała, że jak wyśle oddział prewencji jak husarię która ma rozjechać trwającą tam imprezę to się wszyscy przestrasza i już nie wrócą to się myliła. Wrócą bo mają prawo. Tak działają bandyci a nie Policja.Takiego kabaretu z prawa jak za PiSu to nie było nigdy dotąd. Uważają że mają oddział prewencji z pałkami i gazem to im wolno. Ch*j tam prawo. Maja zamknąć bo my im każemy a prawo nieważne. To są standardy republik afrykanskich. Ktoś za to w końcu beknie a zapłacimy my wszyscy podatnicy i to nie będą małe pieniądze.

  52 33
 • ~Rufin Bonk 2021-02-05 13:09:49

  Każde przeniesienie do innej komendy w województwie śląskim, to awans. Rybnik to miasto ulicznych zadymiarzy. Pokażcie mi drugie takie miasto w regionie. Niestety ludzie w Polsce są nakręcani przez lokalne media do antyrzadowych wystąpień, czego nasze miasto jest idealnym przykładem.

  38 22
 • ~trywialny 2021-02-05 14:01:23

  ~Franek7 policjant który działa w pododdziale zwartym nie ma obowiązku legitymowania się ani przedstawiania na żądanie. Co najwyżej może przywalić pałą w pusty łeb osoby która uważa, że za odpowiedź Bond ktokolwiek miałby się podawać do dymisji. Widać, że ludzie nie mają zielonego pojecia o przepisach prawa albo są zwyczajnie tępi. Skoro takie obostrzenia są niezgodne z prawem, to czemu właściciele nie dochodzą odszkodowań na sali sądowej.

  47 23
 • ~Rexio 2021-02-05 14:58:28

  Tym lokalem nie interesuje się nawet prezydent tego miasta, a co dopiero komendant wojewódzki podejmując decyzje kadrowe. Nie żartujecie sobie z ludzi.

  28 9

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 3381