zamknij

Biznes

Rybnik i Wodzisław mają jeden bilet na pociągi i autobusy!

2018-11-05, Autor: bf, ap

Na taką informację czekało zapewne wielu mieszkańców Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, naszego regionu. Oferta połączeń kolejowych pomiędzy tymi dwoma miastami została została wzbogacona o wprowadzenie wspólnego biletu okresowego na komunikację miejską oraz połączenia kolejowe w ramach szybkiej kolei miejskiej.

Reklama

Rybnik i Wodzisław Śląski przygotowały z Kolejami Śląskimi wspólny bilet pn. Uniwersalny Subregionalny Bilet Rybnik-Wodzisław, w skrócie USB R-W. Jest to wspólny bilet okresowy, który pozwoli pasażerom na podróżowanie na jednym bilecie np. na linii kolejowej Wodzisław Śląski-Rybnik oraz komunikacją miejską Wodzisławia (1 strefa) oraz Rybnika (kilka stref).

Bilety można nabyć od 31 października w kasach biletowych  i w pociągu u personelu pokładowego. Cennik i warunki taryfowe oferty specjalnej „Uniwersalny Subregionalny Bilet Rybnik-Wodzisław” można znaleźć TUTAJ.

Bilety USB R-W są biletami miesięcznymi imiennymi i w zależności od zakresu obowiązywania uprawniają do nieograniczonej liczby przejazdów w następujących strefach:

strefa R - W – przejazd pociągami Kolei Śląskich ujętymi w rozkładzie jazdy w relacji Rybnik-Wodzisław Śląski i z powrotem, cena bazowa biletu wynosi 110 zł,

strefa R+ - W – przejazd pociągami Kolei Śląskich ujętymi w rozkładzie jazdy w relacji Rybnik-Wodzisław Śląski i z powrotem oraz od/do stacji: Rybnik Paruszowiec, Rybnik, Rybnik Piaski, Rybnik Gotartowice, Rybnik Niedobczyce, Rybnik Niewiadom, a także przejazd komunikacją miejską organizowaną przez ZTZ w Rybniku w granicach Miasta Rybnika,

strefa R++ - W – przejazd pociągami Kolei Śląskich ujętymi w rozkładzie jazdy w relacji Rybnik-Wodzisław Śląski i z powrotem oraz od/do stacji Rybnik Paruszowiec, Leszczyny, Czerwionka Dębieńsko, Rybnik , Rybnik Piaski, Rybnik Gotartowice, Szczejkowice, Żory, Rybnik Niedobczyce, Rybnik Niewiadom, Rydułtowy, Łuków Śląski, Sumina Wieś, Sumina, a także przejazd komunikacją miejską organizowaną przez ZTZ w Rybniku w granicach i poza granicami Miasta Rybnika,

strefa R - W+ – przejazd pociągami Kolei Śląskich ujętymi w rozkładzie jazdy w relacji Rybnik-Wodzisław Śląski i z powrotem oraz komunikacją miejską w Wodzisławiu Śląskim,

strefa R+ - W+ – przejazd pociągami Kolei Śląskich ujętymi w rozkładzie jazdy w relacji Rybnik-Wodzisław Śląski i z powrotem oraz od/do stacji: Rybnik Paruszowiec, Rybnik, Rybnik Piaski, Rybnik Gotartowice, Rybnik Niedobczyce,Rybnik Niewiadom, a także przejazd komunikacją miejską organizowaną przez ZTZ w Rybniku w granicach Miasta Rybnika oraz komunikacją miejską w Wodzisławiu Śląskim,

strefa R++ - W+ – przejazd pociągami Kolei Śląskich ujętymi w rozkładzie jazdy w relacji Rybnik-Wodzisław Śląski i z powrotem oraz od/do stacji: Rybnik Paruszowiec, Leszczyny, Czerwionka Dębieńsko, Rybnik, Rybnik Piaski, Rybnik Gotartowice, Szczejkowice, Żory, Rybnik Niedobczyce, Rybnik Niewiadom, Rydułtowy, Łuków Śląski, Sumina Wieś, Sumina, a także przejazd komunikacją miejską organizowaną przez ZTZ w Rybniku w granicach i poza granicami Miasta Rybnika oraz komunikacją miejską w Wodzisławiu Śląskim.

Oceń publikację: + 1 + 49 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (18):
 • ~Maalibu 2018-11-05 11:37:20

  Nadchodzi Europa... Tylko czy Polska Cebula ogarnie tok myślenia władz?
  Tylko w ten sposób możemy rozwijać nasze miasta. Brawo!

  42 29
 • ~colombo01 2018-11-05 11:50:24

  przydałyby się jednodniowe i tygodniowe

  41 5
 • ~Tomek_81 2018-11-05 12:14:34

  Parking w Rybniku 10 zl/h a dla SR 80% rabatu wtedy niezalezienie od rodzaju biletu pociąg się zapełni a Rybnik odkorkuje.

  29 37
 • ~orka 2018-11-05 12:26:43

  Drodzy aktywiści, piewcy pociągów i różnego rodzaju rowerów, jeździjcie sobie czym tam chcecie, do europy nawet na piechotę sobie zapychajcie, ale normalnym ludziom dajcie spokój.

  41 54
 • ~ 2018-11-05 15:51:54

  ale głupota po staremu było dobrze lepiej wybudować przystanek wodzisław centrum bo na razie jest porażka

  10 14
 • ~Arteks 2018-11-05 18:30:45

  Pomysł świetny. Niestety trochę za dużo wersji różnych biletów i według mnie za drogie. Szczególnie jeśli koszt parkowania auta na dowolny czas w samym centrum Rybnika kosztuje tylko 70 zł.
  @orka - Europa zachodnia od dawna preferuje transport publiczny, auta są od dawna passe - przynajmniej w miastach. My dopiero rozpoczynamy ten proces - ale lepiej późno niż wcale. U nas dopóki ceny parkowania będą socjalne - tak jak obecnie, dopóki będziemy mieli zagracane centra miast. Nie potrzeba już żadnych aktywistów - władze miast same domagają się różnych uchwał i ustaw, a raptem całkiem niedawno uchwalono możliwość wprowadzania opłat za wjazd do miasta autami. Skoro u nas wielu mieszkańcy dopuszczają taką niewygodę jak palenie w piecach ze względu na oszczędności - czy nie przesiądą się do pociągów jeśli miasta zaczną stosować komercyjne praktyki wobec ich aut? ;) To tylko kwestia czasu.

  14 22
 • ~Arteks 2018-11-05 18:32:34

  @dddsgsfafggf - wspólny bilet jest głupotą??? Jeśli czegoś nie rozumiesz - to nie nazywają tego głupstwem bo mogłoby się okazać, że wiele rzeczy, rozwiązań i zjawisk które cię otaczają są dla ciebie głupie.

  10 16
 • ~orka 2018-11-05 20:31:12

  panie A- passe to jest ta cała filozofia rowerowa, ale że większość ludzi jest normalna a nie jak np. szanowny pan oświecony aktywista rowerowy, i nie ma czasu na bzdetne dywagacje na temat urojonych tematów rowerowych, jest promowana i przeciskana na siłę ale to się kiedyś skończy i zostaniecie pogonieni za siedem gór i siedem rzek i tam sobie zrobicie miasto-państwo rowerowe

  14 12
 • ~mb3366 2018-11-05 20:46:26

  Powtórzę cos co powtarzam od długiego czasu w nadziei, że kropla drąży skałę.
  Dla czego pociag z Wodzisławia kończy swój bieg na dworcu głównym ? Dla czego nie dojeżdza on do Paruszowca? (właściwie z uwagi na możliwość zmiany kierunku jazdy to do bocznicy w leszczynach). Przecież Odremontowany niedawno dworzec powstał do obsługi huty Silesia. Obecnie w dwóch dużych zakładach tam działających pracuje kilka tysięcy ludzi, wielu z nich właśnie z okolic Wodzisławia. W szczególności między 13-15 te ososby samochodami jadą przez cały Rybnik, korkując go.
  Wystarczy jeden rozsądny parking typu "Park& Ride" w okolicy Wodzisławia żeby zebrać tzw suburbanizację, oczywiście BEZPŁATNY dla posiadaczy biletu miesięcznego i wszystkim nam będzie lżej.

  Gdzie się podziali orędownicy komunikacji zbiorowej ?
  W Tychach swego czasu wydłużono linię kolejową, żeby obsłużyć zakład Fiata.....

  34 1
 • ~Arteks 2018-11-05 20:56:27

  @orka - czy według ciebie to jest normalność kiedy w czasie jednego długiego weekendu ginie w Polsce 50 osób w wypadkach samochodowych? Czy normalne są według ciebie korki spowodowane zbyt dużą ilością aut, problemy z parkowaniem, wycięte filtry w dieslach, samospalające się starości grat, zagracanie autami gigantycznych powierzchni miast które mogłyby być zamienione w skwery, smog i hałas które powodują, że część ludzi ma dość centrów miast? Jeśli dla ciebie to jest ok - to wiedz, że dla bardziej świadomych władz miast to nie jest ok i dlatego te wszystkie alternatywy które na wyobraźnię wielu działają. Miasta muszą walczyć z dominacją aut - dla dobra swoich mieszkańców.

  10 19
 • ~Arteks 2018-11-05 21:00:23

  @mb33 - a to się ucieszysz bo od nowego rozkładu (grudzień 2018) niektóre pociągi będą powydłużane do Leszczyn i obsłużą także przystanek Rybnik Paruszowiec. Komunikacja szynowa w Rybniku z roku na rok rośnie w siłę. Jeszcze do niedawna większość z rybniczan do Warszawy jeździła załatwiać różne sprawy autami. Teraz to byłby już anachronizm w sytuacji kiedy pociągi jeżdżą szybciej od aut, są bezpieczniejsze, a oferta z Rybnika obejmuje aż 4 pary pociągów do Warszawy na dobę. Z komunikacją lokalną też jest co raz lepiej. Co raz krócej jeździ się do Katowic. Przybyło pociągów do Katowic, Wodzisławia. Można dojechać nawet do Bohumina czy Poznania. A od nowego rozkładu także do Ustronia i Wisły. :D

  17 15
 • ~Woziwoda 2018-11-06 05:38:45

  mb3366, dlaczego tak kaleczysz polszczyznę?

  2 8
 • ~buchu 2018-11-06 07:48:56

  Arteks dobrze zauważyłeś, że za dużo wersji ale to Polska. Im bardziej skomplikowane to wydaje się lepsze. Ten kto wymyślał tą różnorodność powinien dostać premię za kreatywność.

  6 3
 • ~Antyk 2018-11-06 10:17:03

  arteks no przesadzasz w swych wywodach:" niektóre pociągi będą powydłużane do Leszczyn..."....i w ramach otwartych drzwi między wagonami zaproponujesz podróżnych przechodzenie lub przejazd rowerami? Zatem bądź bardziej precyzyjny..

  4 4
 • ~mb3366 2018-11-06 11:23:16

  @Artex - No jeśli tak faktycznie jest, to ucieszy mnie to info.
  Nie zapomnijcie tylko wysłać info do Purmo i Tenneco, wielkimi i drukowanymi literami. Jeśli rozkład będzie dopasowany do zmian w tych zakładach to musi zadziałać.

  10 1
 • ~Gruby21 2018-11-06 12:36:39

  WOWOWOWOW!

  5 0
 • ~zbyh62 2018-11-15 07:58:38

  Model w zamyśle dobry, konieczny rozwój parkingów samochodowych wokół stacji głównych... pośrednich?? - parking w cenie biletu przejazdowego.

  0 0
 • ~arrreeeccceeek2710 2018-11-17 12:29:07

  I bardzo dobrze. Jeszcze rozszerzyć o Jastrzębie, Gliwice i być może dalej (Racibórz). Fakt, że ceny mogły by być niższe...Dlaczego mamy być gorsi od KZK GOP? Mamy niewykorzystany potencjał. Dość dyskryminacji Rybnika!!!

  5 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 912