zamknij

Wiadomości

Rybnik: egzaminy gimnazjalne odbędą się zgodnie z planem!

2019-04-09, Autor: bf

Ważna informacja dla wszystkich rodziców i uczniów zainteresowanych jutrzejszym egzaminem gimnazjalnym. Rybnicki magistrat informuje, że odbędą się one zgodnie z planem.

Reklama

Pomimo strajku nauczycieli, egzamin gimnazjalny ma odbyć się zgodnie z planem. Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu informuje, że w Rybniku 1129 uczniów przystępuje do egzaminu gimnazjalnego. - Egzaminy odbędą się w 14 szkołach z oddziałami gimnazjalnymi – dodaje.

Jak mówi, do godzin popołudniowych w komisjach egzaminacyjnych brakowało 11 nauczycieli. - Dzięki sprawnemu działaniu dyrektorów rybnickich szkół udało się skompletować składy komisji egzaminacyjnych we wszystkich placówkach, w których odbywają się egzaminy – słyszymy.

Rybnicki magistrat informuje, że składy komisji egzaminacyjnych zostały wybrane z nauczycieli ze szkoły, w której odbywa się egzamin albo z sąsiednich szkół, dyrektorzy placówek kontaktowali się między sobą, wymieniając się informacjami o możliwości współpracy z nauczycielami niebiorącymi udziału w strajku. - Na ten moment to są deklaracje nauczycieli, trudno przewidzieć jak sytuacja potoczy się jutro rano, dyrektorzy szkół starają się doprowadzić do przeprowadzenia egzaminu zgodnie z obowiązującymi procedurami, dlatego zapraszamy jutro do szkół gimnazjalistów, zdających egzaminy – podkreśla Agnieszka Skupień.

Dzisiaj w Katowicach miała miejsce również konferencja z udziałem wojewody Jarosława Wieczorka, śląskiej kurator światy Urszuli Bauer i członka zarządu woj. śląskiego – Michała Wosia. - Jutro egzaminy się odbędą – mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. - Apeluję do organizatorów egzaminów, by dać szansę wszystkim uczniom, aby podeszli do egzaminów. Niech nauczyciele myślą o spokoju dzieci i ich rodziców. Jutro ważny dzień i niech nauczyciele przyjdą na egzaminy. To trudny czas – dodaje.

Z kolei Urszula Bauer oznajmia, że jutro do egzaminu przystąpi 38 tys. gimnazjalistów. - Każdy zdaje egzamin z odpowiedzialności. Zrobimy wszystko, żeby egzamin przebiegał sprawnie i w spokoju. Wspieramy dyrekcje, aby organizować egzaminy. Jeśli rodzice mają wątpliwości, mogą skontaktować się z kuratorium lub dyrektorem danej szkoły – mówi.

Oceń publikację: + 1 + 116 - 1 - 36

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (58):
 • ~minowa 2019-04-09 15:22:40

  Pożyjemy, zobaczymy.

  43 39
 • ~Barbara Kr 2019-04-09 15:43:26

  Ciekawe czy "te osoby", które tak chętnie zgłosiły się pomagać w szkołach będą równie chętnie stawiać się do różnych instytucji tłumaczyć się czy wszystko dobrze zrobiły podczas egzaminu. Dla rodziców to bardzo dobra wiadomość bo będą mogli podważyć egzamin jeżeli coś będzie nie tak.

 • ~absurdalny 2019-04-09 16:02:53

  Nauczyciele mogą być pewni że rodzice podziękują im za ich bezmyślną niekompetentność.

 • ~ 2019-04-09 16:34:18

  Trzeba być wyjątkowo wrednym człowiekiem, aby czepiać się o to, że egzaminy gimnazjalne odbędą się zgodnie z planem. Czy naprawdę uważacie, że lepiej by było, aby gimnazjaliści i ich rodzice czekali nie wiadomo jak długo na ogłoszenie nowego terminu egzaminu?

  Jeśli egzaminy gimnazjalne zostaną przesunięte, np. o 2 tygodnie, to ogłoszenie wyników egzaminów również ulegnie zmianie. W efekcie trzeba będzie przesunąć terminy naborów do szkół średnich. A w efekcie uczniowie kończący gimnazjum z opóźnieniem rozpoczną wakacje. Czy aby na pewno tego chcemy?

  Przy okazji przypominam, że można podważyć wyniki każdego egzaminu. Nie ważne czy mówimy o egzaminie gimnazjalnym, maturze czy też egzaminie na prawo jazdy. To stosowne organy dopiero podejmą decyzję, czy skarga zostanie rozpatrzona pozytywnie czy też nie.

  Nie mieszajmy dzieci do polityki. O ile nauczyciele mają w pełni prawo domagać się lepszych wynagrodzeń, o tyle przez najbliższe dni najważniejsi są uczniowie kończący gimnazjum. Niech nauczyciele zarabiają odpowiednie więcej, niech walczą o swoje prawa, lecz pomiędzy uzasadnioną potrzebą walki o swoje a egoizmem jest bardzo cienka granica.

  Każdy nauczyciel, który jutro na pierwszym planie postawi swoje dobro (kasa, kasa, kasa) kosztem dobra uczniów, których decyduje się przyszłość zawodowa po prostu jest niewarty wykonywania takiego zawodu.

  Rok ma 365 dni, więc przez te kilka dni można odpuścić, aby nie narażać niczemu niewinnych uczniów, dla których egzamin gimnazjalny decyduje w dużym stopniu o tym, jakie będą mieć perspektywy zawodowe, związane z wyborem szkoły średniej lub niższego stopnia.

  Nikt nie bronił, aby protest nauczycieli rozpoczął się np. tydzień wcześniej czy też po zakończeniu egzaminów gimnazjalnych. Widocznie komuś wygodne było wybranie takiego terminu, który będzie kolidował z terminami egzaminów. Aby walczyć o swoje dobro (zapewne uzasadnione), nie trzeba tego robić w tak chamski sposób, gdzie najbardziej mogą ucierpieć uczniowie, dla których egzaminy gimnazjalne są przepustką do lepszej lub gorszej przyszłości.

  Ktoś tu się zagalopował. Protest nauczycieli - zdecydowanie TAK. Zaszkodzenie w sprawnym i terminowym przeprowadzaniu egzaminów gimnazjalnych - zdecydowanie NIE.

 • ~dvdka 2019-04-09 16:54:40

  Minowa odpowiedz prosze....kto bedzie sprawdzał prace egzaminacyjne gimnazjalistow i osmoklasistow? No przeciez nauczyciele :-D :-D :-D za dodatkowe pieniazki z OKE.hipokryzja typu "nie moge dzis strajkowac (przyjsc do szkoly aktywnie strajkowac) bo przedszkole mojego dziecka jest zamkniete i nie mam go z kim zostawic :-D :-D :-D

  38 55
 • ~sympatykrybnika 2019-04-09 17:41:56

  +Rybnik, +Dyrektorzy Gimnazjum, +Magistrat Rybnika, +Nauczyciele, +MY – Dzięki dyrektorom gimnazjum, w Rybniku odbędą się egzaminy gimnazjalne zgodnie z obowiązującymi procedurami. Jedni nauczyciele muszą walczyć także o tych, którzy w sytuacji kryzysowej zabezpieczają interesy naszych dzieci. Ci, którzy narzekają, że to się nie uda, że będzie można to podważyć, to ...........

  21 32
 • ~Barakuda 2019-04-09 18:17:07

  Zupełnie bezsensowne. Strajk ma być dotkliwym aby przyniósł skutek. Co to za strajk jak egzaminy się odbędą? Nauczyciele bądźcie twardzi bo przegracie z PiSuarem. Jeśli egzaminy się odbędą to już przegraliście...

 • ~minowa 2019-04-09 18:30:38

  @dvdka - odpowiem trochę inaczej. Jeśli strajkujący wygrywają to zyski dzięki porozumieniu powinny tylko ich dotyczyć. Są tacy, co wożą się na plecach innych. Nie stracą na strajku a potem korzystają z owoców strajku.

  41 43
 • ~Mael 2019-04-09 19:41:36

  Mam pytanie: czy nauczyciele w prywatnych szkołach też strajkują? Jeśli nie to jest sygnał jak musi wyglądać szkolnictwo w okresie pazerności tego sektora.

  79 18
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-04-09 19:46:49

  Łamistrajki byly za komuny i sa za PiS.

  Za PO strajkowali nauczyciele, rolnicy, gornicy, lekarze ... ale w mediach publicznych nigdy nie bylo szczucia na strajkujacych.. a teraz?

  masakra jaki pojazd po nauczycielach robi sie w tvpis..

  ksieza modla sie za nauczycieli za nawrocenie - bo kiedys nauczyciel uczyl za darmo.. (wiadomo ksiadz za darmo nigdy sie nie modlil - zwrociliscie na to uwage? )...

  banda trolli oplacanych przez PiS pisze miliony klamliwych komentarzy - mozna o tym poczytac na antyweb czy nawet komputerswiat :)

  Szydlo za strajk nie bedzie placic nauczycielom - glodem ich! glodem ich! :) wam sie w PiS nalezy.. nauczycielom juz nie.

  Nauczyciele - macie poparcie spoleczenstwa, nie przejmujcie sie negatywnymi komentarzami - sa pisane przez prywatne firmy dzialajace na zlecenie PiS.

  Mam nadzieje, ze zacznie sie strajk okupacyjny - to kaczynski ponosi pelna odpowiedzialnosc za krzywde, ktora wyrzadza dzieciom.

  Mam nadzieje, ze Prezydent Kuczera zawalczy o dobro nauczycieli i wyplaci wynagrodzenia za dni strajkujace.

  p.s.
  trolle kaczynskie - nom, teraz mozecie znow napisac kilka postow.. PiS wam zaplaci z naszych pieniedzy podatnikow - ktore woli wam zaplacic zamiast przekazac je na podwyzki dla nauczycieli.

 • ~Tadeusz Kiełkowski 2019-04-09 19:50:59

  Dać czas nauczycielom do podjęcia pracy do początku czerwca. W przypadku chęci pracy nadrobić zaległy materiał w lipcu i sierpniu. W przypadku odmowy, należy szkolnictwo sprywatyzować. Będzie to rozwiązanie korzystne dla wszystkich: uczniowie zyskają na poziomie nauczania, a społeczeństwo na swoich podatkach zaoszczędzi.

  76 38
 • ~supermek 2019-04-09 20:01:52

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  5 3
 • ~supermek 2019-04-09 20:07:14

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  2 1
 • ~arkussinus 2019-04-09 20:29:11

  ~Tadeusz Kiełkowski....jakoś nie słyszałem, żeby gornicy po swoich strajkach brali hercowy do wypoczętych łapek i odrabiali straty w wplne soboty i niedziele. Nie widziałem też zwielokrotnionych patroli policjantów, którzy po powrocie z L-4 pełni werwy zadbali o bezpieczeństwo społeczeństwa, ale może czegoś nie zauważyłem?

  61 47
 • ~Hanna Ogon 2019-04-09 20:39:20

  siwy-rybnik jakoś nikt nie płakał nad innymi kiedy górnicy strajkowali w zimie. zima, ludzie palą w piecach a tu strajk. Nic by im przecież nie zaszkodziło gdyby ten strajk odbył się w środku upalnego lata... Ale wtedy nikt się słowem nie odezwał. To jest strajk, negocjacje, wojna! Wygrywa ten kto ma lepszą kartę przetargową i zawsze ktoś będzie poszkodowany, takie życie. A tak się składa że właśnie przy egzaminach nauczyciele mają tę kartę najsilniejsza. Kiedy mają strajkować, w wakacje żeby biedne dzieci nie straciły lekcji? Litości...

  44 61
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-04-09 20:41:29

  Widzicie.. uderzylem w stol.. i zaraz sie wysypaly negatywne komentarze..

  Trolle maja placone za to - na kazdy komentarz popierajacy Strajk Nauczycieli, musza byc 3 negatywne komentarze napisane przez firmy trollujace..

  To Nam daje obraz tego jak PiS manipuluje opinia publiczna..

  Mam nadzieje, ze ludzie zaczna na to zwracac uwage.

  Popatrzcie na czas dodania tych komentarzy - jak dokladnie monitoruja artykuly o nauczycielach :) 4 minuty im zajelo wychwycenie mojego komentarzac :)

  Masakra jakie to jest obrzydliwe.

  46 82
 • ~ 2019-04-09 21:06:16

  Uczniom życzę powodzenia! Nauczycielom wspolczuje, PiS sie na nich zawzial, chce ich wykonczyc, jak wszystkich mądrych, myslacych i wyksztalconych ludzi. Skoro egzaminy sie udadza (z bezprawnymi czlonkani komisji), to MEN odtrąbi sukces i poczeka az nauczyciele sami zakoncza strajk. Przy ich pensjach nastapi to wkrotce, bo nie da sie miec oszczednosci gdy sie zarabia 2500. Kilka miast /gmin zdecydowalo sie wspomoc strajkujacych, Rybnik oczywiscie nie. Nie slyszalem jeszcze o przypadku zeby wladze Rybnika kogokolwiek potrzebujacego wsparly.

  44 55
 • ~Fiodore 2019-04-09 21:10:23

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  11 9
 • ~Barakuda 2019-04-09 21:38:23

  Oczywiście PogromcaSzkodbikow ma rację. Dokładnie tak to działa i tak właśnie rządzący wpływają na nastroje społeczne. Płacą grube pieniądze firmą nazywanym "farmy trolli". Siedzą tam ludzie, których zadaniem jest pisać posty pozytywne dla rządzących i oczerniajace przeciwników używając populistycznych argumentów grajac na emocjach. Nie żałują na propagandę. Ostatnio rząd przekazał 1,2 mld zł na TVP bo jest to narzędzie propagandowe o ogromnej mocy. Trafiają do prostych ludzi na wioskach i miasteczkach, którzy nie mają dostępu do innych komercyjnych stacji TV czy internetu ale mają prawo głosu w wyborach. Nie dajcie sobie wyprać mózgów. Polecam obejrzeć odcinek Superwizjer TVN pod tytułem "Farma Trolli". Można znaleźć w internecie. Doskonale pokazano tam jak to działa...

  35 63
 • ~Barakuda 2019-04-09 22:15:57

  "~absurdalny 2019-04-09 16:02:53

  Nauczyciele mogą być pewni że rodzice podziękują im za ich bezmyślną niekompetentność."

  Absurdalny widać, że twoi nauczyciele często strajkowali? "Niekompetentność"? "Naucz się końcówków będziesz miał piątków jak mrówków"...

  18 37
 • ~ewelina 2019-04-09 22:17:16

  Rany ale hipokryzja. Jak ktoś nie daj Boże napisze zle o nauczycielach to szczuje i wylewa hejt. Ale zwolennikom strajkujących wolno wylewac wiadro z pomyjami na głowę rządzących.. Wtedy to się już nie nazywa hejtem ale racjonalnym przedstawieniem argumentów. Gratulacje

  70 22
 • ~rosthost1 2019-04-09 22:29:31

  Podziękowania dla Prezydenta miasta, kuratorium i dyrektorów szkół. Dla dobra dzieci dużo zostało zrobione. Podziękowania dla nauczycieli co przyjdą na egzaminy. Nazywanie ich lamistrajkami prze tchórzy którzy w 1989 nie chcieli zrobić lustracji jest typową zagrywka typu komunistycznego. Gdyby nie brak lustracji to pewnie oświata byłaby bardziej dziś ceniona i lepiej wynagradzania.

  51 22
 • ~rosthost1 2019-04-09 22:38:20

  Strajk głodowy w Krakowie prowadził 70 letni naucżycie w swoim i imieniu syna ktory tez jest nauczycielem. To jest obraz zawodu elitarnego????? Wielu nauczycieli to elita (min Ci co przyjdą na egzaminy) dla pozostałych liczy się kasa i spokój. I niech tak będzie ale nie kosztem dzieci. W firmach jak chcesz zarobić lepiej zmieniasz prace. Niech paru z ZNP pójdzie na kasę do marketu ib przez 8 godzin posłucha pik pik. To wykańcza równie mocno jak dzieci i hałas w szkole! !!!!!

  50 18
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-04-09 22:39:06

  i bam!

  kolejne trzy trolle dodaly komentarze..

  troche dluzej im to tym razem zajelo - pewnie firma trollujaca musiala to skonsultowac z psychologami i specjalistami od PR...

  jakie powinny zostac dodane komentarze, zeby odwrocic kota do gory nogami.. i manipulowac emocjami Polakow.

  Obrzydliwe to co robi PiS.. grunt sie nie dac sie wciagnac w ich manipulacje.. i byc swiadom tego.

  Kaczynski jak Putin.. robia swoj elektorat na firmach trollujacych komentarze na ich korzysc.

  27 59
 • ~tf2 2019-04-09 22:41:51

  Barakuda akurat najwięcej śmieciowych komentarzy sama nawaliłaś. Chamskich, prymitywnych i pełnych nienawiści, dziwnym trafem ani twoje ani rekina nie są kasowane. Kasuje się za to masowo zwykłe opinie.

  Co do płatnych troli - zapraszam na czołowe tabloidowe "portale" z propagandowymi "newsami" a w rzeczywistości punktami widzenia lewackich oszołomów usiłujących nabrać naiwnych. Niestety coraz mniej to działa, bo jest to tak naiwne, że aż bije po oczach.
  Spójrzmy na WP:
  Znana aktorzyna zakochana w swojej nauczycielce z dzieciństwa, a to piosenkarz wczoraj promujący LGBT a dziś ZNP a to #Gdyby nie nauczyciel - wzruszający bełkot "listów od czytelników"... Na koniec naczelny strajkoterrorysta grożący ludziom w temacie "Jest coraz ostrzej".

  Chcesz ludziom wmówić, że jest jakikolwiek sens w tym, żeby zapłacić jakiemuś "trolowi" aby siłował się z zagranicznymi koncernami medialnymi polemizując komentarzem pod ich sponsorowanym artykułem? Wasze czołowe marksistowskie media już dawno zablokowały komentarze blokując wolność słowa. Strona Rybnika jest jedną z ostatnich miejsc, w których można napisać prawdę i mieć szansę, że moderator tego nie skasuje. Tylko dlatego ludziom chce się jeszcze wypowiadać i dlatego są tu obiektywne komentarze, których osoba z manierami z PRLu nie ogarnia.

  50 19
 • ~Barakuda 2019-04-09 22:44:05

  Ewelina, piszcie źle o nauczycielach jeśli chcecie ale piszcie prawdę bo póki co ani jednego prawdziwego argumentu przeciw nauczycielom nie widziałem na tym forum. Propagandą z farm trolli idzie pełną parą. Przyzwoity człowiek nie może nie reagować na kłamstwa i manipulację...

  26 48
 • ~rekin59 2019-04-09 23:51:48

  J.Kaczyński w swojej biografii pisał, że studiuje historię bolszewizmu, bo imponuje mu ich skuteczność. I wszystkie sprawdzone metody stosuje: kreowanie wroga, wokół którego gromadzi wyznawców, zmasowana kłamliwa propaganda, likwidacja wszystkich niezależnych instytucji, kupowanie i zastraszanie ludzi, organizowanie seansów nienawiści, kłamstw i pomówień wobec niezależnych, promowanie usłużnych miernot, szczucie na inteligencję, fałszowanie historii, podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości, zmiany w podstawach programowych w celu indoktrynacji, podporządkowanie kultury interesom partyjnym, kontrola komisji wyborczych itp.

  29 35
 • ~igoola 2019-04-10 07:17:53

  Karta Nauczyciela i Karta Górnika... Ustawy powstałe na początku lat osiemdziesiątych.. Pamiętam jak wyglądała szkoła w 1988roku - jak wyglądała praca nauczyciela, ile faktycznie musiał brać do domu po swoich 18 godzinach w szkole.. Ale od tego czasu pojawiły się m. in. Internet, nauczycielskie fora z gotowymi testami, mailowa korespondencja z rodzicami, programy komputerowe wspomagające nauczanie, tablice multimedialne, telewizory kolorowe w klasach.... Nauczyciele opamietajcie się! Zmiana pensum na 40 godzin w tygodniu i praca od 7 do 15 za stawkę jakiej oczekujecie (czyli od 6 do 10k brutto), koniec z przywilejami sprzed kilku epok - one naprawdę do dzisiejszych czasów nie przystają.. Podobnie zresztą jest niestety z górnikami.. Tam też się jednak trochę nowych technologii pojawiło przed ostatnie 40 lat..

  32 12
 • ~ 2019-04-10 07:23:12

  Od 7 do 15 - super! Kazdy nauczyciel by tak chcial. Zero wywiadowek, konsultacji, wyjazdow, wycieczek, konkursow, poprawiania prac w domu, dyskotek... Super.

  27 8
 • ~Jan Marian 2019-04-10 07:40:44

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  2 2
 • ~Dropsik Dropsik 2019-04-10 07:46:50

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  3 2
 • ~Dropsik Dropsik 2019-04-10 07:48:51

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  3 2
 • ~Dropsik Dropsik 2019-04-10 07:53:10

  Nauczycielom pozmieniać umowy na pół etetu i jeszcze pensje o połowę skrócić, mało który pracuje 20h tygodniowo więc, tak im się należy 26 dni urlopu i większość wakacji niech siedzą i nie wiem, choćby mieli ławki naprawiać. I macie argument szkodnik

  18 16
 • ~Dropsik Dropsik 2019-04-10 08:03:51

  Następny argument jakie wyniki osiągają dzieci w egzaminach maturalnych? Coraz gorsze w innej pracy premie i inne masz przyznawane za dobrą pracę a tu rodzice dzieciom opłacają korepetycje by dziecko nadgonilo lub coś zrozumiało. Więc za co te podwyżki? Poprostu gra polityczna przed wyborami, choć jest też w tym wina rządu skoro dał jednym drugim czemu nie trzecim?

  24 9
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-04-10 08:13:08

  I bam!

  Kolejny wysyp trolli :)

  Trolla dosc latwo poznac.. w swoich komentarzach zawsze obraza.. obraza nauczycieli i obraza osobe, ktora dodala komentarz popierajacy nauczycieli..

  podobny mechanizm byl podczas strajku lekarzy i policjantow :)

  podobny mechanizm byl jak pis lamal Polska Konstytucje....

  Na temat trolli kaczynskiego rozpisuje sie wiekszosc serwisow IT - nie sa to bzdury wyssane z palca tylko prawda...

  Zachecam wszystkich do zainteresowania sie tym tematem - to co robi PiS jest nieetyczne.. obrzydliwe... manipulowanie ludzmi.

  11 33
 • ~Dropsik Dropsik 2019-04-10 08:20:31

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  4 1
 • ~Dropsik Dropsik 2019-04-10 08:22:28

  A policjantom się należało a lekarzom już nie wszystkim :)

  4 8
 • ~Dropsik Dropsik 2019-04-10 08:35:30

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  3 4
 • ~arkussinus 2019-04-10 08:46:34

  Wychodzi zatem, że CKE bez problemu od odbębni wszelkie egzaminy, bo jest za to odpowiedzialna!!! A wszystkie OKE wykorzystują nauczycieli w pracach zespołów nadzorujących.....jakoś teraz mogli nawet dokupić członków tych zespołów nadzorujących i .......na to znalazly się pieniądze choć nie są to miliony

  6 6
 • ~Foxy_02 2019-04-10 08:53:38

  Dramatyczna sytuacja panuje w służbie zdrowia. Z powodu braku lekarzy w szpitalach zamykane są kolejne oddziały. Na SOR-ach umierają pacjenci.

  Edukacja jest niedoinwestowana, system nauczania dzieci zbyt obciążony, dzieci przeciążone materiałem, nauczyciele źle opłacani.

  I teraz pytanie, czy rząd nie powinien robić wszystkiego, aby naprawić sytuację w tych najważniejszych dziedzinach życia kraju - tj. służbie zdrowia, która decyduje o zdrowiu narodu i edukacji, która decyduje o przyszłości, wykształceniu narodu?

  Nie, rząd tego nie robi, marnuje 40 miliardów na doraźne, jednorazowe programy przeznaczone na konsumpcję (czytaj przeżarcie), która mają dać efekt przy urnie w postaci dalszego rządzenia, zamiast tak potężne pieniądze INWESTOWAĆ w przyszłość i rozwój edukacji, służby zdrowia, nauki.

  Do tego rząd tworzy sztywne wydatki, które będą w przyszłości stanowiły mega obciążenie dla budżetu, zwłaszcza jak koniunktura zjedzie w dół, także jak PiS wygra, to współczuję przedsiębiorcom, bo będą drenowani na maksa, jak i zresztą całe społeczeństwo, BO PIS NICZEGO NIKOMU NIE DAJE, PO PROSTU ZABIERA NASZE PIENIĄDZE Z PODATKÓW I JE BEZMYŚLNIE WYDAJE.

  23 15
 • ~Dropsik Dropsik 2019-04-10 09:20:39

  Foxy to lepiej według ciebie doinwwstowac służbę zdrowia i edukację (czytaj zachcianki, wczasy i przezarcie dla nauczycieli i lakarzy) chyba nie twierdzisz że ci pierwsi zaczną lepiej nauczać a i ludzie przestaną umierać na sporach,oni nie domagają się lepszego sprzętu medycznego czy do szkół tylko kasy na wypłatę. Komu ty chcesz kit wcisnąć?

  19 9
 • ~arkussinus 2019-04-10 09:31:56

  Dropsik Dropsik 2019-04-10 09:20:39

  " doinwwstowac , przezarcie, lakarzy umierać na sporach"....w jednym komentarzu tyle farfocli, czyli faktycznie pieniądze na twoja edukację zostały zmarnowane

  6 11
 • ~Foxy_02 2019-04-10 09:37:29

  ~Dropsik Dropsik

  Nikomu nie "wciskam żadnego kitu".

  Patrzę, myślę wyciągam wnioski.

  Jak masz auto w złym stanie to co z nim robisz, zarzynasz dalej, czy jedziesz do mechanika i naprawiasz?

  O jakim przeżeraniu ty mówisz?????? Ja mówię o systemowym naprawianiu lewo zipiących dziedzin naszego życia, decydujących i przyszłości kraju.

  Chyba że przez przeżeranie masz na myśli 500+, 13-a emerytura i resztę rozdawnictwa tego rządu NASZYCH CIĘŻKO ZAROBIONYCH PIENIĘDZY?
  To są pieniądze, (wydano już na to około 160 MILIARDÓW), które mogły by pójść na naprawę służby zdrowia, oświaty, nauki, na inwestycje, a są przejadane.

  Ja mówię o naprawy Rzeczypospolitej, bo widzimy właśnie powoli Państwo w ruinie, kupa kamieni, jak mówił kiedyś klasyk.

  11 17
 • ~Dropsik Dropsik 2019-04-10 09:42:06

  arkas.. coś tam w pracy jestem nie strajkuje, nie próbuje się tłumaczyć, żeby nie było ale pisze na telefonie i pracuję. Ale ok masz mnie,mam cię teraz przeprosić? A po drugie jeśli jesteś choć trochę inteligentny to zrozumiesz z tego co napisałem pozdro bystrzaku

  4 6
 • ~arkussinus 2019-04-10 09:52:41

  ~Dropsik Dropsik 2019-04-10 09:42:06

  ".. coś tam w pracy jestem pisze na telefonie i pracuję...."....czyli albo oszukujesz pracodawcę, albo siebie, albo klientów?

  5 7
 • ~Dropsik Dropsik 2019-04-10 10:03:51

  arkusinus a to akurat nie twoja sprawa :)

  5 3
 • ~rosthost1 2019-04-10 10:23:09

  ~Foxy_02
  "Edukacja jest niedoinwestowana, system nauczania dzieci zbyt obciążony, dzieci przeciążone materiałem, nauczyciele źle opłacani.
  I teraz pytanie, czy rząd nie powinien robić wszystkiego, aby naprawić sytuację w tych najważniejszych dziedzinach życia kraju -...."
  ... i twoim zdaniem ~Foxy_02 podwyżka 1000zł do reki KAŻDEMU nauczycielowi naprawi oświatę ??????? brawo, inteligentne rozwiązania!

  15 2
 • ~rosthost1 2019-04-10 10:26:37

  ~PogromcaSzkodnikow
  "Mam nadzieje, ze Prezydent Kuczera zawalczy o dobro nauczycieli i wyplaci wynagrodzenia za dni strajkujace."
  Pan Kuczera nic nie docenia swoich pracowników bo oferuje im 200zl podwyzki brutto. przy 1000zł netto nauczyciela to wstyd oferować swoim pracownikom na waciki! (jednego wacika)

  16 4
 • ~rosthost1 2019-04-10 10:30:30

  Dodatki do zarobków nauczycieli:
  • dodatek za warunki pracy
  • dodatek za uciążliwość pracy
  • dodatek za wysługę lat
  • dodatek funkcyjny nauczyciela konsultanta
  • dodatek funkcyjny dla opiekuna stażu
  • nagroda ze specjalnego funduszu nagród
  • dodatek funkcyjny dla wychowawcy klasy
  • dodatek funkcyjny nauczyciela doradcy
  • nagroda jubileuszowa
  • wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i doraźnych zastępstw
  • dodatek motywacyjny
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne

  20 10
 • ~Foxy_02 2019-04-10 10:33:49

  ~rosthost1

  Nie naprawi, oczywiście, ale rozpocznie proces naprawy.

  Wówczas rodzice i rząd będą mogli oczekiwać więcej od nauczycieli, zwiększyć im pensum (tj. wydłużyć nominalny czas pracy), eliminować ewidentnie słabych nauczycieli, generalnie oczekiwać więcej.

  To byłby początek czegoś większego, całego procesu naprawy.

  Na chwilę obecną mamy zastój, pat, rząd i telewizja rządowa (tj. TVP) zaszczuwa nauczycieli, oczernia, generalnie zaszczuwa na siebie jednych polaków na drugich (klasyczna zagrywka Kaczyńskiego).

  Niestety sami Polacy są przez to bardziej skłóceni, zamiast współpracować, żeby było lepiej. Generalnie obecna władza stawi a raczej na konfrontację, znalezienie wroga, niż na współpracę.

  5 7
 • ~bikerek 2019-04-10 10:37:12

  Jeśli nauczyciele którzy strajkują mają być autorytetem dla naszych dzieci, to co to za autorytet, Czego nasze dzieci się nauczą z takiego postępowania nauczyciel, strajkować gdy ktoś naobiecuje im że dostaną tysiaka podwyżki.
  Nauczyciel to zawód zaufania publicznego. Co by było jeśli następni by byli strażacy którzy powiedzą że siedzą w remizach i nie wyjeżdżają do interwencji bo im ktoś obieca 3000 podwyżki.
  Nauczyciele dali się zmanipulować ZNP i Broniarzowi którzy biernie przyglądali się niszczeniu oświaty przez Panie Hall, Szumilas i Kluzik-Rostkowską. Gdzie wtedy byli? Nietrafiona reforma programowa, programy naprawcze, 2 godziny niepłatne na pisanie głupot, biurokracja, zwalnianie nauczycieli, likwidacja szkół, wrzucenie siłą sześciolatków do szkół i wiele innych.
  Gdzie wtedy był Broniarz i ZNP.
  Broniarz na konwencji PO zwraca się do Schetyny „Kochany panie Grzegorzu”

  20 8
 • ~Foxy_02 2019-04-10 10:38:02

  ~rosthost1

  To się nazywa demagogia, te wydatki co wymieniłeś, to ewidentna bzdura, żadne nauczyciel ich nie dostaję wszystkich naraz, może jeden albo dwa maksimum.

  Daj nauczycielom podstawową pensję w wysokości średniej krajowej, a z chęci pozbędą się tych wszystkich bzdurnych dodatków, które są reliktem minionej epoki i są przyznawane uznaniowo.

  Tylko wtedy by wyszło, że nauczyciel stażysta tak naprawdę zarabia 1700 zł netto.

  7 14
 • ~rosthost1 2019-04-10 10:59:49

  Foxy_02 2019-04-10 10:38:02
  "To się nazywa demagogia, te wydatki co wymieniłeś, to ewidentna bzdura,"
  Napisz do polityka szefa ZNP p. Brodniarza o ich wykreślenie a wtedy macie poparcie społeczne do 1000zł podwyżki netto.
  Pracownicy jednostek m. Rybnik (także Ci po studiach!!) dostali ofertę podwyżek o 200zł brutto. Różnica klas jest?

  12 5
 • ~ 2019-04-10 11:39:10

  Nauczyciele! Nie wstyd wam?? Tłumaczycie uczniom całe 3 lata jak ważny jest to egzamin, jak wpływa bardzo na ich przyszłą edukację, uczniowie przygotowują się na te kilka dni przez całe 3 lata a wy bezczelnie uniemożliwiacie im przystąpienie do egzaminów. Co za was za nauczyciele, co z was za ludzie? Dla mnie jesteście w tym momencie niewarci poszanowania. Wizerunek nauczyciela-osoby, której zależy na uczniach, upadł!

  18 11
 • ~Barakuda 2019-04-10 11:52:10

  Demagogia, demagogia. Po pierwsze nie napisałeś jakie są kwoty tych dodatków (często jest to 20 zł miesięcznie). Po drugie żaden nauczyciel nie ma ich wszystkich razem a pewnie większość o niektórych to nawet nie słyszała. Suma sumarum elita nauczycielska z 30 letnim stażem nie osiąga 3 tyś zł na rękę a pozostali 2500 i mniej.

  Rząd póki co gra na czas i na zmęczenie przeciwnika. Proponują okrągły stół po świętach. Strajk jest teraz a nie po świętach. Jeśli egzaminy się odbędą to już przegraliście drodzy nauczyciele. Strajk należy zaostrzyć do strajku okupacyjnego i odwołać wszelkie zajęcia i egzaminy. Tylko tak coś ugracie i wygracie. Inaczej już po was...

  4 19
 • ~rosthost1 2019-04-10 12:09:13

  "~Barakuda
  Demagogia, demagogia. Po pierwsze nie napisałeś jakie są kwoty tych dodatków (często jest to 20 zł miesięcznie)."

  To po co takie dodatki!!!!! Czy strajkujący nauczyciele i Brodniarz maja nas za głupców. Dać to każdemu nauczycielowi to do pensji i finał. Barakuda - powiedz tym z ZNP - aby zaczęli myśleć jak po 1989r!

  8 3
 • ~Barakuda 2019-04-10 12:28:13

  Najpierw musisz powiedzieć prezesowi i całemu PiSuarowm aby zaczęli myśleć jak po 89 roku. Póki co oni mentalnie są w głębokiej komunie...

  8 14
 • ~Barakuda 2019-04-10 12:52:30

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 1081