Rybniczanki blisko sprawienia niespodzianki. TS ROW nadal wiceliderem ekstraligi futsalu (wideo)

2017-01-08, Autor:

Spotkanie ROW-u z AZS-em UJ Kraków zapowiadało się na wielkie widowisko i rzeczywiście takim było od pierwszej do ostatniej minuty.

Dziś w hali „Ekonomika” rybnickie piłkarki, które zajmują drugie miejsce w tabeli ekstraligi futsalu, zmierzyły się z liderem z Krakowa. Już w 3. minucie Aneta Szymanowska trafiła w słupek, a po 15 sekundach leżała zwijając się z bólu po skręceniu kostki. Rozbiło to plany rybniczankom i wprowadziło mały chaos, czego efektem była bramka reprezentantki Polski, Justyny Maziarz. Przyjezdne atakowały i tylko rewelacyjna postawa Andżeliki Dąbek w bramce uchroniła ROW od straty kolejnych bramek. Z czasem inicjatywę przejęły rybniczanki, które stworzyły kilka dogodnych sytuacji. Jedną z nich wykorzystała Edyta Botor po rozegraniu rzutu wolnego przez Agatę Sobkowicz. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniki 1:1.

Początek drugiej połowy to wyraźna inicjatywa miejscowych. Efektem była bramka na 2:1 zdobyta z ostrego kąta przez Darię Plutę. Ostatnie minuty należały jednak do krakowianek. Najpierw, w ciągu kilkudziesięciu sekund dwa gole zdobyła Natalia Sitarz, a na 4:2 wynik ustaliła Kinga Wilk. Na cztery minuty przed końcem ROW wycofał bramkarkę i prowadził oblężenie bramki przyjezdnych, jednak bez efektu. Po dobrym meczu rybniczanki przegrały z głównym kandydatem do mistrzostwa Polski dwoma golami. Warto dodać, że w drużynie gości zagrało sześć reprezentantek Polski.

Walkę rybnickich piłkarek doceniła publiczność, żegnając TS ROW owacjami na stojąco.

Następny mecz we własnej hali rybniczanki rozegrają w środę 18 stycznia o godzinie 18:00 z Rolnikiem Głogówek.

TS ROW Rybnik - AZS UJ Kraków 2:4 (1:1)

0:1 - Justyna Maziarz (8), 1:1 - Edyta Botor (15), 2:1 - Daria Pluta (25), 2:2 - Natalia Sitarz (29), 2:3 - Natalia Sitarz (30), 2:4 - Kinga Wilk (36)

TS ROW: Andżelika Dąbek, Magdalena Wójcik, Agata Sobkowicz, Aneta Szymanowska, Dominika Sykorova, Dorota Młynarczyk, Daria Pluta, Edyta Botor, Martyna Guzik, Liwia Garcarczyk, Aleksandra Lizoń, Angelika Tlałka, Anna Konkol.

AZS UJ: Karolina Klabis, Kinga Wilk, Małgorzata Bartosiewicz, Natalia Sitarz, Katarzyna Ładocha, Kamila Ferfecka, Magdalena Knysak, Ewelina Bolko, Magdalena Gozdecka, Justyna Maziarz, Agnieszka Bryzek, Karolina Dul, Anna Zapała.