zamknij

Wiadomości

Rybniczanka przerwała milczenie po tym, jak mąż dotkliwie ją pobił

2013-10-24, Autor: Wacław Wrana
Rybnicka prokuratura sygnalizuje, że przemoc domowa, znęcanie się fizyczne i psychiczne, to wciąż poważny problem społeczny. Sprawa 55-letniego rybniczanina, który przez 4 lata nękał swoich najbliższych, to tylko jedna z wielu jakimi zajmują się śledczy.

Reklama

Do rybnickiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu rybniczaninowi, który usłyszał zarzut znęcania się nad żoną i synem. Mężczyzna od lat nie stronił od alkoholu, a po jego spożyciu wyżywał się na najbliższych. Jak zeznała pokrzywdzona, domowy horror trwał od 2009 roku. Na porządku dziennym było np. wykręcanie rąk. Kobieta milczenie przerwała dopiero w maju 2013 roku. - Domownicy powiadomili policję, po tym jak oskarżony dotkliwie pobił swoją żonę, uderzał ją m.in. w głowę - opowiada Jacek Sławik - prokurator rejonowy.Po interwencji policji okazało się, że zatrzymany mężczyzna posiada w domu broń. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu karabin własnej roboty i pistolet hukowy, a także amunicję. Śledczy zastrzegają jednak, że 55-latek nie używał broni przeciwko domownikom.

Oskarżonemu za znęcanie się nad żoną i synem grozi do 5 lat więzienia, a za nielegalne posiadanie broni od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~anna54 2013-10-24 20:16:19

  I do kamieniołomu z nim, niech zarobi na wyrządzone krzywdy. Praca o suchym chlebie i wodzie niech pokaże tą swoją siłę.

  15 0
 • ~ 2013-10-24 23:00:42

  Najlepiej odrazu do kamienioomu ! Boże ile agresji jest w tych kobietach ...

  0 11
 • ~DRWAL 2013-10-25 08:39:04

  A JAK W SĄDZIE TRAFI NA PANIĄ?OJOJ.ZAWSZE TRZEBA WYSŁUCHAĆ DWIE STRONY ,MIAŁEM ZNAJOMEGO W PRACY CO SIĘ WSTYDZIŁ,ŻE ŻONA GO BIJE,I TO BYŁ BŁĄD BO WYMYŚLIŁA ,ZE TO ON SIĘ ZNĘCA NAD NIĄ A WYKORZYSTAŁA TO PRZY NASTĘPNEJ AWANTURZE GDY JĄ ODEPCHNĄŁ I UPADAJĄC UDERZYŁA O SZAFKĘ.

  3 0
 • ~ 2013-10-25 11:09:13

  Hm...zawsze warto zbadać jaka jest etiologia uzależnienia w tym przypadku. Brak wsparcia, drabina wymagań, niski poziom rozwoju psychospołecznego, psychomanipulacja, brak perspektyw, brak pracy, zaburzenia relacji wewnątrzorodzinnych, regionalizm (oj, morze ciekawostek mentalnych), etc, etc,. ? Jednostki stosujące przemoc "ot tak", z powodu m.in. wad rozwoju umysłowego, psychopatii, socjopatii, to w praktyce (wg wielu badań naukowych) margines populacji tzw. przemocowców (kobiet i mężczyzn). Skądinąd problem jest znacznie głębszy, jak i ciekawszy: co nasze "opiekuńcze", drogie w utrzymaniu państwo zrobiło, aby zapobiegać m. in. przemocy??? Tak jak robią to np. w Skandynawii, Szwajcarii, a nawet Czechach! Czy państwo dba o rodzinę???! W jaki sposób?! Czy państwo stwarza warunki godnego życia, przecież tak wiele wymaga, oczekuje, drąży??!? Tradycyjnie u nas bywa tak: nakręca się spiralę tzw. przeciwdziałania, ale w sytuacji post factum. I to jest przerażające...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy to dobrze, że konferencja "Tęczowa zaraza - antychrześcijańska rewolucja w Polsce” nie odbyła się?
Oddanych głosów: 2553