zamknij

Wiadomości

Rybniczanin z wyrokiem za znęcanie się nad psem

2018-05-07, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

To rzadkość, a jednak. Uprawomocnił się wyrok dla 61-letniego mieszkańca Rybnika, który znęcał się nad swoim psem. Mimo pomocy członków Fundacji Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią, nie udało się uratować czworonoga. Mężczyzna został skazany na dwa miesiące więzienia.

Reklama

Pierwszy raz o Oskarze (psie) członkowie Fundacji usłyszeli w 2016 roku. - Zadzwonił telefon. Świadkowie zdarzenia widzieli moment znęcania się nad psem. Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, naszym oczom ukazał się bardzo przykry widok. Pies, a raczej jego cień... był chudy, głodny, na trzęsących się łapach z raną na głowie, prawdopodobnie po uderzeniu w głowę. Tak właśnie opiekun „przywitał go” na swojej posesji, kiedy piesek wrócił z przechadzki po okolicy – wspomina tę sytuację Izabela Kozieł, wiceprezes Fundacji Jestem Głosem Tych, Co nie Mówią.

Obrońcy zwierząt wezwali policję i w jej obecności odebrali psa. - Sprawę skierowaliśmy do organów ścigania, po czym w sądzie wystąpiliśmy jako oskarżyciel posiłkowy – dowiadujemy się.

Niestety, nie udało się uratować Sajgona (takie nowe imię otrzymał pies). Miał pasożyty wewnętrzne, które spustoszyły jego i tak wycieńczony organizm. Do tego dochodziły objawy neurologiczne i obrażenia wynikające z bicia przez jego dawnego właściciela.

Mężczyzna nie stawiał się na rozprawy sądowe, nie było go też na ogłoszeniu wyroku w rybnickim sądzie rejonowym. - Nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji. Teraz będzie doprowadzony przez policjantów do więzienia – mówi nam Izabela Kozieł. W marcu sąd wydał wyrok, po czasie uprawomocnił się.

Jak dowiadujemy się w Fundacji, wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności za przestępstwo wobec zwierząt to rzadkość. - Sajgon odszedł, ale jego historię usłyszało wielu ludzi i dla wielu będzie też przestrogą, że są blisko ludzie, którzy reagują i domagają się dla naszych braci mniejszych sprawiedliwości w sądzie, kiedy to ich prawa łamie człowiek – mówi na koniec nasza rozmówczyni.

Oceń publikację: + 1 + 98 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~qdobp 2018-05-07 19:39:10

  wiec tak:
  poje, odpocznie przez 60 dni a my zapłacimy za niego koszty sadowe...
  polska to piekna kraj...(?)

  78 14
 • ~madas 2018-05-07 19:59:43

  Jeszcze zapłacimy za jego wyżywienie i zakwaterowanie na wczasach. Powinnien te dwa miesiące przepracować na ciężkich robotach w kamieniołomie, może nauczyłby się czegoś.

  114 8
 • ~terrorist 2018-05-08 01:58:10

  Też bym przylał łańcuchem i z buta. Więzienie to za mało. To są ludzie bez jakiejkolwiek empatii, chrzanić ich.

  51 4
 • ~ 2018-05-08 02:32:32

  Pod nadzorem powinien psom w schronisku wybiegi sprzątać! I pomyśleć, że w naszym społeczeństwie określenie "ty psie" uznaje się za obraźliwe, a to coś psu nawet do pięt nie dorasta.

  74 2
 • ~Marcin Ciesielski 2018-05-08 06:09:30

  To jest masakra powinni mu to samo zrobić nie nawidze takich ludzi a polskie sady to nie ma co gadac nawet prawo polskie śmiech na sali hahahaha

  35 7
 • ~karolVTEC 2018-05-08 08:23:11

  Tak, jestem za wprowadzeniem kary chłosty.

  34 3
 • ~Rosario Ecchi 2018-05-09 13:48:21

  Cieszy mnie że w końcu coś rusza z karami dla tych którzy znęcają się w taki sposób na zwierzętami, jednak uważam że skoro został skazany to on powinien ponosić koszty sądowe z jakiej racji jest z tego zwolniony raz a dwa za niska kara pieniężna przecież ten piesek nie żyje i to z całkowitej winy właściciela!! A jeśli nie stać go na zapłate to niech odpracuje przymusowo nie odpłatnie, kara to kara a nie weekend w spa, a w tym momencie jak pójdzie do więzienia to ma hotel z wszystkimi dogodnościami...

  16 1
 • ~BORYS57 2018-05-15 15:18:08

  Super wyrok!!!Polskie sądy to taka tragedia jak cały ten kraj -Powinien 12 miesięcy odchody w schronisku co dziennie 2 razy sprzątać a nie siedzieć sobie za nasz koszt w ciepłej celi!!ty w tym kraju nigdy nie będzie ......

  13 1
 • ~Animals free! 2018-05-25 12:06:14

  Taki wyrok to jakieś KPINY !!! To BRAK SPRAWIEDLIWOŚCI I SZACUNKU WOBEC ŻYWEGO STWORZENIA !!! O poziomie cywilizacyjnym człowieka świadczy stosunek do Zwierząt !!! Ten kraj to totalny prymitywizm !!! Powinna być ustawa o potworach, bo ludzie takich rzeczy nie robią !!! Karą powinno być: konfiskata majątku i dożywotnie płacenie 70% dochodu na fundacje zajmujące się ofiarami takich katów !

  7 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 1427