zamknij

Biznes

Rybniczanin na strajku przedsiębiorców w Warszawie

2020-04-02, Autor: 

Rybnicki przedsiębiorca Piotr Holdenmajer we wtorek wziął udział w „samochodowym” strajku przedsiębiorców w Warszawie. Jak mówi, to wyraz jego protestu przeciwko przedmiotowemu traktowaniu przez rząd przedsiębiorców. Uważa, że tarcza kryzysowa to fikcyjna pomoc państwa dla prowadzących firmy.

Reklama

We wtorek na ulicach Warszawy odbył się strajk przedsiębiorców. W związku z obowiązującym zakazem zgromadzeń, forma protestu była nietypowa – właściciele firm przyjechali do Warszawy samochodami, by zablokować ulice w centrum stolicy, w okolicach gmachów rządowych.

Zdaniem organizatorów strajku, do Warszawy zjechało 5 tysięcy samochodów. Jak tłumaczy rybnicki biznesmen – Piotr Holdenmajer, właściciel firmy 499.pl, ten swoisty protest przeszedł bez echa, bo skutecznie zablokował go policja.

- Wygląda na to, że funkcjonariusze oglądali internetową relację na żywo i skutecznie przewidywali nasz każdy ruch blokując poszczególne ulice. Poza tym, pojazdy z naklejkami „strajk” były poddawane drobiazgowym kontrolom. Na koniec, poprzez megafony policjanci ostrzegali, że tym, którzy nie odjadą, będą rekwirowane auta – opowiada Piotr Holdenmajer.

Jak relacjonuje rybniczanin, pomimo że przedstawicielowi strajkujących udało się dotrzeć pod gmach kancelarii premiera, żaden z urzędników nie pofatygował się.

Dlaczego Piotrowi Holdenmajerowi chciało się poświęcić cały dzień, by pojechać do Warszawy protestować?

- Dlatego, że głos przedsiębiorców od lat jest ignorowany. Nie inaczej jest dziś, gdy mamy do czynienia z załamaniem gospodarczym. Rząd zamiast ratować gospodarkę i tysiące miejsc pracy, przedstawia niepoważne propozycje nazywane szumnie tarczą antykryzysową – mówi przedsiębiorca.

Piotr Holdemajer wymienia powody, dla których - według niego – tzw. tarcza antykryzysowa nie uratuje polskich przedsiębiorców.

- Ja sam mam 2 firmy – spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz jednoosobową działalność gospodarczą. Kryteria pomocy zostały tak dobrane, że z większości z instrumentów nie będę mógł skorzystać. Ustalenie progów przychodowych a nie dochodowych to jakiś totalny absurd. Znam wielu przedsiębiorców, którzy by zarobić kilka tysięcy złotych, muszą wygenerować kilkadziesiąt tysięcy złotych obrotów! W ten sposób rząd pozbawia ich pomocy – wylicza przedsiębiorca.

Co zdaniem Piotra Holdemajera powinien zrobić rząd, by skutecznie pomóc przedsiębiorcom?

- Instrumenty pomocy powinny obejmować nie tylko te firmy i branże, które już odczuły skutki załamania gospodarczego, ale również te, które dotknie to w ciągu najbliższych miesięcy. Pomoc finansowa powinna być udzielana szybko i automatycznie, bez mnożenia biurokracji. Przecież urzędy skarbowe dzięki przesyłanym co miesiąc plikom JPK mają o nas wszystkie informacje. Słusznie ktoś zauważył, że wnioskowanie o pomoc państwa powinno być proste jest wniosek o 500+ - zauważa rybnicki przedsiębiorca.

A co Wy sądzicie na ten temat? Czy pomoc rządu dla przedsiębiorców w czasie pandemii koronawirusa jest wystarczająca?

Oceń publikację: + 1 + 82 - 1 - 146

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (37):
 • ~corona 2020-04-02
  14:56:11

  No jak się ma kilka takich samochodów jak na zdjęciu w leasing, to nie dziwie się że grunt pod nogami się pali. I tak jest z 80% przedsiebiorcami, interes dopiero co zaczyna hulać ale auto w leasing musi być. Gotóweczke żal wyłożyć bo to zła lokata kapitału.

 • ~Xsaw Xsaw 2020-04-02
  15:00:56

  trzeba będzie się przesiąść z Q7 do Q3 niema lekko Mateusz jak żyć

 • ~ 2020-04-02
  15:03:10

  Dobrze ,że benzyna tania jest , tani taki protest . Pewnie po drodze jakieś interesy załatwiał . Każdy by chciał dostać ,a konto tego co go dotknie za kilka miesięcy . Ale strajkujcie , macie do tego prawo . Gdyby nie PIS , to PO by was pogonila pałami .

 • ~master4k 2020-04-02
  15:05:57

  94 90

  Szczerze się Panu dziwię, że się Pan aż do Warszawy pofatygował. Takie protesty w tym kraju z reguły i tak nic nie dają. Z tego co kojarzę, to tylko protesty Policji i górników przyniosły jakiekolwiek wymierne rezultaty. Niepełnosprawni, lekarze i pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownicy sądów i prokuratur czy nauczyciele ugrali albo nic albo symboliczne podwyżki świadczeń.

  A co do tarczy antykryzysowej. Hymmm. Tu się jeszcze bardziej dziwię jakimkolwiek oczekiwaniom społecznym, bo ten kraj świetnie pozuje na bogaty, ale tak na prawdę jest biedy jak mysz kościelna. Kasa została albo przeżarta (500+), albo rozwalona na jakieś bzdury (Mierzeja Wiślana), albo porozdawana na prawo i lewo (synekury), albo wreszcie wywalona w błoto (TVP).

  Będąc na miejscu i przedsiębiorców, i pracowników nie oczekiwałbym żądnej realnej pomocy ze strony państwa, bo te pieniądze istnieją tylko na papierze. Wiem, wiem zaraz ktoś przytoczy co powiedział Prezes NBP. Kłopot w tym, że on różne rzeczy wygaduje (pamiętacie ile zarabiały Pixi i Dixi?), a potem przychodzi rzeczywistość i całe to gadanie można włożyć między bajki.

  Czekają nas bardzo nieciekawe czasy. Ten kraj nie dość, że nie ma żadnych oszczędności, to jeszcze ma gigantyczny dług publiczny i wirtualny budżet. Długo się z tego będziemy podnosić.

  @ corona

  Na zdjęciu widzę jedną drogą furę i 2 co najwyżej przeciętne. No chyba, że w tym kraju synonimem luksusu jest Toyota C-HR i stary VW Touareg. To w takim razie przepraszam.

 • ~ 2020-04-02
  15:11:34

  A najgorzej , że mamy taką głupią opozycje , ciągle rzuca rządowi kłody pod nogi .Uwierzcie mi , ze tych przedsiębiorców prawie nikt nie pożałuje .Pracownicy dobrze wiedzą jak się dorabiają .Chcieliby PO przy władzy , dałoby się dalej lody kręcić .

 • ~Jacek Kamiński 2020-04-02
  15:12:29

  do zak:
  Na jakiej podstawie twierdzisz, iż poprzednicy obecnej władzy pogoniliby kogoś pałami? Masz prawo ich nie lubić, ale takie sformułowania są pomówieniem. A kościół jest zamknięty i jak z grzechu się wyspowiadasz?

 • ~corona 2020-04-02
  15:18:38

  Jacek Kamiński, a co z górnikami zrobili w JSW ? Nie daleko sięgając. A co do Toyoty CH-R to według mnie to nie jest auto za 50k tylko w jakieś Hybrydzie ze 150k jak nie więcej. Pracuje,, pobieram 500+ I nie stać mnie na takie auto. Hmmm... może dlatego że 500+ lokuje dla dzieci ? Może powinienem wziąć CH-R na raty ? Jak uważasz ?

 • ~alibaba.1985 2020-04-02
  15:22:47

  To tu narzeka, że brak pomocy, że trudności finansowe, ale kasę na paliwo mu się chciało wydać, żeby tylko jechać protestować. Rozwiązanie faktycznie inteligentne.

 • ~bikerek 2020-04-02
  15:24:33

  Przedstawienie Pana Holdenmajera jako kandydata do człowieka roku 2019 na tym portalu:

  Piotr Holdenmajer

  właściciel i prezes 499.pl Heat Sources sp. z o.o.

  Piotr Holdenmajer założył firmę w 2009 roku i rozpoczął dystrybucję prawie nikomu wtedy nieznanych ekologicznych pieców i kotłów na pellet. Jako jedna z pierwszych firm w Polsce rozpoczął sprzedaż internetową kotłów, piecy i palników na pellet oraz pomp ciepła. Dzięki działalności firmy zniknęło kilka tysięcy kopciuchów z polskich domów.

  Firma posiada certyfikaty branżowe: SEP, F-GAZ, jest autoryzowanym dystrybutorem i instalatorem wielu wiodących producentów źródeł ciepła.

  Piotr Holdenmajer od lat angażuje się w liczne akcje antysmogowe. Był mecenasem pierwszego „licznika czasu pozostałego do wymiany kotłów-kopciuchów”, prowadzi działania edukacyjne w przedszkolach przedszkolach, nieodpłatnie rozdawał mieszkańcom Rybnika sadzonki drzew.

  Pisze że sprzedaż prowadzi internetową, to jak go dotknęły obecne obostrzenia. Może sezon się skończył i mały popyt na urządzenia którymi Pan handluje, a może coś uda się ugrać z kasy Tarczy.

 • ~TAKI JA 2020-04-02
  15:29:16

  99 21

  Wszystkie ręce wyciągnięte w stronę rządu po pieniądze. Za Wielką Wodą prezydent Trump dał każdemu Amerykaninowi po 2 tyś. dolarów aby pokonali koronawirusa. Co się okazało dziś? Ludzie, firmy mają dolary w kieszeni a trupów z ulic Nowego Jorku nie ma kto zbierać. Pieniądz nie zabije koronawirusa (chociaż jest potrzebny), dzisiaj karonawirusa pokona tylko zdyscplinowany człowiek. Kwarantanna, czyste ręce, kaszel do chusteczki, kichanie tylko do chusteczki, 2 metry dystansu od drugiej osoby to absolutne minimum.

 • ~pprywatne 2020-04-02
  16:07:52

  58 34

  Poczekamy co będzie jak pracownicy nie dostaną wypłaty, później drugiej, po trzeciej nieotrzymanej wypłacie rzucą się na spożywkę jak zwierzęta i nikt nawet nie pomyśli o płaceniu przy kasie.

 • ~Franz Kawka 2020-04-02
  16:13:57

  62 51

  Z pewna taką nieśmiałością napiszę, ze w czasie kryzysu 2008 byliśmy zieloną wyspą na mapie Europy a teraz jako że szkodniki ekonomiczne wydały wszystko na propagandę i swoje kampanie wyborcze nie ma na nic. A z bezproduktywnie wydanym miliardów została tylko wysoka inflacja.

 • ~ 2020-04-02
  16:44:48

  Panie przedsiębiorco, gdzie pieniążki na czarna godzinę?. Taka pani fryzjerka, rehabilitantka która prowadzi jednoosobową działalność, musi z nakazu zamknąć interes na jakiś czas ( i jakoś dają radę) , a ty człowieku możesz dalej handlować, i jeszcze masz czelność płakać i wyciągać rękę.

 • ~ 2020-04-02
  16:52:52

  48 61

  @goliat to jest właśnie coś co rozpropagował Kaczyński przez lata - każdy kto się z nami nie zgadza jest naszym wrogiem. Zamiast współczuć komuś kto ma problem - to się go poniża lub dyskredytuje.

 • ~deuter 2020-04-02
  17:47:37

  34 32

  Tak sobie siedzę, myślę i widzę że pieniądze na trolli jeszcze są.... cóż jak braknie zaradnych przedsiębiorców to trzeba będzie przerzucić się na weganizm i zamieszkać pod chmurą :)

 • ~Franek7 2020-04-02
  18:05:44

  32 75

  Białoruskie standardy panują u nas od 5 lat. Policja zatrzymuje nielegalnie ludzi, zabrania im protestować i korzystać z ich konstytucyjnych praw. W setkach a nawet tysiącach takich spraw Sądy orzekały, że policja działała nielegalnie i wypłacała odszkodowania. I co? I nic. Nikomu włos z głowy nie spadł. Dokładnie tak jak na Białorusi i w Rosji. W normalnym kraju gdyby Sąd orzekł, że policjant zatrzymał obywatela bezprawnie to na drugi dzień ten policjant miał by zarzuty przekroczenia uprawnień i wyleciał by z pracy. U nas ten sam policjant przy kolejnej okazji znowu nielegalnie zatrzymuje obywatela i nic. Czy to jest normalny kraj? Konstytucja daje nam prawo protestować i demonstrować. Wiec jeśli policjant grozi, że zatrzyma komuś za to samochód to popełnia przestępstwo groźby bezprawnej i przekroczenia uprawnień. U nas się nic nie dzieje. Pisowski komunizm.

 • ~ 2020-04-02
  18:07:48

  52 11

  ~deuter
  jest jeszcze "manna" PO szczaw i mirabelki

 • ~niuti 2020-04-02
  18:11:53

  47 21

  "Znam wielu przedsiębiorców, którzy by zarobić kilka tysięcy złotych, muszą wygenerować kilkadziesiąt tysięcy złotych obrotów!"
  hehehe no żal.pl. Jak trzeba tyle obrotu robić bo raty trzeba płacić :).
  Nie mineło miesiąc z zamknięciem sklepów a płacz jak po roku. Biedacy, działają z dnia na dzień. ehh. :(

 • ~Franek7 2020-04-02
  18:16:12

  26 58

  Bikerku pan Holdenmajer chce być solidarny z innymi. Nie musi go bezpośrednio dotykać dyletanctwo i bezczynność tego najgorszego w historii rządu a mimo to może protestować. Ja tez protestowałem w czarnym proteście przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. I co, nie mogłem bo ja nie będę rodził? Idiotyczne myślenie pisowskich troli. Możemy protestować jeśli się nam jakieś działania władzy nie podobają nawet jeśli nas bezpośrednio nie dotyczą. Na tym polega solidarność. Ty rozumiem nie reagował byś gdyby ktoś kopał leżącą na ulicy staruszkę bo to ciebie nie dotyczy? Taka jest między nami a wami pisowcami różnica, że ja nie przejdę obojętnie.
  Decyzja kody i z jakiego powodu protestować należy do obywatela a nie do policjanta albo trola Bilerka ale u nas Białoruś.

 • ~biker74 2020-04-02
  18:31:57

  67 20

  ~Franz Kawka
  Sławne słowa Donalda Tuska przed wyborami 2007:
  "Za kilka miesięcy jeśli tak zadecydujecie, Platforma stworzy rząd który pracuje , a nie obiecuje. Uprościmy podatki i je obniżymy do 15%. Wprowadzimy sądy jednego dnia, skazujące chuliganów w trybie 48 godzin. Zlikwidujemy przywileje władzy. Proszę Was o głos. Donald Tusk. Człowiek z zasadami"
  „Przysięgam Polakom, że każdy, kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony” - między innymi dzięki takim obietnicom, którymi nęcono Polaków, szef rządu sprawuje swoją funkcję już ponad 6 lat. Niestety okazuje się, że wszystkie obietnice składane przez Donalda Tuska można wsadzić między bajki. Ta o niższych podatkach mogłaby posłużyć za scenariusz dobrej komedii lub kabaretu. Dlaczego? Bo rząd PO był tym, który dociska podatkową śrubę najbardziej i drenuje portfele obywateli z zatrważającą regularnością.
  o za rządu Donalda Tuska wymyślono w samorządach podatek od... deszczu. W niektórych gminach radni nałożyli na podatników daninę nawet kilkudziesięciu groszy za każdy metr kwadratowy dachu. Gminy mają także możliwość pobierania daniny od posiadania psa. Opłata ta może sięgnąć nawet 120 zł rocznie!

  Podatki krajowe również nie stoją w miejscu. Rząd zadbał przykładowo, o stałe i dotkliwe zwiększanie akcyzy na alkohol czy papierosy. Podatek od tych drugich wzrósł za rządów PO z 2,92 zł, do 4,13 zł od każdej paczki. Wszystko oczywiście pod przykrywką dbania o zdrowie Polaków. A ile to zdrowie rząd tak naprawdę obchodzi To można zaobserwować po tragicznej kondycji naszej służby zdrowia. Podobna sytuacja miała miejsce z podatkiem VAT. Rząd złamał swą obietnicę podwyższając podstawową stawkę daniny z 22 do 23 proc. – na lata 2012-13. Okazało się jednak, że to kolejne kłamstwo rządu, ponieważ już przedłużył obowiązywanie wyższej stawki do końca 2015 roku i nikt nie daje gwarancji, że powróci do mniejszej.

  Platforma była też uważana za partię, która zrobi wszystko, aby zwiększać liczbę przedsiębiorstw zakładanych przez Polaków i zmieniać przepisy na ich korzyść. Niestety, jedyne co PO zwiększyła, to opłaty za prowadzenie firm. . Oto cała prawda o rządowych kłamstwach i sposobie na łatanie dziury budżetowej z naszych kieszeni.

  Ale zyski mieli Ci co kręcili wały z Vatem i żyli jak pączki w maśle.

 • ~biker74 2020-04-02
  18:33:43

  17 6

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Jacek Kamiński 2020-04-02
  20:30:18

  23 30

  do goliat:
  Wyobrażasz sobie zapewne, ze każdy przedsiębiorca dziennie miliony zarabia. W rzeczywistości połowa nie jest w stanie nic odłożyć. Dlatego wciąż upadają kolejne firmy. Teraz proces ten znacznie przyspieszył. Rzeka podatków zamieni się w strumyczek. Wkrótce kasa państwa zaświeci pustkami.

 • ~Jacek Kamiński 2020-04-02
  20:34:51

  18 29

  do corona:
  Czekałem na ten argument z "górnikami" z JSW. Widać wierzysz w kłamliwą narrację. Wówczas od tych bandytów dewastujących Jastrzębie nawet ZZ się odcięły. Ale skoro tacy degeneraci są dla ciebie idolami...
  P.S. Nazywając takich kryminalistów górnikami, obrażasz ciężko pracujących na dole.

 • ~Wojciech Czajka 2020-04-02
  20:36:19

  22 18

  a ja Wam powiem, że dobrze że pojechał. Zobaczył kawałek świata. A potem jak zawsze my przedsiębiorcy zagryźliźmy zęby i pomoc ZUS i US spłacaliśmy kolejne lata. . I to mnie osobiście przeraża , że ignoruje się tak dużą grupę społeczną stanowiącą ponad 10% społeczeństwa.

 • ~corona 2020-04-02
  22:11:30

  43 20

  Jacek Kamiński, zasmucę Cię. PO,KO,KOD i reszta lewactwa nigdy nie wróci do władzy.

 • ~palaczzasypowy 2020-04-02
  23:15:27

  34 18

  ach ci "biznesmen" życie ponad stan,auto w leasingnu oczywiście najnowszy model,kredyt goni kredyt,pracownik za najniższą krajową w portfelu 200 zł i karta z 20 zł,a potem płacz,zawsze można sobie wziąć kredyt lub wyjechać na zachód jak proponował bredzisław.

 • ~templariusz 2020-04-03
  00:42:31

  13 2

  Fikcją to jest raczej model tego samochodu na zdjęciu.

 • ~Milena Lotus 2020-04-03
  05:25:31

  34 28

  Większość komentujących chyba ma problem z myśleniem. Ból dvpy, że pracodawca zarabia na pracowniku. No faktyczne Eureka. Najlepiej żeby dał pracę, nic nie zarobił i podatki wlądował w 500 plus dla leniwych, nieprzedsiebiorczych patusow. Zacieracie ręce, że strajk się nie udał, bo wiadomo pracodawca złodziej i niech jeździ Golfem. Tylko o jednej rzeczy zapomnieliscie: razem z pracodawca na mordę lecicie Wy i zęby w ścianę. No ale najlepiej żeby się nikt nie dorobił, bo Wam nie wyszło. Proponuję tym szczekajacym samemu otworzyć biznes skoro tak Was okradają.

 • ~auralfloat 2020-04-03
  12:02:21

  13 8

  Myślę, że prewencyjne działania rządu są tylko po to by nie obnażyły ich nieudolności, jak i stanu służby zdrowia. W rzeczywistości mamy więcej chorych niż nam się wydaje, ale o tym "reżimowe" media nie powiedzą. Myślę też, że specjalnie nie przekłada się wyborów, by na fali tej "dobroci" i "troski" o obywateli głosowano na Dudę. Na pewno nie zagłosują na niego przedsiębiorcy. Czytam komentarze dzbanów, jak corona, xsaw,alibaby, bikereka, palaczzsypowy itd. - nie macie działalności, nie wypowiadajcie się. O litości, odezwali się ci co nie mają kredytów i posiadają płynność finansową jak Jeff Bezos.

 • ~Franek7 2020-04-03
  13:28:51

  11 13

  Mam takie pytanko. Czy my jesteśmy jeszcze tą potęgą gospodarczą czy już nie?

 • ~corona 2020-04-03
  13:41:14

  13 9

  Franek7, to dopiero początek naszej potęgi gospodarczej.

 • ~Jacek Kamiński 2020-04-03
  13:53:27

  8 16

  do corona:
  Dobrze, że skończyłeś bronić bandytów.
  Dziwię się, że jako prawaka nie brzydzi cię używanie leninowskiego sformułowania: lewak. I to jeszcze niezgodnie z jego sensem. "Dziecięca choroba lewicowości " - tam znajdziesz wyjaśnienie pojęcia.

 • ~roni888 2020-04-04
  12:34:18

  19 14

  Jak czytam te pełne zawiści komentarze, bo ktoś ma Q7, to słabo mi się robi. Ci , którzy to piszą przekonają się dopiero na własnej skórze jak zostaną bez pracy , bo ich firma padła. Nagle jak pojawi się 30% bezrobocia zaczną tęsknić za swoim pracodawcą , który nie będzie już miał Q7.

 • ~Piotr Nowak 2020-04-08
  11:57:31

  6 5

  Najwyższy czas podjąć się uczciwej pracy a nie strajkowania !!!

 • ~Jacek Kamiński 2020-04-08
  13:47:44

  4 5

  do Piotr Nowak:
  Jakbym cofnął się do lat osiemdziesiątych XX wieku...i słuchał rządowej propagandy. Ileż tamten z obecnym czasem ma wspólnego!

 • ~rosthost1 2020-04-08
  22:01:23

  5 5

  Jacek Kamiski lubisz propagandę to proszę "około 200 przypadków zgonów w tym regionie nie wliczono do marcowych statystyk dotyczących epidemii, przez co liczba osób zmarłych na Covid-19 była niższa o prawie 25 proc." Jaki to kraj?? Jeden z bastionow rządzących teraz socjalistów w Unii. Hiszpania. Oni mogą kłamać.

 • ~Jacek Kamiński 2020-04-11
  17:58:06

  2 4

  do rosthost 1;
  Socjaliści piszesz...i o dalekiej Hiszpanii...a przecież u nas rządzą tacy sami. Dodatkowo narodowi. Jedynie dla zamaskowania w sferze obyczajowej prawicę udają. I niektórzy co mniej bystrzy w to wierzą.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4904