Rybniczanie zobaczyli w akcji najlepszych ratowników z całej Polski

2016-04-26, Autor:
Na krytej pływalni MOSiR w Boguszowicach odbyły się Mistrzostwa Śląska oraz Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Całe wydarzenie miało na celu rozpowszechnienie i popularyzacje tej dyscypliny.

Do Rybnika zjechało ponad 160 zawodników, by walczyć o jak najlepsze rezultaty, medale, puchary i nagrody. Głównym autorami tego zamieszania byli Monika Nowak (trenerka rybnickiej drużyny ratowniczej) oraz Sławomir Walento (prezes WOPR Rybnik).

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Dowodem tego są chociażby dwa rekordy Polski i wiele wspaniałych wyników! Wojciech Kotowski (CKS Szczecin) dwie długości basenu w konkurencji 50m ratowanie manekina przepłynął w czasie 29,46 (nowy rekordem Polski seniorów). Jego kolego z drużyny Karol Bojarski również w tej konkurencji popisał się świetnym wynikiem 31,00 (rekord Polski juniorów). Najlepszą zawodniczką GP i Mistrzostw Śląska bez niespodzianek została Anna Nocoń z WOPR Ruda Śląska. Wśród panów najlepszymi okazali się Wojciech Kotowski (CKS Szczecin) i Arkadiusz Kula (WOPR Katowice).

Zawodnicy z Rybnika podczas zawodów zdobyli aż 32 medale. W klasyfikacji generalnej MŚ zajmowali bardzo wysokie miejsca. W najmłodszej kategorii wiekowej całe podium należało do zawodników z Rybnika (1 miejsce Vladislav Bannikov, 2 miejsce Bożydar Polny, 3 miejsce Kamil Kurzak). Wśród kobiet w kategorii Junior Młodszy trzecią pozycję zajęła Dorota Wencławek. Podobny wynik w kategorii Junior zanotowała Julia Kaczmarczyk w kategorii Junior. Natomiast w klasyfikacji generalnej OPEN na drugim stopniu podium stanęła Anna Stefaniak. Chłopcy z Rybnika też nie zawiedli. Jakub Pawlas został mistrzem Śląska w kategorii Junior i uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji OPEN. Tymoteusz Świecak został wicemistrzem Śląska w kategorii Junior i trzecim zawodnikiem OPEN.

Najważniejsze starty dla rybnickich zawodników dopiero przed nimi. W czerwcu w Lublinie zostaną zorganizowane mistrzostwa Polski.

Zawody w Boguszowicach były współfinansowane z budżetu miasta Rybnika.
Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0