zamknij

Biznes

Rybniczanie wybrali boisko

2007-04-26, Autor: 
I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku otrzyma dofinansowanie od firmy Parkridge na wymianę nawierzchni placu szkolnego.

Reklama

Akcja „Remont Rybnika” organizowana przez firmę Parkridge CE Retail, inwestora budującego galerię Focus Park w Rybniku, rozpoczęła się 30 marca br. Mieszkańcom Rybnika zostały zaprezentowane trzy lokalizacje, z których każda miała szansę otrzymać 20 tys.złotych na remont. Zwycięską kandydaturą okazał się wymagający wymiany nawierzchni i systemu odwodnienia dziedziniec szkolny w I LO w Rybniku. Obok niego zgłoszona została kandydatura modernizacji zieleńca im. R. Biegeszowej, a także budowa podjazdu dla wózków w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej.

 

Dyrektor I LO, Tadeusz Chrószcz zareagował bardzo spontanicznie na wiadomość o zwycięstwie jego szkoły w konkursie. - Dziękuję wszystkim mieszkańcom Rybnika, którzy wysyłali esemesy głosując na naszą szkołę - powiedział dyrektor. - To przede wszystkim ich zasługa. Dzięki finansowemu wsparciu ze strony Focus Park możemy przyśpieszyć i ukończyć prace remontowe.


Patroni akcji: Prezydent Miasta Rybnika, Dziennik Zachodni, Radio 90 oraz Portal rybnik.com.pl

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~krisswors 2007-04-26
  12:28:42

  0 0

  Wielka ściema!! Wyboru dokonali uczniowie I LO a nie mieszkańcy Rybnika. Wiadomo przeciez ze boisko bedzie sluzylo tylko uczniom ILO a nie mieszkancom miasta. To ze wygra ILO bylo wiadomo juz przed rozpoczęciem konkursu smsowego.
  Moim zdaniem konkurs żenada!

 • ~askup 2007-04-26
  13:45:30

  0 0

  w pełni zgadzam sie z poprzednikiem - boisko będzie służyło tylko uczniom I LO i wiadomo że oni na to głosowali; a np niepełnosprawni nadal nie będą mogli korzystac z biblioteki ....

 • ~Wojtas 2007-04-26
  15:18:28

  0 0

  Remont dotyczy PLACU SZKOLNEGO, a nie BOISKA!!! To chyba różnica. Poza tym, jestem uczniem tego liceum i remont jest potrzebny, bo nawierzchnia tego placu jest po prostu w opłakanym stanie. A budowę podjazdu dla niepełnosprawnych mogłoby może zafundować miasto, w końcu coś muszą robić, po to ich przecież wybraliśmy. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Rybnika.

 • ~ 2007-04-26
  15:43:43

  0 0

  po co komus jakis plac szkolny? Cale zycie masz zamiar chodzic do tej szkoly? Co tam na tym placu chcesz robic? Moze hustawki jesczze postawic co? Chyba w klasach powinniscie siedziec i "ryć". Wielcy "powstancy" a sponsora sobie nie umią znaleźć? A macie cos takiego jak komitet itp? Wstyd ze w bibliotece nie ma podjazdow dla niepelnosprawnych. To jest norma i dawno powinno to być. A jak Pan Prezydent chce prawdziwej opinii to niech zatrudni odpowiednich ankieretow co przejdą sie po domach i zapytają wiekszosci mieszkancow rybnika co sadzą na ten temat. Zaloze sie ze 70- 80% ludzi bylaby za zbudowaniem np podjazdu. Smieszne to jest i tyle, pozdrawiam

 • ~ 2007-04-26
  15:56:34

  0 0

  Takimi reczami to się powinno zajmowac kuratorium oświaty tylko pewnie jak zwykle nie mają kasy na takie coś, żenada i tyle ...

 • ~BartekH 2007-04-26
  18:12:55

  0 0

  sorry, ale ja na to nie głosowałem, nie poczuwam się do winy

 • ~ 2007-04-26
  18:59:10

  0 0

  Także uważam, że taki smsowy plebiscyt to chłam. Największą wadą było to, że nie wszyscy mogli wziąć w nim udział. Trudno w to uwierzyć, ale nie wszyscy posiadają komórki, a nawet jeśli to na pewno znaleźli się tacy, do których informacja o konkursie nie dotarła.
  Remont akurat placu I LO to jakiś bubel, nawet informajce o I LO w notatce o konkursie są nieprawdziwe. Równie dobrze można było zapytać czy te 20 tys dołożyć do planowanej rozbudowy sali II LO... Wiele innych szkół potrzebuje dofinansowania...
  No trudno, stało się i teraz będą mieli młodzi ludzie NOWY, tak czy tak, beton lub asfalt.

 • ~Simmonides 2007-04-26
  20:44:48

  0 0

  Sorry,ale co to jest za argument "a co, zamierzasz całe życie chodzić do tej szkoły?"?Co za mądrala to napisał? Proponuję nie wykonać w ani jednej szkole ani jednego remontu już nigdy,bo po co - przecież "nie będziemy całe życie chodzić do szkoły".Żenada.Przyznaję, że konkurs smsowy to niezbyt trafny sposób wybierania takich inwestycji - ale to PARKRIDGE (!) a nie miasto go wybrało. Więc oczywiście wszyscy inteligentni mówiący że "gdyby miastu zależało to by zrobiło ankietę a nie smsowy konkurs" są na bardzo wysokim poziomie. A argument "przecież wiadomo, że głosowali uczniowie I LO a nie mieszkańcy Rybnika". No tak, przecież uczniowie I LO to absolutnie nie są rybniczanie, fakt chodzenia do takiej szkoły wyklucza ze społeczności miasta, nie wiedziałem. To tacy sami mieszkańcy Rybnika jak Ci korzystający z biblioteki. I nic nie stało na przeszkodzie, żeby uczęszczający do biblioteki wysyłali smsy - użytkowników biblioteki jest ponad 25 tysięcy, a uczniów I LO - tysiąc. Nie mówiąc o tym, że w bibliotece były karteczki zachęcające do głosowania - czyli każdy kto się rozgląda i chodzi do biblioteki powinien wiedzieć że taka akcja jest. A w I LO takiej akcji nie było - i nikt nikogo nie namawiał. Jak widzę takie idiotyczne komentarze jak te poniżej - to krew zalewa. Zgadzam się tylko z jednym - bibliotece faktycznie ten podjazd przydał by się bardziej, choć za 20 tys. zrobiono by chyba tylko zewnętrzny podjazd - a w środku też są schody. Ale wybrano jak wybrano i nic Wam do tego

 • ~basiagorz 2007-04-26
  20:45:01

  0 0

  Nie rozumiem pretensji, że uczniowie ILO wybrali, a nie mieszkańcy Rybnika. A to niby co? Uczniowie tej szkoły to nie rybniczanie? Nie mają prawa głosować? Skoro chcieli wysyłać za własne pieniądze sms-y na remont placu szkolnego, to chyba ich wybór i świadczy o swoim przywiązaniu do szkoły. Jeśli ktoś chciał, żeby powstał podjazd do niepełnosprawnych, też mógł przecież wybrać. Nie twierdzę, że to nie jest potrzebne, ale nie możecie wyżywać się i wyzywać uczniów ILO tylko dlatego, że wygrali 20 tys. na remont placu szkolnego. Remont jest potrzebny. I przy okazji warto wspomnieć, że ILO będzie we wrześniu tego roku obchodzić 85-lecie swojego istnienia. Główne uroczystości mają się odbyć właśnie na placu szkolnym. Serdecznie zapraszam. Mam nadzieję, że będzie już wyremontowany.
  Uczennica Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkoł im.Powstańców Śląskich w Rybniku.

 • ~Simmonides 2007-04-26
  20:47:39

  0 0

  I jeszcze apel do autora artykułu i redakcji - proszę o zmianę tytułu, bo jest po prostu nieprawdziwy. Plac szkolny ma z boiskiem tyle wspólnego co rynek. Rażący błąd.

 • ~Murk 2007-04-26
  22:54:46

  0 0

  To jest po prostu śmieszne :]
  Remont placu szkolnego w ogóle nie powinien się znaleźć w tym konkursie wg. mnie, te pieniądze powinny być przeznaczone dla dobra miasta tylko i wyłącznie a nie szkoły i to jeszcze tej :]

 • ~krisswors 2007-04-27
  04:14:18

  0 0

  Do Wojte: Remony placu szkolnego przy I LO piwinni sfinansowac rodzice uczniów tegoż właśnie liceum, lub kuratorum oświaty czy też podmiot odpowiedzialny za utrzymanie pożądku w placówkach szkolnych. Prebiscyt miał wyłonic "budynek" na którym skozystają wszyscy mieszkańcy Rybnika, a nie tylko uczniowie i przyszli uczniowie I LO.
  Z góry było wiadomo ze ILO wygra....wiec....po co takie konkursy???

 • ~Simmonides 2007-04-27
  18:26:36

  0 0

  Krzysztofie, Twoje komentarze są bez sensu.
  Ciekawe skąd to było wiadomo kto wygra - jedyne czego byłem pewny to to, że nie wygra ów park. Znam dziesiątki uczniów I LO którzy wysyłali smsy na bibliotekę - widać ludzi spoza szkoły głosowało na nią jeszcze więcej. A że niewielu z tych, którzy chodzą do biblioteki (ponad 25000 ludzi) raczyło zagłosować mimo ulotek w bibliotece nakłaniających do tego - też o czymś świadczy. Inną sprawą jeszcze jest to, że za utrzymanie budynków szkół odpowiada miasto. A rozumując Twoją logiką - podjazd dla niepełnosprawnych w bibliotece powinni wybudować rodziny niepełnosprawnych, albo rodziny chodzących do biblioteki. Logika bez sensu jakiegokolwiek. Proponuję żeby drogi w mieście finansowali kierowcy którzy ich będą używać, a karmę dla kotów produkowali ich właściciele. Budynek I LO to taki sam budynek użyteczności publicznej co biblioteka. Poza tym jeszcze raz mówię - raz, że miasto z tą akcją niewiele miało wspólnego, bo to inicjatywa Parkridge, a dwa - skoro ktoś I LO zgłosił, to znaczy że ludziom na tym zależało. Równie dobrze ktoś mógł zgłosić kandydatury inne - ale widocznie wszyscy mieli to w ... . A teraz nic tylko narzekać oczywiście, zamiast się cieszyć, że coś się dzieje. Kiedyś ten remont tego placu trzeba było zrobić - a jak się go zrobi teraz, to te pieniądze będzie można kiedyś na coś innego przeznaczyć.

 • ~BB 2007-04-28
  00:46:22

  0 0

  Witam!
  Jestem absolwentem I LO i choć już do niego nie uczęszczam, to zależy mi na tym żeby ta szkoła wyglądała jak najlepiej. Chciałbym przypomnieć, że firma Parkridge jest firmą prywatną i tylko i wyłącznie ona ma prawo decydować kogo może wspomóc finansowo, a jeśli przy okazji rozpisuje przy tym jakiś konkurs to tylko plus dla niej. Gdyby taki konkurs się nie odbył, a władze szkoły same postarałyby się o jakąś dotację, to najprawdopodobniej, osoby które sugerują, że konkurs był "ustawiony", od razu zaczęłyby bić na alarm, że ktoś robi jakieś ciemne interesy... Tylko dlatego, że najprawdopodobniej nic na tym nie zyskają... I właśnie takie zachowanie jest pożałowania godne...
  Pozdrawiam!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za autonomią dla Śląska?
Oddanych głosów: 1716