Rybniczanie na podium Pucharu Polski Juniorów w szpadzie

2019-11-04, Autor:

W miniony weekend w hali widowiskowo-sportowej w Rybniku-Boguszowicach gościliśmy najlepszych szpadzistów i szpadzistki z całej Polski oraz zawodników ze Słowacji, Słowenii oraz Litwy.

W pierwszym dniu III Pucharu Polski Juniorów na plansze wyszli szpadziści. W stawce 112 zawodników zwyciężył Bartłomiej Szurlej z KS Szpady Wrocław, który pokonał w walce finałowej Jakuba Cieślika z PKSZERM Warszawa 15:7. Na trzecim stopniu podium znalazło się dwóch rybniczan z RMKS-u Rybnik, Wiktor Wałach oraz Kamil Huwer.

92. KRZYSZTOF BEZUCH

W drugim dniu na plansze wyszły szpadzistki. W stawce 92 zawodniczek z kraju oraz Słowacji najlepszą tego dnia okazała się Barbara Brych z AZS AWF Kraków, która w finale pokonała Zofię Janelli ze Szpady Wrocław 15:14. Trzecie miejsca zajęła Alicja Klasik z RMKS-u Rybnik oraz Michalina Kobylnicka z Piasta Gliwice.