zamknij

Wiadomości

Rybniczanie boją się piratów drogowych

2011-07-13, Autor: Wacław Wrana
... i chcą kontroli prędkości na lokalnych i wewnętrznych drogach, którymi dotąd policja i straż miejska się nie interesowały.

Reklama

W przychodzących do redakcji mailach, temat piratów drogowych wraca jak bumerang. Na szarżujących kierowców skarżą się np. mieszkańcy ulicy Rajskiej w Boguszowicach. Problem występuje również w Kamieniu na ulicach Jodłowej i Arki Bożka.

Radny z Kamienia Benedykt Kołodziejczyk chce, aby miasto skorzystało z obowiązujących od kilku miesięcy nowych przepisów i na drogach wewnętrznych oraz osiedlowych ustanawiało tzw. strefy ruchu. W tych strefach policja i straż miejska mogłyby dokonywać kontroli prędkości i wyłapywać piratów drogowych. Radny wystosował w tej sprawie interpelację do prezydenta Rybnika. - Zwracam się do Pana Prezydenta, by w porozumieniu z radami dzielnic wyznaczyć te drogi do odpowiedniego oznakowania, tak by można było na nich kontrolować ruch drogowy. Jednocześnie, w porozumieniu z radami dzielnic oraz Policją, wnoszę o wyznaczenie na tych drogach punktów kontroli radarowej. W dalszej kolejności proszę o skierowanie na te ulice patroli Straży Miejskiej w celu dokonywania systematycznej kontroli ruchu – pisze radny.

 

Prezydent Adam Fudali interpelację czytał, ale na razie nie ma zdania w tej sprawie. - To złożony problem, dopiero po jego wnikliwym zbadaniu ustosunkuję się do sprawy – odpowiada lakonicznie prezydent.

 

Benedykt Kołodziejczyk podejrzewa, że prezydent nie jest skory do podjęcia walki z piratami drogowymi, bo nie chce narazić się potencjalnym wyborcom. - W Polsce panuje obawa przed egzekwowaniem prawa, w tym przypadku Prawa o ruchu drogowym, zjawisko to nie występuje w Niemczech czy Republice Czeskiej. Nasi „obieralni” decydenci, szczególnie prezydenci miast na prawach powiatu, boją się, że przez rzetelne wypełnianie swoich obowiązków stracą głosy wyborców. Jest jednak zupełnie odwrotnie – sprawiedliwe egzekwowanie prawa na drogach i tępienie piractwa przysporzy im więcej popularności - twierdzi radny.

 

Choć decyzji w sprawie wniosków radnego Kołodziejczyka jeszcze nie ma, to urzędnicy rybnickiego magistratu nie próżnują. - Wpłynęła do nas informacja z Urzędu Miasta Rybnika, że profil ulicy Rajskiej uniemożliwia montaż progów zwalniających i potrzebne są wzmożone kontrole drogowe. Oczywiście wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i postaramy się utemperować zapędy piratów drogowych – mówi Aleksandra Nowara – rzeczniczka prasowa rybnickiej policji.

 

Nadkomisarz Nowara dodaje, że policjanci zaczną pojawiać się również w Kamieniu. - Te drogi nie były dotąd przedmiotem naszego specjalnego zainteresowania. Nie mamy jednak powodów by nie wierzyć mieszkańcom i na ulicach Arki Bożka i Jodłowej na pewno zintensyfikujemy kontrole prędkości – mówi.

 

A jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? Czy uważacie, że miasto powinno wzmóc kontrole prędkości na lokalnych i wewnętrznych drogach? A może to kolejne przejaw ograniczania swobód obywatelskich? Wskazujcie też miejsca na drogach w Rybniku, które waszym zdaniem są najbardziej niebezpieczne.

 

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (45):
 • ~ 2011-07-13 06:26:14

  Szybcy i wściekli. Narzekanie mieszkańców dziwi o tyle, że w takich wioskach zazwyczaj ludzie wiedzą kto łamie przepisy. Ruchu tranzytowego raczej tam nie ma. No ale kto na sąsiada doniesie? Niech państwo coś zrobi. My poczekamy. Telewizję się wezwie może, albo prasę.

  0 0
 • ~karek1989 2011-07-13 06:38:09

  Piraci drogowi to u nas plaga.... potem się ludzie dziwią, że są tak tragiczne w skutkach wypadki.... mała prośba do motocyklistów na ścigaczach: nie wyprzedzajcie jeżeli z przeciwka nadjeżdża auto bo kiedyś naprawdę możecie nie zdążyć... ostatnio na samych takich śmiałków trafiam... życie nie jest tego warte by tak ryzykować.... trochę zdrowego rozsądku bo jak kiedyś sądziłam, że większość wypadków z udziałem motocyklistów powodują kierowcy samochodów tak teraz przekonuję się, że może być odwrotnie...

  0 0
 • ~mao 2011-07-13 07:33:36

  na jakiej podstawie prawnej straż miejska może dokonywać pomiarów prędkości, i karać mandatami??

  0 0
 • ~jendrek03 2011-07-13 07:36:42

  to jest prawda na arki bożka to już plaga z leszczyn skracają sobie drogę a jak jest dyskoteka to dopiero małolaty pokazują jak się jeżdzi piskiem opon tragedia brak chodników żeby nie było chodnika na arki bożka dzieci chodżą do przedszkola i do szkoły

  0 0
 • ~KeRim 2011-07-13 07:56:07

  niech mieszkańcy Arki Bozka złożą się na kolczatkę. Wtedy dopiero będzie śmiesznie

  0 0
 • ~przykopa 2011-07-13 08:24:26

  Najgorsza sytuacja jest w Orzepowicach na ulicy Łącznej na odcinku od ronda do boiska. Jest to strefa zabudowana z szybkoscią dopuszczalną 20 km /h. Szerokość drogi wynosi na znacznym odcinku 3 m , praktycznie zupełnie bez pobocza . Ulica służy jako obwodnica miejska ( rejestracje przejezdzających samochodów to głównie SWD , SRB , SRC , SJZ , SG )łącząc ulice Raciborska - Zebrzydowicka - Rudzka - Podmiejska - Gliwicka. Ruch wynosi w szczycie od godziny 5:30
  do 9:00 i 13:00 - 17:00 ponad 500 samochodów na godzinę. Przy ulicy Łącznej znajduje się szkoła i przedszkole , oraz w pobliżu kościół.
  Straż miejska jeśli stoi to w krzakach na terenie nie zabudowanym ( koło straży i boiska). Natomiast na odcinku gdzie jest największy ruch i przewężenie w terenie gęsto zabudowanym nie uswiadczy sie zadnej kontroli. W godzinach najwiekszego nasilenia ruchu samochodowego i pieszego dochodzi tutaj do stałych zatarczek pomiędzy jadącymi z naprzeciwka samochodami gdyż nie ma miejsca by sie wyminąć i z przechodniami u skakujacymi na płoty.
  Jest to bardzo dobre miejsce by przyjechać tu z kamerą reporterską

  0 0
 • ~elmo 2011-07-13 08:43:38

  ~przykopa - wypisz wymaluj podobna sytuacja na ul. Wawelskiej gdzie w Strefie pomykają 50-60 km/h - długa prosta daje takie możliwości...:(

  0 0
 • ~777lok777 2011-07-13 09:50:13

  elmo masz rację od skrzyżowania budowlanych z broniewskiego aż po wawelska wszyscy na szpital drogę skracają i pomykają jak po obwiedni. broń boże żeby chcieć auto zaparkować i jeden z drugim trochę by zaczekać musieli albo nie daj chcesz przejść spokojnie przez ulicę w końcu to strefa zamieszkania. masakra.

  0 0
 • ~margaretka27 2011-07-13 09:50:31

  Podobna sytuacja była w Rybniku na ul. Wolnej gdze dzielny członek Rady Dzielnicy chcący zaistnieć spowodował, że zostały ustawione znaki "strefa zamieszkania". Człowiek ten nie znał wszystkich konsekwencji jakie za sobą niesie to oznakowanie. Wynik - wiekszość mieszkańców dzielnicy została ukarana mandatami za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w tym miejscu tj. 20 km/h. Jakby sie znalazł jeszcze drugi "społecznik" i wzywałby straz miejska w niedziele gdzie przy kosciele pojazdy stoja poza miejscami wyznaczonymi to 90% mieszkanców złozyloby swoje podpisy na bloczku mandatowym. Wynik po kilku miesiacachoznakowanie strefa zamieszkania zostały zmienione na strefe ograniczonej predkosci. Wiec z rozwaga prosze podpisywac wszelkiego rodzaju petycje.

  0 0
 • ~qwerty 2011-07-13 10:23:46

  Niestety miejsca opisane w artykule nie sa dochodowe, wiec Straz Miejska nie bedzie inwestowala pieniedzy i czasu straznikow, zeby postawic tam przenosny fotoradar. W innych lokalizacjach mozna zarobic o wiele wiecej - i to jedyny powod dla ktorego Pan Prezydent jako zwierzchnik swojego dobrego przyjaciela politycznego, naczelnika SM, nie wyda mu polecenia mierzenia tam predkosci. Fotoradar zostal zakupiony za ciezkie pieniadze mieszkancow miasta i musi na siebie zarabiac.

  0 0
 • ~Pradom 2011-07-13 10:32:07

  Problem zbyt szybkiej jazdy na drogach wewnętrznych to jeden problem, drugim jest nadmierny ruch tranzytowy na takich ulicach, a przecież tak nie powinno być. Łączna jest tutaj świetnym przykładem. Miejmy nadzieję, że obwodnica rozładuje ruch na Łącznej. Co do Judłowej i Arki Bożka wydaje mi się, że przydałyby się tam usprawnienia w dziedzinie poszerzenia drogi, mądrego oznakowania itd. zamiast ograniczać się do karania jadących tam 30 km/h

  0 0
 • ~Sledziu_w 2011-07-13 11:07:34

  W Kamieniu piracą też na Robotniczej, szczególnie na początku (od przejazdu kolejowego do kąpieliska). Przynajmniej raz dziennie jacyś idioci na ścigaczach śmigają powyżej setki.

  0 0
 • ~zboguszowic 2011-07-13 11:19:18

  Znając nasze miasto to tam gdzie się da powciskają progi zwalniające, zamiast zrobić coś z piratami będą psuli zawieszenie wszystkim.

  0 0
 • ~marekm71 2011-07-13 12:31:48

  przykopa - Ja tam jeżdżę przez Orzepowice dość często bo mieszkam obok . Nie widziałem żadnego skakającego przechodnia na płot, nie widziałem żadnego zatargu kierowców a te głupie spowalniacze to debilizm niszczący auta. Jeździć trzeba tam powoli bo minąć się ciężko a tym bardziej że na poboczach często są potworne dziury. Straży Miejskiej i Policji tam nigdy nie widziałem nawet w krzakach.

  0 0
 • ~ 2011-07-13 12:38:20

  Oj dużo można by pisać i długo deliberować...
  Problem tzw. piractwa drogowego to jedno, wskaźnik ilościowy (zatrważający!) pijanych przestępców, bezkrytycznych bandytów to drugie, wrodzony bądź nabyty brak wyobraźni i uderzający lekceważący, cyniczny, prymitywny, istotnie prowincjonalny stosunek do współuczestników ruchu drogowego to trzecie, itd. , itd. Co drugi kierowca "zachowuje" się na drodze jakby był jedynym uczestnikiem ruchu drogowego!!!!!
  To co widoczne: uporczywy, obsesyjny wręcz brak migaczy!, małomiasteczkowe zajeżdżanie pasa, idiotyczna prędkość, chorobliwy przymus wyprzedzania- niezależnie od warunków i sytuacji - bo trzeba, a co tam!, itd.; na drogach powiatu i nie tylko gotuje po prostu krew u normalnych (też są tacy!) kierowców. I Policja widywana 3, 4 razy w roku w tych samych punktach... (???!!!)
  Moi Drodzy: kiedy u Nas będzie tak jak w np. Czechach?!!! Tam nie ma napinania się i dyskutowania z Policją, negocjacji z państwem - w sytuacji łamania prawa i tzw. pajacowania...Jakie to prozaiczne a jakie skuteczne! ;-)
  O kulturze prawnej, ogólnospołecznej, stricte życiowej (nie tylko kierowców!) np. Skandynawii, Szwajcarii - nie trzeba myślącym wspominać, bo to nieco, nieco inna cywilizacja...

  0 0
 • ~Porta 2011-07-13 12:48:24

  Jak zwykle Arki Bozka w Kamieniu. Czyli polactwo w slaskim wydaniu. ~mss71 ma racje

  0 0
 • ~777lok777 2011-07-13 13:05:18

  ~Coalcity amen.
  Trzeba zacząć od edukacji. i to w cale nie dotyczy tylko młodych, nowych kierowców. Już nie wspomnę o kulturze naszych kochanych kierowców autobusów miejskich. Pani i owszem za kółkami tych potworów są kulturalniejsze ale starzy kierowcy... obłęd. wychodzą z założenia, że większy ten ma pierwszeństwo. Nawet ostatnio widziałam "Ikarusa" z kierunkowskazem lewym na rondzie :P

  0 0
 • ~mg3004 2011-07-13 14:31:45

  Osobiscie uważam,że to co dzieje się na Łącznej to skandal! W pasie drogowym o szerokości trochę ponad 3m jest jednocześnie ścieżka rowerowa, droga dla samochodów i jeszcze miejsce dla pieszych! Niestety nasze władze nie mają zamiaru nic z tym zrobić pomimo licznych próśb mieszkańców i petycji. Parę progów zwalniających nie rozwiązuje problemu. Po wizycie na policji z prośbą o pomoc dowiedziałam się, że oni nieiwele mogą bo miasto o tym decyduje. Zgadzam się, że mieszkańcy Wodzisławia i Raciorza traktują tą drogę jak obwodnice podczas gdy jest to strefa zamieszkania z ograniczeniem prędkości do 20km/h! Czekamy na jakąś większą tragedię i wtedy Prezydent się może obudzi! Hitem jest to że przy drodze jest szkoła podstawowa - sąsiedzi odwożą do niej dzieci i jadą jakieś 200m tylko dlatego żeby dzieci nie musiały uciekać do rowu! Ruch zaczyna się o 5 30 rano z intensyfikacją ok godziny 15. Ani się rano wyspać ani wyjść na spacer! Droga jest za wąska na ruch w dwie strony! A może by tak jakiś protest mieszkańców?? Zaprośmy może jakąś telewizje? Prezydent lubi się pokazywać w mediach....

  0 0
 • ~andiba 2011-07-13 15:18:14

  Nareszcie ktoś się zajął tym problemem, mieszkam przy ul. Arki Bożka prawie 45 lat i takiego nasilenia ruchu w ostatnich latach tu nie było a dlatego że kiedyś był tu znak zakaz ruchu za wyjątkiem dojazdu do posesji a później były garby. Jakiś czas temu problem z natężeniem ruchu zgłoszony został do mieszkająceo przy ul. Arki Bożka pana radnego Józefa P. który to nie jest zainteresowany tym tematem bo naraził by się panu Prezydentowi. Dobrze że jeszcze mamy drugiego radnego Benedykta który co by nie powiedzieć interesuje się problamami lokalnymi.

  0 0
 • ~AMP 2011-07-13 15:43:02

  Znaki znakami - ważne, żeby ktoś od czasu do czasu przypilnował tego. Jak powyżej wspomniano - że coś niedochodowe itp... A co powiecie na to - jakiś czas temu gość nie dał rady na zakręcie, zawisnął na skarpie, taki był słaby, że postanowił się przespać :) Nie wytrzymałem po 15 minutach (było to 15 metrów od mojego domu) - jakieś sumienie czy coś się odezwało - zadzwoniłem na policję, że jakiś pijaczek tu autem jeździ, teraz wypadł z drogi itp... Co z tego wynikło? Po godzinie pijaczek się obudził i szlaczkiem odjechał... Po kolejnej godzinie drogą przejechał patrol Policji... nie wiem czy to ten do interwencji czy jakiś inny przypadkowy... Po co mają się wysilać....

  0 0
 • ~ 2011-07-13 16:48:32

  Ja dorzucę ulicę która wcale nie jest droga lokalną i wewnętrzną. Chodzi o Kościuszki, gdzie od wiosny do jesieni bezmózgie debile na swoich buraczanych ścigaczach od wieczora do późnej nocy urządzają sobie wyścigi. Czasem jeszcze jakiś wieśniak w starym golfie przeleci oczywiście z rozwierconym tłumikiem. Droga policjo, bo o tych nierobach z SM nie ma co pisać, codziennie jest sporo kasy do zarobienia na mandacikach na tejże ulicy właśnie, bo latem przy tej ulicy mieszkańcy spać nie mogą i tylko czekać jak się znajdzie jakis inny baran i rozsypie trochę piasku na wysokości górniczówy.

  0 0
 • ~siajek 2011-07-13 18:59:18

  może mieszkańcy przypilnowali by swoje dzieći co to 16 lat skończyły i szaleją bez prawa jazdy

  0 0
 • ~Jan R. 2011-07-13 20:49:26

  Margaretka ustawianie znaku strefa zamieszkania na Wolnej toż to głupota, ale na jej odnogach to już inna bajka. Tam powinno się piratów łapać z całą stanowczością. Na Wolnej wystarczy łapać tych, którzy jeżdżą (50+11) km/h. A tak na marginesie, brakuje mi torów crossowo-offroadowych, na których ochocza młodzież mogłaby sobie rozbijać pojazdy i do woli skręcać karki, oczywiście za drobną opłatą.

  0 0
 • ~cige 2011-07-13 21:08:29

  Tzw piraci to zwykli tchórze. Wczoraj taki jeden jechał za mną WVgolf 3 zielony kombi SRB i o mało mi nie wjechał, bo musiał się przed laską popisac, ale wtedy by był powiedzmy w innym stanie skupienia. Może gdzieś wypisywać rejestracje?

  0 0
 • ~zwyklyobywatel 2011-07-13 21:19:50

  to samo sie dzieje na GRANICZNEJ w Rybniku - Zebrzydowicach - poprostu kretyni, ograniczenie na całej ulicy jest 30km/h a niektórzy jadą 80 - 100km/h !!! nawet jak człowiek jedzie na tej drode nawet 50km/h to jeden z drugim siedzi mu na ogonie, światłami mruga, żeby pośpieszyć - PARANOJA! no i gdzie jest policja! juz nie wspominając o ciężarówkach nawet TIRY które tamtędy jeździły podczas remontu raciborskiej - do dzisiaj asfaltu na Granicznej nie odnowili, a była to nowa nawierzchnia ułożona po budowie kanalizacji, która już zaczyna byc dziurawa jak ser szwajcarski...

  0 0
 • ~zwyklyobywatel 2011-07-13 21:23:58

  ~przykopa ----> masz racje, na ul. Łącznej to jest kompletna masakra - juz skończyłem tamtędy jeździć, bo ludzie są niepoważni,chorzy, a jak ktos tam jedzie 30 - 40km/h (czyli i tak za szybko) to warciaci trąbią że wolno! Wolę nadrobić pare km i mieć lakier, blachy i lusterka w calosci no i nie zabić żadnego dzieciaka! Ludzie są bez wyobraźni!

  0 0
 • ~mao 2011-07-13 21:56:37

  zapytam jeszcze raz: na jakiej podstawie SM może karać mandatami za przekroczenie prędkości, w zestawieniu z ustawą "antyradarową" i uprawnieniach ITD?

  0 0
 • ~swistak.pl 2011-07-13 22:04:29

  To nic.Podjeżdzam sobie 165 konnym motocyklem pod światła a koleś w golfie 3 ale i często w starym bmw raczej 3-serii (z doświadczenia pisze) przegazówka i zaczepka do wyścigów :)i pokazówka jak mu to gada....boshe ale wieś-lamus sobie myśle...
  Zielone światło a koleś ruuuurrraaaa 1,2,3 do odcinki a ja sobie patrze na idiote i myśle:
  z czym ty kretynie do ludzi ? Naprawdę dziwny jest ten świat...i sie biorą piraci bo wygrał z gsx-r'em :)
  masakra....

  0 0
 • ~dziki1234 2011-07-13 22:14:40

  mao ośle jeden od dawna hahah aleś wypalił... poczytaj kodeks drogowy to bedziesz wiedział albo idź do prawnika za 50 zł ci powie na jakiej podstawie i skończ pajacować zadawać dwa te same pytania.
  Qwerty mam wrażenie że występujesz na tym portalu pod znanym nazwiskiem i imieniem... aleś się wyzdradził....

  0 0
 • ~ 2011-07-13 22:32:30

  ~swistak.pl jestes niesamowity pewnie srb,a rybnik robi sie osttnio miastem sm,widac ze fudalok wydajaje predyspozycje-kasowac wszystkich za wszystko !

  0 0
 • ~przykopa 2011-07-13 22:46:05

  Ulica Graniczna poprzez ulicę Krzywą łączy się z ulicą Łączną w jeden ciag komunikacyjny . Jednakże komulacja tego ruchu z kierunku Racibórz , Rydułtowy, Niedobczyce , Jejkowice + wioski z tego kierunku spotyka się z ruchem do szpitala , elektrowni i w kierunku Gliwic na Łącznej.
  Na ulicy na Łacznej jest ponadto zwężenie w pasie jezdni i pobocza. Droga publiczna najnizszej kategori ,,L" ( lokalna ) powinna mieć dla jednego pasa ruchu 3 m + pobocze 2 x 0,75m . Czyli ulica Łączna powinna mieć przy ruchu jednokierunkowym łącznie z poboczem 4,5 m.
  Szerokość ulicy Łącznej na odcinku ok 100 m jest pozbawiona z jednej strony całkowicie pobocza ( korytko odwadniające)z drugiej strony jest pobocze ok. 0,4 m ( pas jezdni dwukierunkowej ma tu 3,2 m).
  Na podstawie ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. (Dz. U. Nr 43, poz. 430 Oraz na podstawie art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. Nr 89, poz. 414, z 1996 r. Nr 100, poz. 465, Nr 106, poz. 496 i Nr 146, poz. 680, z 1997 r. Nr 88, poz. 554 i Nr 111, poz. 726 oraz z 1998 r. Nr 22, poz. 118 i Nr 106, poz. 668) droga publiczna ( ulica Łączna ) nie spełnia kryteriów dla drogi publicznej. Administrator drogi ( UM R-k) w przypadku wypadku komunikacyjnego , szkody materialnej z udziałem ruchu tranzytowego bedzie odpowiadał za te zdarzenia.

  0 0
 • ~przykopa 2011-07-13 22:55:31

  Mieszkańcy ulicy Łącznej w sposób skuteczny w formie pisemnej powiadomili UM w Rybniku o tym że ulica Łączna nie spełnia warunków technicznych wymaganych dla drogi publicznej najnizszej kategori ,,L".
  Dlatego w przypadku zaistnienia wypadku , lub innej szkody materialnej uczestniczy zdarzenia bedą mogli dochodzić roszczeń rzeczowych w stosunku do administratora tej drogi ( UM Rybnik).

  0 0
 • ~przykopa 2011-07-13 23:02:38

  Mieszkańcy ulicy Łącznej w sposób skuteczny w formie pisemnej powiadomili UM w Rybniku o tym że ulica Łączna nie spełnia warunków technicznych wymaganych dla drogi publicznej najnizszej kategori ,,L".
  Dlatego w przypadku zaistnienia wypadku , lub innej szkody materialnej uczestniczy zdarzenia bedą mogli dochodzić roszczeń rzeczowych w stosunku do administratora tej drogi ( UM Rybnik).

  0 0
 • ~mao 2011-07-13 23:52:09

  dziki, starasz sie, jednak piszesz bzdury. poczytaj ustawę fotoradarowa, i dowiesz się dlaczego zadałem takie pytanie. i nie obrażaj mnie więcej. jedyne co mogę powiedzieć o fotoradarach i podejściu sm do kierowców w rybniku to określiłbym to "kłusownictwem". pozdrawiam.

  0 0
 • ~Valjean 2011-07-14 08:45:33

  Ja myślę że jak skończą budować obwodnicę, to ruch na Łącznej i Granicznej się skończy, a przynajmniej znacznie zmaleje. Ten problem dotyczy niestety wszystkich uliczek w wszystkich dzielnicach, zawsze znajdzie się jakiś wariat, który przeleci 80- 100k/h

  0 0
 • ~hub381 2011-07-14 13:52:58

  Cakowicie zgadzam z opinią p.Kołodziejczyka.Na ul.Olszowej też jest taki pirat i to prawdopodobnie funkcjunariusz policji ?
  Prędkomierza nie posiadam,najwyżej mogę mu zrobić zdjęcie a co to da?

  0 0
 • ~ 2011-07-14 14:49:48

  ~hub381 prędkomierze są ostatnio deficytowym towarem

  0 0
 • ~przykopa 2011-07-14 20:25:16

  Zakończenie budowy nowej obwodnicy według mojej opini dla ulicy Łącznej zmieni bardzo niewiele.Nowa obwodnica jest wytyczona z Orzepowic w kierunku Nowin mniej wiecej kierunek północ - południe. Natomiast odbywajacy się ruch na ulicy łacznej prowadzi w kierunku południowo zachodnim.Jadący z kierunku Raciborza skręcajac w kierunku ulicy Granicznej/Krzywej/Łącznej w kierunku Gliwic i Elektrowni skracają drogę o około 3 km. Kierowcy w ruchu tranzytowym nauczyli się skrótu i tak łatwo nie odpuszczą. Zastanawia mnie również to że w ten kocioł pakuje się bardzo duża liczba elek z nauki jazdy z ośrodka przy elektrowni i nie tylko. Po Łącznej jezdzą ( i zawracaja jadac z powrotem) elki z rejestracją Gliwic , Żor, Rudy slaskiej , Zabrza, Knurowa itp.

  0 0
 • ~eloo 2011-07-14 20:39:11

  najleszym sposobem bedzie umieszczanie opisu w komentarzach na forum takiego typu : np. fiat 126p kolor zielony tablice S........ i po przeczytaniu takiego komentarza bedziemy wiedziec na kogo uwazac

  0 0
 • ~dziki1234 2011-07-14 21:57:58

  ~ mao - nie ma czegoś takiego jak ustawa fotoradarowa !!! a co do SM i policji i inspekcji i straży leśnej, itd wszystko jest w kodeksie drogowym. a co do kierowców to uważam sami są winni nie stawia sie auta tam gdzie nie można i już.
  i nikt Cię nie obraża, zobacz sam co piszesz !

  0 0
 • ~mao 2011-07-14 22:37:00

  nie jeździsz zawodowo samochodem, prawda?

  0 0
 • ~Valjean 2011-07-15 07:48:10

  Też mi się zdarza czasem jechać Łączną i Graniczną jadąc do Citroena i wcale to nie jest bliżej niż bym jechał Gliwicką Kotucza Raciborską. Droga prawie ta sama, a jazda dużo lepsza niż przeciskanie się przez dziurawą Łączną i dwa progi. To tylko pozorne oszczedzanie czasu i paliwa. Podejrzewam ze kierowcy beda woleli jechac nowa obwodnica. Sorry za te polskie znaki, ale cos klawiatura zaszwankowala

  0 0
 • ~ 2011-07-15 22:12:27

  proponuję wziąć pod uwagę ulicę Pojdy Kamień/Książenice.jest tam dłuuuuuuuuuga prosta tutaj "szlifierki" wyciągają 200km/h z palcem w d..pie.

  0 0
 • ~michal169 2011-07-15 23:45:09

  My motocykliści nie wszyscy zapier... na złamanie karku i nie chcemy się ścigać. Ja jeżdżę dla przyjemności, mam rodzinę której nie chcę zostawić na tym zaje... świecie na pastwę losu a taki za kółkiem jak widzi jednego z nas to zaraz zaczepia gazując jak burak.A wypadki z motocyklistami są przez to, że jak my wymijamy samochód to taki lump w nim przyspiesza by pokazać że to on jest szybszy i wtedy to tak wygląda.Ot cała prawda o niektórych kierowcach samochodów.

  0 0
 • ~steve53 2011-07-16 16:40:18

  Najlepiej wszędzie dać fotoradary i jeździć za L-kami 20km/h. Nie tędy droga...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 701