Rybnickie piłkarki wygrały mecz na szczycie I ligi

2019-10-20, Autor:

W 8. kolejce grupy południowej I ligi TS ROW Rybnik podejmował na boisku w Kamieniu Czwórkę Radom.

Mecz na szczycie lidera z wiceliderem miał przesądzić, kto do następnej kolejki będzie przewodził w I lidze.

W sobotnie popołudnie agresywnie, wysokim pressingiem mecz rozpoczęły piłkarki z Radomia, jednak to gospodynie strzeliły pierwsza bramkę. Na prowadzenie w 24. minucie po doskonałej akcji zespołowej grając na jeden kontakt zespół z Rybnika wyprowadziła Patrycja Matla.

W dalszej części spotkania piłkarki ROW-u nie wykorzystały sytuacji bramkowych i wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie już w 47. minucie wynik na 2:0 podwyższyła Dominika Głowacka. Piłkarki z Radomia nie straciły wiary w zwycięstwo i w 58. minucie w zamieszaniu podbramkowym zdołały zdobyć bramkę kontaktową. W dalszej części spotkania obie drużyny próbowały zdobyć gola, ale to piłkarki z Rybnika miały więcej okazji do zdobycia bramki. Udało się to w doliczonym czasie gry. Wynik spotkania na 3:1 ustaliła Julia Krzyżok.

W środę rybniczanki zmierzą się w Myślenicach z Respektem

Skład TS ROW Rybnik: Kuś - Lizon (Kamińska), Konieczna, Kubik, Szczypka, Matla, Sobota (Soquessa), Botor, Guzik, Rosak (Pluta), Głowacka (J. Krzyzok)