zamknij

Wiadomości

Rybnicki rynek skuty lodem. RSK: wcześniej nie mieliśmy zgłoszeń

2024-01-16, Autor: 

Wczoraj (15 stycznia) na rybnickim rynku zalegała tafla lodu. Rybnickie Służby Komunalne dopiero dzisiaj rano postanowiły podjąć działania na płycie rynku. Dlaczego tak późno? RSK tłumaczy.

Reklama

Wczorajszego dnia temperatura oscylująca wokół zera stopni Celsjusza, doprowadziła do stopnienia pokrywy śniegu, jaką oprószony był rybnicki rynek. W godzinach popołudniowych zimny wiatr i temperatura poniżej zera szybko skutkowały zamarznięciem płyty rynku. Można powiedzieć, że zrobiło się dosłownie lodowisko. Poinformował o tym w swoich social mediach radny Karol Szymura.

- A podobno lodowiska na rynku już nie ma. Tak lodowato na chodnikach naszego miasta to dawno nie było, jak jest w tym roku — napisał radny PiS.

 

Po kilku próbach udało nam się skontaktować z Rybnickimi Służbami Komunalnymi, które dopiero rano posypały rynek solą, by łód samoistnie stopniał.

- Rano wysłaliśmy mniejsze samochody na rynek w celu posypania solą całej płyty rynku oraz uliczek bocznych, tj. Korfantego, Zamkowa, Deptak cały aż do góry, Kościelną oraz boczną uliczkę św. Jana — mówi Rafał Guziak z RSK.

Dlaczego wcześniej służby nie zadbały o centralny punkt rybnickiego śródmieścia, aby nie doszło tam do "lodowiska"?

- Wcześniej działania nie były podejmowane, bo nie mieliśmy żadnych zgłoszeń. Wiadomo, brygady tam przechodziły, ale nie działo się na rynku nic niepokojącego. Wczoraj wieczorem otrzymałem zgłoszenie o tym, że jest ślisko i dzisiaj od razu o godzinie 6.00 udała się tam mniejsza piaskarka z solą. Duże samochody, które mamy do dyspozycji w nocy, czekały na wyjazd na drogi, ponieważ zapowiadali opady śniegu, więc ekipy były w gotowości. Brygady obsługujące mniejsze samochody pracują od godziny 6.00 i od razu zostały tam skierowane — tłumaczy Rafał Guziak.

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 31

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~Kurt_Wallander 2024-01-16
  11:00:10

  33 12

  To nie tylko płyta rynku - chodniki w całym śródmieściu tak wyglądają (mniej lub bardziej).

 • ~Hopsasa 2024-01-16
  11:03:43

  30 15

  Przecież ja ciagle zgłaszam oblodzene drogi i nic sie nie dzieje. Czekają aż będzie na plusie i samo się odmrozi! U mnie jak lód na drogach był tak jest nadal. No ale pan radny Kłosek może zająć się tylko 1 sprawą naraz...

 • ~Aco87 2024-01-16
  11:08:17

  28 23

  Byłem na rynku i trakty komunikacyjne i teren wokoło rynku idealne! Za chwilę temperatury dodatnie - po co dokładnie odladzać każdą część rynku? Po to aby narobić bałaganu piaskiem, lub żeby sól całkowicie zjadła już sfatygowaną kostkę i buty mieszkańców? Ludzie rozsądku!

 • ~mewa74 2024-01-16
  14:23:10

  14 4

  Czy radny zna pojęcie słowa "lodowato"?

 • ~Maksymilian Popeć 2024-01-16
  15:22:29

  11 6

  Ja ciągle widzę odwrotną sytuację. Suchy i super przyczepny śnieg jest posypywany nawet w parku solą. Robi się z tego wpierw błotna paskudna maź, po której nie da się chodzić, a która niszczy nam buty a psom niszczy łapy i żołądki. Gdy chwyci większy mróz ta błotna papka zamienia się w lód, która przechodzi w maź i tak w koło. Nieposypane ścieżki są wówczas wciąż śnieżno białe i przyczepne. Na drogach podobnie - sypie się te boczne dróżki, na których niby to jest strefa 30km/h, bądź strefa zamieszkała, bądź osiedle ażeby auta mogły latać te 60-80km/h To jest CHORE

 • ~Francik049 2024-01-17
  08:55:27

  4 3

  Rybnik chce dogonić pobliskie Leszczyny gdzie otwarto ostatnio darmowe lodowisko, tylko że u sąsiadów można jeszcze w gratisie wypożyczyć łyżwy

 • ~Arteks 2024-01-17
  12:53:07

  3 4

  Radny słusznie stwierdza w tym donosie, że "tak dawno nie było" czyli jest to sytuacja incydentalna. Również nie pamiętam nigdy takiej tafli lodowej na Rynku.
  @Francik049 - tak jakby Rybnik nie miał swojego lodowiska na Rudzie... No ale piecowy dziadek jest nieżyciowy. ;)

 • ~Francik049 2024-01-18
  04:29:53

  2 2

  Autobus widać nie widzisz różnicy pomiędzy lodowiskiem gratisowym a płatnym, do tego oddalonym od centrum, ale jak się miało w przeszłości głowę przyciśniętą drzwiami Ikarusa to widać miało to jakiś nieodwracalny wpływ i ma się prawo nie dostrzegać prostych zdawałoby się rzeczy

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4073