zamknij

Wiadomości

Rybnicka policja wyjaśniała okoliczności kolizji z Raciborza. Podejrzany policjant nie chciał współpracować

2014-03-26, Autor: dk, źródło: KMP w Rybniku
Policjanci z Rybnika zakończyli czynności wyjaśniające w sprawie kolizji, do której doszło w styczniu. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do rybnickiej komendy postanowieniem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, ponieważ istniało podejrzenie, iż sprawcą tej kolizji może być funkcjonariusz komendy w Raciborzu.

Reklama

Zdarzenie miało miejsce 8 stycznia na ulicy Żorskiej w Raciborzu. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem marki Audi uderzył w zaparkowany samochód volkswagen transporter, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Na miejscu sprawca zgubił przednią tablicę rejestracyjną swojego pojazdu. Dzięki temu natychmiast po zgłoszeniu o wykroczeniu przez pokrzywdzonego, udało się ustalić markę pojazdu, a przede wszystkim właściciela. Okazało się, że Audi A4 należy do policjanta zatrudnionego w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu.- Aby uniknąć podejrzeń o stronniczość materiały w tej sprawie zostały przekazane do prowadzenia policjantom z Rybnika - mówi Aleksandra Nowara, rzecznik prasowa rybnickiej policji.

W trakcie prowadzenia czynności wyjaśniających rybniccy policjanci przesłuchali kilkunastu świadków. W samochodzie zabezpieczono liczne ślady, które świadczyły o tym, że to właśnie tym pojazdem spowodowano kolizję. Na koniec przesłuchano właściciela pojazdu, który potwierdził, że jego samochodem 8 stycznia jechała osoba z jego najbliższego otoczenia, ale odmówił podania jej danych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego niestety nie udało się ustalić, kto jest sprawcą kolizji, w związku z tym odstąpiono od skierowania wniosku o ukaranie do sądu.


Funkcjonariusz z Raciborza nie pozostanie jednak bezkarny, bowiem skierowano przeciwko niemu wniosek do Sądu Rejonowego w Rybniku z art. 96 §3 kodeksu wykroczeń tj. (właściciel pojazdu, który wbrew obowiązkowi nie wskaże na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, podlega karze grzywny).

W trakcie prowadzonych czynności okazało się również, że właściciel pojazdu nie poddał go w odpowiednim terminie wymaganym badaniom technicznym, w związku z tym do Sądu Rejonowego w Raciborzu trafił już wniosek o ukaranie 34-letniego mężczyzny za brak badań technicznych samochodu audi.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~obserwator 2014-03-26 10:22:03

  Bardzo ciekawy przypadek. Powoduje kolizję, ucieka z miejsca zdarzenia, nie posiada przeglądu technicznego pojazdu, nie wie kto prowadził jego samochód... Takie zaniki pamięci przeważnie pojawiają się po spożyciu alkoholu :) Możemy się teraz pośmiać ale szczęście w nieszczęściu, że nic się nikomu nie stało. Wstyd Panie Władzo.

  37 0
 • ~akronaut 2014-03-26 11:08:09

  to może w ramach rewanżu koledzy z Raciborza uporządkują kwestię parkowania na trawnikach i chodnikach wokół KMP w Rybniku ;)

  11 0
 • ~wagon 2014-03-26 11:29:39

  Dokładnie Akronaut na około pełno samochodów trawniki już są rozjedzone gdzie policja a w ogóle SM madaciki powinni wlepiać co jest.

  7 0
 • ~auralfloat 2014-03-26 12:49:36

  Czyli do ucieczki z miejsca zdarzenia należy doliczyć jeszcze alkoholowy zanik pamięci i odmowę podania danych kierującego.

  13 0
 • ~freelander30 2014-03-26 12:54:10

  tego czy był trzeżwy nikt już nie udowodni!

  7 0
 • ~Maniak 2014-03-26 14:16:47

  Jakies to takie naciagane, jezeli ktos pijany zabil przechodnia i uciekl z miejsca zdarzenia, a pozniej w ten sposob sie tlumaczyl to co ? Bez sensu, jezeli nie chce wskazac kto prowadzil powinien byc z automatu uznany za winnego jazdy po pijanemu i ucieczki z miejsca wypadku.

  12 0
 • ~karek1989 2014-03-26 18:25:31

  " nie udało sie ustalic kto jest sprawca kolizji- odstapiono od skierowania wniosku do sadu o ukaranie"... ciekawe co by bylo gdyby chodzilo o zwyklego cywila a nie policjanta? Tez by go nie ukarali z braku dowodow? Hmmm.... w koncu koledzy po fachu...

  9 0
 • ~firmaq5 2014-03-26 19:40:15

  będzie już na Ukrainie lub w niedziele na giełdzie ( w częściach ) ... u nas złodzieje rozbiorą coś takiego w godzinę z przerwą na kawę ..

  0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Kościół katolicki powinien być opodatkowany?
Oddanych głosów: 1666