zamknij

Wiadomości

Rybnicka PO: prezydent upolitycznia samorząd

2013-04-23, Autor: Wacław Wrana
Rybnicka Platforma Obywatelska zarzuca prezydentowi Rybnika, że popierając w wyborach do senatu Bolesława Piechę, upolitycznił samorząd.

Reklama

- Prezydent Adam Fudali i Blok Samorządowy Rybnik wielokrotnie podkreślali swoją apolityczność i działalność ściśle samorządową. Warto przypomnieć hasło wyborcze BSR-u z 2011 r. – „Dość politycznych gier głosuję na BSR”. Wybory uzupełniające do Senatu pokazały jak łatwo zarzucić głoszone w kampanii wyborczej hasła i oficjalnie poprzeć w materiałach wyborczych i spotach radiowych kandydata PIS Bolesława Piechę - skutecznie upolityczniając samorząd. Musi budzić zdziwienie fakt, że dla doraźnego politycznego sukcesu PiS-u prezydent Adam Fudali porzucił swoją rzekomą apolityczność – mówi Piotr Kuczera – szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej.Prezydent uważa zarzuty Platformy Obywatelskiej za przesadzone. – Wydaje mi się, że koledzy z Platformy są mocno niekonsekwentni w swoich ocenach. Z tego co wiem, pan starosta Damian Mrowiec, który też jest samorządowcem, mocno wsparł w kampanii kandydata PO – Mirosława Dużego – skomentował zarzuty PO Adam Fudali.
Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~czeski1 2013-04-23 13:17:59

  FUDALI - TOTALNA KOMPROMITACJA. Kto dziś jechał ŻORSKĄ (ZABLOKOWANA) ten wie. niech ten DOŚWIADCZONY SAMORZĄDOWIEC idzie w końcu gdzie jego miejsce.

  0 0
 • ~ 2013-04-23 16:35:58

  Wy już lepiej nic nie mówcie !!

  0 0
 • ~ 2013-04-23 17:32:05

  Po pierwsze wystarczy spojrzeć jak rządzi albo raczej jak szkodzi Platforma Obywatelska w UM Warszawy albo obecny rząd i chyba nie trzeba nic więcej dodawać do tego, że najlepiej by dla nas wszystkich było gdyby ta partia prymitywnych kolesi zniknęła ze sceny politycznej. Druga sprawa - zanim rybnickie środowisko PO całkowicie się skompromituje wypowiadając się na tematy o których nie ma zielonego pojęcia, powinno przeczytać komentarz swojego Słońca Peru.
  Chyba, że uważacie, że wasz śmieszny guru nie wie co mówi? Otóż proszę Państwa próbowano manipulować ludźmi podczas wyborów uzupełniających do senatu, wystawiając Pana Makosza jako rzekomo niezależnego. Po jego wygranej na 100% w senacie zasiliłby szeregi Platformy Obywatelskiej.

  0 0
 • ~amk 2013-04-23 18:56:18

  Panie Kuczera, przecież kilka tygodni temu chcieliście wystawić Fudalego jako swojego kandydata w wyborach do senatu. I teraz mówicie o upolitycznieniu samorządu. HIPOKRYZJA to bardzo delikatnie powiedziane.

  0 0
 • ~Arteks 2013-04-23 19:54:18

  Dzisiaj Tusk w Faktach wkurzony powiedział, że zajmie się Śląskiem i tym co wyprawia śląska PO! Mówił to w kontekście przegranej PO na Śląsku. Oby jak najszybciej bo na Śląsku PO nie ma żadnych sukcesów: spieprzony stadion i spieprzone koleje , przegrane wybory uzupełniające, poprzegrywane wybory samorządowe. To region trzeźwych ludzi, którzy nie chcą popierać PiS jako partii i systemu z którym się nie identyfikują ale z drugiej strony ludzie mają już dość tej POwskiej kompromitacji. Czego się nie dotkną to spartolą. A wystawienie Dużego z Łazisk było totalnym nieporozumieniem. Gdyby startował Mrowiec możliwe że zostałby senatorem. I nie zajmujcie się pierdołami kogo poparł, a kogo nie poparł Fudali bo to nie powinno mieć dla was żadnego znaczenia. Obudźcie się wreszcie i zreformujcie skosniałe struktury, a także przestańcie się dzielić na jakieś klany tylko współdziałajcie razem!!! Chyba, że chcecie aby wybory samorządowe wygrało RAŚ!

  0 0
 • ~Heksa13 2013-04-23 20:47:30

  Dla mnie to próba odwrócenia uwagi od przegranych wyborów.

  0 0
 • ~werkk 2013-04-24 08:33:34

  Arteks tym razem całkowicie Cie popieram 100% racji.

  0 0
 • ~werkk 2013-04-24 08:41:52

  Wystarczyło poprzec zrobić mu kampanię poza Rybnikiem, bo w Rybniku jej nie potrzebował. Makosza wtedy PO nie straciła by miejsca w Senacie. Ale tak to jest jak decyzje przychodzą z Katowic. Teraz nie ma co płakać.

  0 0
 • ~Chrishouk 2013-04-24 15:08:14

  Mrowiec akurat nie ukrywa związków z PO i nie kreuje wizerunku "jedynego niezależnego samorządowca".

  0 0
 • ~Fiodore 2013-04-24 19:11:43

  Kłopotliwie jest w zasadzie to, że Fudali udzielił poparcia jako Prezydent Miasta Rybnik, a więc jako osoba sprawująca i reprezentująca Urząd Prezydenta, a to nie może mieć miejsca. Fudali może natomiast udzielić poparcia jako Adam Fudali, a nie Prezydent Miasta.

  0 0
 • ~Fiodore 2013-04-24 19:16:22

  Arteks - ale to wszyscy wiedzą, jak jest z PO na Śląsku. Dobry pokaz "możliwości" mieliśmy w końcówce ubiegłego roku oraz kilka dni temu po kłótni z RAŚ. A Tuskl, jak zwykle, wykorzystał ten fakt i zrobił larmo w mediach i tylko tyle. Żadnych poważnych konsekwencji na górze nie będzie, po prostu zamienią się miejscami, tak jak to miało już miejsce w grudniu/styczniu, a jak ktoś "poleci" to zwykli urzędnicy albo tzw płotki. Myślisz, że np Tomczykiewicz straci swoją pozycję albo ucieknie do Palikota? No proszę Cię.

  0 0
 • ~JAN KL 2013-04-28 08:20:15

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1115