zamknij

Wiadomości

Rybnicka „afera gender” trwa. Głos zabrał nawet poseł PiS-u

2013-11-26, Autor: ww
Od kilku tygodni Przedszkole nr 13 w Rybniku tłumaczy się z rzekomego propagowania w placówce ideologii gender. Skargi w tej sprawie trafiły już do kuratorium. Wyjaśnień od prezydenta miasta zażądał nawet poseł Prawa i Sprawiedliwości – Grzegorz Janik.

Reklama

Przedszkole nr 13 w Chwałowicach bierze udział w miejskim programie „Szczęśliwa 15. Program uruchomienia 15 dodatkowych oddziałów w przedszkolach w Rybniku”. Projekt dotowany jest z funduszy unijnych w ramach programu Kapitał Ludzki. Kilka tygodni temu niepokój rodziców wzbudził zapis w regulaminie projektu o przestrzeganiu zasad ideologii gender. Trójka rodziców zdecydowała o wypisaniu swoich dzieci z tej grupy przedszkolnej, a jako że pozostałe grupy były już przepełnione, miejsc w chwałowickim przedszkolu dla ich pociech zabrakło.

O sprawie napisał m.in. tygodni katolicki „Gość Niedzielny”. Temat poruszył też na ambonie proboszcz chwałowickiej parafii.

 

Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rybnika Katarzyna Fojcik tłumaczyła, że słowo „gender” znalazło się w regulaminie nieopatrznie i zostało wykreślone. Intencją autorów projektu było po prostu promowanie zasad równości płci, a to wymóg wszystkich projektów dotowanych z Unii Europejskiej.

 

Z kolei dyrektorka przedszkola Joanna Cichecka dementowała informacje o tym, że chłopcy w chwałowickiej placówce muszą przebierać się w sukienki.

 

Skargi rodziców trafiły już do Kuratorium Oświaty. – Do wszystkich skarg się odniesiemy. Nie mamy sobie nic do zarzucenia, a z pewnością program nauczania w naszych przedszkolach nie kłóci się z zasadami moralności chrześcijańskiej – ucina temat prezydent Rybnika Adam Fudali.

 

Na dowód swoich racji prezydent zwraca uwagę, że z tego samego unijnego programu korzystają organizacje katolickie.

 

Wygląda jednak na to, że sprawa rychło nie ucichnie. Oficjalne zapytanie do prezydenta wysłał również poseł PiS – Grzegorz Janik, który szczegółowo wypytuje o program „Szczęśliwa 15”. W liście wyraża swoją dezaprobatę dla gender. – Brak reakcji z naszej strony to przyzwolenie dla zwolenników i sprzedawców ideologii gender w naszym kraju i jak się okazuje również w Rybniku – uważa poseł.

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 26

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (41):
 • ~silmarill 2013-11-26 13:13:16

  Ci ludzie co robią szum wokół tego programu chyba rozum zgubili, myślicie że w naszym Polskim przedszkolu doszło by to takich ekscesów jak za granicą ??? Poza nazwą to nie ma nic wspólnego z zachodnim programem grender tylko nasza ciemnota wyszukuje zaraz sensacji rodem z Trudnych Spraw..... tej nazwy nie wymyślili dyrektorzy przedszkoli tylko nasz rząd i unia... więc proponuje tam skierować swe pretensje a nie do dyrektora przedszkola który musiał przyjąć ten program.... Jeżeli ten program jest taki zły to jak ministerstwo oświaty wypościło taki program - To winna naszego nieudolnego rządu a Ciulle się czepiają przedszkola... A ksiądz z Chwałowic to powinien interweniować u Papieża Franciszka może by został wyświecony za odkrycie takiej afery!!!

  0 8
 • ~hub381 2013-11-26 13:15:25

  Wiadomość tą usłyszałem w jednej z rybnickich parafi.Po przyściu do dou,głęboko się zastanawiałem nad tym tematem.
  Przeczytałem również artykół w GN.Lecz dwa dni temu przeczytałem duży art.w D.Z. Reasumując to wydarzenie doszłem do wniosku,że ktoś tu spanikował przedwcześnie i niewinne dzieciaki przeniósł do innego przedszkola.No i dobrze-bo po co i na co dzieciaki
  mają opowiadać"nawiedzonym rodzicom"takie bajki,które nawet w jednej znanych wszystkim rozgłośnii się potępia !
  Teraz słyszę,iż GENDER nieopacznie pojawił się w tym przedszkolu nie zdając sobie z tego sprawy co to"słowo"znaczy i czym się to konsumuje. Ludkowie kochani,nie bronię tu dyrekcję tego przedszkola,lecz dziwię,że zrobił się taki szum medialny w Rybniku.Ale ze słyszenia na jakim terenie to przedszkole się mieści-mówi mi wszystko-Dziękuję !

  0 18
 • ~ 2013-11-26 13:37:09

  Jeden z 460 nierobow z Wiejskiej

  12 0
 • ~ 2013-11-26 13:58:21

  Kościół znalazł nowy temat i grzmi z ambony wymyślając co raz to nowsze teorie spiskowe na temat gender. I grzmią, że to płci się zapisywać nie będzie w aktach urodzenia, a to że chłopcy w sukienkach chodzą, a to że same pedofile w przedszkolach itp itd... Bawi mnie to, szczególnie jeśli człowiek sam zgłębi temat... Przecież nie ma nic złego w tym, że chłopcy i dziewczynki są uczone od małego szacunku do siebie i do zajęć wykonywanych przez obie płcie. Stereotypy kreowane przez lata, dziś już niebardzo mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Co złego, że chlopcy gotują, sprzątają, poznają prace, które przez lata były przypisane tylko dla dziewczynek (później dorosłych kobiet). Dlaczego dorosła kobieta nie może być równo wartościowym kierowcą - cały czas słyszy się, że baba za kierownicą to zło.... Dzieci w przedszkolu nie powinny być uczone tych stereotypów, a uczone szacunku między kobietą i mężczyzną...
  Księdzom to szczególnie przeszkadza, mnie to trochę dziwi, bo nie rozumiem dlaczego mówi się, że to zamach na rodzinę...

  5 0
 • ~Lukasz_Cofalik 2013-11-26 14:13:38

  Kato-kibole znowu atakują.

  0 41
 • ~Tomek_81 2013-11-26 14:33:54

  Przypuszczam że Pan poseł podobnie jak 95% społeczeństwa ( w tym i ja) nie wie o co w tym gender chodzi. Ale trzeba co jakiś czas przypomnieć o swoim istnieniu szczególnie jak jest poparcie z ambony

  0 6
 • ~joawol 2013-11-26 14:36:33

  a teraz możecie napisać po polskiemu o co chodzi? 1. gender to nie żadna ideologia tylko nauka. 2. co dokładnie nie podoba się panu
  Janikowi? równość płci?

  0 22
 • ~hub381 2013-11-26 16:18:56

  Niektórym odpowiadam:że przypuszczać można wszystko,lecz panikować w tym"temacie"nie wolno,bo tak powstają plotki i inne insynuacje,zaś z ambon niepolitycznych w/w tematu nie poruszano(ogłaszano)!

  0 21
 • ~Anna P 2013-11-26 16:23:25

  Łatwiej przeczytać 3 strony Gościa Niedzielnego, niż 36 stron programu "Równościowe przedszkole"...;)

  31 0
 • ~fugunia 2013-11-26 16:32:04

  A rybnik.com.pl jak zwykle imponuje szybkoscia reakcji ;)

  32 0
 • ~co to jest ? 2013-11-26 18:30:37

  Program "Szczęśliwa 15" jest programem genderowym. Redakcja Rybnik.com "nie zauważyła", że wrze... od 2,5 tygodnia! Na Rybnik1.pl podano np, że w rybnickich przedszkolach utworzono "15 nowych oddziałów". Nie podano, że chodzi o przedszkola: nr 5, 9, 12, 13, 17, 18, 19, 22, 25, 32, 35, 37, 39, 43, 47 z dzielnic: Śródmieście, Chwałowice, Boguszowice, Gortatowice,Ochojec, Kamień, Zebrzydowice, Niedobczyce, Orzepowice, Rybnicka Kuźnia i Maroko-Nowiny.
  Jest do 596 dzieci z 15 przedszkoli - ale w żadnym z tych przedszkoli nie "utworzono!" nowych oddziałów - pozbyto się 6-latków i zostały wolne sale! Kilka osób próbowało podnieść problem na tej stronie po ogłoszeniu, że mamy nowego ministra oświaty.
  Rodziców poinformowano o zajęciach logopedycznych, nie wspominając o tym, co jest podstawą programu.
  Ujawnienie afery to nasz obowiązek - zobaczcie filmik dodany w komentarzu na rybnik1.pl - zanim go usuną!

  38 0
 • ~co to jest ? 2013-11-26 18:39:32

  Zachęcam do zajrzenia na strony www. przedszkoli objętych "projektem" - np. przedszkole 25 zamieszcza Regulamin projektu, ale bez wytycznych! Jedno z przedszkoli grupę dzieci objętych tym programem nazwało grupą "Motylków" - to też "nieopatrznie"? Rodziców, którzy byli straszeni, iż to oni będą ponosić konsekwencje finansowe, jeżeli z ich powodu przedszkole będzie musiało wycofać się z projektu powinni poprosić dyrekcję przedszkola o przekazanie im tej informacji w formie pisemnej - to tak na początek.

  25 0
 • ~ 2013-11-26 19:05:39

  Ale jakiej afery? Surblis, skończ z tą tanią udawaną propagandą w stylu pijaka "ale co sie stao?". Nie życzę sobie, żeby moje dziecko było w szkole eksperymentem dewiacyjno - pedofilskim jakiegoś zboczeńca i to za pieniądze z budżetu państwa!!!
  Same pomysły propagowania dewiacji powinny być ścigane z urzędu a pomysłodawcy piętnowani i wykluczani ze stanowisk urzędniczych!
  Co się zmieniło w ciągu ostatnich lat? Za chwilę w szkole będzie przekazywany w specjalnych grupach przymusowo wcielanych dzieci - "motylków" program miłości pedzia (tzn. poprawnie politycznie RODZICA) do adoptowanego przez niego małego chłopca, wychowywanego (molestowanego) na geja. Nie ani kobieta z brodą i penisem czy facet w spódnicy żeniący się z 5 letnią dziewczynką nie jest dla mnie normą społeczną i nigdy nie będzie. Za żadne pieniądze!

  41 0
 • ~adamb 2013-11-26 19:17:45

  Tej trójce rodziców należy tylko pogratulować... głupoty ! Może te ich pociechy będą mądrzejsze - choć niby skąd mają czerpać wzorce ?
  Natomiast panu posłowi należy pogratulować znajomości tematu :) ...jak ten kraj się ma rozwijać jeśli ma takich "wybrańców" w parlamencie ?
  Gender to żadne zboczenie :)

  0 30
 • ~ 2013-11-26 19:22:57

  To cóż to takiego, skoro wymaga osobnego oddziału przedszkolnego i programu nauczania?

  30 0
 • ~co to jest ? 2013-11-26 19:55:26

  Liczę na rzetelność dziennikarską i mam prośbę do redakcji, czyli p.WW - proszę o "dopytanie" Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rybnika Katarzynę Fojcik, w jaki sposób "usunięto" zapis o gender z regulaminu? Czy zapis został usunięty również w dokumentach oficjalnych i potwierdzony przez Unię?
  Kto w Rybniku dotychczas promował "nierówność płci", że musimy teraz "wyrównywać"...? - i to od przedszkola począwszy!
  Warto też poprosić p. prezydenta A. Fudalego - KTÓRE z organizacji katolickich korzystają z tego samego unijnego programu?

  38 0
 • ~Anna P 2013-11-26 20:17:53

  Dobrze by było, gdyby osoby krytykujące najpierw przeczytały program,bo powielanie treści z "Gościa Niedzielnego", czy z artykułów "wsieci.pl",czy "wpolityce", jest kpieniem z współrozmówców...Można dyskutować tylko o tym co się przeczytało.

  0 20
 • ~modlishka11 2013-11-26 21:06:11

  Czyżby zbliżały się jakieś wybory i ktoś na siłę szuka sensacji ?!?

  0 21
 • ~fugunia 2013-11-26 21:06:16

  Coraz wieksze zdumienie mnie ogarnia jak czytam te komentarze. Co zlego jest w nazwaniu grupy trzylatkow Motylkami, czego to symbol tym razem? Pewnie lepiej nazwac ich Rydzyki...
  Rozbawil mnie tez ten proboszcz z Chwalowic, jak dla portalu rybnik1.pl powiedzial ze mozemy oddac UE te 4 mln. To niech odda i niech moze Kosciol sfinansuje dodatkowe miejsca w przedszkolach

  0 10
 • ~joannapj 2013-11-26 21:46:49

  Z treści artykułu nie wynika, aby redakcja rozmawiała z drugą stroną konfliktu. W żadnym z artykułów, jakie znalazłam na ten temat, poza artykułem z "Gościa Niedzielnego", nie ma wypowiedzi rodziców, którzy zdecydowali się zrezygnować z udziału w programie. Za to wszędzie jest napisane: "podobno, mówi się, plotka głosi etc". To nierzetelne i nieuczciwe, że daje się możliwość wypowiedzi tylko jednej stronie.

  4 0
 • ~ 2013-11-26 23:48:51

  Szkoły nie są przygotowana na sześciolatków a kościół tak.

  3 0
 • ~ 2013-11-27 00:43:50

  Pewnych zapisów w dokumentach poszczególnych projektów unijnych usunąć się nie da. Zwracam się zatem do Rybnik.com.pl o zbadanie tego. Ponadto proszę napisać osobny artykuł i wyjaśnić czytelnikom wszystkie "za" o "przeciw". Osoby które piszą pod pseudonimami z dużą łatwością piszą swoje przemyślenia, często w sposób niewyważony. Czy napisalibyście to samo pod własnym imieniem i nazwiskiem? Jasno przedstawcie program "Szczęśliwa 15". Wystarczy wpisać w google słowo "gender" i mamy jasno napisane co to jest. Tu cytat z Wikipedii:"Gender (czyt. dżender) – termin zaczerpnięty z języka angielskiego, obecnie wykorzystywany w języku polskim do określenia płci kulturowej lub płci społecznej – w odróżnieniu od płci określanej jako płeć biologiczna (ang. sex). W tym znaczeniu gender oznacza tworzony w sposób performatywny zespół cech i zachowań, ról płciowych i stereotypów płciowych przypisywanych kobietom i mężczyznom przez społeczeństwo i kulturę. Inaczej, terminem gender nazywa się społeczno-kulturową tożsamość płciową.". Ze strony poświęconej tej sprawie taki oto cytat:"odzice dzieci, którzy nie zgodzili się na uczestnictwo swoich pociech we wspomnianym programie są szykanowani, a ich dzieci zostały wyrzucone z placówki.". Co na to Pan Prezydent?

  14 0
 • ~Anna P 2013-11-27 09:47:54

  Dlaczego oczekujecie,że ktoś będzie Wam pisałam na czym dany projekt polega.Trudno jest sobie to znaleźć samemu, skoro jest to dla Was tak istotne?Wujek Google, w przeciwieństwie do cioci Wikipedii ( która tworzona jest przez internautów)potrafi poradzi sobie ze znalezieniem zarówno projektu " Szczęśliwa 15", czy też "Równościowe przedszkole". Trzeba tylko trochę chęci.
  Podpisano mama jednego z dziecka które objęte jest programem "Szczęśliwa 15".
  Z zasady zanim się podpisuje coś to się to najpierw czyta...

  3 0
 • ~Piotr55555 2013-11-27 10:10:18

  Ludzie- chyba po to są posłowie, żeby pytać. Dobrze ze poseł Janik zabrał głos w tej sprawie!!

  16 0
 • ~Anna P 2013-11-27 10:11:30

  Dlaczego oczekujecie,że ktoś będzie Wam pisałam na czym dany projekt polega.Trudno jest sobie to znaleźć samemu, skoro jest to dla Was tak istotne?Wujek Google, w przeciwieństwie do cioci Wikipedii ( która tworzona jest przez internautów)potrafi poradzi sobie ze znalezieniem zarówno projektu " Szczęśliwa 15", czy też "Równościowe przedszkole". Trzeba tylko trochę chęci.
  Podpisano mama jednego z dziecka które objęte jest programem "Szczęśliwa 15".
  Z zasady zanim się podpisuje coś to się to najpierw czyta...

  0 4
 • ~ 2013-11-27 10:25:15

  UE=ZSRR tyle.

  7 0
 • ~superelektro 2013-11-27 10:52:08

  adamie, jeżeli Tobie nie przeszkadza że Twoje dzieci czy wnuki zostaną wychowane chłopcy jak mimozy a dziewczynki będą przypominały raczej szwarcenegera niż kobiety, to Twoja sprawa, ale pozwól innym mieć swoje zdanie. Od niepamietnych czasów chłopcy polowali, strzelali, bawili się w wojnę, policjantów i złodziei a dziewczynki, miały lalki, które zabawiały, tuliły, woziły w wózkach itp. i tak powinno zostać. Tak mamy zakodowane w genach od urodzenia. Zmiana tego to jest złamanie psychiki a w rezultacie to co się obecnie dzieje. Coraz wieksza liczba ludzi którzy sami nie wiedzą kim są, kobietą czy facetem. Przykład ? Proszę bardzo. Pan/Pani ( nazwij jak chcesz ) Grodzka. Już nie facet a jeszcze nie kobieta którą nigdy nie będzie i już tak zostanie. W pewnej rodzinie tak oczekiwano że urodzi się chłopiec że kiedy okazało się że jest jednak dziewczynka, to na siłę chciano ją wychowywać jak chłopca. Nawet zabawki kupowano chłopięce, typu samochód, karabin itp. Rodzice zmienili swoje nastawienie dopiero kiedy zobaczyli że mała nosi na rękach i tuli tramwaj zawiniety w kocyk. O czym to świadczy ? Mnie to już nie grozi, ale gdybym był w tej sytuacji to też nie chciał bym aby z synów robiono lebiegi co to i myszy się boją a z córek maszyny do walki. W tym temacie mam takie samo zdanie jak chyba większość facetów.

  6 0
 • ~superelektro 2013-11-27 10:53:13

  Mężczyzna ma być, opiekunem, mysliwym i wojownikiem a jeżeli przy tym jeszcze może pomóc swojej wybrance to było by super, a kobieta ma " leżeć i pachnieć ". Jeżeli poza zajmowaniem się domem i wychowaniem dzieci znajdzie czas na pracę zawodową to nic nie stoi na przeszkodzie aby się spełniała w zawodzie, ale to musi być jej świadomy wybór, a nie konieczność.

  10 0
 • ~co to jest ? 2013-11-27 11:08:37

  Co do rodziców - nie znam sytuacji wszystkich przedszkoli, ale nie wydaje mi się, że "gender" zostało zawarte w umowach przygotowanych przez przedszkola. Proszę zobaczyć ich strony www. - tylko niektóre z nich przyznają się do tego, że "wdepnęły w to szczęście"! - i tylko gratulują rodzicom, bez wyszczególnienia, czego im gratulują. Co do symbolu motyla - bardzo lubię motyle i tęcze, ale niestety, te dwa symbole od pewnego czasu zostały zawłaszczone i stały się synonimem określonej grupy społecznej. Dla tych, co nie znają słowa "gender" - o to właśnie chodzi. To ma być tak samo "ciepło" brzmiące i "niewinne" słowo jak: eugenika, aborcja, eutanazja. Uwaga - gender nie jest nauką, gender zaprzecza nauce i zdrowemu rozsądkowi! Ale wpisujący tutaj uwagi mają dostęp do komputera! Polecam odwiedziny na You Tube. Po wpisaniu "gender" mamy możliwość darmowego dokształcenia się w tej materii. Najkrótszy film "Przedszkole gender" http://www.youtube.com/watch?v=pEpUpcaH4o4 . Polecam też: "Gender od 'tolerancji do totalitaryzmu' http://www.youtube.com/watch?v=VQN_MHFsK6E - szczególnie od 50-tej minuty; a dla tych, co nie chcą wyjaśnień ks. Oko, np dr hab. Aleksander Stępkowski.

  14 0
 • ~liesel 2013-11-27 11:36:21

  Moje dziecko chodzi do jednego z wymienionych przedszkoli. U nas nie zlikwidowano żadnego oddziału 6 latków, nie wygoniono ich do pierwszej klasy. Dyrekcja w ramach tego projektu utworzyła grupę 5-6 latków poza przedszkolem bo w przedszkolu jest już 9 oddziałów plus 3 poza budynkiem przedszkola. Wszyscy zyskali. Są zatrudnione nowe nauczycielki, nowe salowe. Są zajęcia dodatkowe ale w ramach zajęć. Nie widziałam tam chłopców w tiulowych sukienkach a dziewczynek z minimłotem udarowym(chociaż jakoś ten młot u mojej córki mi nie przeszkadza). Czy ideologia gender a wieszanie krzyży w świeckiej szkole czymś się różnią?

  0 5
 • ~liesel 2013-11-27 11:39:37

  A jak kobiety w naszych tradycyjnych rodzinach odśnieżają, składają ogień w centralnym czy pracują na kopalni w spodniach a mężczyźni zmieniają pieluchy, myją okna, gotują i bawią się z córkami lalkami to znaczy, że wychowują pokolenie w ideologi gender- to coś złego jest. Mamy się krzyżować czy podpalić na stosie?

  9 0
 • ~superelektro 2013-11-27 12:10:10

  liesel, zarówno facet jak i babka mogą robić co chcą, albo co muszą z takich czy innych względów, ale to jest ich świadomy wybór a nie narzucony przez kogokolwiek sposób zachowania. Stosując tę ideologię wobec dzieci naprodukujemy takich już nie mężczyzn a jeszcze nie kobiet i potem dziwimy się że przyrost naturalny spada.

  8 0
 • ~adiqq 2013-11-27 12:29:02

  superelektro: po tym co napisałeś(Mężczyzna ma być, opiekunem, mysliwym i wojownikiem a jeżeli przy tym jeszcze może pomóc swojej wybrance to było by super, a kobieta ma " leżeć i pachnieć ". Jeżeli poza zajmowaniem się domem i wychowaniem dzieci znajdzie czas na pracę zawodową to nic nie stoi na przeszkodzie aby się spełniała w zawodzie, ale to musi być jej świadomy wybór, a nie konieczność.) pozostaje mi tylko współczucie

  0 9
 • ~hardmark 2013-11-27 15:11:50

  IDEOLOGIA gender?Tym z Pis-u nic się nie podoba. Czy kobieta to tylko do garów i rodzenia dzieci? A facet to tylko do polowań, kapci , czytania gazety ,piwka i meczu w tv? A może chłopczyk chce pobawić się w "dom i lalkami" a dziewczynka spróbuje sił w klockach L....o. Może z tego chłopczyka wyrośnie twórca super odzieży i da pracę tysiącu bezrobotnym? Może z tej dziewczynki wrośnie inżynier , która również zatrudni tysiąc bezrobotnych? Ci bezrobotni to właśnie będą dzieci ,którym nie pozwolono w dzieciństwie wybrać czym lubią się bawić. Ci rodzice to głęboko wierzący proboszczowi. Uważam ,że sami swoim dzieciom robią krzywdę.Na pewno na religii dowiedzą się całej prawdy o sobie.

  0 15
 • ~superelektro 2013-11-27 15:42:13

  Jest nadzieja. Zaczyna normalnieć. < http://korwin-mikke.pl/europa/zobacz/w_chorwacji_usankcjonuja_tradycyjny_model_malzenstwa/86363?utm_source=jkm&utm_medium=newslatter&utm_campaign=newslatter

  7 0
 • ~ 2013-11-27 17:17:57

  Oburzonym rodzicom proponuję, aby zapytali księdza, dlaczego chodzi w sukience. Propaguje 'gender' ? Zastanawiam się też, dlaczego po interwencji posła Janika zmieniono zapis. Czyżby zagroził Prezydentowi, że nie weźmie udziału w spotkaniu opłatkowym ?

  0 8
 • ~liesel 2013-11-27 19:02:20

  aha u nas dziec"gender" mają salkę na probostwie hahhaha(chyba)!

  0 9
 • ~ 2013-11-27 19:38:49

  A ja uważam ze coś w trym jest dobrego - nie znam całego programu - ale nakreślanie różnic i uczenie szacunku do drugiego człowieka nie jest niczym złym. A czasy kiedy kobiety miały siedzieć w domu z dziećmi a mężczyźni zarabiać na rodzinę się skończyły... :) A cała panika bierze sie z niewiedzy ludzi, i powielania jakiś nieprawdziwych treści, które gdzieś zasłyszeli , dodali swoje i podali dalej. Mój mąż gotuje, sprząta, wychowuje dzieci i nie widzę w tym nic złego - lepszy taki niż pijak szukajacy zaczepki

  0 4
 • ~co to jest ? 2013-11-27 21:48:06

  "Część programu gender jest pozytywna" - TAK, zgoda! Ale podstawy programu, wytyczne i podręczniki stworzyły wojujące aktywistki ruchu feministycznego /te od manify itp/. Przecież nie są aż tak głupie, żeby zaczynać od sedna sprawy. Materiały są jednak dostępne i rodzice mają prawo wglądu do nich, nawet jeżeli dyrekcja przedszkola twierdzi inaczej /sprawdzony sposób - poprosić o odmowę na piśmie i okazuję się, że jednak mamy prawo..../. Pozostawianie im możliwości kształtowania naszych dzieci, to jak podpisanie umowy z lisem, żeby pilnował kurnika /nadaje się, bo kuny się go boją/. Przecież nikt nie robi wojny o to, że Pani w przedszkolu mówi o tym, iż tatuś może myć okna... ale lepiej nie sugerować, że może też nosić sukienki! Wiecie jak się gotuje żabę? - powoli, bo z gorącej wody wyskoczy od razu, ale jak włożymy ją do letniej wody i będziemy stopniowo podgrzewać, to żabka nie zauważy, że właśnie się gotuje... Nie dajmy się ugotować! - i to akurat nie ma nic wspólnego z tym, czy jestem za PIS czy PO, czy bez upodobań partyjnych!

  11 0
 • ~ 2013-11-30 13:46:21

  Macie tu link do tego wydarzenia, i poczytajcie komentarze "wyznawców gender" co wypisują i wyciągnijcie wnioski: https://www.facebook.com/events/1439329422955423/1439690439585988/?notif_t=event_mall_reply

  0 0
 • ~Lukasz_Cofalik 2013-11-30 18:33:28

  @Wiesław - Bardzo dobry link, najbardziej ubawił mnie wpis "ONR Brygada Górnośląska (Obóz Narodowo-Radykalny)
  Postęp i nowoczesność!" Jaki postęp, w którą stronę ???? chyba w kanał !!!!! a w kanale ciemno więc to dobre miejsce dla ONRowych ćwierć mózgów.

  0 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 767