Rybniccy szermierze walczyli w Radlinie

2016-10-19, Autor:

W XVII Międzynarodowym Turnieju Szermierczym z okazji Dnia Edukacji Narodowej bardzo dobrze spisali się młodzi szermierze RMKS-u Rybnik.

Rybniccy szermierze nie zwalniają tempa. W miniony weekend na planszach w Radlinie odbył się XVII Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W turnieju startowało blisko 300 dziewcząt i chłopców z całego kraju. Szpadzistki i szpadziści RMKS-u kolejny raz odnotowali znakomity start, aż 6 z nich znalazło się w szerokim finale, składających się z najlepszej „8”, a troje zdobyło medale.

W sobotę odbył się turniej w szpadzie dziewcząt. W kategorii dzieci (do 11 lat), Antonina Korduła zajęła 5 miejsce, a jej koleżanka klubowa Natalia Cieślik była 37. W kategorii młodziczek (do 14 lat) bezkonkurencyjne okazały się Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak, które spotkały się w finale. W walce finałowej lepsza okazała się Alicja, zdobywając złoty medal, a Kinga srebrny. Patrycja Frystacka zajęła 5 miejsce.

W niedzielę w szpadzie chłopców w kategorii dzieci najlepszym naszym zawodnikiem był Antoni Ścibich, który zajął 7. miejsce. Adam Sojka był 10, a Augustyn Kapias 13. W kategorii młodzików srebrny medal zdobył Wiktor Wałach, który w walce finałowej uległ Piotrowi Urbanowi z MKS Gryf Mielec 8:12. Dobry start odnotował również Krzysztof Bezuch, który nieznacznie przegrał o najlepszą „8” i zajął 16 miejsce. W kategorii zuchów (do 9 lat) Szymon Hodór był 27.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0