Rybniccy siatkarze wrócili na drugie miejsce. Wkrótce mecz z drużyną z PlusLigi

2015-01-18, Autor:
Po ciekawym widowisku siatkarze TS Volley Rybnik wygrali na własnym parkiecie z AZS-em Politechniką Opolską 3:1.

W hali Gimnazjum Sportowego nr 2 mecz Volleya z AZS-em lepiej rozpoczęli opolanie, którzy wygrali pierwszego seta 25:20. W dwóch kolejnych wyrównanych setach rybniczanie wygrywali do 21 i 22. W trzecim gospodarze byli już bezlitośni i rozbili przyjezdnych 25:11. Dzięki zwycięstwu 3:1 TS Volley zepchnął AZS na trzecie miejsce, a sam usadowił się w fotelu wicelidera II ligi. Kolejny mecz ligowy rybniczanie rozegrają na wyjeździe z UKS-em Strzelce Opolskie. Następnie zmierzą się w meczu charytatywnym z drużyną z PlusLigi, AZS-em Częstochowa. Spotkanie to zostanie rozegrane w niedzielę 25 stycznia o godzinie 17:00 w nowej hali przy Gimnazjum Sportowym nr 2. Będzie to niezwykłe wydarzenie, bo do Rybnika przyjadą gwiazdy siatkówki, by zagrać dla minisiatkarzy ze szkół podstawowych współpracujących w ramach Rybnickiej Akademii Siatkówki Młodzieżowej. Wkrótce podamy więcej informacji na temat tego wydarzenia.