zamknij

Ekologia

Rybek uczy mieszkańców segregowania śmieci

2013-04-08, Autor: 
Rybnicki magistrat przygotował dla mieszkańców zabawę z Rybkiem dotyczącą segregowania śmieci.

Reklama

Całkiem niedawno powstała rymowanka o Rybku, który uczy dzieci sortowania odpadów. To właśnie ten wierszyk będzie przedmiotem zabawy z Rybkiem, której uczestnicy mają za zadanie stworzyć projekt wizualny do całego wierszyka.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, niezależnie od wieku. Technika prac jest całkowicie dowolna – może to być m.in. ilustracja, plakat, kolaż czy zdjęcie. Prace konkursowe należy zarejestrować w formie elektronicznej na stronie formatu A4.

 

>> Czytaj cały wierszyk oraz poznaj szczegóły regulaminu

 

Prace można przesyłać na adres e-mail: [email protected], do 24 kwietnia. W treści wiadomości należy podać imię, nazwisko oraz kontaktowy numer telefonu.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Baraqda 2013-04-08
  20:01:57

  0 0

  Dobrze,że Rybek uczy dzieci sortowania odpadów. Mój osioletni syn już posiada tę wiedzę.
  Mam tylko jedno pytanie - Kto lub co nauczy wreszcze władze Rybnika, że do sortowania śmieci potrzebne są odpowiednie pojemniki?
  I to nie po jednym na pół osiedla?

 • ~flowerpot 2013-04-09
  10:38:51

  0 0

  o to to to to! Większość mieszkańców Rybnika chętnie segregowała by śmieci, ale mają chodzić z siatami i szukać pojemników? dlaczego nawet to w tym mieście musi być utrudnione? Dlaczego pojemników jest tak mało- a jak już są- to po jakimś czasie są likwidowane??? Sam fakt, że służby nie nadążają opróżniać tych egzystujących, chyba świadczy o tym że ludzie segregują i należałoby stawiać ich więcej a nie likwidować?

 • ~ 2013-04-12
  18:58:24

  0 0

  wiekszosc mieszakanów rybnika mieszka w domach a nie w blokach, 17 dzielnic, tysiace domów :)

 • ~ 2013-04-12
  19:05:43

  0 0

  sory, 27 dzielnic, literówka

 • ~ 2013-04-19
  11:23:27

  0 0

  A co z żarówkami energooszczędnymi, kto je zbiera jak je zbierać. Zawierają one szkodliwe związki rtęci, które napewno uwolnią się w momencie stłuczenia. Może Rybek i o tym pomyśli.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Chcecie powrotu Kabaryjtonu na stadion miejski w Rybniku?
Oddanych głosów: 426