zamknij

Wiadomości

Ruszają dostawy surowca z PGG S.A. Wybrane składy węgla stały się partnerami spółki

2022-08-26, Autor: 

PGG S.A. od wtorku, 30 sierpnia, uruchomi sieć tzw. Kwalifikowanych Dostawców Węgla, o których mówiło się jeszcze przed uruchomieniem e-sklepu. To wybrane przez spółkę składy węgla, których zadaniem będzie transport węgla z kopalni i wydanie surowca klientowi.

Reklama

Usługi pierwszych dostawców węgla zakupionego w sklepie internetowym PGG S.A. pojawią się w witrynie już w najbliższy wtorek, 30 sierpnia. Zgodnie z zapowiedziami spółka uruchomi sieć tzw. Kwalifikowanych Dostawców Węgla, którzy będą transportować i wydawać węgiel klientom e-sklepu.

Tworzenie sieci dostawców zakończone

Do sieci można było się zgłaszać już w czerwcu, jednak wtedy, jak pisaliśmy, do umów proponowanych przez spółkę właściciele składów węgla mieli więcej pytań niż odpowiedzi.

Dziś PGG S.A. ogłosiła, że sieć rusza, a wybór podmiotów, które ją utworzyły, miał charakter otwarty i transparentny. W naborze mógł wziąć udział każdy z przedsiębiorców, jednak warunki stawiane przez spółkę warunki sprawiały, że nie każdy skład węgla miał szanse na wejście do sieci.

Głównym kryterium wyboru przedsiębiorców do KDW była cena za usługę dostawy, jednak aspirujący o tytuł partnerów PGG S.A. dostawcy musieli jednocześnie:
- dysponować utwardzonym i zabezpieczonym składem węgla,
- posiadać ubezpieczenie,
- posiadać niezbędną infrastrukturę: legalizowaną wagę oraz odpowiednie samochody zdolne odebrać z kopalni węgiel i dostarczyć odbiorcom finalnym.

PGG S.A. uruchamiając sieć własnych dostawców wprowadza jednolity standard obsługi logistycznej w możliwie najniższych cenach transportu dla klienta finalnego – informuje spółka.

Sieć KDW ma ułatwić transport węgla do klienta

Pierwsi Kwalifikowani Dostawcy Węgla już od wtorku będą wykonywać usługę transportu i wydawania klientom węgla kupionego bezpośrednio w e-sklepie PGG S.A. Zgodnie z zapowiedziami KDW będą wykonywać dostawy surowca z kopalni do składu zlokalizowanego w rejonie miejsca zamieszkania kupującego.

Sieć składów będzie rozlokowana na terenie całego kraju, co ułatwić ma odbiór zamówionego w PGG S.A węgla, bez konieczności samodzielnego organizowania transportu - czytamy na stronie spółki. 

Cała transakcja sprzedaży nadal ma być jednak realizowana przez sklep PGG S.A.

Jak sprawdzi się to udogodnienie? Tego pierwsi dowiedzą się szczęśliwcy, którym uda się zakupić węgiel w e-sklepie.

Oceń publikację: + 1 + 99 - 1 - 87

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~artefaks 2022-08-26
  22:13:39

  40 7

  Proszę listę . To może być fascynująca lektura

 • ~ttoys 2022-08-26
  23:53:28

  50 8

  Transport każdy se ogarnie tylko niech do ..... dają kupić węgiel, bo ten sklep to jakaś porażka 3 miesiące odświeżania i nic. A te chwalenie się że rekordowe ilości wystawiane na sprzedaż w sklepie to jakaś kpina, w czwartek o 16.30 już nic nie było. Pgg chwali się że od początku roku sprzedało w sklepie 700 tyś ton! a gdzie reszta spółka w której skład wchodzi kilka kopalni powinna wydobywać w mln ton.

 • ~boroczek2 2022-08-27
  07:49:51

  31 6

  Jeszcze więcej " tzw. Kwalifikowanych Dostawców Węgla,.." czy innych pośredników, a ceny węgla osiągną pułap 5 tysięcy za pseudotonę, a eko-groszek za 7,5 tysiaczka i co im zrobicie?

 • ~romcost 2022-08-27
  08:55:09

  26 2

  Normalnie, aż się zastanawiam, jak to ma pomóc ludziom w dostępie do węgla ... Zmniejszą się kolejki pod kopalniami, bo będą stały za droższym tym samym węglem pod składami?
  Niech poblokują boty na stronach sprzedających węgiel i dostęp się poprawi, niech węgiel z utzymywanych przez nas kopalń trafia na nasz rybek a nie za euro na zachód.

 • ~Eugeniusz Jankowski 2022-08-27
  09:48:29

  36 5

  Kolejny "bubel" PGG podobny do ustawy rządu o dopłatach do ogrzewania gdzie na jednym piecu w domu kilku dostaje pieniądze bo mają swoje pokoje czy swoje lodówki

 • ~korniszon 2022-08-27
  13:53:36

  17 0

  To tak jak w kolejce do specjalisty lekarza.... po za kolejnością też się da, albo się pójdzie prywatnie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1767