zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Rusza projekt Non Stop Music. Dobrej muzyki w Rybniku nie braknie!

2014-10-01, Autor: ww
Rybnickie środowisko muzyczne skrzyknęło się na Facebooku i łączy siły. Rusza właśnie projekt Non Stop Music. To nieformalna organizacja skupiająca zespoły muzyczne, animatorów wydarzeń kulturalnych, menedżerów i aktywnych muzyków. Jeśli plany inicjatorów tego przedsięwzięcia wypalą, w najbliższych miesiącach czeka nas wiele ciekawych koncertów i wydarzeń muzycznych.

Reklama

Grupa powstała kilka tygodni temu pod egidą Klubu Pod Teatrem. Klub jest podziemną (dosłownie) częścią restauracji funkcjonującej pod nazwą Zakątek Pod Teatrem.

Ludzie zaangażowani w projekt chcą ożywić życie kulturalne nie tylko w Rybniku, ale i w ościennych miejscowościach, m.in. w Żorach, Jastrzębiu, Wodzisławiu Śl., Pszowie, Radlinie i Raciborzu. - Chodzi nam o to, aby pobudzić potencjał drzemiący w środowiskach artystycznych naszego regionu – tłumaczy Piotr Bukartyk, jeden z inicjatorów powstania Non Stop Music.Grupa zamierza m.in. zorganizować Swap Gigs czyli wymianę koncertów z zespołami z innych miast, wydać płytę z udziałem zainteresowanych zespołów z regionu, a także zainicjować coroczny festiwal promujący lokalne grupy muzyczne. Ciekawym wydarzeniem będzie też VINYL SWAP, czyli cykliczna giełda wymiany/sprzedaży/kupna płyt winylowych, kompaktowych, kaset, wydawnictw muzycznych, książek, nut, drobnego sprzętu muzycznego, etc.

W przyszłości grupa chciałaby się przekształcić w spółdzielnię, agencję lub stowarzyszenie.

Jak dotąd, do projektu Non Stop Music przystąpili m.in.: Ash'n'becher (Radzionków), Blue Set, Bogusława Sznajder i Szymon Kamczyk, Children Of 90's, Fankatak, Hesperus, Hornet's Cage, Kaduceus, MK.fm, Niezwykłej Urody Kwartet Smyczkowy, Regal Blue, RiseuP (Pszów), Sekcja z Włoch, The Blues Experience, Trans Sfer, Vitamins, Zawiało i Znaki Czasu. Inicjtywę wspierają też lokalne media.

Co ważne, grupa jest otwarta nowe osoby i zespoły. - Zapraszamy do współpracy ludzi, którzy kochają muzykę i żyją koncertami,  aktywnych muzyków i zespoły istniejące nie tylko z nazwy, także menedżerów, organizatorów i animatorów życia kulturalnego – wymienia Piotr Bukartyk.

Kontakt z grupą Non Stop Music: nonstopmusic2014@gmail.com, Facebook/nonstopmusiconline

A oto wydarzenia, które w najbliższym czasie odbywać się będą w rama Non Stop Music w klubie Pod Teatrem:

Październik
10.10, piątek - koncert zespołów RISEUP, WHIZPER i DRIVE-BY, godz. 20.00, wstęp 12,00 zł
12.10, niedziela - Vinyl Swap czyli giełda wymiany i sprzedaży płyt, winylowych, CD, książek, nut, drobnego sprzętu muzycznego, godz. 12.00, wstęp wolny,
17.10, piątek - koncert zespołu ASH'N'BECHER, godz. 21.00, wstęp 10,00 zł
31.10, piątek - koncert zespołu TRANS SFER, godz. 20.00,  wstęp 10,00 zł

7 listopada
Zaduszki Muzyczne - koncert jakiego jeszcze w Rybniku nie było!!! Godz. 20.00. Wstęp wolny
Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Sterling 2014-10-01 13:33:29

  Bardzo dobra oddolna inicjatywa!

  10 0
 • ~MarekRob 2014-10-01 15:47:31

  W Celticu na Rynku od bardzo dawna w każdy czwartek są otwarte imprezy Jam Session i jakoś o tym nie piszecie. Wystarczy wejść na ich profil facebookowy i zobaczyć w galerii zdjęć jak wielu muzyków się tam przewija.

  0 0
 • ~Marcin74 2014-10-01 16:20:51

  @MarekRob – i w Celtiku i w KC i pewnie jeszcze gdzieś tam… różnica jest taka, że w końcu jest miejsce gdzie można iść w piątek lub sobotę na koncert i to praktycznie co tydzień (przynajmniej tak wynika z repertuaru) + z tego wiem mają grać po 2 kapele często z różnych poletek gatunkowych. W Klubie pod teatrem będzie można posłuchać w łkiend muzy na żywo i napić się piwa a nie tylko napić się piwa. Dla mnie to jest ok. Nie ma (albo ja nie znam) innego takiego miejsca w Rybolu.

  6 0
 • ~Arteks 2014-10-01 21:06:03

  Czy to jest ten "słynny" Piotr Bukartyk - bard? Byłem kiedyś na jego bardzo dobrym koncercie. Czyżby się przeprowadził w okolice Rybnika? Zawsze kojarzyłem go z Polską zachodnią. Z tymi koncertami na żywo to aż mi się nie chce wierzyć że to staje się takie popularne także na Śląsku. Bywając kilkanaście lat temu w Pradze czy Wiedniu - zachwycało mnie to jak się wieczorem szło przez miasto i tu i ówdzie leciała muzyka na żywo. Chyba chętniej będę odwiedzał nasze miasto wieczorami :)

  0 1
 • ~obserwathor 2014-10-01 23:10:57

  ~Arteks, niestety muszę Cię zmartwić, to dwie różne osoby, osoba wspomniana w artykule była kiedyś związana z Ćwiekiem i Małą Sceną, a obecnie grywa na bębnach w pewnej bluesowej kapeli

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3880