zamknij

Wiadomości

Rudzka: wahadło zniknie jeszcze przed świętami!

2017-12-08, Autor: bf

Dobra informacja dla kierowców. Wahadło obowiązujące na remontowanym odcinku ul. Rudzkiej ma zniknąć przed świętami Bożego Narodzenia. Samochody będą mogły poruszać się po obu pasach ruchu.

Reklama

Najgorsze już za nami, wkrótce ruch na ul. Rudzkiej będzie płynniejszy, a sygnalizacja świetlna na remontowanym odcinku ma zniknąć. - Utrudnienie zakończy się jeszcze przed tegorocznymi świętami. Potem będą prowadzone prace związane z kanalizacją ale będą prowadzone pod ruchem i nie powinny powodować już znacznych utrudnień – zapowiada Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Agnieszka Skupień, rzecznik prasowa rybnickiego magistratu precyzuje, że wahadło przestanie obowiązywać w okresie przedwigilijnym. - Wykonawca zapowiedział, że wkrótce zrezygnuje z takiej organizacji ruchu. Termin zakończenia remontu ul. Rudzkiej nie zmieni się, dalej będą prowadzone tam prace. Jakieś czasowe utrudnienia mogą się jeszcze pojawić, ale nie w tak dużym stopniu jak było to dotychczas – wyjaśnia.

Przypomnijmy, remont kolejnego odcinka ul. Rudzkiej od samego początku wywoływał wiele emocji. Wielokrotnie dochodziło bowiem do paraliżu ruchu z winy samych budowlańców lub kierowców, którzy nie chcieli dostosowywać się do nowych zasad ruchu i przejeżdżali sygnalizację już na czerwonym świetle. Więcej na ten temat pisaliśmy >>Dantejskie sceny na ul. Rudzkiej. Robotnicy blokują ruch, a kierowcy ignorują światła (wideo)<<

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~gabik 2017-12-08 18:07:46

  Dawno nie widziałem tak nieudolnej organizacji pracy jak właśnie na tych dwóch odcinkach. O zgrozo błagam niech Ktoś inny wykona resztę prac tej drogi. Ten kto to nadzorował z UM powinien stracić pracę! Czas wykonania tych dwóch odcinków wola o pomstę do nieba ale jak tu się dziwić skoro przez parę miesięcy zaczynali pracę w kilka osób i jedna koparka po 9.00 a kończyli po 15.00! A nieudolność osadzania studzienek i krawężników.. Wystarczy sobie popatrzeć.. Większość do poprawy. Brawo! Ale radzę szybciej bo was zasypie!

  46 11
 • ~jabibe 2017-12-08 20:34:51

  Taka niestety prawda, remont ten to przykład tragicznej organizacji. Szczerze to spodziewałem się, że ten remont jest już dawno zakończony, zdziwiłem się wczoraj dość konkretnie jak zobaczyłem na jakim etapie są te prace. No ale cóż, tak jak gabik zauważył, pracując w kilka osób nie da się efektywnie wykonać tego typu prac.

  23 3
 • ~sarin 2017-12-08 22:53:00

  Ja chciałbym się dowiedzieć, czy będzie chodnik po prawej stronie jezdni, jak miało to miejsce przed remontem? (patrz zdj.1/7)

  5 5
 • ~sarin 2017-12-08 22:55:01

  oczywiście chodziło mi o lewą stronę :)

  2 4
 • ~olimak94 2017-12-09 09:55:09

  Nowa droga a tak nie równa że szok. Jak zwykle wybrali najtańszą opcję byle będzie zrobione... Jedna wielka porażka

  8 6
 • ~dolomyth 2017-12-09 10:13:15

  Szanowni przedmówcy od "nierównej drogi", "nieprawidłowo osadzonych studzienek", "źle osadzonych krawężników" itepe.

  To, po czym jeździmy, to jest warstwa wiążąca. Czyli nieostatnia. Studzienki osadzone są tymczasowo, automatycznie wykończenie wokół nich to również tymczasówka. Łączenie podłużne, wyniesienie krawężników, nierówności wokół wpustów, niedoskonałości spoin poprzecznych, wreszcie "hopka" na łączeniach z istniejącą nawierzchnią- to wszystko będzie doprowadzone do właściwego stanu w momencie ułożenia ostatniej warstwy bitumicznej! :)

  Pozdrawiam znafcuf drogownictwa. ;P

  26 4
 • ~tuptyś 2017-12-09 13:03:14

  Ludzie,
  skoro już tyle uwag napisaliśmy o kompetencjach urzędasów z chrobrego, prezydent nic nie zrobił by to zmienić, dalej wybieramy takich zramolałych radnych, to co wy chcecie?

  13 5
 • ~exx 2017-12-09 14:03:13

  I na koniec ten zjazd z remontowanego odcinka w kierunku na Rybnik. Szkoda jest firmie tych parę łopat asfaltu żeby tam się łagodnie zjechało ? Jak tak mają wyglądać remonty dróg w Rybniku to już lepiej UM niech wydak kasę na łatanie samych dziur na wiosnę i jesień. Będzie jeszcze taniej i bez korków.

  12 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Kościół katolicki powinien być opodatkowany?
Oddanych głosów: 998