zamknij

Wiadomości

Rozpoczynają się wakacje. Niech będą bezpieczne

2024-06-21, Autor:  Ludmiła Kamer

Dzieci i młodzież rozpoczynają upragnione wakacje, a co za tym idzie, rozpoczną się podróże, kolonie i urlopy. Najważniejsze, by priorytetem dla wszystkich było bezpieczeństwo, o czym przypominają policjanci.

Reklama

Wiele osób wybierze się w podróż samochodem. Na drodze pojawi się również wielu użytkowników motocykli, rowerów, hulajnóg oraz pieszych. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego.

Podróż, niezależnie od tego, jaki środek transportu wybierzemy, powinna być bezpieczna zarówno dla nas, jak i dla innych. W trakcie trwania wakacji można spodziewać się zwiększonych sił policyjnych na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc letniego wypoczynku. Policjanci będą prowadzić kontrole, zwracając szczególną uwagę m.in. na:

 • przestrzeganie przez kierujących dozwolonych limitów prędkości,
 • sposób przewożenia bagażu,
 • stan techniczny pojazdów,
 • „czas pracy” kierowców wykonujących przewóz drogowy osób,
 • korzystanie z pasów bezpieczeństwa i właściwe przewożenie dzieci w pojazdach,
 • stan trzeźwości kierujących.

- Funkcjonariusze będą reagować na wszystkie przypadki nieprzestrzegania przepisów, w szczególności skutkujące niebezpiecznymi zdarzeniami na drogach jak np. przekroczenia dopuszczalnej prędkości, wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych — zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych - informuje Policja. 

Ponadto w Biurze Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji został przygotowany wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów na terenie każdego z województw. <<wykaz miejsc kontroli>>

W działania Policji promujące bezpieczeństwo na drogach po raz kolejny włączy się firma Screen Network S.A. dzięki której na ponad 20 tysiącach wielkopowierzchniowych ekranów, w całym kraju będzie wyświetlana „Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym — Wakacje 2024”. Będzie ona aktualizowana przez cały okres wakacji.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~gen 2024-06-21
  13:30:40

  17 2

  Dobrze się trzeba rozglądać na przejściach dla pieszych , szczególnie gdy widzimy auto z jakimś posłem w środku .
  Ponad pięć lat - tyle przyszło czekać Włodzimierzowi Cimoszewiczowi na werdykt sądu ws. potrącenia (autem bez ważnych badań technicznych) przez niego 70-latki na oznakowanym przejściu. Sąd Rejonowy w Hajnówce (woj. podlaskie) uniewinnił w piątek byłego premiera od zarzutu potrącenia. Ponadto umorzył postępowanie w sprawie wykroczenia dotyczącego opuszczenia przez polityka miejsca tego zdarzenia z uwagi na… przedawnienie orzekania. Wolne sądy? Na pewno nie szybkie. Dla pewnych ludzi sądy są łaskawe :( normalny Kowalski poszedłby do mamra.

 • ~zbik 2024-06-21
  13:56:30

  13 1

  Niech w Rybniku w centrum bedzie bezpiecznie .
  W centrum w weekendy ulica hallera do parkingu wielopoziomowego urzadza sie wyscigi i nikt nie reaguje.
  A moze to chlopaki z drogowki jezdza sie sami zabawic.

 • ~kurier 2024-06-21
  15:20:14

  6 15

  Towarzyszu gen. Za PIS wszystko się powydluzalo i pogorszyło. Dłużej do.lekarza, dłużej w sądzie. Ziobro obiecywał przez reformę sądów poprawę działania a tak naprawdę chciano tylko podporządkować sądy władzy. Niestety nawet przykład Cimoszewicza jaki podajesz pokazuje jak prosta sprawa ciągnie sie w nieskończoność. Jak sie ma za prezesa takiego starego nieporadnego gapcia to tak to wygląda.

 • ~waria(n)t 64" 2024-06-22
  07:06:07

  1 8

  Tow. generale . To jak to w końcu jest w końcu z tymi z tymi 59 płciami ?
  Rzucacie Tow. temat i potem zaraz spier niczacie ?
  A naród jest ciekawy.
  Więc jak to Tow. będzie ?

 • ~gen 2024-06-22
  09:27:30

  7 4

  Wariat zacznij doczytywać posty , bo chyba niedowidzisz ,albo co bardziej prawdopodobne zapominasz gdzie pisałeś :) napiszę ci to jeszcze raz . Jak podaje Facebook jest 58 płci (pomyliłem się o jedną) za co cię przepraszam, niestety aż tak dobrze angielskiego nie znam , wiec sobie przetłumacz sam . I możesz to sobie sprawdzić na fs . :):Agender
  Androgyne
  Androgynous
  Bigender
  Cis
  Cisgender
  Cis Female
  Cis Male
  Cis Man
  Cis Woman
  Cisgender Female
  Cisgender Male
  Cisgender Man
  Cisgender Woman
  Female to Male
  FTM
  Gender Fluid
  Gender Nonconforming
  Gender Questioning
  Gender Variant
  Genderqueer
  Intersex
  Male to Female
  MTF
  Neither
  Neutrois
  Non-Binary
  Other
  Pangender
  Trans
  Trans*
  Trans Female
  Trans* Female
  Trans Male
  Trans* Male
  Trans Man
  Trans* Man
  Trans Person
  Trans* Person
  Trans Woman
  Trans* Woman
  Transfeminine
  Transgender
  Transgender Female
  Transgender Male
  Transgender Man
  Transgender Person
  Transgender Woman
  Transmasculine
  Transsexual
  Transsexual Female
  Transsexual Male
  Transsexual Man
  Transsexual Person
  Transsexual Woman
  Two-Spirit

 • ~waria(n)t 64" 2024-06-22
  11:41:54

  3 7

  Towarzyszu generale .
  Nie widzę w twoim spisie syreny i Krysi co ma bruzdę w poprzek..
  Ale te ,,Two-Spirit" to szto eto ?
  Duchy to też jakaś i to podwójna płeć ?

  Płeć, wiek, rasa — takie gówniane rzeczy dzielą ludzi. Jedyne, co nas łączy, to walka o to, kto lepszy. William Wharton

 • ~Franek 7 2024-06-22
  20:13:42

  6 6

  Genuś jak zwykle po PiSowsku jedzie bzdurami. Genuś- trochę i szczegółach wypadku z udziałem Cimoszewicza:
  Ta starsza kobieta wjechała na przejście dla pieszych na rowerze co jest zabronione. Cimoszewicz odwiózł ją do domu a później jego znajomi zawieźli ją do szpitala. Zarzut ucieczki był kuriozalny bo ta ucieczka miała polegać na tym, że nie wezwał policji i nie poczekał na patrol. Sprawa trwała tak długo bo prokurator chciał na siłę udowodnić mu winę i zamawiał kolejne opinie biegłych ponieważ były one korzystne dla oskarżonego. To tyle na temat szczegółów, które pisuarowcy skrzętnie ukrywają i przemilczają.
  Genusiu- ciąganie niewinnego człowieka po sądach przez kilka lat to wstyd dla państwa i to jest w tej sprawie największy problem. Oczywiście robił to PiSowski prokurator i to zapewne nie na polityczne zlecenie ;) jednego pana z ministerstwa gdzie stworzono zorganizowaną grupę przestępczą ( chyba jesteśmy pierwszym takim krajem na świecie gdzie ministrowi sprawiedliwości chcą postawić takie zarzuty). A będzie tych zarzutów więcej. Ziobro niech nie liczy, że będzie udawał chorego i dlatego nie poniesie odpowiedzialności.

 • ~Franek 7 2024-06-22
  20:41:54

  7 6

  Kolego Żbik- jak ty nie rozumiesz na czym polega bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo polega na karaniu ludzi, za błahe i niegroźne wykroczenia i ściąganie z nich pieniędzy a nie na ganianiu bandytów drogowych i wyścigowych na Hallera w nocy. Przecież to niebezpieczne i trudne. Lepiej stanąć gdzieś w krzakach na ograniczeniu do 50km/h i łapaniu jeleni, którzy jadą 70km/h.

 • ~Franek 7 2024-06-23
  00:21:02

  2 5

  "Wiedzieliście, że w uśmiechniętej Polsce każdy, kto ma choć jedną kurę, musi ją zarejestrować, bo inaczej dostanie do 200 tys. zł kary?" - napisał w mediach społecznościowych poseł Suwerennej Polski Marcin Warchoł. Internauci przypomnieli jednak, że przepisy te wprowadzono za rządów PiS w 2022 roku i sam Warchoł głosował za ustawą.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

MEN powinno wprowadzić zakaz wyjazdów dziecka na wakacje w trakcie roku szkolnego?




Oddanych głosów: 737