zamknij

Wiadomości

Rozpoczęła się matura 2022. Maturzyści IV LO przystąpili do egzaminu z języka polskiego

Bartłomiej Furmanowicz 2022-05-04, Autor: 

Nadszedł czas egzaminów maturalnych. Młodzi ludzie w całej Polsce rozpoczęli punktualnie o godz. 9.00 zmagania z językiem polskim. W jakich nastrojach byli przed dzisiejszym egzaminem? Jakich lektur się spodziewają? O to pytaliśmy maturzystów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku-Chwałowicach.

Reklama

To już ten czas. Tysiące maturzystów w całej Polsce przystąpiło do jednych z najważniejszych egzaminów w ich życiu. W Rybniku dotyczy dokładnie 1584 osób, w tym niepublicznych szkół. Na „pierwszy ogień” idzie jak zawsze język polski. Mierzy się z nim dzisiaj około 90 abiturientów IV LO w Rybniku.

Jest lekki stres. Byłyśmy na profilu humanistycznym, ale i tak obawy jakieś są. Zawsze w pierwszy dzień jest największy stres, a potem już będzie wszystko z górki – powiedziały przed szkołą Sandra i Karolina.

Dziewczyny obstawiały, że na egzaminie pojawią się Dziady albo „Pana Tadeusz”.

Na pewno będzie coś od Adama Mickiewicza – dodają.

Podobnego zdania są Julia, Sonia, Kuba, Paulina i Kinga.

Oby tylko nie było „Wesela” – powiedzieli zgodnie.

Talizmany na szczęście? Sonia miała porcelanowego słonika, którego jednak nie mogła zabrać na salę. Inna z dziewczyn założyła naszyjnik z czterolistną koniczyną.

Pewni egzaminu z polskiego byli Jakub Słoński, Janek i Jakub Maciończyk.

Jest dobrze, myślę, że jesteśmy w stanie to napisać egzamin na 80-90 procent. Z roszczeniem może gorzej, ale damy radę – oznajmił Jakub Słoński.

Panowie dodają, że nie było przecieków, ale obstawiają, że pojawią się lektury z okresu romantyzmu.

Tak wszyscy mówią. Oby nie było Żeromskiego albo Wyspiańskiego. Jakby nie było, z racji 200 lat polskiego romantyzmu, powinni dać jakąś lekturę z tego czasu. Co będzie to będzie, nie ma co gdybać. Z maty może być trochę gorzej niż z polskiego, ci co są przygotowani, nie muszą się martwić – dodają ze spokojem.

Maturzyści! Dajcie znać jak Wam poszło i jakie lektury były na egzaminie!

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~toomann 2022-05-04
    23:43:49

    3 4

    Ach.... te czasy.... P. Krajczok, który sprawdzał mi pracę maturalną i dał "5", p. dyr. Groborz, który dziwił się, że muszę zdawać ustną bo p. Brzęczek dała mi "3" na koniec z polskiego (za nie przeczytanie "Granicy" Nałkowskiej), p. Szołtysek, który dał mi "4" za ledwie 4 strony pisemnej z historii, p, Nowak który i tak miał ze mnie "bekę" na ustnej z francuskiego (bo ksywa "Kombinator" do czegoś zobowiązuje)......

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1548