zamknij

Wiadomości

Rozpoczęła się budowa przejazdu pod mostem nad Nacyną

2017-07-25, Autor: bf, źródło: UM Rybnik

Ruszyła zapowiadana inwestycja. W Parku Tematycznym powstanie przejazd pod mostem nad rzeką Nacyną. Wkrótce będzie można sprawnie i bezpiecznie przejechać ścieżką rowerową na drugą stronę ruchliwej ulicy Kotucza.

Reklama

Na nowo budowanym przejeździe pod mostem na Nacynie, zamontowany zostanie system zapobiegający wjechaniu na ścieżkę w przypadku zalania odcinka bezpośrednio przylegającego do rzeki przy podniesionym stanie wody. - Wtedy automatycznie zamknięte zostaną szlabany uniemożliwiające wjazd, a korzystanie z przejazdu nie będzie możliwe aż do czasu powrotu poziomu wody w rzece do normalnego stanu – dowiadujemy się w rybnickim magistracie.

Wykonana zostanie również instalacja monitorująca natężenie ruchu na ścieżce – system będzie zliczał przejeżdżających użytkowników. Prace przy budowie przejazdu ruszą w drugiej połowie lipca, tuż po podpisaniu umowy z wykonawcami wybranymi w rozstrzygniętym kilka dni temu przetargu.

Więcej na temat tej inwestycji pisaliśmy też w artykule >>Jesienią przejedziemy rowerem pod mostem na Kotucza. Prace ruszą w lipcu<<

Oceń publikację: + 1 + 45 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Dador 2017-07-25 17:15:56

  Cóż Panie Janie (oficerze rowerowy) kochany, wyszedł pan na zero. Skucha z wiatami rowerowymi (toporne, niepraktyczne, pasujące jak świni siodło) została zniwelowana właśnie tą inwestycją, za którą duży plus. Oby więcej mądrych, przemyślanych działań dla prostego ludu.

  44 10
 • ~andyk 2017-07-25 22:15:27

  Szkoda tylko że kawałek dalej przy okazji budowy bulwarów nad Nacyną zaczęła sie totalna wycinka drzew. Czy nie moźna tak poprowadzić tego łącznika Wierzbowa-Rudzka aby pozostawić w większości istniejący drzewostan rosnący miejscami trochę na dziko aleskoro to ma byc miejsce spacerów, rekreacyjne to im więcej zieleni tym lepiej. Chyba nie ma tam powstac jakaś autostrada. Pewnie posadzą nowe drzewa które wyrosną za 20 lat.Ponadto jak ktoś nie zadba o stan Nacyny na tym odcinku to za chwile kompletnie zarośnie.

  25 11
 • ~ 2017-07-26 10:53:07

  w parku tematycznym?ja myślałem że ten przejazd będzie po drugiej stronie nacyny,a na działki jak ludzie dojadą?

  2 8
 • ~wojtussr 2017-07-27 05:06:39

  ~Przekliniak
  i tu jest właśnie problem, bo ludzie nie dojadą do działek, gdyż droga zostanie zamknięta i teraz jestem ciekaw jak dotrą na te działki osoby niepełnosprawne które przez ostatnie 30 lat mogły wjechać na teren działki samochodem.
  Nie wspomnę już o nowych działkach wzdłuż wspomnianego traktu wydzierżawionych przez UM na które trzeba dowieźć różnego rodzaju sprzęt aby móc cokolwiek tam zrobić! Szkoda że urzędnicy pomimo składanych pism i prowadzonych z nimi rozmów nie potrafią postawić się w czyjejś sytuacji, ale nie przejmujcie się wybory już niedługo i jeśli dalej będzie Pan Prezydent robił tak jak jego poprzednik, że jest głuchy (on i jego ludzie) na głos ludu, to nie wróże mu przyszłej kadencji na stołku prezydenta.
  Chyba już Pan Panie Piotrze zapomniał jak to chodził Pan podczas kampanii wyborczej po ludziach i wysłuchiwał Pan ich potrzeb i mówił że nawet jednostka ma swoje potrzeby i powinna zostać wysłuchana, a jak na razie ważniejsze jest to co sobie wymyślicie niż to co wam ludzie mówią czyli BEZ ZMIAN co do poprzedniej władzy.

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2358