zamknij

Wiadomości

„Rowerzyści na Hallera już starli farbę?” Pasy do poprawy

2019-02-27, Autor: bf

Fuszerka na skrzyżowaniu przy wyjeździe z parkingu wielopoziomowego? Na to wygląda. Czytelnicy żartują, że czerwona farba na pasach rowerowych już została starta przez kierowców jednośladów. Wykonawca będzie musiał poprawić nawierzchnię.

Reklama

Wraz z powstaniem parkingu wielopoziomowego, zmodernizowano też skrzyżowanie ulic Hallera-Rzeczna. Pojawiła się sygnalizacja świetlna, droga wyjazdowa z parkingu, a także wydzielone pasy, którymi mogą poruszać się rowerzyści.

Całość wyglądałaby estetycznie, gdyby nie fakt, że czerwona warstwa na pasach rowerowych została już w wielu miejscach starta. Nie uszło to uwadze Czytelników. - Rowerzyści na Hallera już starli farbę? - śmieją się.

Przyczyna jest jednak bardziej oczywista. Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu tłumaczy, że problem tkwi w niewłaściwym wykonaniu nawierzchni. - Dlatego wykonawca poczuł się do odpowiedzialności, by wykonać ją już prawidłowo. Być może wpływ miały również czynniki pogodowe – wyjaśnia.

Jak dowiadujemy się, uszkodzona nawierzchnia zostanie poprawiona w marcu – jeżeli pogoda na to pozwoli. - Miasto nie będzie ponosiło z tego powodu dodatkowych kosztów, prace zostaną wykonane na koszt firmy, która budowała układ drogowy w tym rejonie – zaznacza Agnieszka Skupień.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 83

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (22):
 • ~pprywatne 2019-02-27 18:14:19

  Ważne że są kilometry dla rankingu. Bylejakość to przecież tutejsza norma.

 • ~Kwinto 2019-02-27 18:26:35

  Był odbiór w styczniu to musieli to namalować na siłę w czasie mrozów. Poprawią w ramach gwarancji i po krzyku, jak zwykle artykuł stworzony dla durnych komentarzy.

 • ~Dador 2019-02-27 18:33:07

  Takich wyłomów zimowych na rybnickich drogach, to ja proszę Państwa nie pamiętam. Zebrzydowicka od ronda przy domusie do centrum to jakaś Ukraina (nie umniejszając Ukraińcom). Lany w zeszłym roku asfalt na Raciborskiej od kapliczki do ronda jest już praktycznie cały spękany, tworzą się głębokie wyłomy gdzie kierowcy łamią kołpaki! Kotucza na wysokości ING dziurawa. Budowlanych, Raciborska, Mikołowska, Gliwicka w centrum - te jezdnie to jakiś drogowy 3 świat! O co chodzi? Czy włodarze widzą tylko drogę R-P? Może to celowa polityka, aby tak zniechęcić ludziom jazdę samochodem, aby już z musu przesiedli się na rowery? Proszę remontować drogi miejskie! Co to ma być?! A asfalt, który rozściela RSK to chyba Janusz z Mietkiem mieszają na Pod Lasem. Dramat.

  162 7
 • ~ 2019-02-27 18:46:13

  Nowość , obowiązkowe OC dla rowerzystów :)
  ( prezent za popierania ścieżek rowerowych ) .

 • ~MaciejK 2019-02-27 19:07:50

  A tam, rowerzysci... Tych dwoch rowerzystow na krzyz, którzy jeżdżą kontrapasami, nie jest w stanie nic zniszczyc. Byle jaka farba, ot co. Byle jakosc to jakosc Rybnika

 • ~Arteks 2019-02-27 19:33:07

  Takie same fuszerki zdarzają się z malowanymi znakami poziomowymi czy pasami które jeśli są położony w złych warunkach - ścierają się. Niech poprawią i będzie ok. :) Kolejny odcinek drogi rowerowej z w miarę przyjaznym skrzyżowaniem z Hallera - świetny dojazd dla wielu na targowisko, a w przyszłości w południowym kierunku miasta jak powstaną dalsze odcinki bulwarów. @dador - wyłomy są czymś normalnym, szczególnie na drogach budowanych dawniej, które nie przechodziły kompleksowej modernizacji (chociaż spotkałem też np. na autostradach!). Główna przyczyna to sól sypana aby auta które jadą za szybko, nie wpadały w poślizgi. ;) Jestem za rezygnacją z sypania soli w centrum miasta - poza drogami na wzniesieniach lub tymi które są obwodnicami. Czy jacyś rozsądni kierowcy mnie poprą? W niektórych miastach już się wycofali z soli np. w Poznaniu. Jest to też z korzyścią dla naszych butów, drzew rosnących przy drogach, opon i blacharki aut. No i... co najważniejsze dla asfaltu bardzo mocno uszkadzanego właśnie przez sól.

 • ~rzyt 2019-02-27 19:48:52

  @Arteks. Drzewa, które zostaną przy drogach to chyba tylko przez przeoczenie naszego prezydenta. Gdzieś pisałem, by zmienić logo miasta na rybę piłę.Piłę nie piłem. Chwałowice; dwa jesiony i trociny. Dworzec KM następne padły. Co nas czeka do wiosny?

 • ~Aco87 2019-02-27 19:57:24

  Malowanie było robione w czasie kiedy warunki pogodowe nie pozwalały użyć metody bardziej trwałej. Zastosowano więc malowanie natryskowe cienkowarstwowe. Stosowane na mniej uczęszczanych drogach lub jak w tym wypadku w czasie kiedy już warunki nie pozwolą na zastosowanie technologii grubowarstwowej. Cienkowarstwowe jest dużo tańsze i może być stosowane przy dużo nizszych temperaturach... ma dodatkową korzyść ponieważ pozwala najpierw przetestować jak sprawdza się nowa organizacja ruchu a w wypadku potrzeby jej poprawy nie trzeba frezowac (usuwać mechanicznie) tylko zamalować lub poczekać aż sama zejdzie ;) Poziom redakcji mocno spada.

  52 8
 • ~Arteks 2019-02-27 20:01:41

  @rzyt - jeśli myślisz w kontekście ostatnich 15 lat to coś w tym jest. Przy modernizacjach: Wodzisławskiej, Gliwickiej, Raciborskiej, Żorskiej, Wielopolskiej, Rudzkiej wycięto ogromne ilości drzew. Wycinano też drzewa pod parkingi. Kierowcy nigdy na to nie narzekali. Dopiero jak ostatnio wycięto kilka drzew z powodu parkingów rowerowych lub dróg rowerowych - podniosły się głowy, że "szkoda drzew". Ja jestem zdania, że trzeba bardzo rozsądnie podchodzić do tego tematu, sadzić w wielu miejscach drzewa ale czasami dla dobra rozwoju jakieś infrastruktury i miasta - trzeba niestety coś wyciąć.

 • ~Kwinto 2019-02-27 20:30:27

  ~Arteks potwierdzam zrobili bardzo fajny odcinek i łącznik ze ścieżką obok targowiska. Wracając z zalewu wzdłuż Nacyny migiem znalazłem się na Młyńskiej. Mam nadzieję że powstanie łącznik aż do Obwiedniej Południowej, bo dalej to już chyba scieżka jest w trakcie realizacji aż do Zamysłów Dolna no i w przyszłości tunelem do Śląskiej. Niech ta nasza rzeczka wyznaczy trasę północ-południe

  22 39
 • ~tf2 2019-02-27 21:15:46

  "starte przez kierowców jednośladów" siedzących za kierownicą samochodów. Ślepy zobaczy, że farba starta na skrzyżowaniu a pas jest kompletnie nieużywany. Farba złazi, bo wykonane prace są bardzo niskiej jakości. Tak słabej jak nasz UM.

  65 10
 • ~Kamil Grochowicz 2019-02-27 21:43:59

  Szczerze to te sciezki rowerowe dla rowerzystow uprawiajacych ten sport to dramat. Osobiscie jezdze na rowerze szosowym i jazda po sciezkach wyglada jak na polu minowym, dziury, brud, kurz, szklo. Niestety kierowcy samochodow tego nie rozumieja bo jak to, sciezka obok a ten jedzie ulica. Sory jesli pan prezydent i wladze miasta chca aby sciezki byly urzytkowe niech takimi beda, ja osobiscie swojego roweru wart kilka tyś uszkadzac nie mam zamiaru. To ma byc przyjemnosc z wykonywanego treningu a nie klaksony kierowcow majacych zerowe pojecie o treningu rowerowym. A ulica zebrzydowicka od plazy w strone kauflanda wola o pomste

  36 35
 • ~sympatykrybnika 2019-02-27 22:47:25

  W mieście szczerze, to te sciezki rowerowe dla rowerzystów, nie są dla uprawiających sport. Na rowerze szosowym po miejskich ścieżkach rowerowych nie uprawia się kolarstwa szosowego a do przyjemnego wykonywania treningu poszukaj sobie jakiegoś obiektu sportowego. Ja nie mam za kilka tysięcy roweru. Mam zwykły rower nie wiem czy to jest rower miejski, czy turystyczny i fajnie mi wraz z wnuczkiem po rybnickich ścieżkach rowerowych rekreacyjnie, nie sportowo jeździ. Pozdrawiam kolarza zawodowca ~Kamila Grochowicza.

  30 18
 • ~auralfloat 2019-02-27 23:08:56

  ~adamczykhenryk rusz d.. i wyjdź ze swojego paserati i przesiądź się na rower. Przewietrzysz trochę głowę. OC to jest odpowiedzialność cywilna, a więc sporo rowerzystów ma OC. Ścieżek rowerowych to sobie możesz poszukać z Morawieckim Matołuszem w lesie, a w mieście są drogi rowerowe.

  10 39
 • ~gosiabartek 2019-02-28 07:34:51

  Pomysł kontrpasów wogóle nie trafiony. Strach z dzieckiem jechać, a podobno takie bezpieczne itd. i piękne a tu już remont?! Ciekawe kiedy będą remontować centrum przesiadkowe, które właśnie powstaje przy PKP.

  31 7
 • ~morfeus12 2019-02-28 11:33:53

  Tosz to skandal szyty na miarę tego miasta i jego mieszkańców.

  13 2
 • ~myshorek1 2019-02-28 11:46:41

  Oj Arteks :) ale teraz popłynąłeś :). Wycinka drzew Rybniczan bolała zawsze - jak cięli park na Zebrzydowickiej pod Kaufland, jak ścinali wieloletnie grube pnie na Raciborskiej przy przebudowie mostu, jak rżnęli piękne drzewa na Kampusie, żeby zrobić spalony słońcem park tematyczny, jak zamieniali drzewa na Byłych Więźniów i Kościuszki na te śmieszne kikuty, co obecnie, przy cięciu drzew na Ligonia, przy prywatnych wycinkach na Paruszowcu, przy wycinkach wzdłuż Nacyny, i tak dalej i tak dalej aż po piękne usunięcie ćwierci lasu pod drogę P-R. Nie wiem co to za podział na "protestujących kierowców", bo protestują zawsze mieszkańcy Rybnika i to jest chyba najważniejsze.

  28 0
 • ~rzyt 2019-02-28 12:42:35

  @Arteks, to jak wytnę hektar lasu pod fotowoltaikę to będzie ok? Jedno drzewo produkuje tyle tlenu, że starcza dla trzech osób w ciągu dnia, więc dajmy pooddychać przynajmniej wtedy gdy są liście.
  Gdyby zrealizowano Twoje wszystkie pomysły to świat byłby bardzo biedny. Brak akcyzy i podatków związanych z samochodami zabiłby klasę polityczną, która nie miała by czym dzielić. A Ty z tego żyjesz.
  Pozdrawiam

  16 1
 • ~ka22 2019-02-28 13:08:39

  W temacie ścieżek i drzew, czy UM ma kontrolę nad nowo budowaną ścieżką przy Tesco ? Owszem, zostało tam parę lichych drzew, ale mają tak zmasakrowane korzenie, że obawiam się o ich kondycję na przyszłość. Prawdopodobnie skończą jak te parę drzew ocalałych z rzezi w parku tematycznym, które po kolei usychają

  10 3
 • ~ 2019-02-28 15:16:24

  przyzwyczajajcie się fachowcy wyjechali za granicę a zostali ludzie ,,nam się więcej należy bo ja mam studia'' jak tak dalej pójdzie to sami będziecie sobie te kontrapasy malować :)

  6 3
 • ~secretkey 2019-02-28 19:15:48

  Byś może kierowcy mają zerowe pojęcie o treningu rowerowym tak jak być może rowerzyści nie mają pojęcia o treningu do KJS czy zwykłym tzw eco-drivingu. Czy fakt posiadania drogiego roweru czy szybkiego samochodu/motocykla upoważnia do niestosowania się do PoRD? Tak wiem, welodromów praktycznie nie ma, torów do sportów motorowych też. Ciekawe kiedy ktoś wpadnie na to by treningi rowerowe odbywać na autostradzie.

  2 3
 • ~Przyjaciel4567 2019-02-28 19:24:04

  Albo Auta lub Autobusy starli na trasie rowerowym jak jest na środku jezdni trasa rowerowa na ul. Hallera a w zima jeździły rowery?

  4 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 865